Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Zastrčená trika na golfu?

Zastrčená trika na golfu?

  • Trika na golfu nenosím... (hmmm... :)

    Hlasy: 0 0,0%
  • Jiné (upřesním ve vlákně) :)

    Hlasy: 0 0,0%

  • Hlasovalo
    52
No já se domnívám, oni by v podstatě ani neměli mít výrazně viditelné logo sponzora, neboť jsme někde zaregistroval, že na olympiádě nemůže propagovat své sponzory. Mám pocit, že dokonce O. Lieser o tom mluvil.
Nicméně to nic nemění na tom, že by to mělo být sladěné a mělo by to respektovat i nepsaná pravidla soutěžniho golfu.

A co se týká mě, vždy mám tričko s límečkem, ale dlouhé kalhoty nedám v létě, tzn. jak je nad 20°, volím kraťasy. je mi moc vedro potom. A triko na drivingu klidně volně, ale na hřišti vždy zastrčené.
 
Tak jsem dneska obešel Austerlitz s tričkem venku a v šortkách.

Tak nějak mi to dřív bylo jedno. Ale po diskuzi tady jsem se rozhodl, že budu podporovat jakoukoliv snahu o změnu golfového dreskódu. Sám budu i nadále nosit trička s límečkem, která mám rád. Ale abych osobně vyžadoval totéž od každého na hřišti? Ani nápad. A nikdy nikoho nepožádám, aby byl potichu a nehýbal se, když já odpaluju nebo puttuju.
 
A jaky ma teda byt NOVY golfovy dreskod, za ktery budes bojovat?
Já bych pro něj navrhoval toto, to by mohlo být dostatečně inspirující i pro ostatní bojovníky proti „starým pořádkům” 🤭

2B73F40A-1EE0-4BD2-88D2-29C79477CF49.jpeg
 
A jaky ma teda byt NOVY golfovy dreskod, za ktery budes bojovat?
Co třeba - ať si každý nosí to, v čem se cítí dobře a dobře se mu v tom hraje?

Mně se dobře hraje v tričku s límečkem a plátěných kalhotách, ale vzdávám snahu vnucovat totéž i ostatním.

A když chce mít někdo absolutní klid na ránu, protože se jinak neumí soustředit? OK. Já to ale nepotřebuju, tak to nebudu vyžadovat jen proto, že "se to tak dělá".

Právě ta sešněrovanost a rigidní výklad pravidel odrazuje negolfisty od toho, aby si to jen zkusili.
A když pak ti největší dogmatici brečí, jak jsou hřiště drahá, přičemž ale oni sami vlastně vnitřně jsou spokojeni, že se mohou cítit jako členové "výběrového" společenství, je to velmi smutný příklad sobeckosti.

Až bude hrát golf aspoň 10% národa, rozvolnění pravidel (těch nepsaných) prostě přijde. Ať se to někomu líbí, nebo ne.
A pokud potom někdo, kdo je zvyklý na top rezorty, přijde na public course, bude to on, kdo se bude muset přizpůsobit. A když na to nebude připravený, bude zklamaný a bude psát srdceryvné recenze, jak se to někde na vesnici vůbec nepodobá tomu, na co on je zvyklý z Albatrosu.
 
Upraveno:
Tak jsem dneska obešel Austerlitz s tričkem venku a v šortkách.

Tak nějak mi to dřív bylo jedno. Ale po diskuzi tady jsem se rozhodl, že budu podporovat jakoukoliv snahu o změnu golfového dreskódu. Sám budu i nadále nosit trička s límečkem, která mám rád. Ale abych osobně vyžadoval totéž od každého na hřišti? Ani nápad. A nikdy nikoho nepožádám, aby byl potichu a nehýbal se, když já odpaluju nebo puttuju.
To jsi to teda všem nandal, bojovníku. Zkus Libouchec, tam nebudeš mít proti čemu bojovat.
Naštěstí jinde ve světě jsou lidé normální a tradic v golfu si váží, takže ty ani tobě podobní s tím nic nenaděláte. Vždy mě trochu štvalo, že nás z východní Evropy považují za nekulturní burany, ale začínám chápat proč.
 
- Olympijské hry - proč naši golfoví olympionici nemají oblečení v designu, který byl pro naše olympioniky navržen ? ( nesouvisí to s tím, zda se mi líbí nebo ne ). Jasně mají oba svoje sponzory, Spilková firmu Bogner, Liesner asi firmu Homeless clothing. Nicméně líbí se mi přístup např. Američanů, kteří hrají v jednotném oblečení, korespondujícím s designovou linií ostatních olympioniků této země. Navíc, dle loga na hrudi, naši sportovci reprezentují Český olympijský tým - Czech Olympic team ( nejen golfisté ), ale podle mne by měli reprezentovat Českou republiku - Czech Republic.
- v obecné rovině - nechápu proč jsou etické nároky na oblečení daleko více uplatňovány u mužů než u žen. Například K. Spilková hraje v tričku bez rukávu, ( osobně se mi to nelíbí ) a v kraťasech, což je u mužů kombinace nemožná. Popravdě řečeno nechápu proč tomu tak je. Jen podotýkám, že ne každá golfistka má postavu K. Spilkové...
- zajímalo by mne, jestli se ten model Lieserova bagu už někomu reálně prodal. Dát 44 930 Kč jen za samotný bag ( https://www.golfgeum.com/cs/konfigurator/ ), to už je slušný úlet.
Sakra, musím si dát pozor co si obliknu až pojedu příště na Kotlinu. 😁
 
To jsi to teda všem nandal, bojovníku. Zkus Libouchec, tam nebudeš mít proti čemu bojovat.
Naštěstí jinde ve světě jsou lidé normální a tradic v golfu si váží, takže ty ani tobě podobní s tím nic nenaděláte. Vždy mě trochu štvalo, že nás z východní Evropy považují za nekulturní burany, ale začínám chápat proč.
Tam jsem byl. Je to daleko a hřiště mi nevyhovuje. Jen nemám potřebu je pomlouvat.
 
Tam jsem byl. Je to daleko a hřiště mi nevyhovuje. Jen nemám potřebu je pomlouvat.

Na druhou stranu, zdá se mi, že máš poměrně usilovnou potřebu vytahovat jednu/dvě negativní reakci/recenzi , která zazněla v úplně jiných vláknech a souvislostech před několika měsíci na světlo Jamky ve velké části svých příspěvků. Není to trochu medvědí služba svému boji? Kde je ten nadhled a tolerance k rozdílnosti názorů, po které tu voláš i u ostatních? Co na to už zapomenout a jít dál? ;)

---

Nemyslím si, že by nutně bylo zastrčené triko něco, co by bylo nezbytnou podmínkou. A taky si myslím, že to není nutno všude. Jsou jistě hřiště, turnaje, příležitosti, společnost, kde je to v podstatě jedno. Ale pak jsou také příležitosti, kde jsou nějaké konvence, slušné vychování a nějaká tradice. To, že se tradice postupně vyvíjí, je fakt a asi je to dobře. Ale stejně tak je dobře, když to není úplně překotné a anarchie. A myslím, že každý vnímá rozdíl mezi tréninkovou hrou někde a pozváním na firemní turnaj někde jinde.

Občas nezastrčené triko mám, nosím většinou trika z elastického sportovního materiálu, která neplandají. Plandající trika nemám rád - brání mi v dobrém úchopu hole a pak při švihu. Nicméně ano - občas taky hraju v nezastrčeném triku. A většinou pak na nějaké fotce uznám - vypadá to hůř, než zastrčené. Ale že bych si z toho většinou trhal žíly... na druhou stranu jsou akce a příležitosti, kde by mě ani nenapadlo jít jinak, než vyžadují konvence a zvyklosti, už třeba jen kvůli tomu, kdo mě tam pozval. A pak uvidím na místě, jaká je atmosféra a jak funguje okolí. Je mi vcelku jedno, kdo s čím hraje a čím přijede, jestli drahým nebo levným autem, jestli má značkové hole, nebo hole z decathlonu, nebo po tátovi. Jestli má drahé hadry, nebo z hrabárny... ale myslím si, že by při určitých společenských příležitostech měl být člověk v čistém a v upraveném (to ale neznamená nutně drahém). A jistě každý rozumně smýšlející odpustí někomu jeho specialitu - vyndané triko, že hraje bosky, případně určitý outfit, pokud je to pohodový, klidný hráč, který je společenský, nápomocný, hraje v duchu pravidel a nijak neruší svoji činností ostatní ve flajtu, pokud si to oni nepřejí.
 
Upraveno:
Mně by jenom zajímalo, čím to je, že některý borci jsou tady na fóru tak vostrý. Nakládaj si snad kebuli na 10 minut před připojením k 19. jamce do slanýho láku, nebo co?

Jinak argument - nosím triko venku, protože mám vanu - je lichý. Pokud nemáte délku dámských minišatiček, tak při finiši Vašeho švihu se vám triko vyhrne nahoru, takže je vidět, jak máte opasek zařezanej pod pupkem, nad kterým se vyvaluje bílé, občas chlupaté cosi.
 
Co třeba - ať si každý nosí to, v čem se cítí dobře a dobře se mu v tom hraje?

Mně se dobře hraje v tričku s límečkem a plátěných kalhotách, ale vzdávám snahu vnucovat totéž i ostatním.

A když chce mít někdo absolutní klid na ránu, protože se jinak neumí soustředit? OK. Já to ale nepotřebuju, tak to nebudu vyžadovat jen proto, že "se to tak dělá".

Právě ta sešněrovanost a rigidní výklad pravidel odrazuje negolfisty od toho, aby si to jen zkusili.
A když pak ti největší dogmatici brečí, jak jsou hřiště drahá, přičemž ale oni sami vlastně vnitřně jsou spokojeni, že se mohou cítit jako členové "výběrového" společenství, je to velmi smutný příklad sobeckosti.

Až bude hrát golf aspoň 10% národa, rozvolnění pravidel (těch nepsaných) prostě přijde. Ať se to někomu líbí, nebo ne.
A pokud potom někdo, kdo je zvyklý na top rezorty, přijde na public course, bude to on, kdo se bude muset přizpůsobit. A když na to nebude připravený, bude zklamaný a bude psát srdceryvné recenze, jak se to někde na vesnici vůbec nepodobá tomu, na co on je zvyklý z Albatrosu.
...že by Bohumil II?
 
Mně by jenom zajímalo, čím to je, že některý borci jsou tady na fóru tak vostrý. Nakládaj si snad kebuli na 10 minut před připojením k 19. jamce do slanýho láku, nebo co?

Jinak argument - nosím triko venku, protože mám vanu - je lichý. Pokud nemáte délku dámských minišatiček, tak při finiši Vašeho švihu se vám triko vyhrne nahoru, takže je vidět, jak máte opasek zařezanej pod pupkem, nad kterým se vyvaluje bílé, občas chlupaté cosi.
To byl můj argument, tak mi ho prosím neber. To jak to vypadá nechme stranou, ale bývalo mi to prostě pohodlnější.
Teď se snažím se střídavými úspěchy vany zbavit, tak už zastrčené/nezastrčené střídám podle nálady. Ale ještě to bude cesta, 11kg pryč, 20kg pořád přebývá…
 
Nechápu proč někteří hráči na jednu stranu vyžadují puritánsky dodržování až “ švejkovsky” hry a chování podle nejpřísnější golfové gentlemanské etiky a když s nimi hrajete tak jejich výlevy při nepovedené ráně jsou hodný výjevu z gorilího klece v ZOO. A toto je prý nutné a normální, aby si ulevili a potom ještě dvě jamky o tom hovoří nikoli klidně, ale podrážděně až zuřivě , jakoby spoluhráč za to mohl. Potom co jsem byl tady na jamce zpražen za různé poopravení pravidel tak i má hra na hřišti je vůči jiným, když porušují jakákoliv pravidla netečná , protože každý hraje za sebe a jestli je takhle spokojen se svoji hrou a nebo jak vypadá( co má oblečeno) a jak se chová, vede u mne k tomu , že se takovýmto “ golfistům” raději vyhýbám.
 
To byl můj argument, tak mi ho prosím neber. To jak to vypadá nechme stranou, ale bývalo mi to prostě pohodlnější.
Teď se snažím se střídavými úspěchy vany zbavit, tak už zastrčené/nezastrčené střídám podle nálady. Ale ještě to bude cesta, 11kg pryč, 20kg pořád přebývá…
Já Ti nic neberu, teda nevím, že bys tu myšlenku s nezakrytelnou vyvalitelností chlupaté vany v minulosti publikoval, ale klidně Ti ji přenechám :devil:;). Nechám si tu úvahu o kebuli ve slaným láku, koneckonců tu jsem ukradl Raymondu Chandlerovi / kdo napíše správě název díla, dostane tři bludišťáky/.

Třicet kilo je dost velký sousto, mně štve 6-8. Ale je to dilema:

  • moje kolena by potřebovaly, abych zhubnul a mohl zašít běhat víc než 10-12 km na jeden zátah,
  • já bych potřeboval běhat dlouhý štreky, abych zhubnul.
Klasický problém slepice nebo vejce. Takže až se fakt naštvu, tak do toho budu muset říznout přes žrádlo a chlast, což se mi vůbec nechce. 53 let, 182 cm, 88 kg.

Držím palec.
 
Já Ti nic neberu, teda nevím, že bys tu myšlenku s nezakrytelnou vyvalitelností chlupaté vany v minulosti publikoval, ale klidně Ti ji přenechám :devil:;). Nechám si tu úvahu o kebuli ve slaným láku, koneckonců tu jsem ukradl Raymondu Chandlerovi / kdo napíše správě název díla, dostane tři bludišťáky/.

Třicet kilo je dost velký sousto, mně štve 6-8. Ale je to dilema:

  • moje kolena by potřebovaly, abych zhubnul a mohl zašít běhat víc než 10-12 km na jeden zátah,
  • já bych potřeboval běhat dlouhý štreky, abych zhubnul.
Klasický problém slepice nebo vejce. Takže až se fakt naštvu, tak do toho budu muset říznout přes žrádlo a chlast, což se mi vůbec nechce. 53 let, 182 cm, 88 kg.

Držím palec.
Nic nepřekonatelnýho. Já od novýho roku dal 35 kg. Od té doby triko zastrkávám, předtim sem totiž s trikem dovnitř nebyl schopnej dopnout ani kraťasy :D
 
@Sauron já publikoval vanu jako důvod trika venku.. a tím, že to nefunguje, mi házíš hračky do kanálu😉
Já jdu pomalejc než @Jakub Guth a mám trochu jinou startovní pozici než ty. Kila jsem nabíral 20 let a nabral těch 30 no. Běh nenávidím a kolena by to nedala zcela určitě. Takže eliptická, kolo sektami a hodně chození, hlavně na golfu. Zatím jsem neměnil jídelníček, nežeru moc ale blbě (sladký). A budu muset, protože se to trochu zadrhává poslední dobou🙁
 
Uvědomuji si, že tu diskusi tím úplně rozbořím, no... co se dá dělat. Přijde mi to příliš dobré, na to, abych si to nechal jen sám pro sebe. :) Udělím si rovnou napomenutí (ale tématické to je :p

twitter_E-mtHTrX0AMjBV1.jpg
 
Ale ten voser když si budeš chtít během hry odskočit na WC :)

No, má to tam nějaké knoflíky, dole...

Mě spíš napadlo, že párkrát člověk švihne... a znovu se hlasem vrátí do dětských let. 🤔
 
Osobně bych teda nutnost nosit specifický outfit na golf vyměnil za to aby se vypichovalo, vracely řízky a nezdržovalo se...V podstatě je mi fakt jedno co má někdo na sobě 300m přede mnou nebo za mnou. Kolikrát mám pocit, že se tenhle nesmysl řeší víc než ty podstatný věci, který se dotýkají ostatních. Já pravidla dodržuju, dokonce triko i zastrkuju. Ale na druhou stranu mě to dost svazuje a občas i dost otravuje. V práci musim mít neustále připravený oblečení na golf. S sebou když někam jedu s holema musím myslet i na tohle (prostě další věc navíc).

Podle mě by se od tohodle taky mělo upustit. Za mě je ideální situace "nemusíš mít polo ale 90% z nás to v 90% dodržuje z vlastní vůle". A okolo sebe tohle vidím jako zásadní věc kvůli který lidi fakt golf hrát ani nezačnou (hlavně mladý).

Já třeba jednou za rok chodím do Chuchle na derby a neumim si představit, že bych si kvůli tomu pořizoval tweedovej oblek a monokl. :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom