Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Zapisovatel

mkopcak

Guru fóra
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
8,2
Jak moc peclive si hlidate hrace, kteremu zapisujete? Sledujete jeho jednani a pocet ran? Nebo mu duverujete a pisete co rika?

V poslednim turnaji jsem opet zaznamenal fixlovani, ktere bylo umozneno predevsim tim, ze zapisovatel absolutne nesledoval pocinani hrace...
 
zaznamenavam to casto u deti, u horsich hracu se to obcas stava nedopatrenim, kdyz hrajou 8, lehko se prepocitaj. Bohuzel se to stava i na vyssich soutezich, hrace si vzdy hlidam, vetsinou i ty okolo
 
No u mě po pravdě, někdy mám starosti spočítat sám sebe a bez upozornění zapisovatele bych si určitě ubral, ale snažím se sledovat i toho komu zapisuji.
To Jan: Tobě při soutěžích asi nic jiného nezbývá, je to trošku jiný level.
 
Já vůbec nechápu, proč má někdo potřebu takhle evidentně fixlovat. Co pak z toho mám, když vyhraju? Mě by teda hlodalo svědomí ještě za rok. Jasně u dětí se to stává, jsou občas až přehnaně soutěživé, ale tam je třeba to důrazně hlídat a trestat, aby si odnesly ponaučení - jeden kluk od nás z klubu si nafixloval snad 7 ran a dostal stopku :) 
 
Zažil jsem turnaj dětí při kterém podváděli zapisující rodiče. No comment. Sám při hře při nahlášení skóre jsem schopen si jeho hru na jamce přehrát a tak zkontrolovat číslo. Dělám to tak nějak automaticky. Pokud má někdo problém si pamatovat rány, ať si pořídí počítadlo! To by asi měla být jedna ze tří věcí, které by měl čerstvý golfista dostat. + pravidla a vypichovátko.
 
Snažím se to sledovat. Jsou situace, kdy není šance. Jako třeba když jsem jako zapisovatel v křoví na jedné straně fw a hráč v křoví na druhé..To se pak ptám, kolik ran v tom křoví nechal. Jinak si pamatuji jak tu jamku hrál a rány si dopočítám podle toho. Ještě se mi nestalo, že by někdo chtěl zapsat míň ran, než jsem si myslel že má. Vždy to bylo víc, já myslel, že v křoví nechal dvě, on hlásil tři...
Ve výsledku když má třeba HCP 20 a hlásí 11 a hraje se stably, je to stejně jedno, jestli měl ve skutečnosti 12.
Zaznamenal jsem loni, když jsem hrál turnaj na rány, že se ve flightu kontrolovali navzájem všichni, po dohrání jamky se zuřivě počítalo a popisovalo, kam která rána byla. Tam se stalo, že kdosi na svou ránu zapomněl, naštěstí ostatní ne :)
 
Malinko na to koukam, ale jako ostatni: casto mam problem sam s sebou a vim, ze specialne na zacatku jsem fakt mel problem spravne pocitat. 
Na turnaji uz me parkrat lidi opravili, z cehoz jsem se citil trapne. Umysl v tom nebyl, proste jsem to spocital blbe. Nastesti mi to za zle nikdo nemel a za opravu jsem podekoval. 
Ted uz se mi to moc nestava nebo o tom nevim. 

JardaK: Odstraněna duplicita :)
 
Malinko na to koukam, ale jako ostatni: casto mam problem sam s sebou a vim, ze specialne na zacatku jsem fakt mel problem spravne pocitat. 
Na turnaji uz me parkrat lidi opravili, z cehoz jsem se citil trapne. Umysl v tom nebyl, proste jsem to spocital blbe. Nastesti mi to za zle nikdo nemel a za opravu jsem podekoval. 
Ted uz se mi to moc nestava nebo o tom nevim. 
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom