Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Zápěstí

Ian

Nováček
Zdravím,
pokouším se o golf asi tři roky, ale moc tomu nedávám, jen mě to strašně baví. Jsem levák. Poslední dobou jsem se zaměřil na práci boků, ramen a přenášení váhy...a začal kouzlit se zápěstím.
Zkoušel jsem různá videa, články...
Když o ráně nepřemýšlím, tak se většinou povede...ale jinak to stojí za nic.
Při pohybu do nápřahu je mi to teoreticky jasné...zalomení, atd....ale při švihu má zůstat zápěstí zalomené i při impaktu nebo ho v cca spodní třetině vracím do původní polohy, abych zrychlil hlavu hole při impaktu?
Tohle se mi motá při úderu v hlavě a úder jde do...
Možná budu po třech letech za joudu....až se vyčasí, tak zavolám trenérovi, abych si to dal dohromady. Ale když by se někdo obětoval s krátkým popisem, tak budu rád.

Díky za komentáře.

HH
 
Při pohybu do nápřahu je mi to teoreticky jasné...zalomení, atd....ale při švihu má zůstat zápěstí zalomené i při impaktu nebo ho v cca spodní třetině vracím do původní polohy, abych zrychlil hlavu hole při impaktu?
Říká se tomu vypuštění a je to uvolnění hole do impaktu. Zápěstí v impaktu bys měl mít ve stejné poloze jako při založení.
Jen si dej při vypuštění pozor, aby ti hlava hole nepředběhla ruce.
Pokud nebudeš hůl křečovitě svírat a zápěstí zůstane uvolněné, tak ho setrvačnost hole přetočí sama.
 
Kdo jsem já, abych někomu radil... Ale nemohu nenapsat svoji zkušenost – byl jsem učen, že bowing (levého) zápěstí má být naopak při impactu ponecháno, aby byla hlava hole zavřená a neotevírala se.

Golfista se strong gripem, pak bude mít při impactu zápěstí spíše ploché. Kdo má spíše weak grip levé ruky, bude zápěstí až téměř vyboulené do směru úderu.
 

Přílohy

  • flat-left-wrist-in-golf-swing-4.jpg
    flat-left-wrist-in-golf-swing-4.jpg
    39,3 KB · Zobrazení: 186
ok, díky....když o tom přemýšlím, tak v případě přirozeně vedeného úderu ani nevím, kdy se zápěstí vrátí...prostě se mi to sejde...
Je možné tedy říct, že bych měl zápěstí vracet zhruba ve stejné poloze jako jej zalamuji nebo o chvilku dřív, protože pohyb švihu je rychlejší než nápřahu?

A ještě u jiného soudku....při úderu zavírám oči, podvědomě....je na to nějaká finta, kromě toho je vytřeštit?
 
ok, díky....když o tom přemýšlím, tak v případě přirozeně vedeného úderu ani nevím, kdy se zápěstí vrátí...prostě se mi to sejde...
Je možné tedy říct, že bych měl zápěstí vracet zhruba ve stejné poloze jako jej zalamuji nebo o chvilku dřív, protože pohyb švihu je rychlejší než nápřahu?

A ještě u jiného soudku....při úderu zavírám oči, podvědomě....je na to nějaká finta, kromě toho je vytřeštit?

Já ti uplně něporadím, ale zkus se případně nahrát a hodit sem video, kluci tady ti pak poradí obecně víc. Jukni na sekci: https://www.19jamka.cz/forums/muj-svih.230/

S tím zavíráním očí: já se třeba cíleně snažím upřímně dívat na míček a nastavit si, abych viděl okamžik trávy "pod míčkem", když ho odpalím a až pak se dotočit. A nezadržovat dech.
 
ok, díky....když o tom přemýšlím, tak v případě přirozeně vedeného úderu ani nevím, kdy se zápěstí vrátí...prostě se mi to sejde...
Je možné tedy říct, že bych měl zápěstí vracet zhruba ve stejné poloze jako jej zalamuji nebo o chvilku dřív, protože pohyb švihu je rychlejší než nápřahu?

A ještě u jiného soudku....při úderu zavírám oči, podvědomě....je na to nějaká finta, kromě toho je vytřeštit?
Nesnaž se to vracet vůbec, protože se ti to nepovede. Čím dýl ho udržíš zalomené, tím líp - zápěstí se srovná samo.
 
Zapomněl jsi uvést, že u některých shaftů je uvedený “kik” a s tímto je také nutno počítat , aby líc hole došla správně do impaktu.
„kick point” mají všechny hole. To, jaký je pro tebe trn nejvhodnější ti prozradí právě fitting 😉
Jen nevím, jak bych měl upravit svůj švih kvůli jinému kick pointu. 🙈
A hlavně - nikdy nepřizpůsobuj švih svým holím, ale své hole přizpůsob svému švihu.
 
upravit svůj švih kvůli jinému kick pointu. 🙈
Tak jako existuje únava materiálu , je únava a momontální dispozice toho co drží” klacek” proměnlivější.
Nikdo není dokonalý, to bys musel už být polorobot, abys měl pořád stejný švih a měnil hole podle teploty a únavy materiálu. A gripy měníš podle opotřebování ?
 
Protože se Bohouš odporoučel do věčných lovišť, nabízím se, že občas plácnu nějakou chujovinu. Především proto, aby @Mirek_62 nevyšel ze cviku!

Takže dle mého je nejlepší zápěstí ze švihu zcela vyřadit a na to existují 2 teorie:

1. Vykloubením obou zápěstím - protože je nepraktické udržovat zápěstí vykloubená trvale, je zde potřeba součinnosti spoluhráče spoluhráče před každou jednotlivou hrou (lze operativně nahradit spoluprací s korpulentní recepční). Jde o metodu zvanou Hříšný tanec a vyžaduje poměrně koordinovanou souhru pohybů. Zmíněný hráč se tryskem rozběhne proti spoluhráči (recepční) a těsně před vzájemným nárazem propletou ruce. Jen milisekundu na to trhne spoluhráč (recepční) rukama v opačném směru pohybu hráče. Dojde tak ke spolehlivému vymknutí kýžených kloubů. Řev, slzy a bezvědomí jsou běžnou součástí tohoto úkonu.

2. Zafixováním obou zápěstí - zde se jako nejúčinnější metoda postupu jeví rána naplocho rejčem přes ruce odpočívající na pevné podložce (stole, zemi, volantu,...). Následuje návštěva chirurgické ambulance a trvalá fixace obou kloubů po dobu 4 - 6 týdnů. Protože ne vždy máte při řízení auta po ruce rejč, můžete použít i jiné dostatečně pevné předměty. Bič nebo prachovka sice způsobují potěšení, na tuto aktivitu se však ukázali jako zcela nevhodné.
 
Já má ve svém tréninkovém notýsku ( ano píšu si zápisky z lekcí ) ohledně zápěstí toto:

Pevné zápěstí min. do pozice kdy je hůl paralelně se zemí, poté zalomit. Je to napsané tak, abych si to vybavil já osobně, co tím bylo myšleno, takže to není doporučení :)
 
...to s tím rejčem je poměrně univerzální metoda a před jednou korpulentní recepční jsem v mládí prchal, když jsem ji potkal den po pařbě...
 
Protože se Bohouš odporoučel do věčných lovišť, nabízím se, že občas plácnu nějakou chujovinu. Především proto, aby @Mirek_62 nevyšel ze cviku!

Takže dle mého je nejlepší zápěstí ze švihu zcela vyřadit a na to existují 2 teorie:
A proč nepíšeš o 3. variantě, která se týká výhradně tebe - a to, že máš obě ruce levé, pak se ten pohyb zápěstí ve švihu vzájemně zcela eliminuje 😝
 
A proč nepíšeš o 3. variantě, která se týká výhradně tebe - a to, že máš obě ruce levé, pak se ten pohyb zápěstí ve švihu vzájemně zcela eliminuje 😝
Jsem rád, žes nevyšel ze cviku…😉
 
Jsem rád, žes nevyšel ze cviku…😉
Hele, nemám problém se špičkovat s někým, kdo nepíše zjevné blbosti. A když už ano, tak
formou, ze které je poznat pokus o humor 🤭
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom