Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jamka Jamka 005 - Telč j. #15 - PAR 4

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
05.png

Jamka 005 - Telč #15 - PAR 4 - HCP 4
...z diskusního seriálu 19.jamky záludnozapeklitých jamek českých golfových hřišť

Pokud jste někdy hráli nebo i pravidelně hrajete toto hřiště, zapojte se do diskuse k této záludnozapeklité jamce:
  • hlasujte orientačně v doprovodné anketě
  • v textu se pochlubte, popište, jak k této jamce při své hře přistupujete a proč (nezapomeňte zmínit své HI/odpaliště - každý jsme jiný)
    • např. jakou hůl volíte na první ránu z odpaliště
    • snažíte se o agresivní nebo spíše opatrný přístup
    • jak (za kolik) tu zpravidla hrajete
    • jaké skóre je pro vás na jamce uspokojivé
    • nějaké konkrétní zážitky...
  • líbí se vám tato jamka, neutrál nebo spíše nelíbí a proč?
---
Zdroje příloh:
- mapky jamky a hřiště: https://golftelc.cz/
- soutěžní statistiky jamky 2020 k 30.9.: www.teetime.cz
- foto: osobní archiv

Telč-15.JPG mapa.png telc_jamka_15.gif statistiky.JPG
 
Upraveno:
Jo jo to je ta jamka, co tam vlevo v lese rostou drivery! 😁 Taktiku nemám, skóre co jsem tam zahrála si nepamatuju, ale vzala jsem jsem driver, křápla do míčku a on taaaaak parádně letěl!!! Jooooo to bylo něco, to se mi líbilo! 😍
 
Hrál jsem tuhle jamku jednou, a výsledek zapsanej nemám. Takže jsem musel dostat po tlamě. Ale je to 4 koky, tak si to nepamatuju.
 
Tuto jamku miluju..
Podotýkám, že jsem členem na Telči.
Beru na ni driver a hezky lehce.. Ta radost, když ta rána je krásně rovná a dlouhá.. podařil se mi tady putt na 12 metrů...
 
Já myslím, že tahle patří v Telči k těm výrazně lehčím. Kopec podpoří dlouhý drive. Nebezpečí je jen vlevo (out), i z brutálního slice se dá ještě vykouzlit dobrý výsledek, protože vpravo je hodně místa (i když občas trestná oblast). Green není moc složitý.
 
složitost této jamky spočívá případně v dlouhé první ráně zatažené doprava (letos tam byla bažina a nehratelná tráva), při druhé ráně blízkost outu vlevo dned vedle grýnu, jinak na ní vůbec nic není - v Telči jsou mnohem záludnější jamky - např. 12 a 9, 13ka není záludná vůbec - je to skorovací 5ti par ... ale chápu, každý to máme jinak
 
Přesně
složitost této jamky spočívá případně v dlouhé první ráně zatažené doprava (letos tam byla bažina a nehratelná tráva), při druhé ráně blízkost outu vlevo dned vedle grýnu, jinak na ní vůbec nic není - v Telči jsou mnohem záludnější jamky - např. 12 a 9, 13ka není záludná vůbec - je to skorovací 5ti par ... ale chápu, každý to máme jinak
Přesně tak, každý to máme jinak...
Pro mě je záludnost, když mám před sebou vodu.. To pak bývá průser 😂 Táhne mě to do vody jak magnet 😂😂
 
Co si vybavuju tak jsem skončil jednou v pravo dole a odpališti 17 a pak jednou v pravo u těch stromků. Takže druhá rána byla přihrávka někam na fervej.
 
sice jsem hlasoval pro "jak kdy, je to výzva", ale vnímám ji jako jamku, kde coby bogey hráč mám na tee jasnou strategii na par. (neříkám, že mi to drží i 2 vteřiny po odpalu, ale před odpalem tu mám jasno) po povedeném drivu není otázka žádná. Otázka pro mě je po přijatelném drivu (ani ideál, ani vyloženě zkažený). Jít na green druhou i s polem vlevo a vodou za greenem.... no jasně, že většinou ano. Letos mě za 4 kola 2x odměnila, tak ji mám vlastně rád. Narozdíl od zmíněné 12 - do té jdu většinou srabácky na 3 rány do greenu už od začátku :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom