Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jamka Jamka 004 - Kunětická Hora j. #11 - PAR 5

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
04.png

Jamka 004 - Kunětická Hora #11 - PAR 5 - HCP 1
...z diskusního seriálu 19.jamky záludnozapeklitých jamek českých golfových hřišť

Pokud jste někdy hráli nebo i pravidelně hrajete toto hřiště, zapojte se do diskuse k této záludnozapeklité jamce:
  • hlasujte orientačně v doprovodné anketě
  • v textu se pochlubte, popište, jak k této jamce při své hře přistupujete a proč (nezapomeňte zmínit své HI/odpaliště - každý jsme jiný)
    • např. jakou hůl volíte na první ránu z odpaliště
    • snažíte se o agresivní nebo spíše opatrný přístup
    • jak (za kolik) tu zpravidla hrajete
    • jaké skóre je pro vás na jamce uspokojivé
    • nějaké konkrétní zážitky...
  • líbí se vám tato jamka, neutrál nebo spíše nelíbí a proč?
---
Zdroje příloh:
- mapky jamky a hřiště: www.grkh.cz
- soutěžní statistiky jamky 2020 k 22.9.: www.teetime.cz
- foto: osobní archiv

Jamka-11.jpg Hriste.jpg KH-11.jpg teetime.JPG
 
Upraveno:
Bohužel nemohu soudit, hrál jsem ji jednou a škrtal jsem kvůli tomu bunkeru před greenem, kam jsem zapadl a nebyl schopen se vyhrát, jak je vysoký.
Ale myslím, že double bych byl vždycky rád.
 
mně nejdou v počítači otevřít obrázky, tak nevybavuju, která to je
 
Strategii volím podle toho, jak je „vysekáno” za fervejí “severní cestou” (čili vlevo). Pokud tam není heavy raf, tak jdu touto cestou.
Pokud ale už je tráva vysoká, tak jdu „srabácky” vpravo 🤭
Pro mne osobně je daleko větší záludka hned další jamka č.12, kde je třeba z odpaliště hrát dlouhý úder do draw. I tak ještě většinou zůstává dlouhá druhá rána do grýnu. Takže pro mne „bogie” jamka.

D58BE546-025E-40E3-9A42-8C93471F893B.jpeg
 
Jamka mi přijde zajímavá. Mám jí docela rád, protože jak Kuňku nehraju příliš často, tak vždy, když přijdu, si říkám, že jí stavěli tak nějak nahodile. Nejprve se rozhodli pro levou cestu a druhá parta, co šla od grýnu, měla levou stranu jinde.. no a tak se ferveje pořádně nespojily, kde měly.

Jinak pokud není heváč, tak je to úplně jiná jamka, než když je, až to skoro mrzí. Mám v sobě tak nějak zakořeněno, že by se mělo chodit hezky po ferveji (to že ji netrefím, je věc jiná), tzn. jižní cestou a volím tedy zpravidla tuhle cestu. A vždycky cítím tak trochu jako nespravedlnost, když někdo jde severní (levou) cestou a padne mu to tam. Jasně, mohu taky. :) Par se mi tu nezadařil, jen jednou bogey. Bunkery u grýnu mě tady přitahují. :(

Asi je na čase se vydávat už cestou severní!
 
Nepamatuji si, že bych za těch pár návštěv šel levou cestou. Jednak jestli koukám dobře, potřeboval bych rány 200 a alespoň 180, aby to mělo smysl a to hlavně ta pvní mě děsí tím, že musí být přesná. A stejně je to na třetí do grýnu v jakékoliv situaci. Ano, tou třetí to je buď 100 nebo 130.
Osobně mi to až takovou výhodu, jít levou cestou, nedává.
 
V neděli jsem zahrál par, první ránu jsem chtěl dát do leva a zkusit to touto cestou, nakonec jsem skončil přímo uprostřed, pak dvakrát dřevo, příhra a jednoput
1603103323043.png
 
Náhoda...pokaždý fouklo trochu jinak, tak je z toho stejný číslo :cool:
No, já to teda viděl a úplně jako náhoda mi to nepřišlo, myslím tedy ta rána, stejná vzdálenost je jiná kapitola.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom