Záludka Záludka #02 - Hořehledy j. #6 - PAR 5

Co vy a tahle jamka? Je pro vás zapeklitá?

• Nemám ji rád, protože... (doplním ve vlákně)

Hlasy: 0 0.0%
  • Jiné (upřesním ve vlákně) :)

Hlasy: 0 0.0%

• Hlasovalo
    6

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Rok ZK
2015
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 23
P/L
Pravák
Značka
Ping
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
02.png

Záludka #02 - Hořehledy - jamka č. 6 - PAR 5
...z diskusního seriálu 19.jamky záludnozapeklitých jamek českých golfových hřišť

Pokud jste někdy hráli nebo pravidelně hrajete toto hřiště, zapojte se do diskuse k této záludnozapeklité jamce:
  • hlasujte orientačně v doprovodné anketě
  • v textu se pochlubte, popište, jak k této jamce při své hře přistupujete a proč (nezapomeňte zmínit své HI/odpaliště - každý jsme jiný)
    • např. jakou hůl volíte na první ránu z odpaliště
    • snažíte se o agresivní nebo spíše opatrný přístup
    • jak (za kolik) tu zpravidla hrajete
    • jaké skóre je pro vás na jamce uspokojivé
    • nějaké konkrétní zážitky...
  • líbí se vám tato jamka, neutrál nebo spíše nelíbí a proč?
---
Zdroje příloh:
- mapky jamky a hřiště: www.golf-horehledy.cz
- soutěžní statistiky jamky 2020 k 8.9.: www.teetime.cz
- foto: osobní archiv

Hořehledy-6.jpg foto 6.jpg Hořehled-mapa.jpg Hořehledy Teetime 6.JPG

A průletové video... (by @JanKostalCZE)

PS:Jamky a hřiště jsou vybírány redakčním výběrem v podstatě nahodile a co kdo doporučí - logiku a systém za tím moc nehledejme. Každá jamka může být pro někoho zapeklitá. V seriálu se budou hřiště střídat a vybírány budou jamky, které nemusí nutně být nejsložitější dle indexace. Vzájemně se respektujme vč. rozdílných přístupů ke hře. Diskuse bude mírně moderovaná, věnujme se především této konkrétní jamce.

mkopcak

Guru fóra
Rok ZK
2010
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
10,0
P/L
Pravák
Rozhodčí ČGF
II.třída
Golf. trenér
ČGF 3.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih
Hra do roku 2020

Jamka je relativně krátká a pokud člověk dokáže v hlavě potlačit stísněnost prostoru na 1. ránu, tak je vlastně i relativně jednoduchá. 1. ránu jsem hrál 8kou do místa prvního lomu FW, na 2. ránu se tak otevřela nejširší FW v Hořehledech. Na výběr byla konzervativní příhra 8-9 k cca 100m kolíku a rána sice naslepo, ale z rovného podkladu na široký green. A nebo přitlačit 5-6kou a snažit se dostat míč až nahoru na plac ke greenu, často však člověk končil v kopci před greenem a rána z nakloněné roviny není snadná. Tímto přístupem jsem tu v průměru hrál PAR.

Hra od roku 2020

Pořízení bambitky od Pingu tuhle jamku vyřešilo - posílám driver přes levou trestnou oblast a vychází mi to v 90% případů. Buď hraju 2. ránu z 120 - 100 m do greenu nebo se vyklepávám zpod stromů a na greenu jsem 3. ranou takřka 100%. V letošním roce tu mám už eagle a řadu turnajových birdie.

Zajímavost

Prezident Golf Clubu Hořehledy tu při jednom z turnajů na rány zahrál 21 ran.

JardaK

Guru fóra
Klub
Beřovice
19.jamka:
Představení
Ne, nevidím v téhle jamce problém. Hraju tam vždycky něco mezi 4 a 10, pohoda....
Když zahraju aspoň trochu slušné rány, je to 3x železo a jeden nebo dva paty😁

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Rok ZK
2015
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 23
P/L
Pravák
Značka
Ping
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
Jamku výsledkově moc rád nemám, i když občas ji v paru zahraju, myslím, že už někdy i berdík padl. A pak si říkám, jak je to vlastně jednoduché... železem do prvního lomu, poslat to pak nahoru, přihrát na obří grýn a lehce dopatovat na rovném a nezáludném grýnu. Ízy.

No a většinou to dopadne úplně jinak. Záleží. Když jsou odpaliště blízko sítě, stokrát si můžu říkat, že tam není - je. A čím blíže je, tím je větší šance, že ji trefím - i když mozku říkám, že tam není. Když ji náhodou netrefím, tak to zatáhnu k síti (někdy za) předchozího grýnu. Když je to trochu dál, tak je to zpravidla pod těma stromama, kde mi nezbývá nic jiného, než se vyčipovat na fervej a pak to dohnat (rozuměj narvat) naprosto atypicky do autu po pravé straně. Pokud zvládnu zahrát rovnou ránu a minout toto riziko nahoru, tak je tak vyschlá fervej, že mi to doteče až do trestné oblasti nahoře. Jedna z jamek, kdy si vcelku často připadám jak fackovací panák. :-D

Asi tam zkusím z odpaliště konečně ten driver. Horší to o moc zpravidla nebude. :)

Ferrry

Aktivní člen
Jméno
Fanda
Rok ZK
2018
HI (HCP)
18
P/L
Levák
Značka
Cobra
19.jamka:
Představení
WITB
Hrál jsem ji 4x a výsledky 9, 6, 7 a 5. Příště si jdu pro berdíka. 😂 Jak hraju doleva, tak mi síť tolik nevadí, to spíš ty stromy vlevo. Pocitově mi přijde ten zlom strašně daleko, ale stačí cca 180 metrová rána a jsi tam. A když se mi podaří exkluzivní drajv se šlajzem, tak jsem za rohem cobydup. ;) Rozhoduje druhá. Tou se umím dostat na horizont, ale i skoro zpátky na odpaliště. Pak už je to brnkačka. Jak jsem na greenu vím, že zbývají maximálně 4 rány. 😂

mkopcak

Guru fóra
Rok ZK
2010
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
10,0
P/L
Pravák
Rozhodčí ČGF
II.třída
Golf. trenér
ČGF 3.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih
Btw dnes neproměněný 1,5 m putt do eagle:(

D401E5CF-17EF-4B9E-B912-29CE8DB88C3C.png

TP_79

Aktivní člen
Jméno
Tomáš
Přijmení
Pour
Rok ZK
2015
Klub
GCSVJ
HI (HCP)
21,5
P/L
Pravák
Značka
Callaway
19.jamka:
Představení
WITB
Musím říct, že je to pro mě výzva. Nicméně vždy záleží na první ráně, kam dopadne. Nějak nedokážu potlačit hlavu a místo strategické hry železy, kterou tady všichni popisují, hraji driverem. A výsledek není nikdy dopředu jasný, bohužel. Co dohledám, hrál jsem tam vždy 8. Ale určitě se tam par či bogie hraje v klidu.

WebGolf.cz
Velký dík za spolupráci a podporu 19.jamky v roce 2020 patří (více info):
Nahoru Bottom