Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Zákaz driving míčů

Bylo to 100 m od damskyho odpaliste a pani se uz zdalky omlouvala, ze ho jen nasla a zkousela...
Ono je to marný , na odpališti běžně hraje drajvingáčama 150m tj vodu by lehce přehrála a když hraje svýma tak jenom do vody, takže asi budou ty drajvingáče v něčem lepší, že lítají tak daleko.
 
je to pouze na resortu jak si to určí,

jestli se nepletu, tak všechny drivingové (oficiální) balony jsou na seznamu povolených míčů pro hru,

resort si ale může místním pravidlem vyhradit, že se drajvingáče nesmí pro hru používat, aby jim je lidi nekradli pro rány přes vodu. V našem resortu drajvingáče na cvičných grýnech po letech povolili.
Nikdy jsem nepochopil a ani by mě nenapadlo krást drivingové míče za účelem hry na hřišti.... Tohle mi přijde jako naprosté znásilnění golfové etikety a pravidel a je mi opravdu zle, když něco takového na hřišti vidím... Je mi jasný, že každý nechce hrát best míče tam, kde je může ztratit, ale krást kvůli tomu drivingáče? Hrané lake balls jsou na internetu k dostání už od 5-10 korun, proto mi to absolutně nedává smysl. - TO JSEM TROCHU ODBOČIL

Jinak si myslím, že když má klub zavedeno, že se na cvičných plochách musí používat driv. míče, tak je to čistě z hlediska zisku... Naopak to opravdu může být z důvodu krádeží nebo neukázněných hráčů, co míče rozmrskají po okolí greenu a už se neobtěžují je uklidit.

Na druhou stranu hráče nutit chipovat s drivingáči zvadlé kvality je z hlediska kvality tréninku naprosto k ničemu. Rozdíl chipu letitým dvouvrstvým míčem oproti kvalitnímu je markantní.
 
Občas vídám hráče hrát drivingovými míči přes vodu, aby neztratili svůj krásný Pinnacle :D Pro trénink základních pohybů mi drivingáč na čipingu stačí, nepoznám rozdíl.
 
To já bych i rád, jenže to má jeden základní problém. Ročně mi z drivingu zmizí cca 15 - 20% koupených míčů....kdepak jsou?
to jde, u nas tak 60-70%
 
to jde, u nas tak 60-70%
Děláš si srandu?! Fakt vám lidi rozkradou (a poztrácí) víc jak polovinu míčků za jeden jediný rok?
 
Děláš si srandu?! Fakt vám lidi rozkradou (a poztrácí) víc jak polovinu míčků za jeden jediný rok?
ano, mozna i vic nez 70%, je to neoplocene, kradou nam to deti z cyklostezsky, nedaleko ,,bydlici’’ bezdomovci, ktery se je pak obcas snazi prodat hracum na rohozich, nedavno jsem chytil bezdomovkyni s cca 100 micema a nepochybne velkou cast ukradnou golfisti, predevsim kdyz jsou nove mice
 
U nás sčítání míčků skončilo číslem
mínus 4000.:(
 
ano, mozna i vic nez 70%, je to neoplocene, kradou nam to deti z cyklostezsky, nedaleko ,,bydlici’’ bezdomovci, ktery se je pak obcas snazi prodat hracum na rohozich, nedavno jsem chytil bezdomovkyni s cca 100 micema a nepochybne velkou cast ukradnou golfisti, predevsim kdyz jsou nove mice

Mluvíš pravděpodobně o Rohanském ostrově v Praze? Nedá mi tedy, abych se nezeptal... 70% každoročně poměrně dost. Nevím, tedy z kolika, ale nevyplatí se to s ohledem na toto číslo už oplotit?
 
Mluvíš pravděpodobně o Rohanském ostrově v Praze? Nedá mi tedy, abych se nezeptal... 70% každoročně poměrně dost. Nevím, tedy z kolika, ale nevyplatí se to s ohledem na toto číslo už oplotit?
Je to z cca 25000 micku za rok, oplotit to neni mozne z pravnich duvodu.
A stejne si myslim, ze vetsina mizi golfistum v bagu :( Na noc sbirame 99-100% micku
 
Mrzí mě co tady čtu... Doma mám pár drivingových,ty jsem buď našel někde na hřišti (kilometr od drivingu) a zapomněl jsem je hodit na driving po skončení hry, a nebo zapadlé v nějaké výbavě exgolfisty, ke které jsem se dostal. Celkově asi 3 míče na trénink doma, ke kterým jsem se dostal fakt omylem. Ale NIKDY by mě nenapadlo je vzít na hřiště, a to ani na chipping! A už vůbec by mě nenapadlo vzít si z košíku míč, byť jen na trénink doma!
 
Potkal jsem jeden v Telči a teď v sobotu druhý v Beřovicích - drivingáč z čapího hnízda - ten pocit když ho zvedneš zjistíš co to je a zahodiš do vody :D:D:D:D úleva.
 
Dneska opět - byl jsem s technikem na kontrolu tlakových nádob a jednu máme ve vodárně na hřišti, je cca 20 m před opalištěm 1. jamky ve křoví. Tak ho tam vyložím a kontroluju seniory, jak odpalují na 1ce, abych ho kdyžtak kryl svým tělem. No dědouch to samozřejmě kopnul po zemi přímo na nás, proběhlo mi to mezi kotníkama do keřů a hle, on to drivingáč. Dědek se ani nezastyděl...
 
Potkal jsem jeden v Telči a teď v sobotu druhý v Beřovicích - drivingáč z čapího hnízda - ten pocit když ho zvedneš zjistíš co to je a zahodiš do vody :D:D:D:D úleva.
Kua neházejte ty drivingáče do vody, pak to akorát nas.re když to vylovím😁
 
Dneska opět - byl jsem s technikem na kontrolu tlakových nádob a jednu máme ve vodárně na hřišti, je cca 20 m před opalištěm 1. jamky ve křoví. Tak ho tam vyložím a kontroluju seniory, jak odpalují na 1ce, abych ho kdyžtak kryl svým tělem. No dědouch to samozřejmě kopnul po zemi přímo na nás, proběhlo mi to mezi kotníkama do keřů a hle, on to drivingáč. Dědek se ani nezastyděl...
Hehe, to znám. Když jsem se motal na osmičce vlevo u křoví, párek důchodců mi poslal drivingáč k nohám. A protože jsem držka, šel jsem se zeptat, jestli jim nevadí v jejich věku krást. A že prej ho našli a nevšimli si. Byli to místní členi..
 
Tohle je tématická historka :)

image.jpg


Zdroj: Časopis Golf Hostivař, 1/21, Ze strany 26 (Z deníčku Maršala)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom