Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Záhada správného kouzla v putteru

Hůl s offsetem je jakoby ohnutá.. u irons jde u začátečníků líp do vzduchu, na technický detaily proč se neptej, nevím, ale ...
„Offset je vyjádřením pozice shaftu vůči líci úderové plochy v místě napojení shaftu na hlavu hole. S holí s offsetem (posunutou spodní linií hlavy hole dozadu oproti linii shaftu) má hráč o zlomek sekundy více času přivést při švihu hlavu hole kolmo k cílové linii. Offset tím napomáhá eliminaci v prvni řadě slicu. Dalším benefitem holí s offsetem je posunutí středu vyvážení hlavy hole směrem dozadu od shaftu, díky čemuž je snažší dostat míč do vzduchu. Hole určené lepším golfistům mají minimální, nebo žadný offset, čímž umožňují aktivní tvarovaní ran, zatímco u holí pro střední a vysoké hendikepy pomáhá offset nepovedené rány narovnat.”

zdroj: http://www.jag-golf.cz/knihovna/lie-loft-lenght-offset/
 
tak se vracím k patování...
dnes jsem dělala zajímavý pokus, @Martin73 mi půjčil 3 puttery odlišné od mého a já je doma zkoušela na patovacím koberci
zvážila jsem je a měly i odlišnou váhu.
7111C608-4AEB-4EED-8C10-0C8B50D4B417.jpeg

Výsledky byly téměř stejné. Pocitově se mi nejlépe hrálo s tím nejlehčím.
Všechny měly stejně umístěný schaft i jeho sklon. Na nejlehčím putteru pro mě bylo příjemné, že měl kratší hlavu, t.j. oči jsou přirozeně nejblíže míčku.
Ještě potřebuji vyzkoušet putter se schaftem uprostřed.
Snad jsem neudělala chybu v názvosloví a snad jsem to popsala srozumitelně.
 
tak se vracím k patování...
dnes jsem dělala zajímavý pokus, @Martin73 mi půjčil 3 puttery odlišné od mého a já je doma zkoušela na patovacím koberci
zvážila jsem je a měly i odlišnou váhu.
Zobrazit přílohu 11041
Výsledky byly téměř stejné. Pocitově se mi nejlépe hrálo s tím nejlehčím.
Všechny měly stejně umístěný schaft i jeho sklon. Na nejlehčím putteru pro mě bylo příjemné, že měl kratší hlavu, t.j. oči jsou přirozeně nejblíže míčku.
Ještě potřebuji vyzkoušet putter se schaftem uprostřed.
Snad jsem neudělala chybu v názvosloví a snad jsem to popsala srozumitelně.
Vůbec netuším, co tím chtěl básník říci.....
 
že jsem vyzkoušela jiné puttery...
To je asi tak jediné, co jsem pochopil. Ty dva těžší jsou prakticky stejné kladívka, ten nejlehčí je semimullet. Možná to bude Tvým puttovacím úderem....
 
To je asi tak jediné, co jsem pochopil. Ty dva těžší jsou prakticky stejné kladívka, ten nejlehčí je semimullet. Možná to bude Tvým puttovacím úderem....
navazuje to na můj příspěvek z 27.7.2020, patuju docela dobře, ale přemýšlím o jiném typu putteru.
6E9D8024-6948-4FB0-9E20-9E6C16C0DA6E.jpeg
 
tak se vracím k patování...
dnes jsem dělala zajímavý pokus, @Martin73 mi půjčil 3 puttery odlišné od mého a já je doma zkoušela na patovacím koberci
zvážila jsem je a měly i odlišnou váhu.
Zobrazit přílohu 11041
Výsledky byly téměř stejné. Pocitově se mi nejlépe hrálo s tím nejlehčím.
Všechny měly stejně umístěný schaft i jeho sklon. Na nejlehčím putteru pro mě bylo příjemné, že měl kratší hlavu, t.j. oči jsou přirozeně nejblíže míčku.
Ještě potřebuji vyzkoušet putter se schaftem uprostřed.
Snad jsem neudělala chybu v názvosloví a snad jsem to popsala srozumitelně.
Nejdřív si zjisti (vybavení na to máš), po jaké dráze vlastně hlavu patru „vodíš”, podle toho pak začni zkoušet patry se správným vyvážením (viz např. minilekce A. Babického). A jaké vůbec mají ty patry, cos zkoušela, vyvážení? Zkoumalas to?
 
navazuje to na můj příspěvek z 27.7.2020, patuju docela dobře, ale přemýšlím o jiném typu putteru.
Zobrazit přílohu 11042
Nechci suplovat Tvého trenéra, tento typ putteru se vodí relativně v jedné linii s cílem, tzv se neotevírá ani nezavirá(úderová plocha je stále kolmo k cílové linii), pak to postupně přechází od mulletů, semimulletů po kladívka. Podle toho jak přirozeně vodíš putter by Ti trenér měl doporučit typ putteru. Btw jestli stavíš putter na patku, tak to nemusí být pouze délkou shaftu, ale i špatný set up, nebo držení příliš v prstech.... proto by se na Tebe měl podívat Tvůj trenér
 
Nechci suplovat Tvého trenéra, tento typ putteru se vodí relativně v jedné linii s cílem, tzv se neotevírá ani nezavirá(úderová plocha je stále kolmo k cílové linii), pak to postupně přechází od mulletů, semimulletů po kladívka. Podle toho jak přirozeně vodíš putter by Ti trenér měl doporučit typ putteru. Btw jestli stavíš putter na patku, tak to nemusí být pouze délkou shaftu, ale i špatný set up, nebo držení příliš v prstech.... proto by se na Tebe měl podívat Tvůj trenér
především děkuji za vyjádření! :up: psala jsem to spíš pro zajímavost, co jsem dnes vyzkoušela...
problém, co jsem měla, jsem už srovnala, ale měla bych o putteru přeci jen jinou představu (ale možná mylnou...)
koupě tohoto putteru, který teď mám, byla na doporučení a za asistence trenéra
konzultovala jsem putter i s nynějším trenérem a podle něj nutně jiný putter určitě nepotřebuji, zvlášť když s ním dobře patuju
(to chápu, když se chceš jezdit v autě a nejsi profík, tak taky nepotřebuješ pro to svý ježdění nutně něco "extra" - profík ti řekne, že ti stačí malý levný vozítko, hlavně když v něm pěkně jezdíš, nebouráš a dojedeš)

jak jsem psala, patování mi jde dost obstojně
i přesto (nebo možná právě proto) bych ráda zkusila putter, který nemá tak šikmý shaft a který ho má na středu (viz prostřední obrázek)

2CD07DA6-519A-4233-9B6D-2FF126988224.jpeg

podle mě se dostanou pohodlněji oči nad míček (figurant je hodně v předklonu)
2BCED161-0ABA-4402-8062-704570344977.jpeg
 
Upraveno:
Nejdřív si zjisti (vybavení na to máš), po jaké dráze vlastně hlavu patru „vodíš”, podle toho pak začni zkoušet patry se správným vyvážením (viz např. minilekce A. Babického). A jaké vůbec mají ty patry, cos zkoušela, vyvážení? Zkoumalas to?
Díky moc za vyjádření :up:, už jsem sesmolila odpovědi
  • vyvážení mají všechny tři patry stejné jako můj,
  • pro mě z toho plny závěr, že se mi hraje stejně dobře i s žiletkami, (źe nemusím koukat jen po mulletu...)
  • že nepotřebuji nutně těžký putter
  • tady je, co mám na mysl, když píšu téměř rovný (ve vertikále) shaft a umístěný ve středu hlavy
  • zdá se, že vodím dráhu patu rovně
 
Upraveno:
Díky moc za vyjádření :up:, už jsem sesmolila odpovědi
  • vyvážení mají všechny tři patry stejné jako můj,
  • pro mě z toho plny závěr, že se mi hraje stejně dobře i s žiletkami, (źe nemusím koukat jen po mulletu...)
  • tady je, co mám na mysl, když píšu téměř rovný (ve vertikále) shaft a umístěný ve středu hlavy
  • zdá se, že vodím dráhu patu rovně
Ten patr v ukázce je už „extrém” a nejspíš půjde o „prototyp” vyrobený na míru. Ono obecně patrů s „cetršaftem” moc na výběr není a pro leváky to bude ještě horší.
A ten důvod, že by ti lépe přivedl oči k míčku - myslím, že tímto způsobem to nevyřešíš.
Ad dráha patu -zdá se ti nebo víš, že vodíš patr po rovné dráze? A to i u delších patů?
Jak daleko se v průměru dostáváš ranou do grýnu k jamce? Ono totiž u delších patů tu dráhu můžeš mít nakonec jinou, než si myslíš a pak je třeba hledat kompromis, aby ses co nejvíce vyhnula tří- a vícepatům.
 
Ten patr v ukázce je už „extrém” a nejspíš půjde o „prototyp” vyrobený na míru. Ono obecně patrů s „cetršaftem” moc na výběr není a pro leváky to bude ještě horší.
A ten důvod, že by ti lépe přivedl oči k míčku - myslím, že tímto způsobem to nevyřešíš.
Ad dráha patu -zdá se ti nebo víš, že vodíš patr po rovné dráze? A to i u delších patů?
Jak daleko se v průměru dostáváš ranou do grýnu k jamce? Ono totiž u delších patů tu dráhu můžeš mít nakonec jinou, než si myslíš a pak je třeba hledat kompromis, aby ses co nejvíce vyhnula tří- a vícepatům.
díky za reakci :up:
ber to opravdu tak, že chci jen vyzkoušet, jestli by nebyl lepší ten extrem...
ne pro zlepšení patování - jak píšu, zvládám docela dobře i ten stávající putter a viděla jsem, že po pár patech i žiletky (což mě potěšilo), že patuju dobře i s lehkým putterem (což mě obzvlášť potěšilo)
možná mi to jde i kvůli tomu, že vodící oko (viz videa) mám blíž jamce a tak mám míření snadnější, navíc se mi neklepou ruce, nemusím si je opírat o tělo a nemám problém s pohybem představujícím patovací švih
na patovacím koberci se do jamky netrefím zcela výjimečně (ale mám jen 3 metry dlouhý) v reálu samozřejmě řešim sklony greenu a jeho rychlost
rány vodím rovně
Je to asi tak, že když mi nabídneš, ať se projedu Viperem, tak si ráda vyzkouším, v čem je svezení jiné, i když to nebude v Německu a nebudu moci trochu víc přidat, aby to fakt jelo 😊
 
Tak toto, je to “nejkrásnější” období, kdy si golfista myslí, ač má dobré vybavení, že jiným se zlepší , nebo jeho hra bude snadněji lepší. Tímto zviklavým přístupem si golfista může tak akorát nahlodat důvěru k jakékoliv holi,” co kdyby ?? tou co jsem si zkoušela?? Tím bych..” Každé holi v bagu musí golfista bezmezně věřit, že s ní zahraje vždy ten úder, který s ním běžně hraje.
Pokud si myslí, že výkon je nestabilní= intenzivně se jí věnovat v tréninkovém cyklu v první řadě a opakovaně zařazovat/ procvičovat,až ji bude věřit jinak v bagu nemá co dělat.
 
Tak toto, je to “nejkrásnější” období, kdy si golfista myslí, ač má dobré vybavení, že jiným se zlepší , nebo jeho hra bude snadněji lepší. Tímto zviklavým přístupem si golfista může tak akorát nahlodat důvěru k jakékoliv holi,” co kdyby ?? tou co jsem si zkoušela?? Tím bych..” Každé holi v bagu musí golfista bezmezně věřit, že s ní zahraje vždy ten úder, který s ním běžně hraje.
Pokud si myslí, že výkon je nestabilní= intenzivně se jí věnovat v tréninkovém cyklu v první řadě a opakovaně zařazovat/ procvičovat,až ji bude věřit jinak v bagu nemá co dělat.
Bohouš smekám, trefa do černého!
 
Tak toto, je to “nejkrásnější” období, kdy si golfista myslí, ač má dobré vybavení, že jiným se zlepší , nebo jeho hra bude snadněji lepší. Tímto zviklavým přístupem si golfista může tak akorát nahlodat důvěru k jakékoliv holi,” co kdyby ?? tou co jsem si zkoušela?? Tím bych..” Každé holi v bagu musí golfista bezmezně věřit, že s ní zahraje vždy ten úder, který s ním běžně hraje.
Pokud si myslí, že výkon je nestabilní= intenzivně se jí věnovat v tréninkovém cyklu v první řadě a opakovaně zařazovat/ procvičovat,až ji bude věřit jinak v bagu nemá co dělat.
jestli to bylo na mě, tak jde o nedorozumění
mým cílem je pohodlnější varianta... zviklaná nejsem 😊
ano, mohu hrát dál s tím patrem, co mám, budu mít velmi dobré výsledky
ale mohu hrát, jak je vidět, stejně i s jinými patry
a chci si vyzkoušet úplně jiný typ patru
jiná situace by samozřejmě byla, kdybych se na grýnu nedokázala konsistentně dostat do jamky
ještě názorněji: jestliže stejnou funkci plní hliněný hrnek a porcelánový, tak si chci vyzkoušet ten porcelán ;)
 
Upraveno:
Tak toto, je to “nejkrásnější” období, kdy si golfista myslí, ač má dobré vybavení, že jiným se zlepší , nebo jeho hra bude snadněji lepší. Tímto zviklavým přístupem si golfista může tak akorát nahlodat důvěru k jakékoliv holi,” co kdyby ?? tou co jsem si zkoušela?? Tím bych..” Každé holi v bagu musí golfista bezmezně věřit, že s ní zahraje vždy ten úder, který s ním běžně hraje.
Pokud si myslí, že výkon je nestabilní= intenzivně se jí věnovat v tréninkovém cyklu v první řadě a opakovaně zařazovat/ procvičovat,až ji bude věřit jinak v bagu nemá co dělat.
Takže sis pořídil hickory hole a hraješ s nima svůj nejlepší golf? 🤔
Protože podle toho, cos napsal je evidentně každá nová hůl či aplikovaná technologie jen ke škodě a hra tím trpí tím, že přestanu důvěřovat tomu co mám?
Pak nechápu tvé "vylepšení" omotávkami 🤭

Ano, žádná hůl nehraje sama a je třeba k udržení výkonnosti či jejímu zlepšení trénink. Ale proč nezkoušet nové věci a hledat, co mi může (kromě tréninku) také pomoci?
S tímhle tvým přístupem k "novinkám" či "novotám" by lidstvo stále bylo na stromech :down:
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom