Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Záhada správného kouzla v putteru

Mám dotaz, plánuji brzo změnit putter, můj mi moc nesedí (především na odhad rychlosti/vzdálenosti), pár jsem si jich všemožně zkusil a začínám tušit kudy jít (těžší hlava, buclatější rukojeť a měkkčí odrazová plocha - tkaová ta vložka), ale ještě mě zajímá jedna věc... nejlepší pocit mám, když "patuju" přímo před špičkami bot s shaftem svisle dolů a tedy bych potřeboval shaft od hlavy více kolmo než výrobci dělají (lie se ten úhel myslím jmenuje) - existuje to? nebo jsem divnej? a to prostě tu tyčku trošku ohnout ve svěráku? díky:)
Uhel sklonu shaftu je soucast specifikace a mnoho firem rovnou nabizi nejake moznosti. Ono to dava smysl: vsude uci mit hlavu nad micem, kyvadlo... to vse vlastne rika, ze by si mel mit 90 stupnu shaft. :)

Ohledne mekciho pocitu pri impactu: hodne firem to dnes resi pres hloubku drazek na facu hole. Vysledek je podobny, pocit je mekci. Zanedbavana vec u tohto je vliv mice: leckdo resi mekky pocit pri putovani, ale pouziva micek tvrdy jak betton. Staci zmenit mic a celkovy pocit je diametralne jiny.

Kapitola sama pro sebe je delka shaftu putteru. Mnoho lidi ma uplne nevhodne dlouhy shaft a resi to treba nizsim uchopem. Vysledek je uplne jine vyvazeni atp.

Ohybat ve sveraku bych nedoporucoval. :)
 
Tak jsem dnes strávil v golfart hodinu vybíráním putteru. Po rychlé selekci mi zbyly dva a s těmi jsem tu hodinu strávil. Asi jsou tam na to zvyklí, protože mi jen na začátku přítomný mladík řekl : "patr? Jo tak s tím vám nikdo nepomůže, to je o pocitu" a pak už mě nikdo nevyrušoval ba ani nervózně neokukoval. Ani po hodině jsem se nedokázal rozhodnout, tak rozhodla cena.
 
Tak jsem dnes strávil v golfart hodinu vybíráním putteru. Po rychlé selekci mi zbyly dva a s těmi jsem tu hodinu strávil. Asi jsou tam na to zvyklí, protože mi jen na začátku přítomný mladík řekl : "patr? Jo tak s tím vám nikdo nepomůže, to je o pocitu" a pak už mě nikdo nevyrušoval ba ani nervózně neokukoval. Ani po hodině jsem se nedokázal rozhodnout, tak rozhodla cena.
no a výsledek......
 
Samozřejmě ten dražší, žádnej odlitek za pár tisíc :)
Proto říkám, máš-li trenéra, vem ho sebou, udělá selekci, následně už volba mezi značkou(cenou) je na Tobě.
 
Kdepak, aby zbylo na pivo, koupil jsem ten levnější;):D. Volba byla mezi TM spider tour platinum a Oworks 2ball.
Vloni jsem taky řešil, jako blázen.
Moc se mi líbil Scotty, měl ho kamarád, nějaký starší model a cítil jsem ho dobře v ruce.
Tvarově jsem měl jasno, Golo 3 slouží do dnes a čím dál lépe. Koupil jsem si jen silnější grip.
Je pravda, že jsem se vyrazne uklidnil v patování, našel jsem si svoji cestu a vlastně začínám mít putter velmi rád a těším se na green.
Radost mi kazí jen megašneci, kteří obejdou jamku 2x do kola, stavi si balonek skoro půl minuty, dělají 3-5 cvičných patů a nakonec daj 3 pat :) ty bych kopnul do .... :) při tom bych si stihl vypít kafe.

Jerry vyber podle pocitu at se ti hlavne libi.
Zbytek přijde časem.
 
Ahoj lidičky. Už asi dva roky jsem hledal putter, který mně osloví. V rukou jsem jich měl opravdu hodně. Vždy něco špatně, na pohled či pocit. Hra na greenu mě nebavila. O víkendu se mi, díky náčelníkovi, dostal do ruky mnohými zatracovaný TaylorMade Spider tour. A je tu láska na první pohled. Včera seznámení v Podbořánkách. Hra na greenu mně začala bavit a hlavně putter fungoval. Už je můj a mám z něho obrovskou radost
 
Ahoj lidičky. Už asi dva roky jsem hledal putter, který mně osloví. V rukou jsem jich měl opravdu hodně. Vždy něco špatně, na pohled či pocit. Hra na greenu mě nebavila. O víkendu se mi, díky náčelníkovi, dostal do ruky mnohými zatracovaný TaylorMade Spider tour. A je tu láska na první pohled. Včera seznámení v Podbořánkách. Hra na greenu mně začala bavit a hlavně putter fungoval. Už je můj a mám z něho obrovskou radost

Tenhle pocit závidím, já na tu svoji vysněnou patovačku pořád čekám. Ať nosí radost dlouho a padají všechny paty, dlouhé i krátké!
 
Tenhle pocit závidím, já na tu svoji vysněnou patovačku pořád čekám. Ať nosí radost dlouho a padají všechny paty, dlouhé i krátké!
A v golfarts jsi se byl podívat? Maj tam desítky putterů, třeba tam ten tvůj na tě čeká? ;)
 
A v golfarts jsi se byl podívat? Maj tam desítky putterů, třeba tam ten tvůj na tě čeká? ;)

Maj mezi nima i hrábě a lopaty? Ty by možná @requo ten problém řešily...:-D
 
Tak nevím jestli už je to ten pravý, aktuálně TM Lambeau 7, centr shaft, 33"..silnější grip Odyssey.. Ale nejvíc mi stoprocentně pomáhá udělátko na vyndavání míčku z jamky...:):):)
 

Přílohy

  • Vyndavák (1).jpg
    Vyndavák (1).jpg
    84,6 KB · Zobrazení: 326
  • Vyndavák (2).jpg
    Vyndavák (2).jpg
    107,7 KB · Zobrazení: 303
  • TM Lambeau 7.jpg
    TM Lambeau 7.jpg
    4,4 KB · Zobrazení: 303
Tak nevím jestli už je to ten pravý, aktuálně TM Lambeau 7, centr shaft, 33"..silnější grip Odyssey.. Ale nejvíc mi stoprocentně pomáhá udělátko na vyndavání míčku z jamky...:):):)
A jaký udělátko máš na natýčkování. Když máš toto pro vyndávání míčku z jamky :D
 
Na mojí omluvu, koupil jsem to s putterem..:):):), a pro ten vyfocenej přístroj je nějaký popis..? To jako se neohýbáš k týčkování..? Kdyby člověk měl všechny kraviny co vymyslej na golf tahat v bagu, tak už je to na vozík taženej psem..:):):)
 
Na mojí omluvu, koupil jsem to s putterem..:):):), a pro ten vyfocenej přístroj je nějaký popis..? To jako se neohýbáš k týčkování..? Kdyby člověk měl všechny kraviny co vymyslej na golf tahat v bagu, tak už je to na vozík taženej psem..:):):)
Tak to pak jo. Já myslel, že, jak to jen kulantně napsat, máš problémy se zády....:D
Ale tady je popis toho zařízení
http://www.ez-tee.com/
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom