Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

"Zadržený" HCP

Ahoj,
golf se hraje na rány. HCP je jen forma úlevy.
No úplně první byla hra na jamky ;)
To je ten správně kontaktně-adrenalinový golf :up:
 
Chlapi, přejme mu to. ;) Já si trochu myslím , že ho ten první turnaj "vyškolí". Tak to třeba klapne na druhém, na třetím turnaji. A nebo bude snižovat postupně, po pár bodech. Vypadá to zvláštně, když to sem takhle otevřeně napsal, ale řekněte mi - šli jste někdy na turnaj s tím, že se vám líbí ceny a tak si pro nějakou jdete? Notabene na první turnaj? Já byla vyklepaná a nerv, že jsem byla ráda, že jsem to vůbec celý došla. Ty skromné výhry pro mne přišly vždy nečekaně, spíš jsem byla překvapená. A asi největší radost pro mě byla vyhranou flašku 12ti letýho Johnie Walkera po turnaji s ostatními vypit;)
A doufám v to, že @Ferrry začal s golfem z úplně jiných důvodů než rozbít bank v prvním turnaji ;)
No já šel na první turnaj s tím, že mě to vyškolí. A bylo z toho 59 stb a první místo.
Ten stejnej rok jsem v posledním turnaji klubové tour šel v poslední flightu s tím, že prostě tour vyhraju a do emirátů poletím. A vyhrál a letěl. Kdybych šel bez sebevědomí, dopadlo by to blbě.
Já třeba v turnaji hraju téměř vždy lépe než mimo turnaj, někdo to má naopak.
Já mu to přeju, ať to dá. A hlavně ať nedostane do flightu nějaké pitomce nebo prudiče, ale fajn parťáky, kteří pomůžou, poradí s pravidly, uklidní a pochválí, jako jsem měl štěstí já na báječný flight.
 
Celá ta myšlenka mi připadá dost zvrhlá. Najít si turnaj kde vyhraju něco velikého jen díky tomu, že začínám. Hraju golf už nějaký pátek, vyhrál jsem i dost turnajů, i ceny byly dost zajímavé, ale vždycky jsem hrál proto, abych měl radost ze hry, abych poznal nové lidi a nebo abych si zahrál s kamarády třeba o kafe. Nikdy jsem se nešel předem podívat na to, jestli jsou dost hodnotné ceny. Pokud jsou ceny tvou motivaci a jedinou, tak asi u golfu dlouho nevydržíš, se snižováním HCP bude stále těžší něco uhrát, něco vyhrát a tím se ta jediná motivace ztratí. Musíš si to ale v hlavě porovnat sám. Přeji ti, aby tě golf hlavně bavil a měl jsi radost z toho, že se ti povedlo pár dobrých ran a ne z toho, že jsi vyhrál nějakou cenu. Promiň, ale někdo to tady napsat musel.
Mirdo, diky za tvuj pohled. Trosku jsi zabruslil jinam (ohledne motivace atd.), ale budiz. Kdybych chtel sbirat trofeje a odmeny, tak nezacnu se sportem, kterej neumim. ;)
 
Ja na tom nic zvrhleho nevidim.
Prvni turnaj, natrenovano, tak at domu neco priveze, ne? Citit se provinile je blbost, hcp54 casto takto ulitne a jelikoz na osvedceni defakto nikdo nikdy min nepise, tak je to proste standard situace v zivote schopnejsiho golfisty.
Mnoho turnaju nema uz ani poharek... typicky hcp days.

Ps: ja se pod 36 dostal za dlouho... :D
Dik, Honzo, takhle nejak to myslim.
 
A pak se tam ukáže ještě víc “zadrženej” HCP a budeš mít po ptákách :cool:
Navíc, jak už tu psali i jiní, jít hrát “namyšlenej” je v golfu cesta do pekel. Ale to časem poznáš sám, že k dobrým číslům je třeba mít i pokoru.
Miro, to se taky muze stat... :D
Ja si zase myslim, ze rozumna sebeduvera je lepsi, nez bejt priposranek. Mluvim o "ja vs. hcp 54". Pokory mam ke golfu hromadu, s tim problem neni.
 
Chlapi, přejme mu to. ;) Já si trochu myslím , že ho ten první turnaj "vyškolí". Tak to třeba klapne na druhém, na třetím turnaji. A nebo bude snižovat postupně, po pár bodech. Vypadá to zvláštně, když to sem takhle otevřeně napsal, ale řekněte mi - šli jste někdy na turnaj s tím, že se vám líbí ceny a tak si pro nějakou jdete? Notabene na první turnaj? Já byla vyklepaná a nerv, že jsem byla ráda, že jsem to vůbec celý došla. Ty skromné výhry pro mne přišly vždy nečekaně, spíš jsem byla překvapená. A asi největší radost pro mě byla vyhranou flašku 12ti letýho Johnie Walkera po turnaji s ostatními vypit;)
A doufám v to, že @Ferrry začal s golfem z úplně jiných důvodů než rozbít bank v prvním turnaji ;)
Diky Marti. Tohle vsechno je mozny. :D
 
Tak prvním turnajem si tu prošla asi většina z nás a zřejmě si ho i pamatuje. Třeba je opravdu tak psychicky odolný, že se mu nerozklepou kolena a nerozhodí ho ani první nepovedená rána nebo jamka.
Já když si “jdu” pro nějakou cenu nebo výsledek, tak zahraju většinou čočku a pokud si jdu jen zahrát turnaj “bez ambicí”, tak většinou zahraju na udržení nebo i o něco zlepším
Tak se nám pak třeba i pochlubí, jak první turnaj dopadl.
To se vsechno uvidi, az to nastane. ;)
Pochlubim/ztrapnim se vysledkem myho prvniho turnaje urcite... ;)
 
No já šel na první turnaj s tím, že mě to vyškolí. A bylo z toho 59 stb a první místo.
Ten stejnej rok jsem v posledním turnaji klubové tour šel v poslední flightu s tím, že prostě tour vyhraju a do emirátů poletím. A vyhrál a letěl. Kdybych šel bez sebevědomí, dopadlo by to blbě.
Já třeba v turnaji hraju téměř vždy lépe než mimo turnaj, někdo to má naopak.
Já mu to přeju, ať to dá. A hlavně ať nedostane do flightu nějaké pitomce nebo prudiče, ale fajn parťáky, kteří pomůžou, poradí s pravidly, uklidní a pochválí, jako jsem měl štěstí já na báječný flight.
Diky, Jardo.
Jsem rad ze nejsem sam, kdo je soutezivej. ;)
 
Miro, to se taky muze stat... :D
Ja si zase myslim, ze rozumna sebeduvera je lepsi, nez bejt priposranek. Mluvim o "ja vs. hcp 54". Pokory mam ke golfu hromadu, s tim problem neni.
Rozumná sebedůvěra je samozřejmě OK. A nejdůležitější pro úspěšnou ránu, je té ráně věřit. Jakmile budeš mít sebemenší pochybnost, tak svůj úmysl přehodnoť a zahrej to, co máš natrénováno.
 
Ahoj,
golf se hraje na rány. HCP je jen forma úlevy.
Kdyby bylo po mym, tak celej system stb. bodu zrusim. Kdo ma proste min ran, ten vyhral. Jako by souper ve fotbale, hokeji, basketu atd., dostaval naskok treba 3 golu, nebo 20 bodu jen proto, ze ma nizsi rozpocet a nemuze tak mit stejne dobry hrace. ;)
 
Rozumná sebedůvěra je samozřejmě OK. A nejdůležitější pro úspěšnou ránu, je té ráně věřit. Jakmile budeš mít sebemenší pochybnost, tak svůj úmysl přehodnoť a zahrej to, co máš natrénováno.
Super, ted to podepisuju. ;):up:
A dekuju za radu!
 
Kdyby bylo po mym, tak celej system stb. bodu zrusim. Kdo ma proste min ran, ten vyhral. Jako by souper ve fotbale, hokeji, basketu atd., dostaval naskok treba 3 golu, nebo 20 bodu jen proto, ze ma nizsi rozpocet a nemuze tak mit stejne dobry hrace. ;)
Já bych to nerušil.
Takhle si může zahrát v rámci nějakých kategorií každej s každým.
Důležité věci jako mistrovství klubu nebo klubová jamkovka se obvykle hraje na rány bez vyrovnání a tak je to správně. Nejlepší je prostě ten, kdo má nejmíň ran.
Ale pokud takhle budeš hrát všechny turnaje, kolik se ti asi přihlásí hráčů? Málokdo půjde dobrovolně dělat křoví pěti klubovejm singlistům, aby měli furt nad kým vyhrávat..
 
HCP systém nerušit, jen ho využít pro rozdělení hráčů do skupin, ať spolu jdou, hrají a taky přebírají ceny, ale v té skupině - hra na rány. Mimo turnaj je to jedno, tam ať si kámoši jdou spolu, třeba kopyto s profíkem.
Už teď se hraje z různých odpališť a lepší HCP chodívají první.
Myslel jsem jen to, že úroveň hráče určuje počet ran a ne jeden vyhraný turnaj s hcp 54.
 
HCP systém nerušit, jen ho využít pro rozdělení hráčů do skupin, ať spolu jdou, hrají a taky přebírají ceny, ale v té skupině - hra na rány. Mimo turnaj je to jedno, tam ať si kámoši jdou spolu, třeba kopyto s profíkem.
Už teď se hraje z různých odpališť a lepší HCP chodívají první.
Myslel jsem jen to, že úroveň hráče určuje počet ran a ne jeden vyhraný turnaj s hcp 54.
Těchto diskusí je všude plno. Nicméně hraje se taková spousta turnajů s různými systémy, že si musí snad vybrat každej.
Třeba mě osobně se vůbec systém že ti nejlepší jsou první, obejdou to za 3 hodiny, rozdají si ceny a zmizí, nelíbí. Já si v Hořehledech docela navykl na to, že jsou hráči namíchaní, jeden singl, dva 18-36 a jeden horší. Přijde mi, že to dává něco všem, ti horší mohou odkoukat pravidla a pohyb po hřišti, ti střední odkoukají course management od singla a singl se naučí trpělivosti (pokud to teda není geodet, kterej zdržuje i padesátčtyřku) :)
Ale názor ti neupírám, chápu ho. Taky by mě někdy trefilo furt za někým postávat..
 
HCP systém nerušit, jen ho využít pro rozdělení hráčů do skupin, ať spolu jdou, hrají a taky přebírají ceny, ale v té skupině - hra na rány. Mimo turnaj je to jedno, tam ať si kámoši jdou spolu, třeba kopyto s profíkem.
Už teď se hraje z různých odpališť a lepší HCP chodívají první.
Myslel jsem jen to, že úroveň hráče určuje počet ran a ne jeden vyhraný turnaj s hcp 54.
Vzhledem k tomu, že většinou jsou turnaje vypsány na 2-3 kategorie (chceš-li skupiny), tak ten rozdíl ve skupině může být třeba i víc než 30 ran. Takže hra na rány i v tebou uvedeném návrhu by nebyla “spravedlivá”. I když úplná spravedlnost (rozuměj rovná šance na výhru) není u žádného systému porovnání výsledků. No a většina promotérů chce na turnaji co nejvíc hráčů. A protože jsme jako golfisté velice soutěživý národ, tak málokdo jde na turnaj “jen tak si pinknout” a nechtít něco vyhrát, být na bedně nebo se alespoň umístit před kámošema ;)
Dle mého nejblíže “spravedlnosti” je hra na “rány s vyrovnáním”.
 
Těchto diskusí je všude plno. Nicméně hraje se taková spousta turnajů s různými systémy, že si musí snad vybrat každej.
Třeba mě osobně se vůbec systém že ti nejlepší jsou první, obejdou to za 3 hodiny, rozdají si ceny a zmizí, nelíbí. Já si v Hořehledech docela navykl na to, že jsou hráči namíchaní, jeden singl, dva 18-36 a jeden horší. Přijde mi, že to dává něco všem, ti horší mohou odkoukat pravidla a pohyb po hřišti, ti střední odkoukají course management od singla a singl se naučí trpělivosti (pokud to teda není geodet, kterej zdržuje i padesátčtyřku) :)
Ale názor ti neupírám, chápu ho. Taky by mě někdy trefilo furt za někým postávat..
To je treba jeden z duvodu, proc nechodim tento typ turnaju. Nemam zajem jit kolo 5 hodin se trema horsima hracema, neustale hledat a pozorovat jejich mic, vyskolovat je v pravidlech a pohybu po hristi, hrat jednu ranu za 10 minut, soustredit se na jejich neustale vyrusovani a nakonec byt z celeho kola jen nastvany. A celkove to nema s trpelivosti nic spolecneho.
NErikam, ze je takovy kazdy, ale me zkusenosti z poslednich let z takovychto turnaju me ujistily v tom, ze tyto turnaje mile rad vynecham.
 
To je treba jeden z duvodu, proc nechodim tento typ turnaju. Nemam zajem jit kolo 5 hodin se trema horsima hracema, neustale hledat a pozorovat jejich mic, vyskolovat je v pravidlech a pohybu po hristi, hrat jednu ranu za 10 minut, soustredit se na jejich neustale vyrusovani a nakonec byt z celeho kola jen nastvany. A celkove to nema s trpelivosti nic spolecneho.
NErikam, ze je takovy kazdy, ale me zkusenosti z poslednich let z takovychto turnaju me ujistily v tom, ze tyto turnaje mile rad vynecham.

Dříve mi tyto turnaje s “mixem” nevadily, ale to jsem měl vyšší HCP a moc jsem nechápal “singlisty” ve flajtu, proč jsou docela bez nálady a někdy i dost nervózní.
Teď už je chápu, protože na většině jamek musím hrát PAR a double pro mne znamená 0 STB a vzhledem k tomu, že ochranná zóna pro mne je 34-36, tak už si k jednomu double nemůžu dovolit ani jedno bogie (samozřejmě nad počet daný hracím HCP). No a hrát jen pary či lépe vyžaduje opravdu pekelné soustředění. Navíc se potřebuji udržet i v tempu a ve své “komfortní” zóně.
Chápu pořadatele turnaje, že chce mít na vyhlašování plnou klubovnu, jenže kdo má čas čekat třeba 3 hodiny na konec turnaje, pokud např. startoval v prvních flajtech.
Stejně tak nesnáším “zamykání” výsledků
 
Dříve mi tyto turnaje s “mixem” nevadily, ale to jsem měl vyšší HCP a moc jsem nechápal “singlisty” ve flajtu, proč jsou docela bez nálady a někdy i dost nervózní.
Teď už je chápu, protože na většině jamek musím hrát PAR a double pro mne znamená 0 STB a vzhledem k tomu, že ochranná zóna pro mne je 34-36, tak už si k jednomu double nemůžu dovolit ani jedno bogie (samozřejmě nad počet daný hracím HCP). No a hrát jen pary či lépe vyžaduje opravdu pekelné soustředění. Navíc se potřebuji udržet i v tempu a ve své “komfortní” zóně.
Chápu pořadatele turnaje, že chce mít na vyhlašování plnou klubovnu, jenže kdo má čas čekat třeba 3 hodiny na konec turnaje, pokud např. startoval v prvních flajtech.
Stejně tak nesnáším “zamykání” výsledků
A mně to např vůbec nevadí.... pokud ten turnaj netrvá 6,5h..... a to občas trvají i turnaje pros
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom