Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

"Zadržený" HCP

Kamarad se kdysi hlasil na Pyselskeho Pasaka... diktoval pani udaje po telefonu a ona mu rika: “koukam, ze mate HCP54... nechcete se prihlasit radeji nekam, kde maji nejake poradne ceny?” :D
Na Pašáka mi nešahej :D, za vítězství v celoroční túře jsem byl tejden v Emirátech :p :D. Ale to už je minulost... :D
Podle mě je jak Urbanstory, každý o tom sní a pověsti cobykdyby... zná někdo někoho, kdo doopravdy s hcp 54 vyhrál něco pořádného?
Podle mě bude na turnajích, kde budou víc než zajímavý ceny, podmínka v kategorii min. HCP <36...
 
Na Pašáka mi nešahej :D, za vítězství v celoroční túře jsem byl tejden v Emirátech :p :D. Ale to už je minulost... :D
Nekdo Emiraty, nekdo ziskal za nearesta chleba :D
 
Byl jsem 1 metr od Focuse za HIO v loňském roce na Ford cupu v Rožnově.:confused:

A vzpomínám si na svůj první turnaj asi 65 STB - snížení HCP na 33,5. Jelikož se jednalo o místní turnaj (opět v Rožnově), tak jsem vyhrál reflexní pásku na ruku, tričko, deštník a reklamní tašku. Z celého turnaje si jenom vzpomínám na to, že jsem tomu nějak nevěřil, protože jsem to celou dobu nepočítal (neuměl jsem to:p).

Jinak jsem si to tady na fóru vyžral od některých kolegů, kteří to definovali jednoduše jako ku.va se zadrženým HCP:D. Alevím, že to tak nemysleli:cool:
 
To je zajímavý plán. Znám par golfistů, kteří by to takto pojmout mohli a mají vyloženě zadržený HCP, doposud 54, nehrají prostě turnaje. Jeden z nich je i odsud z Jamky, kdo ví, koho mám na mysli?

Mně to přijde, jak bych to řekl... na první přečtení takový zvláštní přístup, ale pak jsem nad tím začal uvažovat a tak proč ne. Za tu snahu mnoho měsíců (let) poctivě trénovat, hrát v pozadî, získávat výkonnost a psychickou odolnost a pak přijít na turnaj a vyhrát kategorii začátečníků... Hledání takového turnaje? Možná túra... by v amatérském statusu na tím cenově mohlo být líp, případně hrát mistrovství klubu, kde může na konci být pěkná cena... vozík, zájezd atd. Btw vzhledem k tomu, kolik mě golf se vším všudy stojí, tak bych musel takových cen vyhrávat jednu alespoň každý měsíc, abych byl na nule. No a když si tohle uvedomim, tak vlastně ty ceny jsou nepodstatné, udělají radost i drobné, pohár, flaška, jídlo a pocit, ze jsem zahrál parádně. :)

Myslím, že nebude moc turnajů, túr, kde by 54 mohla rozbít trezor pořadatele. Nebo?

Btw mám dojem, ze ceny u amatérů by neměli přesáhnout ekvivalent 400 GBP. Znalejší mě kdyžtak opraví. Zajímavé v té touze po výhře je i mít na paměti definici amatérského statusu, viz https://www.cgf.cz/cz/dokumenty/obecne/pravidla-amaterskeho-statusu-2016/uvod-a-definice#DAS-Rules

:)
Díky requo, že ses takhle rozepsal. ;)
Jde mi spíš o to, že je to první a dost pravděpodobně i úplně poslední šance, mít možnost něco vyhrát. Trošku se s tím morálně peru, ale asi vyhraje možnost to využít. Nikde není psáno, že se to povede, nicméně ta šance tu je. Dneska jsem to probíral s dalšími golfisty a brali jako samozřejmost to zkusit, všichni to tak udělali. Uvidíme.
Díky. ;)
 
Nechci být špatným prorokem, ale říkat před prvním turnajem, že ho jdu vyhrát je dost troufalé. Karma je neúprosná a spravedlivá. Nechci Tě opravdu nějak shazovat, ale je obrovský rozdíl jít sám na pohodu, nebo jít první turnaj a s cizími lidmi.
Tohle je absolutně reálná varianta, že to skončí výsledkem 15 stb. bodů, opláchnu si hole a pomažu domu. :D Ale co kdyby, víš jak...
 
Podle mě je jak Urbanstory, každý o tom sní a pověsti cobykdyby... zná někdo někoho, kdo doopravdy s hcp 54 vyhrál něco pořádného?
Jjá poměrně dost lidí. Není to tak, že by jeli domu autem, ale driver, hybrid, hodinky, vozík apod., doma mají. Nečekám Rolls Royce, ale tohle mi přijde jako celkem hezký ceny, ;)
 
To je zajímavý plán. Znám par golfistů, kteří by to takto pojmout mohli a mají vyloženě zadržený HCP, doposud 54, nehrají prostě turnaje. Jeden z nich je i odsud z Jamky, kdo ví, koho mám na mysli?

Mně to přijde, jak bych to řekl... na první přečtení takový zvláštní přístup, ale pak jsem nad tím začal uvažovat a tak proč ne. Za tu snahu mnoho měsíců (let) poctivě trénovat, hrát v pozadî, získávat výkonnost a psychickou odolnost a pak přijít na turnaj a vyhrát kategorii začátečníků... Hledání takového turnaje? Možná túra... by v amatérském statusu na tím cenově mohlo být líp, případně hrát mistrovství klubu, kde může na konci být pěkná cena... vozík, zájezd atd. Btw vzhledem k tomu, kolik mě golf se vším všudy stojí, tak bych musel takových cen vyhrávat jednu alespoň každý měsíc, abych byl na nule. No a když si tohle uvedomim, tak vlastně ty ceny jsou nepodstatné, udělají radost i drobné, pohár, flaška, jídlo a pocit, ze jsem zahrál parádně. :)

Myslím, že nebude moc turnajů, túr, kde by 54 mohla rozbít trezor pořadatele. Nebo?

Btw mám dojem, ze ceny u amatérů by neměli přesáhnout ekvivalent 400 GBP. Znalejší mě kdyžtak opraví. Zajímavé v té touze po výhře je i mít na paměti definici amatérského statusu, viz https://www.cgf.cz/cz/dokumenty/obecne/pravidla-amaterskeho-statusu-2016/uvod-a-definice#DAS-Rules

:)
Ještě upřesním, abych nebyl za úplnou vyžírku. :D
Nezadržuju si HCP, ale kartu mám od října, první hřiště jsem si zkusil v listopadu a teď už se po hřištích courám v kulichu a bundě. :D Turnaje (jestli teď vůbec jsou), mě to v tomhle počasí nelákají, na ty chci teplejší počasí. Tzn., že můj první turnaj půjdu někdy na jaře a v tu chvíli si dovolím bejt namyšlenej, ale asi už budu na lehce vyšší úrovni, než hcp 54. A tak celá ta myšlenka vznikla. ;)
 
Celá ta myšlenka mi připadá dost zvrhlá. Najít si turnaj kde vyhraju něco velikého jen díky tomu, že začínám. Hraju golf už nějaký pátek, vyhrál jsem i dost turnajů, i ceny byly dost zajímavé, ale vždycky jsem hrál proto, abych měl radost ze hry, abych poznal nové lidi a nebo abych si zahrál s kamarády třeba o kafe. Nikdy jsem se nešel předem podívat na to, jestli jsou dost hodnotné ceny. Pokud jsou ceny tvou motivaci a jedinou, tak asi u golfu dlouho nevydržíš, se snižováním HCP bude stále těžší něco uhrát, něco vyhrát a tím se ta jediná motivace ztratí. Musíš si to ale v hlavě porovnat sám. Přeji ti, aby tě golf hlavně bavil a měl jsi radost z toho, že se ti povedlo pár dobrých ran a ne z toho, že jsi vyhrál nějakou cenu. Promiň, ale někdo to tady napsat musel.
 
Ja na tom nic zvrhleho nevidim.
Prvni turnaj, natrenovano, tak at domu neco priveze, ne? Citit se provinile je blbost, hcp54 casto takto ulitne a jelikoz na osvedceni defakto nikdo nikdy min nepise, tak je to proste standard situace v zivote schopnejsiho golfisty.
Mnoho turnaju nema uz ani poharek... typicky hcp days.

Ps: ja se pod 36 dostal za dlouho... :D
 
... Jde mi spíš o to, že je to první a dost pravděpodobně i úplně poslední šance, mít možnost něco vyhrát. ...
Když budeš trénovat a pravidelně hrát, tak určitě těch šancí na výhru bude i v budoucnu dost ;)
 
Byl jsem 1 metr od Focuse za HIO v loňském roce na Ford cupu v Rožnově.:confused:

Já byl od HIO na 3PAR na “patr” a na 4PAR na “rukavici” a taky nic - vlastně ano - easy birdie resp. easy eagle ;)

C16953F7-3E77-4C3F-B21E-3DED2EE1BF50.jpeg

FF017284-9A91-44CE-83EC-62698D527652.jpeg
 
Upraveno:
Ještě upřesním, abych nebyl za úplnou vyžírku. :D
Nezadržuju si HCP, ale kartu mám od října, první hřiště jsem si zkusil v listopadu a teď už se po hřištích courám v kulichu a bundě. :D Turnaje (jestli teď vůbec jsou), mě to v tomhle počasí nelákají, na ty chci teplejší počasí. Tzn., že můj první turnaj půjdu někdy na jaře a v tu chvíli si dovolím bejt namyšlenej, ale asi už budu na lehce vyšší úrovni, než hcp 54. A tak celá ta myšlenka vznikla. ;)
A pak se tam ukáže ještě víc “zadrženej” HCP a budeš mít po ptákách :cool:
Navíc, jak už tu psali i jiní, jít hrát “namyšlenej” je v golfu cesta do pekel. Ale to časem poznáš sám, že k dobrým číslům je třeba mít i pokoru.
 
Byl jsem 1 metr od Focuse za HIO v loňském roce na Ford cupu v Rožnově.:confused:

A vzpomínám si na svůj první turnaj asi 65 STB - snížení HCP na 33,5. Jelikož se jednalo o místní turnaj (opět v Rožnově), tak jsem vyhrál reflexní pásku na ruku, tričko, deštník a reklamní tašku. Z celého turnaje si jenom vzpomínám na to, že jsem tomu nějak nevěřil, protože jsem to celou dobu nepočítal (neuměl jsem to:p).

Jinak jsem si to tady na fóru vyžral od některých kolegů, kteří to definovali jednoduše jako ku.va se zadrženým HCP:D. Alevím, že to tak nemysleli:cool:
Metr od Focusu nebo dát HiO na jamce, kde nic není? :p:D:D vyjde to na stejno, no ale mám na poličce "certifikát" ;)
 
Chlapi, přejme mu to. ;) Já si trochu myslím , že ho ten první turnaj "vyškolí". Tak to třeba klapne na druhém, na třetím turnaji. A nebo bude snižovat postupně, po pár bodech. Vypadá to zvláštně, když to sem takhle otevřeně napsal, ale řekněte mi - šli jste někdy na turnaj s tím, že se vám líbí ceny a tak si pro nějakou jdete? Notabene na první turnaj? Já byla vyklepaná a nerv, že jsem byla ráda, že jsem to vůbec celý došla. Ty skromné výhry pro mne přišly vždy nečekaně, spíš jsem byla překvapená. A asi největší radost pro mě byla vyhranou flašku 12ti letýho Johnie Walkera po turnaji s ostatními vypit;)
A doufám v to, že @Ferrry začal s golfem z úplně jiných důvodů než rozbít bank v prvním turnaji ;)
 
Metr od Focusu nebo dát HiO na jamce, kde nic není? :p:D:D vyjde to na stejno, no ale mám na poličce "certifikát" ;)
1m od Focusu je pořád hóóóóodně daleko, na spoustě turnajů to nestačí ani na “nearest” ;)
Taky trošku záleží i na tom, jestli je to 100m nebo 200m 3PAR, ale HIO potěší vždy :up:
 
Chlapi, přejme mu to. ;) Já si trochu myslím , že ho ten první turnaj "vyškolí". Tak to třeba klapne na druhém, na třetím turnaji. A nebo bude snižovat postupně, po pár bodech. Vypadá to zvláštně, když to sem takhle otevřeně napsal, ale řekněte mi - šli jste někdy na turnaj s tím, že se vám líbí ceny a tak si pro nějakou jdete? Notabene na první turnaj? Já byla vyklepaná a nerv, že jsem byla ráda, že jsem to vůbec celý došla. Ty skromné výhry pro mne přišly vždy nečekaně, spíš jsem byla překvapená. A asi největší radost pro mě byla vyhranou flašku 12ti letýho Johnie Walkera po turnaji s ostatními vypit;)
A doufám v to, že @Ferrry začal s golfem z úplně jiných důvodů než rozbít bank v prvním turnaji ;)
Tak prvním turnajem si tu prošla asi většina z nás a zřejmě si ho i pamatuje. Třeba je opravdu tak psychicky odolný, že se mu nerozklepou kolena a nerozhodí ho ani první nepovedená rána nebo jamka.
Já když si “jdu” pro nějakou cenu nebo výsledek, tak zahraju většinou čočku a pokud si jdu jen zahrát turnaj “bez ambicí”, tak většinou zahraju na udržení nebo i o něco zlepším
Tak se nám pak třeba i pochlubí, jak první turnaj dopadl.
 
Jinak jsem si to tady na fóru vyžral od některých kolegů, kteří to definovali jednoduše jako ku.va se zadrženým HCP:D. Alevím, že to tak nemysleli:cool:
Mysleli ... a máš kliku, žes nejmenoval ;):p:D:D:D
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom