Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

"Zadržený" HCP

Abych si ja, jako lemro, mohl zahrat s klukama, co to umi, staci jit na hriste. Ale nikdy, nebo za hoooodne dlouho, muzes mit preci dobrej pocit, zes je porazil. A tohle "vitezstvi" ti umozni prave stbl body, coz je zvlastni. Zahrat si s kymkoli je super, ale vitezstvi bych proste pocital na rany. A to rikam fakt jako uplnej zacatecnik, takze ja jeste dlouho nikoho neporazim. To je jako bychom sli hrat tenis. Ty poprvy v zivote (parkrat jsi mlatil o zed) a ja budu hrat pet let. Taky nezacinas kazdej gem vedenim 40:0. Zahrat si muzeme, ale tohle by proste nebylo fer. ;)

Ahoj Ferry,

předvídám Ti na grýnech velkou budoucnost, velký golf se hraje na rány! Máš recht!

Děkuji za reakci

Trenér
 
Upraveno:
Abych si ja, jako lemro, mohl zahrat s klukama, co to umi, staci jit na hriste. Ale nikdy, nebo za hoooodne dlouho, muzes mit preci dobrej pocit, zes je porazil. A tohle "vitezstvi" ti umozni prave stbl body, coz je zvlastni. Zahrat si s kymkoli je super, ale vitezstvi bych proste pocital na rany. A to rikam fakt jako uplnej zacatecnik, takze ja jeste dlouho nikoho neporazim. To je jako bychom sli hrat tenis. Ty poprvy v zivote (parkrat jsi mlatil o zed) a ja budu hrat pet let. Taky nezacinas kazdej gem vedenim 40:0. Zahrat si muzeme, ale tohle by proste nebylo fer. ;)
Prave proto taky v jinych sportech tento fenomen neni. Neporazis nikdy v tenise Nadala. A nikdy si s tebou nepujde zahrat, protoze by to bylo o nicem i kdyby mel raketu bez vypletu.
Tigera na stbl porazit muzes. Pro oba to bude zajimave, napinave. Oba muzete byt motivovani.

A je samozrejme jasne, ze vyhra na stbl nad nekym s radove lepsim hcp neznamena, ze dotycny hraje lepe. A to chape kazdy, kdo ma onen skyhigh hcp.

Ty tve komenty casto slychavam u pro me “premotivovanych” sportovcu, kteri nemaji onen nadhled a neumi se povznest nad tim, ze ac umi lepe hrat golf, tak dany turnaj nevyhraji. Ma rada je snadna, nechodte na tyto turnaje a je to. Nabidka je dostatecne pestra.
 
Myslím, že to hodnotíte lehce pokřiveně. V kategorii brutto rozhoduje to, kdo je momentálně lepší. V kategorii STBL to, kdo je schopen se nejvíc zlepšovat. Jsou to vlastně dvě soutěže a každá má svou váhu. Není na místě ani jednu nějak dehonestovat. A ta unikátní možnost, že můžou porovnatelně o "něco" hrát hráči různých úrovní je velikánský bonus.
 
Upraveno:
Abych si ja, jako lemro, mohl zahrat s klukama, co to umi, staci jit na hriste. Ale nikdy, nebo za hoooodne dlouho, muzes mit preci dobrej pocit, zes je porazil. A tohle "vitezstvi" ti umozni prave stbl body, coz je zvlastni. Zahrat si s kymkoli je super, ale vitezstvi bych proste pocital na rany. A to rikam fakt jako uplnej zacatecnik, takze ja jeste dlouho nikoho neporazim. To je jako bychom sli hrat tenis. Ty poprvy v zivote (parkrat jsi mlatil o zed) a ja budu hrat pet let. Taky nezacinas kazdej gem vedenim 40:0. Zahrat si muzeme, ale tohle by proste nebylo fer. ;)
Mnoho lidi nejsou sportovci. Jejich limit je jinde nez treba tvuj. Jejich vek je jiny.
Jaka by byla motivace tech lidi chodit na turnaje, kde sance na vysledek je cista nula?
 
Zamáčkl jsem slzu, při vzpomínce na můj první turnaj - na akademii. Přišel jsem cca dvě hodiny před stratem, dal si ionťák (12st.) a začal vyhlížet soupeře. Začali se trousit, dohromady jim bylo, jako mě. Kdybych nebyl škudlil, šel bych domů! Byl jsem naprosto nepolíbený golfem, ale HCP jsem měl (jako dárek od Ježicha). Na první jamce 72m třípar -jsem si vzal hybrida!
 
Ahoj,

1, vede k diskuzím o zadrženém HCP,
2, udržuje v hráči iluzi, že je vítěz,
3, kvalitní golf se hraje na rány, na jamky a brutto stableford, všechno ostatní je alibismus...

ad1) Stableford k žádné diskuzi o zadrženém HCP nevede. Je to zrychlená forma hry na rány. Když se bude hrát turnaj na rány, dopadne výsledkově na prvních místech úplně stejně. Hráči s tzv. zadrženým HCP zahrají samozřejmě i nejméně ran. Jediný rozdíl je, že turnaj vypsaný na rány se neskutečně protáhne.
ad2) iluzi o vítězi nemůže vytvořit stableford, když tak HCP vyrovnání. To je ale zcela jiný pojem.Pokud např. hráč s HCP 30 porazí hráče s HCP 10 na turnaji s vyrovnáním obvykle si velmi dobře uvědomuje, že jej porazil jen a právě díky HCP vyrovnání. Pokud mu však taková výhra způsobuje iluzi, že je i lepší hráč, měl by spíše jít na psychiatrii než k trenérovi.
ad3) SPORTOVNÍ GOLF se hraje na rány, na jamky a brutto stableford, všechno ostatní je REKREAČNÍ GOLF PRO ZÁBAVU. KVALITNÍ GOLF se hraje na rány, na jamky a brutto stableford - standardně pod par nebo nejhůře kolem paru. S takovým golfem však nikdo na tomto fóru nemá osobní zkušenosti nebo se ještě neprojevil.

PS - U HCP 54 se dá těžko hovořit o zadrženém HCP. Je to prostě startovací HCP, který je přidělen jako bez ohledu na to, jestli si je hráč mladý nebo starý, silný nebo slabý. Až několik prvních turnajů přiblíží HCP hráče reálné úrovni. Mimochodem, jediný člověk, který může ( správně má !!! ) tento startovací HCP nastavit aspoň trochu reálněji, je trenér. Jeho víceméně povinností je totiž přidělit ne mechanicky HCP 54, ale takový HCP, na který jeho klient v okamžiku hraje, třeba i výrazně nižší...
 
ad1) Stableford k žádné diskuzi o zadrženém HCP nevede. Je to zrychlená forma hry na rány. Když se bude hrát turnaj na rány, dopadne výsledkově na prvních místech úplně stejně. Hráči s tzv. zadrženým HCP zahrají samozřejmě i nejméně ran. Jediný rozdíl je, že turnaj vypsaný na rány se neskutečně protáhne.
ad2) iluzi o vítězi nemůže vytvořit stableford, když tak HCP vyrovnání. To je ale zcela jiný pojem.Pokud např. hráč s HCP 30 porazí hráče s HCP 10 na turnaji s vyrovnáním obvykle si velmi dobře uvědomuje, že jej porazil jen a právě díky HCP vyrovnání. Pokud mu však taková výhra způsobuje iluzi, že je i lepší hráč, měl by spíše jít na psychiatrii než k trenérovi.
ad3) SPORTOVNÍ GOLF se hraje na rány, na jamky a brutto stableford, všechno ostatní je REKREAČNÍ GOLF PRO ZÁBAVU. KVALITNÍ GOLF se hraje na rány, na jamky a brutto stableford - standardně pod par nebo nejhůře kolem paru. S takovým golfem však nikdo na tomto fóru nemá osobní zkušenosti nebo se ještě neprojevil.

PS - U HCP 54 se dá těžko hovořit o zadrženém HCP. Je to prostě startovací HCP, který je přidělen jako bez ohledu na to, jestli si je hráč mladý nebo starý, silný nebo slabý. Až několik prvních turnajů přiblíží HCP hráče reálné úrovni. Mimochodem, jediný člověk, který může ( správně má !!! ) tento startovací HCP nastavit aspoň trochu reálněji, je trenér. Jeho víceméně povinností je totiž přidělit ne mechanicky HCP 54, ale takový HCP, na který jeho klient v okamžiku hraje, třeba i výrazně nižší...

Ahoj Waspe,

já myslel, že toto téma je o zadrženém HCP, nicméně chápu potřebu netto stablefordu pro potřeby komerčních turnajů. Dle mého názoru je kombinace brutto a netto optimální formule pro komerční turnaj.

Takže souhlas

Trenér
 
Ahoj Waspe,

já myslel, že toto téma je o zadrženém HCP, nicméně chápu potřebu netto stablefordu pro potřeby komerčních turnajů. Dle mého názoru je kombinace brutto a netto optimální formule pro komerční turnaj.

Takže souhlas

Trenér

Nová pravidla umožňují nastavit v turnaji tzv. maximální skóre. Tzn., že se může turnaj nastavit tak, že nejvyšší započítávaný výsledek na jamce je např. 10 ran. Je tedy možné zadat turnaj na rány s tímto omezeními i pro vyšší HCP. Hráče upozornit, že pokud tohoto limitu dosáhnou, nemají jamky dohrávat. Pro pořadatele je určitě jednodušší hráči vysvětlit, že nemá hrát 11. ránu než ránu, za kterou už nebere stbl. bod.To však do letoška nešlo, takže stbl. formát byl nutností, uvidíme zda se to chytí...
Dá se tak se tím zamezit i věci, která mi vadí na stbl. bodech asi nejvíc, že někteří hráči nemají sportovního ducha a když jim to nejde - jednu jamku úmyslně škrtnou, než aby přinesli číslo, které se jim nelíbí...
 
ad1) Stableford k žádné diskuzi o zadrženém HCP nevede. Je to zrychlená forma hry na rány. Když se bude hrát turnaj na rány, dopadne výsledkově na prvních místech úplně stejně. Hráči s tzv. zadrženým HCP zahrají samozřejmě i nejméně ran. Jediný rozdíl je, že turnaj vypsaný na rány se neskutečně protáhne.
ad2) iluzi o vítězi nemůže vytvořit stableford, když tak HCP vyrovnání. To je ale zcela jiný pojem.Pokud např. hráč s HCP 30 porazí hráče s HCP 10 na turnaji s vyrovnáním obvykle si velmi dobře uvědomuje, že jej porazil jen a právě díky HCP vyrovnání. Pokud mu však taková výhra způsobuje iluzi, že je i lepší hráč, měl by spíše jít na psychiatrii než k trenérovi.
ad3) SPORTOVNÍ GOLF se hraje na rány, na jamky a brutto stableford, všechno ostatní je REKREAČNÍ GOLF PRO ZÁBAVU. KVALITNÍ GOLF se hraje na rány, na jamky a brutto stableford - standardně pod par nebo nejhůře kolem paru. S takovým golfem však nikdo na tomto fóru nemá osobní zkušenosti nebo se ještě neprojevil.

PS - U HCP 54 se dá těžko hovořit o zadrženém HCP. Je to prostě startovací HCP, který je přidělen jako bez ohledu na to, jestli si je hráč mladý nebo starý, silný nebo slabý. Až několik prvních turnajů přiblíží HCP hráče reálné úrovni. Mimochodem, jediný člověk, který může ( správně má !!! ) tento startovací HCP nastavit aspoň trochu reálněji, je trenér. Jeho víceméně povinností je totiž přidělit ne mechanicky HCP 54, ale takový HCP, na který jeho klient v okamžiku hraje, třeba i výrazně nižší...
ad1) nerekl bych, ze pokud mas treba kategorii 0-54 tak na rany dopadne stejne jako na stb.....
ad3) asi se nedostatecne projevuju :D
Snímek obrazovky 2019-01-25 v 10.19.26.png
 
Já v posledních dnech na plátně se ženou standardně zapisuju její hcp. A musím přiznat, že je to zábavné pro oba. Pro mě je to výzva opravdu hrát a pro ni to nejsou takové nervy při pokažené ráně. Konečné skóre vypadá mnohem lépe a i prostor pro motivaci tu je.

Taky jsem míval pindy na vysoké hcp ve své kategorii. Že nemám šanci. Už nemám. [emoji815]. Přestal jsem totiž hrát proti nim. Hraju se sebou proti hřišti. A třeba Český Krumlov mě přesvědčil, že se dá umístit, zahrát, zlepšit i ze žlutých, kdy ti hřiště přidá prd. [emoji90][emoji455]
 
ad1) nerekl bych, ze pokud mas treba kategorii 0-54 tak na rany dopadne stejne jako na stb.....
ad3) asi se nedostatecne projevuju :D
Zobrazit přílohu 6290

1) myslel jsem kategorii 37-54. I když zadržený HCP 54 by bez problémů drtivě vyhrál i kategorii 0-54
3) na fóru se projevuješ dostatečně často, kvalitní sportovní golf máš ještě před sebou ;). Snad letos, těšíme se na postřehy.
 
1) myslel jsem kategorii 37-54. I když zadržený HCP 54 by bez problémů drtivě vyhrál i kategorii 0-54
3) na fóru se projevuješ dostatečně často, kvalitní sportovní golf máš ještě před sebou ;). Snad letos, těšíme se na postřehy.
1) myslel jsi na rány s vyrovnáním? ;)
Tak předně nižší HCP má (většinou) větší konzistenci své hry, takže hra na STB mu "neodfiltruje" až tak moc pokažených ran, jako vyššímu HCP. Vyšší HCP totiž málokdy zahraje 18 jamek tak, aby na žádné jamce nezapsal výrazně vyšší počet ran, než je jeho herní HCP. Většinou by donesl (pokud neškrtá), těch "horrible hole" více.
A i pokud by byl zadržený HCP v úrovni "bogie" hráče, tak při očekávaném výsledku "single" hráče prostě na rány neporazí.

Ovšem jiná situace je na simulátorech, tam při hře s vyrovnáním (i na stejbly) je vyšší HCP jednoznačně ve výhodě. A to proto, že se na simulátoru z "trablů" vyhraje celkem bez problémů. V reálu by se např. z vysoké trávy dostával daleko hůře než "single" ;)
 
1) myslel jsi na rány s vyrovnáním? ;)
Tak předně nižší HCP má (většinou) větší konzistenci své hry, takže hra na STB mu "neodfiltruje" až tak moc pokažených ran, jako vyššímu HCP. Vyšší HCP totiž málokdy zahraje 18 jamek tak, aby na žádné jamce nezapsal výrazně vyšší počet ran, než je jeho herní HCP. Většinou by donesl (pokud neškrtá), těch "horrible hole" více.
A i pokud by byl zadržený HCP v úrovni "bogie" hráče, tak při očekávaném výsledku "single" hráče prostě na rány neporazí.

Ovšem jiná situace je na simulátorech, tam při hře s vyrovnáním (i na stejbly) je vyšší HCP jednoznačně ve výhodě. A to proto, že se na simulátoru z "trablů" vyhraje celkem bez problémů. V reálu by se např. z vysoké trávy dostával daleko hůře než "single"

Hra na rány ( s vyrovnáním ) singl HCP proti HCP 54 je spíše pořadatelova chyba a rarita. Nicméně si myslím, že i v tomto souboji by celkem bez problémů vyhrál vysoký (zadržený ) HCP. Nízké HCP málokdy zahrají tzv. na sebe. Vysoké HCP budou mít navíc výhodu v tom, že mají obrovské penzum ran navíc dané přímo rozdílem HCP a pokud se bavíme o zadrženém HCP, přibudou další rány k dobru tím , že hráč hraje výrazně lépe než by měl. Nízký HCP bude mít šanci v případě, že vysoký HCP bude mít svoji úroveň hry blízkou svému HCP , případně budou hrát na těžkém hřišti , nejlépe obojí.
 
No tak autem bys mohl odjet možná tak za HIO. Jinak bys hned přišel o amatérský status ;)
Nejsem přesvědčen o tom, že hned na prvím turnaji budeš zářit a uhraješ nějaké extra stejbly.
Ona totiž přijde hned na prvním týčku tréma a nervozita.
Pokud ne , tak jsi zralý na PGA :D
Osobně si myslím, že první turnaj většina z nás spíše protrpěla.
Kamarad se kdysi hlasil na Pyselskeho Pasaka... diktoval pani udaje po telefonu a ona mu rika: “koukam, ze mate HCP54... nechcete se prihlasit radeji nekam, kde maji nejake poradne ceny?” :D
Mám dotaz k mému plánu. ;)
Od října mám kartu a tím i HCP 54, ale ještě nemám nikde členství (zvažuji Bestgolf a ČGK, ale to je na jiné vlákno) a nešel jsem ani žádnej turnaj.
Prošel jsem si pár hřišť a vždy udělal kolem 45 Stb. bodů, jednou dokonce 59. Výkony žádná sláva, ale s tímhle HCP to zase takové umění není. :)
A teď k jádru pudla.
Tuším, že když půjdu na turnaj, který bude na Stb. body, tak se umístím do třetího místa, nedejbože vyhraju. :D
Můj plán je, že si najdu co nejlíp honorovanej turnaj a nějakou cenu si odnesu. Nicméně nevím, jestli je to košer a chtěl bych znát váš názor.
Jak jsem probíral s kamarády golfisty, tak mám pouze jednu (max. dvě) šance, jak jako "lojza" můžu vyhrát turnaj. Já už pak nikdy. :D
Nejsem žádnej Mirek Dušín, abych si šel někam snížit HCP dle mého umění, nicméně nechci, aby mi na parkovišti někdo propíchal kola... :D
Btw., můžete mi klidně i doporučit turnaj, ze kterýho přijedu domu novým autem... :D:D:D
Díky, Fanda.
Mám dotaz k mému plánu. ;)
Od října mám kartu a tím i HCP 54, ale ještě nemám nikde členství (zvažuji Bestgolf a ČGK, ale to je na jiné vlákno) a nešel jsem ani žádnej turnaj.
Prošel jsem si pár hřišť a vždy udělal kolem 45 Stb. bodů, jednou dokonce 59. Výkony žádná sláva, ale s tímhle HCP to zase takové umění není. :)
A teď k jádru pudla.
Tuším, že když půjdu na turnaj, který bude na Stb. body, tak se umístím do třetího místa, nedejbože vyhraju. :D
Můj plán je, že si najdu co nejlíp honorovanej turnaj a nějakou cenu si odnesu. Nicméně nevím, jestli je to košer a chtěl bych znát váš názor.
Jak jsem probíral s kamarády golfisty, tak mám pouze jednu (max. dvě) šance, jak jako "lojza" můžu vyhrát turnaj. Já už pak nikdy. :D
Nejsem žádnej Mirek Dušín, abych si šel někam snížit HCP dle mého umění, nicméně nechci, aby mi na parkovišti někdo propíchal kola... :D
Btw., můžete mi klidně i doporučit turnaj, ze kterýho přijedu domu novým autem... :D:D:D
Díky, Fanda.
Já bych se zaměřil spis na to, abych si turnaj užil, tj. pěkný počasí, ženský ve startovni listině s HCP pod 20, pak bude podobný i věk , ne moc vedro, žádnej vichr, prostě fajn vzpomínka na první turnaj...výhra bude bonus počkej na den do uzavírky startovky a pak se rozhodni
:cool:
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom