Žádost o pomoc s marketingovým průzkumem + soutěž

Michal Prokop

Člen fóra
Vážení golfisté,
za společnost Golfsmith CZ&SK bych se na Vás touto cestou rád obrátil s žádostí o pomoc při rozvoji našeho e-shopu GolfGear.cz.

Díky našemu partnerství s 19.jamkou a LevnýmGolfem, už jste o něm možná slyšeli. V posledním roce jsem na webu GolfGear.cz udělali mnoho práce a snažíme se jej neustále posouvat kupředu jak po stránce funkční, tak po stránce marketingové. Uvědomujeme si ale, že bez názorů uživatelů, tedy vás, golfistů a zákazníků, by mohl být další vývoj jen velkým tápáním. A proto jsme se rozhodli zeptat se formou marketingového průzkumu na vše co nás zajímá.

Chtěl bych Vás proto požádat, zda by jste mohli zkusit vyplnit tento dotazník: https://www.survio.com/survey/d/B4R9J4U1T8G1K2O6V

Váš názor je pro nás velmi důležitý. Jsme si samozřejmě také vědomi, že i váš čas něco stojí. Proto pro vás může drobnou motivací, že každý kdo vyplní dotazník, může i něco vyhrát.

Věřím, že na základě Vašich podmětů řadu věcí vylepšíme i k Vašemu pohodlí a spokojenosti.

Předem děkuji za pomoc 

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Rok ZK
2015
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 23
P/L
Pravák
Značka
Ping
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
Ahoj Michale, vyplněno. Snad ti to pomůže. Jsem zvědav, jestli se ti sejdou dobré podněty a i nějaké nové nápady. :)

karlos

Guru fóra
Rok ZK
2013
Klub
BENGK
HI (HCP)
10+
P/L
Pravák
Značka
Ping, Srixon, Cleveland
19.jamka:
Představení
WITB
Ahoj Michale, taky jsem něco vyplodil  :D

Btw: Ta trojka K15 je supr,nějak jsme si sedli bez fitingu  :)

jan

Guru fóra
Klub
Pysely
HI (HCP)
26.7
P/L
Pravák
Značka
Mizuno, Cobra, Cleveland, Bettinardi
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
Vyplneno.

Docela by me zajimalo, jake jsou Vase ocekavani od podobne ankety. Kdyztak pisnete do PM, neco o techto vecech vim..

Michal Prokop

Člen fóra
Ahoj, Dobrý den,
asi jste si všimli, že dotazník má otázky zaměřené na 2 oblasti a tedy jsou i dva jeho cíle.

1) Funkce, obsah a vzhled Golfgear.cz - celý web si tvoříme interně sami, žádná jeho část není outsourcovaná. V Golfsmihu si takto sami děláme a vyvíjíme téměř vše. Je to sice velmi náročné na čas (nauč se  - udělej - otestuj - předělej - tak pořád dokola) ale zas to máme přesně tak jak chceme - podobně vzniklo fitting centrum, kde mimo běžných značek nabízíme i ty méně tradiční nebo jsme si udělali na některé věci zcela vlastní testovací systémy. A vše dobře funguje, i když to stálo někdy pár šlápnutí vedle. Podobných věcí takto máme více, i když některé zákazník ani vidět nemůže. Zpět ale k webu: Ten je teď ve funkčním stavu a dá se i již trochu prezentovat. Jsme si samozřejmě vědomí, že je mnoho co zlepšovat. Sami tu máme papír se seznamem a návrhy na mnoho vylepšení. Než se ale do některých pouštět s "tvůrčí slepotou", bylo dobré se zeptat. Už teď mám několik odpovědí, které mě celkem inspirovali.

2) Otázky na marketing - přiznám, že v této oblasti máme v Golfsmithu nejvíce slabin a je hodně co se učit. Tady pak šlapaní vedle může stát i dost peněz. Díky dotazníku alespoň trochu vím kudy ano a kudy ne.

Dotazník jsme si tvořili sami, nepoužili jsme žádné agentury, jen jsem si k tomu pár věcí načetl. Takže opět metoda "udělej si sám". Celé je to tedy takový další pokus jak nás posunout dál. Koneckonců co nikdo z konkurence něco podobného nezkoušel. Za mě jsem zatím s průběhem ale velmi spokojen, a až i překvapen zájmem lidí se toho účastnit a pomoci. 

Jen k těm výsledkům, co by Vás konkrétněji zajímalo? Úplně se mi to nechce zveřejňovat jako celek a zpřístupnit to každému.

jan

Guru fóra
Klub
Pysely
HI (HCP)
26.7
P/L
Pravák
Značka
Mizuno, Cobra, Cleveland, Bettinardi
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
Vy jste v tomto ohledu zajimavy pripad, protoze nejste uplne bezny obchod, a v mnoha vecech konkurenci prakticky nemate. Pak se casto cely proces redukuje na to, zda u vas uzivatel je schopen ten nakup zrelizovat ci nikoliv. 

V tomto ohledu doporucuji udelat proste male improvizovane user testingy. Jak postupovat se lze docist na netu (staci 5 sezeni a vetsinou clovek uz vi...)  a vysledky v teto fazi projektu jsou skvele i pro cloveka, co s tim nema velke zkusenosti. Bezne se odhali, ze funkce co prijdou autorum zcela zrejme, uzivatele vubec nerozumi ci je vnimaji jinak atp..

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Rok ZK
2015
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 23
P/L
Pravák
Značka
Ping
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
Michale, mně by docela z průzkumu zajímalo, jestli je možné vysledovat nějakou relevantní reakci na propagaci na sociálních sítích? Mám s nimi pořád nějaký problém - co se týče přidané hodnoty.

Michal Prokop

Člen fóra
Michale podle těch otázek a i našich zkušeností je to dost bída. Měl sem taky o sociálních sítích a jejich marketingové síle lepší představy. Získal jsem nakonec asi 130 odpovědí. A jen 25% lidí je fanouškem nějakého e-shopu a z nich více jak polovinu moc příspěvky na nich zveřejněné stejně nezajímají. Co se týká ostatních sítí tak tam 85% lidí ani jinou takovou síť nevyužívá. My jsme testovali několikrát placené reklamy na FB a nikdy se to moc neujalo.

WebGolf.cz
Velký dík za spolupráci a podporu 19.jamky v roce 2020 patří (více info):
Nahoru Bottom