Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Zadání podrobně 12 jamek

alda

Guru fóra
Co delam blbe?
Kdyz chci zadat detailne udaje jamky a odehraju treba jen 12 jamek tak to mi to nejde ulozit... Musim smazat pary tech jamek co jsem neodehral?
Bez detailniho zadani mi to kdysi fungovalo spravne
 
Co delam blbe?
Kdyz chci zadat detailne udaje jamky a odehraju treba jen 12 jamek tak to mi to nejde ulozit... Musim smazat pary tech jamek co jsem neodehral?
Bez detailniho zadani mi to kdysi fungovalo spravne
Myslím jsem to taky potkal. Nahoře nastav počet jamek a součet jejich parů.
Když to necháš nastavené na 18, čeká to že zadáš 18 výsledků…myslím
 
Přesunuto z vlákna Nějaké nápady a požadavky k mGolf (léto 2022)?

---

@alda: systém neví, že místo 18 jamek chceš zadat jen 12, pokud mu to neřekneš. Nestačí nechat řádek prázdný, protože to kontroluje, aby nedošlo k chybě, že je omylem něco nevyplněno. Správný postup by měl být jak u celkového zadání, tak u podrobného, vždy na začátku zadat počet hraných jamek, jak říká @JardaK. Podle toho se ti pro podrobné zadání vygeneruje příslušný počet řádků, které je potřeba vždy všechny vyplnit. Můžeš to udělat i v průběhu zadávání, řádky by se měly doplnit či ubrat. Tím, jak se předpřipravuje formulář pro urychlení na základě předchozí hry (příp. kopie hry), tak je potřeba na to při rozdílem počtu jamek oproti tvému "standardu" myslet.

Šedé "X" na začátku každého řádku případně vyplněný řádek jen "vyprázdní" - odebere zadané rány, paty, fir, gir... Ale i tak to čeká na zadání nové kombinace.

Funguje ti to tak? Pomohlo? Pokud stále zlobí, dej vědět.

---

PS: Možná by na toto pomohlo k intuitivnějšímu (alternativnímu) postupu přidat někam ke každému řádku malý odpadkový koš pro jednotlivé odebrání nepotřebného řádku. Kouknu na to, jestli se to tam někam k formuláři rozumně vejde. :up:
 
Upraveno:
Přesunuto z vlákna Nějaké nápady a požadavky k mGolf (léto 2022)?

---

@alda: systém neví, že místo 18 jamek chceš zadat jen 12, pokud mu to neřekneš. Nestačí nechat řádek prázdný, protože to kontroluje, aby nedošlo k chybě, že je omylem něco nevyplněno. Správný postup by měl být jak u celkového zadání, tak u podrobného, vždy na začátku zadat počet hraných jamek, jak říká @JardaK. Podle toho se ti pro podrobné zadání vygeneruje příslušný počet řádků, které je potřeba vždy všechny vyplnit. Můžeš to udělat i v průběhu zadávání, řádky by se měly doplnit či ubrat. Tím, jak se předpřipravuje formulář pro urychlení na základě předchozí hry (příp. kopie hry), tak je potřeba na to při rozdílem počtu jamek oproti tvému "standardu" myslet.

Šedé "X" na začátku každého řádku případně vyplněný řádek jen "vyprázdní" - odebere zadané rány, paty, fir, gir... Ale i tak to čeká na zadání nové kombinace.

Funguje ti to tak? Pomohlo? Pokud stále zlobí, dej vědět.

---

PS: Možná by na toto pomohlo k intuitivnějšímu (alternativnímu) postupu přidat někam ke každému řádku malý odpadkový koš pro jednotlivé odebrání nepotřebného řádku. Kouknu na to, jestli se to tam někam k formuláři rozumně vejde. :up:
To “X” zadávám, když jsem jamku hrál ale nedohrál….
 
@JardaK: To je v pořádku, ty mluvíš o "X" v roletce na počet ran. Já mluvím o šedém "x" pod číslem jamky, na začátku každého řádku, viz screen.


x.png
 
toho sem si nikdy nevšiml že tam je:)

Původně tam byl chvilku "koš", jenže to bylo při testech matoucí - jemný rozdíl mezi vyprázdněním řádku a odstraněním celého řádku. To x teď vyprázdňuje, koš pro jednotlivé odebrání celého řádku dodělám jinde (asi na konci, uvidím, jak se to tam vejde pro mobil atp). To vyprázdnění je tam z důvodu, když kopíruješ, nebo upravuješ... a máš v řádku všechno zaškrtnuto, aby si nemusel jednotlivě vše odškrtávat starý stav, ale kliknul na x, vyprázdnil a zadal jen nově. Je to takový drobný uix detail. Klidně se to dá ignorovat. :)
 
Diky vyzkousim...
Vyzkousel jsem nekolik aplikaci a az Golf od Heuer Tag umoznuje preskocit jamky, ktere nehraju a nemusim u nich nic zadavat, nemusim nic rusit :)
Golfpad to umí normálně..
 
@alda: kouknu na to v balíku srpnové aktualizace.

---
to @alda, @JardaK: Já se podívám na obě zmíněné app, jak to řeší. Ale možná mi ušetříte čas z vaší praktickou znalostí běžného uživatele daných app - dokážu poměrně jasně mGolfu říct, že když nevyplním tři poslední jamky, tak systém pozná, že jsem hrál jen jamek 15. Ale když vynechám ve vyplňování např. jamku č. 4? Tak to může znamenat dvojí - buď je jamka "zavřená" a fyzicky nešla hrát, nebo jsem zvedl míček a jamku nedohrál (v případě mgolfu se počítá jako 2xPAR + 1). To jsou dvě odlišné situace. Jak to tyto systémy řeší?
 
@alda: kouknu na to v balíku srpnové aktualizace.

---
to @alda, @JardaK: Já se podívám na obě zmíněné app, jak to řeší. Ale možná mi ušetříte čas z vaší praktickou znalostí běžného uživatele daných app - dokážu poměrně jasně mGolfu říct, že když nevyplním tři poslední jamky, tak systém pozná, že jsem hrál jen jamek 15. Ale když vynechám ve vyplňování např. jamku č. 4? Tak to může znamenat dvojí - buď je jamka "zavřená" a fyzicky nešla hrát, nebo jsem zvedl míček a jamku nedohrál (v případě mgolfu se počítá jako 2xPAR + 1). To jsou dvě odlišné situace. Jak to tyto systémy řeší?
Golfpadu je to fuk, spočítá ti výsledek z toho co jsi hrál. Pro mgolf to musím mít v hlavě, jestli jsem si hřiště "nastavil" na míň jamek, nebo jamky škrtal. U mě se to stane jednou za dva roky, že hraju nestandartní nastavení hřiště, tak mi je to fuk...
 
pokud v aplikaci nedohraju jamku je k tomu znak X .... vypocet je stejny jako mgolf
pokud preskocim tak nic nepisu, navim jaky by mel byt rozdil jamkou, ze nejde fyzicky a hrat a preskocim ji umysline
 
@JardaK: To je v pořádku, ty mluvíš o "X" v roletce na počet ran. Já mluvím o šedém "x" pod číslem jamky, na začátku každého řádku, viz screen.


Zobrazit přílohu 31685
Nazdar sefe, minule som hral Hostivar 12 jamiek, pocitalo mi to tu daky divny vysledok, tak som sa s tym trochu hral. Nepomohlo, tak som chcel nahlasit, a nasiel som toto vlakno. Ked pouzijem to X pod cislom jamky (resp. ja som pred tym urobil manualne to iste), tak dostanem chybovu hlasku (vid screenshot).
1695148343236.png

A ano, mam vybranu sablonu pre 12 jamiek (len aby sme sa netocili okolo dakej blbosti)...
 
Nazdar sefe, minule som hral Hostivar 12 jamiek, pocitalo mi to tu daky divny vysledok, tak som sa s tym trochu hral. Nepomohlo, tak som chcel nahlasit, a nasiel som toto vlakno. Ked pouzijem to X pod cislom jamky (resp. ja som pred tym urobil manualne to iste), tak dostanem chybovu hlasku (vid screenshot).
Zobrazit přílohu 37510
A ano, mam vybranu sablonu pre 12 jamiek (len aby sme sa netocili okolo dakej blbosti)...
Never mind, uz som na to prisiel, ale velmi intuitivne to nie je. Mozno by sa pocet jamiek a par mohol zmenit automaticky, ked clovek naladuje sablonu, hmm?!
 
Never mind, uz som na to prisiel, ale velmi intuitivne to nie je. Mozno by sa pocet jamiek a par mohol zmenit automaticky, ked clovek naladuje sablonu, hmm?!

Rozumím, uznávám, že to není úplně intutivní a nechová se to uživatelsky očekávatelně. Jakmile bude trocha volného prostoru, podívám se na to.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom