Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Začátek

Martinr

Nováček+
Jméno
Martin
Přijmení
Řičica
Zdravím.

Mám hrozně moc dotazů a nenapadá mě nic lepšího, než se na ně zeptat tady. Nenašel jsem zde na fóru žádné téma (možná jsem špatně hledal), které by se něčím podobným zabývalo, tak mně nezbývá nic jiného, než se ho pokusit sám sepsat.😅 Na začátek bych chtěl říct, že s golfem nemám vůbec žádné zkušenosti, tudíž se vám možná nějaké dotazy budou zdát nepochopitelné, tak mě prosím omluvte.

Chtěl bych zkusit začít s golfem. Už dlouho jsem to chtěl vyzkoušet, bohužel ale nemám v okolí nikoho známého, kdo hraje a byl by ochoten mi golf nějak představit. Říkal jsem si, že o prázdninách se už konečně odhodlám začít dělat něco víc, než jen sledovat videa, ale bohužel se mi hned na začátku prázdnin stal úraz na motorce. Až před pár týdny jsem se dostal do stavu, kdy si myslím, že jsem připraven začít zase normálně fungovat. Z toho se nabízí otázka - 1) Je ještě teď vůbec sezona golfu nebo už se kvůli zimě a počasí nehraje? Probíhají ještě někde nějaké tréninkové dny s trenérem takhle na podzim?

Pokud ano, tak bych se chtěl zeptat kam zajít. Bydlím nedaleko Hodonína (JM kraj), asi nejblíž mám hřiště - Kaskáda, Slavkov, Skalica... 2) Máte někdo s nějakým z těchto hřišť zkušenosti, co se týká začátků s golfem (kde jsou dobří trenéři, kde není moc lidí, dobrá cenová dostupnost)? Nebo byste místo těchto větších golfových resortů doporučili jiná, menší hřiště - např. Kšírovka? Nebo se mi vyplatí zajet někam jinam - Kořenec, Čeladná, Jezera ONV, Senica...? A nebo uplně jinam? Ještě studuju střední školu, takže ve všední den bych se na vzdálenější hřiště nedostal a o víkendu předpokládám, že je zase na většině hřištích dost lidí. Ale pokud by bylo dobré zajet na nějaké vzdálenější hřiště, tak s tím nemám problém. Jde mi hlavně o to, abych si den užil a měl k dispozici dobrého trenéra, který by mi ukázal o čem golf je a popřípadě navedl správným směrem, kdybych chtěl pokračovat a později se udělat HCP, abych mohl hrát na větších hřištích. Vyplatí se dát 12000 kč za kurz pro začátečníky pro získání HCP na Kaskádě?

Další věc, na kterou bych se chtěl zeptat je finanční náročnost. Samozřejmě počítám s tím, že to nějaké peníze bude stát. Ze začátku si budu hole určitě půjčovat, ale do budoucna bych chtěl mít své - 3) když mě to bude bavit a budu chtít hrát, je vhodné zainvestovat do nějakého dražšího setu nebo stačí koupit nějaký set používaný? Nebo jestli má cenu kupovat sety typu např. z Decathlonu třeba okolo 5000 kč?
Co všechno do začátku budu potřebovat?
Už jsem si koupil boty - Nike FI Impact 3, protože, jak jsem se dočetl, dá se hrát i v teniskách, ale v těch moc nechodím, tak jsem si místo tenisek už pořídil golfové boty. 4) V jakém oblečení na podzim na golf? Samozřejmě, že v létě polotričko, pásek, kalhoty, kšiltovka. Ale co na podzim? Budou mi stačit plátěné kalhoty? Je problém, když mám na kalhotách vzadu "našité" kapsy (nejsou to jakoby výřezy v kalhotách, jak je to u golfových kalhot - viz fotka v příloze)? Díval jsem se i na e-shop Decathlonu na modré golfové kalhoty, které jsou tam teď za nějakých asi 350 kč, tak se na ně nejspíš půjdu podívat, jestli to stojí vůbec za to a podle toho asi pořídím. Ke kalhotám může být jednobarevná mikina se zipem nebo lépe svetr, popř. softshellová bunda? Do přílohy jsem přidal, v čem bych teď na podzim na golf šel - je to vhodné/nevhodné? A ještě mě napadla možná trochu divná otázka k botám - když jedete někam na golf autem, kde se následně přezouváte - přezujete se v autě a pak přes parkoviště už přejdete v golfových botách na recepci a pak na hřiště? (Protože předpokládám, že asi se spikama neřídíte...🤐)


Doufám, že jsem to napsal alespoň trochu srozumitelně a omlouvám se za možná hloupé dotazy. Zároveň doufám, že jsem snad na nic nezapomněl, ale když si vzpomenu tak přidám další dotazy. 😀
Budu moc rád za každou odpověď, za každou radu nebo doporučení! :)

Martin
 

Přílohy

  • IMG_6604.JPG
    IMG_6604.JPG
    61,3 KB · Zobrazení: 371
Ad. jak začít: pokud jde o začátek, zkusila bych, jestli jsem v kategorii, kdy mně ještě vezmou do klubu, co dostává dotace na děti a mládež. (např. https://www.tjostrava.cz/klub-golf). Podle mě by ses tak s golfem seznámil nejefektivněji.
Ad. zima: já jsem v zimě začala - s trenérem a v tzv. indoorové hale (seznam je zde http://www.golfova-hriste.cz/golfova-hriste/indoor-golf/)
Ostatní dotazy určitě zodpoví zkušenější.
Držím palce. :up::up:
 
Ahoj, vitej na jamce, zkusim Ti popsat muj pohled na vec, ale neber to jako svate, co clovek to nazor.

1) Je ještě teď vůbec sezona golfu nebo už se kvůli zimě a počasí nehraje? Probíhají ještě někde nějaké tréninkové dny s trenérem takhle na podzim?
Za me určite dobry napad ted zacit, muzes chodit v Brne do haly s trenerem, kde se naucis zaklady, na jare udelas osvedceni a muzes rovnou na hriste s trochou umu, nebudes tolik ztracet micky, bude Te to vice bavit :)

2) Máte někdo s nějakým z těchto hřišť zkušenosti, co se týká začátků s golfem (kde jsou dobří trenéři, kde není moc lidí, dobrá cenová dostupnost)? Nebo byste místo těchto větších golfových resortů doporučili jiná, menší hřiště - např. Kšírovka? Nebo se mi vyplatí zajet někam jinam - Kořenec, Čeladná, Jezera ONV, Senica...? A nebo uplně jinam?
Zkusil bych pres zimu zacit trenovat na brnenskem vystavisti ( https://www.golfbrno.cz/golf/indoor ), stoji za to tam zajit, rict, ze zacinas a. oni ti doporuci trenera nebo budou mit nejake skupinove zacatecnicke kurzy, na jare bud muzes zustat u stejneho trenera dle jeho prislusnosti ke hristi (nejspise bude trenovat na Kaskade) nebo prejit kamkoliv jinam

3) když mě to bude bavit a budu chtít hrát, je vhodné zainvestovat do nějakého dražšího setu nebo stačí koupit nějaký set používaný? Nebo jestli má cenu kupovat sety typu např. z Decathlonu třeba okolo 5000 kč?
Co všechno do začátku budu potřebovat?

Urcite bych se vyvaroval uplne levnym setum typu Decathlon. Radsi se podivej na levnygolf.cz a vyber nejaky lepsi, hrany set, s vyberem Ti tu urcite vsichni radi pomohou.

4) V jakém oblečení na podzim na golf?
Kalhoty nikdo resit nebude, pokud to nebudou modre jeany, na podzim/v zime je dulezite aby Ti nebyla zima a ne jak vypadas, ikdyz to casem zacnes taky resit. Idealne tedy kalhoty, nejaky baselayer (termotriko), teplou mikinu, ve ktere se budes moct hybat a nepromokavou/neporfuk bundu.

Snad jsem pomohl s dotazy, klidne neco upresnim :)
 
Děkuji moc za odpovědi! Možnost indooru mě vůbec nenapadla a netušil jsem, že v Brně tato možnost je, až indoor začne, určitě se zajdu poptat. Zkusím ještě vyzjistit, jak je to teď s trénováním na Kšírovce, že bych to tam někdy v týdnu po škole zajel zkusit, než bude otevřený indoor.
 
Děkuji moc za odpovědi! Možnost indooru mě vůbec nenapadla a netušil jsem, že v Brně tato možnost je, až indoor začne, určitě se zajdu poptat. Zkusím ještě vyzjistit, jak je to teď s trénováním na Kšírovce, že bych to tam někdy v týdnu po škole zajel zkusit, než bude otevřený indoor.

Ahoj trénování na Kširovce běží stále. Na webu mají i uvedené trenéry s kontakty na ně. Nevýhoda těchto dní je brzká tma a zima. Nicméně mají vyhřívaná krytá odpaliště, takže se dá trénovat venku i teď. Samozřejmostí je i osvětlení drivingu. Z trenérů mohu určitě doporučit pana Slavíka.
 
Ahoj trénování na Kširovce běží stále. Na webu mají i uvedené trenéry s kontakty na ně. Nevýhoda těchto dní je brzká tma a zima. Nicméně mají vyhřívaná krytá odpaliště, takže se dá trénovat venku i teď. Samozřejmostí je i osvětlení drivingu. Z trenérů mohu určitě doporučit pana Slavíka.

Moc díky za doporučení! Zkusím pana Slavíka kontaktovat a domluvit se na lekci. Akorát ta předpověď počasí v příštím týdnu mi moc nepřeje. 😅
 
Moc díky za doporučení! Zkusím pana Slavíka kontaktovat a domluvit se na lekci. Akorát ta předpověď počasí v příštím týdnu mi moc nepřeje. 😅
Pokud mají vyhřívané odpaliště tak to nebude tak strašné. Předloni jsem chodil skoro celou zimu do Hodkovicek a ve vyhřívané kóji to šlo do nízkých stupňů/nuly úplně v pohodě. 👍 hezky start.
 
Pokud mají vyhřívané odpaliště tak to nebude tak strašné. Předloni jsem chodil skoro celou zimu do Hodkovicek a ve vyhřívané kóji to šlo do nízkých stupňů/nuly úplně v pohodě. 👍 hezky start.

Přesně tak, kóje jsou na Kšírovce také vyhřívané, takže nic nebrání tvému startu :)
 
Tak dneska v 5 jsem měl 1. lekci. A jsem uplně nadšený. Dokonce jsem se i párkrát trefil do míčku a musím říct, že mě to fakt baví! 😁 Ještě jednou děkuji moc za odpovědi na otázky a speciálně děkuji @Zdeněk za doporučení trenéra! Hned jsem si domluvil na příští týden další lekci. 🙂
 
Tak dneska v 5 jsem měl 1. lekci. A jsem uplně nadšený. Dokonce jsem se i párkrát trefil do míčku a musím říct, že mě to fakt baví! 😁 Ještě jednou děkuji moc za odpovědi na otázky a speciálně děkuji @Zdeněk za doporučení trenéra! Hned jsem si domluvil na příští týden další lekci. 🙂

Tak to mne těší, že s trenérem jsi spokojen :) předpokládám že jste byli na krytých odpalistich. Těsně před 18:00 jsem kolem Vás procházel a taky mne napadlo, zda-li to nejsi ty :) Tak ať tě tréninky baví, golf chytne za srdce a třeba si i někdy společně zajdeme zahrát. Minimálně na akademii;)
 
Pokud mohu doporucit za sebe, tak rozhodne Slavkov - jak vyhrivana odpaliste v zime, tak skvely indoor s sirokouhlym platnem.

Tim, ze jsi mladej, mohl by ti sedet trener Honza Jakoubek ve Slavkove - da se s nim domluvit dobra cenova nabidka...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom