Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Sever Ypsilonka

Tak já vám nevím, ale nějak jsem za tu dobu tady internetově dospěl. Před rokem mi bylo líto, ze tu občas byly z mého pohledu vyhrocené názory. Teď se na ně skoro i těším.
Když to čtu příspěvky @Mirek_62 , tak si říkám, jestli se někdy i potkáme a uslyšíme ho i s intonací hlasu a jaké to bude. Davide pro mě je kouzlo i v tom, ze si pak víc uvědomuji a vážím si pohody na hřišti s kamarády. Nemůže být každý neodolatelný v psaném projevu, mluveném slově i na pohled jako @Jerry nebo @Francovka. Myslím, ze červení by příští rok na RequoCup pomoc potřebovali ;) a tady se vám rýsuje silná osobnost. Nějakého sekerníka tu potřebujeme a ono se mu to ostří časem obrousí. Tohle forum tak nějak funguje, když už i @Yahuu napíše milý komentář na téma, že je blbost chtít u wedgí stejné vlastnosti jako u želez namísto něčeho typu: “místo stejných shaftu si najdi raději jiného trenéra.”

Tedy za mě tedy jen tak dál. @Mirek_62 , byl jsi svým stylem upřímný a svými slovy “posouval k lepším výkonům” v komentářích několik lidí. Jednou někdo posune Tebe a už utíkáš z golfu k poezii. Trochu brzy na Nezvala, ne? Sezóna ještě úplně neskončila ;)
Taky jsem si říkala jaký by byl @Mirek_62 "naživo", když řešil můj trénink patování ;) . Jenže než jsem to stihla napsat, tak se vypařil.
 
Navrhuji vytvoření nového vlákna "Polemika" a přesun této diskuse, která nemá s Ypsilonkou nic společného.
Souhlas. A divím se,že nás tu náčelník @requo tak dlouho nechal řádit. :eek:
 
Tak já vám nevím, ale nějak jsem za tu dobu tady internetově dospěl. Před rokem mi bylo líto, ze tu občas byly z mého pohledu vyhrocené názory. Teď se na ně skoro i těším.
Když to čtu příspěvky @Mirek_62 , tak si říkám, jestli se někdy i potkáme a uslyšíme ho i s intonací hlasu a jaké to bude. Davide pro mě je kouzlo i v tom, ze si pak víc uvědomuji a vážím si pohody na hřišti s kamarády. Nemůže být každý neodolatelný v psaném projevu, mluveném slově i na pohled jako @Jerry nebo @Francovka. Myslím, ze červení by příští rok na RequoCup pomoc potřebovali ;) a tady se vám rýsuje silná osobnost. Nějakého sekerníka tu potřebujeme a ono se mu to ostří časem obrousí. Tohle forum tak nějak funguje, když už i @Yahuu napíše milý komentář na téma, že je blbost chtít u wedgí stejné vlastnosti jako u želez namísto něčeho typu: “místo stejných shaftu si najdi raději jiného trenéra.”

Tedy za mě tedy jen tak dál. @Mirek_62 , byl jsi svým stylem upřímný a svými slovy “posouval k lepším výkonům” v komentářích několik lidí. Jednou někdo posune Tebe a už utíkáš z golfu k poezii. Trochu brzy na Nezvala, ne? Sezóna ještě úplně neskončila ;)
Mj. si to zahral asi o 100ran mene, nez ja... ono to neni meritko niceho, ale potesi, ne? :D
 
Ypsilonka pro mě poprvé - díky @macdav, že mě tam vytáhl :) Datum návštěvy 19.10. za snížené fee 750 Kč
  • snížené fee, byla mlha, neznalost terénu, a kde co čeká. Jak psal David, vykopané bunkery, z nich se hrát nedalo. Žlutá odpaliště jsme neměli snad nikde, buď umístěné na modrých, nebo na bílých. Mně se tam líbilo, přišlo mi to - když se člověk nikam netlačí, docela dobře hratelné - železy na bogey golf.
  • škoda té mlhy, moc krásných podzimních fotek na panoramata nebylo - ale přišlo mi hřiště takové uzavřené, a nejspíš tou mlhou - nevýrazné. Když bych měl porovnat Ostravici a Ypsilonku - tak Ostravice má výhledy po okolí prostě hezčí. :) Na druhou stranu, Malevil mi přijde zajímavější na přemýšlení, kam a jak hrát. Ale nijak náročný mi nepřišel, až do série dvou pětiparů v druhé devítce - ty mi přišli obtížné až až (v porovnání s předchozími jamkami). Především Jamka 15. Tam jsem si připadal docela bezradně.
  • za mě ale velké minus vzhledem k TOP resortu, za který Ypsilon považuju - navigační cedule u jamek. Za prvé se podle těch nákresů nám blbě orientovalo, jsou hodně schématické a občas se stalo, že přesně nebylo poznat, kde ten ohyb začíná, protože na nákresech stromy nebyly atd. Za druhé- resort tohoto typu by mohl dát cedule i k červeným odpalištím. Hodně to vyniklo, jak jsme nehráli ze regulérních žlutých, ale jen z bílých, nebo modrých, tak prostě cedule byla jinde. A pak orientace těch cedulí... když stojíte na odpališti a kouknete, na ceduli, jen se ujistit, tak často je cedule v jiném "kolmém" směru... Když má člověk birdie kartu, nebo vytištěné plánky, tak je to šumák. Postupem času, jak jsem těch hřišť už pár navštívil, mám pocit, že na dobrou orientaci a navigaci se skoro všude kašle... resp. je to až to poslední. No, ono aby ne, napodruhé už to taky potřebovat tolik nebudu...
  • celek - spokojenost, klubovna velká, hezká... hausboaty na přespání musí být super :) hřiště se mi líbilo, rozmanitost jamek a nutnost docela přemýšlet, jak zahrát na slušné skore. I vzhledem k času a podzimu, minimum spadaného listí, dobře hratelné, prosekané rafy...
Těším se, až se na hřiště dostanu v plné kondici. :)

Pár fotek aktuálního stavu:

Zobrazit přílohu 5841Zobrazit přílohu 5842Zobrazit přílohu 5843Zobrazit přílohu 5844Zobrazit přílohu 5846Zobrazit přílohu 5847Zobrazit přílohu 5848
Docela mě mrzelo, že jsem se tam nemohla v pátek vydat s vámi a trochu se tam zrakvit :D, ale když vidím ty fotky, jak jsou podzimně smutný, tak už nelituji.
 
Pro nás o víkendu Ypsilonka poprvé, napřed 18 a pak 9 jamek. Některé bunkery bez písku, na pár místech se prohnali divočáci, ale nic strašného, greeny velmi příjemné (jak to jen může začátečník posoudit).

Ubytování na houseboatu a následná snídaně skvělé. Těšíme se zopakovat v létě i s přespáním.
 

Přílohy

  • ypsilonka-3.jpg
    ypsilonka-3.jpg
    90,3 KB · Zobrazení: 391
  • ypsilonka-2.jpg
    ypsilonka-2.jpg
    78,5 KB · Zobrazení: 399
  • ypsilonka-1.jpg
    ypsilonka-1.jpg
    84,3 KB · Zobrazení: 386
Pro nás o víkendu Ypsilonka poprvé, napřed 18 a pak 9 jamek. Některé bunkery bez písku, na pár místech se prohnali divočáci, ale nic strašného, greeny velmi příjemné (jak to jen může začátečník posoudit).

Ubytování na houseboatu a následná snídaně skvělé. Těšíme se zopakovat v létě i s přespáním.

Bunkery jsou úplně bez písku, nebo málo písku? Ptám se proto, že na podzim, když jsme tam byli s @macdav, tak právě je vybagrovávali... takže ještě není všude navezeno?
 
Přesně jsem to nepočítal, ale kromě jednoho - tří prázdných, jendoho až dvou částečně navezených, všechny jsou až po okraj plné písku.
 
Včera Y v rámci naší jamkovky s @Míša @Šnek a @Mirda. Semirough vysekaný nakrátko, FW pěkné ale začíná úřadovat sucho :( Vše připraveno na dnešní mistrovství ČR žáků a kadetů. Greeny čitelné ALE tolik pitchmarků jsem snad ještě neviděl, na jednom greenu jsem napočítal 10 čerstvých a spoustu dalších už suchých!!! Celý den tam asi probíhalo tréninkové kolo. Na drivingu sice tvrdě pucoval anglicky mluvící trenér tři dítka i za staré gripy, ale vypichování asi bude pod jejich úroveň.
 
Na drivingu sice tvrdě pucoval anglicky mluvící trenér tři dítka i za staré gripy ...
Asi ještě nemluvil s Bohumilem 🤭
 
V neděli 18.8. navštívena s oběma syny opět Ypsilonka v rámci DTSV. Hřiště hodnotím jen z pohledu diváka, prostě nádhera. Všeobecně asi byly greeny pomalejší než se zdály, často jsem viděla děcka jak jim nedobíhaly míčky k jamce. Ale co mě zase nakrklo je restaurace. Bože to je takovej šlendrián tam! Jedině jim budiž jako plus, že i takový resort dává dětem vodu a tatranku do bagu a jídlo+nápoj po hře v ceně startovného. Po loňské zkušenosti jsme s manželem jeli na oběd dolů do Mníšku na jídlo do restaurace tam. Super. Když došel 18. jamku starší syn, doobědval, objednali jsme si kávu (presso) s mlékem. Káva nám byla po chvíli přinesena, mléko nikde. Když se mi konečně podařilo odchytit číšníka, požádala jsem jej o to objednané mléko ke kávě. Omluvil se odběhl a již jsme ho neviděli...párkrát proběhl po terase...mléko nikde. Přivolat se ho nezdařilo. Tak jsem se zvedla, káva již prakticky studená a dost ostře jsem ho upozornila, že mi slíbil to mléko do kávy!!!! Tak ho přinesl.
Když došel mladší syn a objednal si svůj oběd a pití, objednali jsme si dvě velké kofoly. Kofola tam stojí 65,- Kč :eek: Synovi přinesli jeho nápoj, jeho oběd, naše kofoly nikde. Jazyk se mi již žízní lepil na patro, číšník pobihoval mezi asi 5 stoly, u kterých někdo seděl...kofola nikde. Pak nesl kofolu k jinému stolu...přivolat se ho nedařilo, nějak stále odbíhal jinam. Vytočená do běla (krotil mne už i manžel) jsem se zvedla, došla za ním a od plic mu řekla, že je vrchol, že si o mléko do kávy musím říci dvakrát, z toho jednou si za ním dojít a že si budu muset dojít urgovat i objednanou kofolu??!! Něco zadrmolil a kofolu za chvíli přinesl. Takže vážení, restaurace na Ypsilonce, to je vážně úroveň.
 
Mockrát se na [HASH=49]#Ypsilonka[/HASH] nedostanu. Není to úplně nejblíže a je to trochu náročné na rozpočet, takže když jste pozvaný kamarádem na turnaj, tak si vezmete dovolenou a rádi této možnosti využijete. Za sebe tentokrát jen k hřišti - v rámci turnaje se mi blbě vyjadřuje k tomu ostatnímu (jídlo, recepce atd - vše bylo zařízeno). :)

To hřiště je prostě nádherné, když vyjde počasí, je to vizuálně krása. Rozdílné jamky, vertikálně i horizontálně mixované. Mám rád kopcovitá hřiště, takže jsem v tomto pozitivně zuajatý. Ferveje bez chybičky. Bohužel rafy hodně, hodně husté, sice nízko střižené... ale je to prostě úplně jiný golf, než co jsme všichni hráli minulé dvě sezóny, kdy rafy byly v podstatě jen jinak barevné ferveje. Rázem si mnohem víc vážíte trefené ferveje a v rafu skončit nechcete. Grýny byly lehce pískované, uvalcované, ale určitě pomalejší než by být mohly - alespoň co říkali zkušenější hráči. Je pravda, že jsme spíše paty nedohrávali, než přehrávali.

No a pro nepřesné hráče hodně míčků s sebou. Jakmile neskončíte v rafu, ale balónek přelítne, nebo se to odrazí dál... tak aktuálně je skoro všude kolem neprostupná džihádo-louka, v mnoha místech značená jako vodní překážka s černým pruhem (biozona), kam se nesmí ani vstupovat. A tam kam se vstupovat může... tak fakt nechcete. Dlouhé kalhoty skoro na to povinnost, ale shýbnout se v nich i pro nalezené míčky (zpravidla cizí a že jich tam je) znamená, že si ruce požaháte o fakt šťavnaté, čerstvé a nadržené kopřivy, plus buchvico ještě... z jednoho takového záchranného výletu pro míček mám vyrážku na předloktí ještě teď. Tak jestli nějaká alergie, nebo Bolševník, nebo něco... kdo ví. Už bych tam lézt nechtěl.

Podle mě ypsilonka za návštěvu a výlet stojí. Je krásná, náročná, je to výzva. :) Baví mě.

4821A082-48B2-4F64-89D1-B624B5A3542C.jpeg
34C1BF83-787A-4AE2-9680-2238D03663F2.jpeg
3ED56D58-ADF6-4F13-9F65-4BEEADBB192A.jpeg
D5B9CAFC-6C58-49E1-AFF9-76B7A960DFF6.jpeg

BFA500F2-F1E0-4098-B48B-58213F6B2A75.jpeg
 
Upraveno:
Mockrát se na [HASH=49]#Ypsilonka[/HASH] nedostanu. Není to úplně nejblíže a je to trochu náročné na rozpočet, takže když jste pozvaný kamarádem na turnaj, tak si vezmete dovolenou a rádi této možnosti využijete. Za sebe tentokrát jen k hřišti - v rámci turnaje se mi blbě vyjadřuje k tomu ostatnímu (jídlo, recepce atd - vše bylo zařízeno). :)

To hřiště je prostě nádherné, když vyjde počasí, je to vizuálně krása. Rozdílné jamky, vertikálně i horizontálně mixované. Mám rád kopcovitá hřiště, takže jsem v tomto pozitivně zuajatý. Ferveje bez chybičky. Bohužel rafy hodně, hodně husté, sice nízko střižené... ale je to prostě úplně jiný golf, než co jsme všichni hráli minulé dvě sezóny, kdy rafy byly v podstatě jen jinak barevné ferveje. Rázem si mnohem víc vážíte trefené ferveje a v rafu skončit nechcete. Grýny byly lehce pískované, uvalcované, ale určitě pomalejší než by být mohly - alespoň co říkali zkušenější hráči. Je pravda, že jsme spíše paty nedohrávali, než přehrávali.

No a pro nepřesné hráče hodně míčků s sebou. Jakmile neskončíte v rafu, ale balónek přelítne, nebo se to odrazí dál... tak aktuálně je skoro všude kolem neprostupná džihádo-louka, v mnoha místech značená jako vodní překážka s černým pruhem (biozona), kam se nesmí ani vstupovat. A tam kam se vstupovat může... tak fakt nechcete. Dlouhé kalhoty skoro na to povinnost, ale shýbnout se v nich i pro nalezené míčky (zpravidla cizí a že jich tam je) znamená, že si ruce požaháte o fakt šťavnaté, čerstvé a nadržené kopřivy, plus buchvico ještě... z jednoho takového záchranného výletu pro míček mám vyrážku na předloktí ještě teď. Tak jestli nějaká alergie, nebo Bolševník, nebo něco... kdo ví. Už bych tam lézt nechtěl.

Podle mě ypsilonka za návštěvu a výlet stojí. Je krásná, náročná, je to výzva. :) Baví mě.

Zobrazit přílohu 12733Zobrazit přílohu 12734Zobrazit přílohu 12735Zobrazit přílohu 12736
Zobrazit přílohu 12737
Až budeš na Slovensku, tak si dej Bojnice. Když chceš kopce. 🙂
 
Upraveno moderátorem:
Mockrát se na [HASH=49]#Ypsilonka[/HASH] nedostanu. Není to úplně nejblíže a je to trochu náročné na rozpočet, takže když jste pozvaný kamarádem na turnaj, tak si vezmete dovolenou a rádi této možnosti využijete. Za sebe tentokrát jen k hřišti - v rámci turnaje se mi blbě vyjadřuje k tomu ostatnímu (jídlo, recepce atd - vše bylo zařízeno). :)

To hřiště je prostě nádherné, když vyjde počasí, je to vizuálně krása. Rozdílné jamky, vertikálně i horizontálně mixované. Mám rád kopcovitá hřiště, takže jsem v tomto pozitivně zuajatý. Ferveje bez chybičky. Bohužel rafy hodně, hodně husté, sice nízko střižené... ale je to prostě úplně jiný golf, než co jsme všichni hráli minulé dvě sezóny, kdy rafy byly v podstatě jen jinak barevné ferveje. Rázem si mnohem víc vážíte trefené ferveje a v rafu skončit nechcete. Grýny byly lehce pískované, uvalcované, ale určitě pomalejší než by být mohly - alespoň co říkali zkušenější hráči. Je pravda, že jsme spíše paty nedohrávali, než přehrávali.

No a pro nepřesné hráče hodně míčků s sebou. Jakmile neskončíte v rafu, ale balónek přelítne, nebo se to odrazí dál... tak aktuálně je skoro všude kolem neprostupná džihádo-louka, v mnoha místech značená jako vodní překážka s černým pruhem (biozona), kam se nesmí ani vstupovat. A tam kam se vstupovat může... tak fakt nechcete. Dlouhé kalhoty skoro na to povinnost, ale shýbnout se v nich i pro nalezené míčky (zpravidla cizí a že jich tam je) znamená, že si ruce požaháte o fakt šťavnaté, čerstvé a nadržené kopřivy, plus buchvico ještě... z jednoho takového záchranného výletu pro míček mám vyrážku na předloktí ještě teď. Tak jestli nějaká alergie, nebo Bolševník, nebo něco... kdo ví. Už bych tam lézt nechtěl.

Podle mě ypsilonka za návštěvu a výlet stojí. Je krásná, náročná, je to výzva. :) Baví mě.

Zobrazit přílohu 12733Zobrazit přílohu 12734Zobrazit přílohu 12735Zobrazit přílohu 12736
Zobrazit přílohu 12737
Děkuji za info, takto čerstvé. Shodou okolností tam jedeme s kamarády (protějšky taky bereme) v pondělí, v úterý si to projdeme a ve středu snad ještě půjdeme jiné hřiště v okolí.
Ale moc jsi mě nepotěšil tím popisem, mám s sebou asi 34 míčků, snad mi to bude stačit :D
Minulý rok v září jsem tam byl poprvé a fakt asi ty rafy byly jednodušší (podle toho, co píšeš)
 
Upraveno moderátorem:
chci se podělit o svůj zážitek z Ypsilonky ... Po 13.7.2020 Senior tour 18 jamek čas 5hod 40 minut....masakr... cesta z parkoviště ke klubovně mi trvala věčnost :oops::oops: naštěstí jsem dorazil s dostatečnou časovou rezervou :D:D jak tu psal Michal je to dost náročné hřiště pro ne moc zdravé golfisty....letos se opravdu urodilo na většině hřišť v rafu....hustá a velmi kousavá travička...ferveje jsou dobré, bankry nedokážu posoudit páč jsem se do nich nedostal ;);) greeny byly každý jinak chlupatý,lehce hrbolatý a jejich rychlost oproti cvičnému byla dost promněná :confused::confused: na celé hřiště mi naštěstí stačily dva míčky protože jsem se zdárně vyhýbal všem nástrahám .... veškeré mé útrapy s táhlými přechody do kopečků kompenzovali hezké výhledy po krajině...Ještěd byl úchvatný :up::up: restaurace na úrovni...cenově... Svijany mi moc nejedou....celkové shrnutí- 93 ran,1 birdie,4 par,6 bogey,5 double bogey a 2 triple bogey... na to že jsem byl fyzicky na dně a věčně čekal na ránu jsem zahrál dobrý výsledek 😇😇😀😀
 
Přidám jeden komentář, Ypsilonku jsme šli ve třech v úterý odpo. Ale byli jsme tam i ubytovaní od pondělí do středy na hausbotech.
Co se týká hřiště, fairwaye nádhera, odpaliště super (u tříparů trochu rozbité, ale to je pochopitelné), greeny bez fleků, ale podle mě strašně pomalé. Ve středu v Machníně byly určitě rychlejší. Hřišti se fakt nedá asi skoro nic vytknout, náročné je, s tím se počítá. Nakonec ztráta cca 6 míčků je asi akceptovatelná na to, jaký šrot jsem hrál.
Co se týká ubytování, to je prostě bez chyby. Hausbóty jsou super, možná je trochu lepší typ bez kajuty, ale to se dá přežít. Odvoz věcí z a do hausbótu funguje v podstatě obratem. A houpají se jen trochu :D :D
Ale co mě tedy strašně zklamalo, byla restaurace. Minulý rok to bylo v pohodě, ale tento slabota. Pouze denní menu, za celé tře dny se ani jedno jídlo nezměnilo (ač nám bylo řečeno, že v úterý budou dvě jídla jiná) nabídka jídel taková nemastná neslaná. Osobně si myslím, že na to, jak je Ypsilonka vyhlášeným resortem, tohle nebyl zvládnuté. A obsluha neskutečně pomalá, bez nějaké snahy, na jídlo jsme také čekali celkem dlouho.
V úterý jsme zajeli na večeri přímo do
Liberce a bylo to výrazně lepší řešení.

Ale když bych to shrnul, klidně bych tam zase jel. Ale spíš asi jen na turnaj, hřiště mi ukáže, že nic neumím a budu zase odjíždět s pokorou. Otázkou je, jestli bych tam chtěl spát (asi jo) a trávit čas v restauraci (asi ne).
 
Přidám jeden komentář, Ypsilonku jsme šli ve třech v úterý odpo. Ale byli jsme tam i ubytovaní od pondělí do středy na hausbotech.
Co se týká hřiště, fairwaye nádhera, odpaliště super (u tříparů trochu rozbité, ale to je pochopitelné), greeny bez fleků, ale podle mě strašně pomalé. Ve středu v Machníně byly určitě rychlejší. Hřišti se fakt nedá asi skoro nic vytknout, náročné je, s tím se počítá. Nakonec ztráta cca 6 míčků je asi akceptovatelná na to, jaký šrot jsem hrál.
Co se týká ubytování, to je prostě bez chyby. Hausbóty jsou super, možná je trochu lepší typ bez kajuty, ale to se dá přežít. Odvoz věcí z a do hausbótu funguje v podstatě obratem. A houpají se jen trochu :D :D
Ale co mě tedy strašně zklamalo, byla restaurace. Minulý rok to bylo v pohodě, ale tento slabota. Pouze denní menu, za celé tře dny se ani jedno jídlo nezměnilo (ač nám bylo řečeno, že v úterý budou dvě jídla jiná) nabídka jídel taková nemastná neslaná. Osobně si myslím, že na to, jak je Ypsilonka vyhlášeným resortem, tohle nebyl zvládnuté. A obsluha neskutečně pomalá, bez nějaké snahy, na jídlo jsme také čekali celkem dlouho.
V úterý jsme zajeli na večeri přímo do
Liberce a bylo to výrazně lepší řešení.

Ale když bych to shrnul, klidně bych tam zase jel. Ale spíš asi jen na turnaj, hřiště mi ukáže, že nic neumím a budu zase odjíždět s pokorou. Otázkou je, jestli bych tam chtěl spát (asi jo) a trávit čas v restauraci (asi ne).
bohužel s restaurací na Ypsilonce mám podobné a ještě horší zkušenosti. 😡
 
bohužel s restaurací na Ypsilonce mám podobné a ještě horší zkušenosti. 😡
Zdar, mám naštěstí z 6.7. z restaurace na Ypsilonce úplně jinou zkušenost. A odvážil jsem se tam jíst po letech, kdy jsem se do restaurace bál i jen vstoupit, abych neměl pocit že otravuju a za vstup mi naúčtujou litr rovnou. Tentokrát neskutečně milá obsluha, jídlo dražší ale perfektně uvařené, zajímavé a netradiční menu včetně desertu.

Tak možná 2 party, které se střídají a nesdílí úplně stejnou filosofii péče o žaludky svých hostů. Bohužel...

Jinak k recenzi hřiště není co dodat, ta sedí jak pr--- na hrnec. Pokud to není nejhezčí hřiště v ČR, jak ho hodnotím já osobně, tak určitě v TOP5.
 

Podobné

  • RMS: Item
ČR - Východ Havlíčkův Brod
Reakce
1
Zobrazení
605
  • RMS: Item
ČR - Morava Slušovice
Reakce
1
Zobrazení
670
  • RMS: Item
ČR - Morava Holešov
Reakce
1
Zobrazení
832
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom