ČR - Sever Ypsilonka

Tomáš Kloud

Aktivní člen
9.2.2017
187
181
53
Jméno
Tomáš Kloud
Mistrovské hřiště.
Z mého pohledu amatéra (a to ještě ta horší varianta) je tohle hřiště prostě TOP. Alespon jednou ročně by si měl člověk jít sem zahrát.
Co si sem vzít ssebou? Minimálně vozík a cca 20míčků, pokud máte většinu ran typu hook nebo slice :) Biozona je nenažraná. S vozíkem nežertuju, i tak (pokud nemáte natrénováno) budete na konci plivat krev ..
Restaurace je velká, a nabídka též.

Tomáš Kloud

Aktivní člen
9.2.2017
187
181
53
Jméno
Tomáš Kloud
No já tady vozík netlačím, nýbrž tahám jak kačera :)
Tak i 4 jídla je dost, na to pro jak málo lidí se vaří. Ale třeba mě potěšili tím, že jsem si jednou zapomněl svačinu do bagu, tak mi udělali domácí bagetu

Vitek

Nováček+
26.3.2016
45
15
18
Ypsilonku Miluju. Naposled jsem ji hral na podzim 2016 na Turnaji Vitezu a byla to pecka. Hriste ve 100% kondici a okolni hluboke lesy v neskutecnych barvach.

Petr Jeník

Nováček+
11.4.2017
21
82
13
owww.cz
Jméno
Petr Jeník
Dnes jsem si udělal výlet do Liberce a poprvé si zahrál Ypsilonku.
Nádherné hřiště. A už vím co znamená přívlastek "sportovní", který se tomuto hřišti často přisuzuje a já už vím, že právem. Těžko se to vysvětluje. To se musí vyzkoušet.

Vybral jsem si nováčkovskou daň a zahrál totální šrot. Ani jsem to nepočítal, ale pod stovku jsem se skoro určitě nedostal.
Naučil jsem se ale radovat z maličkostí jako např. "hurá bogey", "došel jsem jamku bez ztráty míčku" nebo "konečně hraju z rovného místa".

Hlavně to poslední na Ypsilonce platí brutálně. Najít kdekoli na hřiště kromě odpališť kus rovného místa aby jste neměli míček pod nebo nad nohama nebo nehráli z nebo do kopce, je fakt řehole.

A když nevíte kde ta místa jsou, tak je těžko můžete trefit. Velká lekce hraní golfu z nekomfortních pozic se tak dostane každému, kdo tam hraje poprvé. A mě se dostala.

Další velkou lekcí bylo to, že bych asi měl věřit návodům a radám od zkušenějších. Když vám tvrdí "držte se vlevo" (což platí téměř na všech jamkách), tak tomu věřte. Jenže to je těžký, když nevíte co vás čeká za obzorem či za stromy a hlava vám z nějakého záhadného důvodu říká, že vpravo to asi bude lepší. NEBUDE! Vpravo je to na Ypsilonce prostě téměř vždy špatně. A to tak že hodně špatně :D

Rozhodně ale doporučuju. Sám se tam budu rád vracet a věřím, že když už budu vědět co kde číhá za nástrahy (a že jich tam je), tak to bude lepší.

Parádní hřiště a je v super kondici. My jsme si jen tak trochu smolně vybrali špatný čas protože těsně za námi vyjeli sekáči a po celou dobu hry jsem mohl sledovat po jak krásně posekaných fairwajích jsme mohli jít, kdybychom vyšli o hodinku později. Ale takové čtvrteční hry prostě bývají. Hřiště se připravují na víkend.

Jednu výtku ale mám a to k restauraci. Ani nevím kdy a zda by si nás všimli a tak jsme si po hře museli zajít pro pívo a kávu na bar. Navíc jsem tak nějak zvyklý, že ke kávě se dává automaticky mléko a trochu vody. Toho jsem se nedočkal. A nealko pivo za tuším 60 kaček bych si také raději dal z rozumné sklenice a ne ze štucu jak v nádražce.

jan

správce
Tým 19.jamky
12.2.2016
2,218
1,311
123
Praha
Jméno
Honza
Vse, co se o tomto hristi pise je pravda... je kopcovite, tezke, hodne se clovek nachodi a hodne micku muze ztratit. Predem rikam, ze jsem zde zahral srot, takze uplne chvalit nemuzu... malo kdy mam pocet paru celkem vysoky a shodny s poctem proskrtnutych jamek. :D

Obecne jsou jamky zajimave a velmi sportovni. Par jamek je, jak se dnes zacalo rikat, "kacovskeho" strihu... tedy opravdu psycho. Ale alespon je to vyzva. Odmenou i pro novacka muze byt longest driver ever (napalite z kopce a najdete pred greenem).
Hriste je hodne o pocasi... a vzit si zde buginu neni uplna srabarna.
Restuarace pro me byla trochu zklamani... ne, ze by se to nedalo jist, ale za podobny penize dostanete dnes jiz temer vzdy vice ... tady tezky prumer (a to mam pochopeni pro vyssi ceny v restauracich na hristi). Je to zkratka tak, ze bych si tam jidlo dal i priste (ono kam se trmacet po te drine...), ale nebyla by to ta cast, na kterou se zpravidla tesim. :)

Marta

Mazák fóra
22.2.2016
999
667
103
Jméno
Marta N.
Tak já se přidám k hodnocení Ypsilonky, neb v neděli tam naši kluci absolvovali turnaj z dětské tour. Takže hřiště z pohledu diváka. Souhlasím - je nádherný! A i bez bagu a hry jsem v tom hicu z procházky po hřišti měla dost. I v letošním brutálním suchu jsou ferveje částečně zelené (dle všeho tam, kde dosáhne závlaha). Fakt nemám ke hřišti výhradu, protože se mi moc líbí, výhledy na něj a z něj jsou neskutečné. Ale...velké ALE patří restauraci. Zvykla jsem si, že ceny v restauracích na golfu jsou poněkud jinde...OK...taky jsem si ale zvykla, že i když jsou vyšší, úroveň tomu odpovídá, i obsluha i kvalita jídla. K restauraci na Ypsilonce mám obrovské výhrady. Vzhledem k tomu, že nás na terase sedělo vždy pár rodičů (4-5 stolů o dvou, třech lidech), obsluha skládající se z jedné servírky a jednoho pingla krutě nestíhala. Skoro jsem se obávala, že si pro kafe budu muset dojít k baru. Začalo vše ráno, kdy jsme se tázali na snídani. Snídaně ano, jak řekla servírka, ale za 180,- Kč na osobu formou bufetu. No tak to jako sory...Tak jen kafe. Pingl informaci upřesnil, že snídaně je za 165,- Kč a na mou námitku, že by mi stačil hemenex nebo párek, odešel. Po c hvíli se vrátil a povídá, že si to můžeme dát, jen párek nebo hemenex, za 90,- Kč., ale ten bufet, že je lepší, že tam je všechno. Nechtěla jsem všechno. A už mě fakt chuť na snídani přešla.
Před polednem jsem si zašla na oběd, manžel se po chvíli přidal. Opět čekání, až si konečně personál všimne...Výběr z asi 5 jídel z denního menu (to mi nevadí, spíše to beru jako plus), ceny od 175,- Kč výše...OK. Polévka kuřecí vývar za 75,- Kč. Ok...Vybrala jsem si těstoviny bolognese s parmezánem. Vážení, já fakt poznám parmezán. Máme ho doma rádi, běžně ho kupujeme, velmi ráda ho v kuchyni používám. To, co bylo na těch těstovinách, to byl prostě nějaký sprostý eidam, to fakt nebyl parmezán. Manžel si vybral to samé a když zjistil, čím to je posypané (aniž bych mu cokoliv řekla), docela byl naštvaný. Takže jsme to servírce sdělili, že sýr navrchu fakt není parmezán a bylo by fér nepsat do jídelního lístku, že těstoviny s ním jsou, když to tak není. Servírka si trvala na svém s postojem "já se s vámi nebudu hádat, vyřídím to v kuchyni". Za ty peníze bych navíc u takové porcičky opravdu očekávala alespoň pár lupínků toho zmíněného parmezánu.
Kluci měli jídlo na žetonky, v ceně turnaje. To je super. Tak to na dětskou tour mají. Výběr byl z již zmíněných těstovin a kuřízek. Proč ovšem na jídlo čekají půl hodiny jsem nepochopila. Starší syn u těstoviny zklamaně konstatoval, že to fakt nebyl parmezán... mladší si kuřízek po půlhodině čekání celkem vychutnal.
Jen dodám - pivo Svijany za 47,- Kč.
Restaurace je tam pro mne opravdu velkým zklamáním. Nemám potíž dát takové peníze za jídlo, ale očekávám, že se najím, že budu obsloužena včas a příjemnou obsluhou. O vodě (jde vlastně o panáka vody) ke kávě škoda slov. Mléko nám bylo přineseno (pro mne a manžela) v jedné mlíčence "dohromady", asi ať se podělíme...Měla jsem chuť jim do té mlíčenky nacpat papírky od cukru!;)

Ještě dodatek jak těžké hřiště to je: starší syn zahrál 41 stbl. a zlepšil HCP, mladší 31 stbl. a HCP udržel, takže spokojenost.