Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Střed Yard-Předboj

Včera jsme v rámci turnaje/spolhry navšivili yardresort, slíbil jsem @MarekS. podněty, které mě napadly na daném hřišti. Píšu to hlavné z úhlu člověka, který tam nikdy předtím nebyl a vlastně šel hned poprvé hrát. Určitě nebudu zatím resort hodnotit, protože je vidět, že je mladý, rozvíjí se to a prostě si to jako nově znormované hřiště sedá a "zraje". :) Úmyslně z hodnocení a celkového názoru vynechávám restauraci a celý tamnější dvůr (byť si člověk dělá pak obrázek celkový) - je vidět hodně kontrast "luxusnější" restaurace (a očekávání), a pak "lidovější" hřiště, které mě v tomto případě zajímá mnohem víc.

  1. Za sebe řeknu, že se mi hřiště líbí moc, pro vyšší HCP příjemné - rovinaté. Je trochu zvláštní skladba jamek za sebou (pary) 3,3,4,3,3,5,4,4,5... kdy náročnost pěkné stoupá. Přijde mi to jako něco, co nikde jinde není a určitě bych to ponechal, protože se to tím pěkně odlišuje. Je to dáno určitě tím, že původně akademie, nyní rozšířená... Nevím ale, jak to je praktické a nepraktické na plnou obsazenost a jestli se flighty nebudou víc zdrcávat. Ale ponechal bych, hlavně u jedničky krásné kytky - vypadá to jak v Augustě - z vhodného úhlu, viz foto někde v galerii.
  2. Orientace v areálu - pro mě tohle bylo asi včera nejsložitější. Trochu jsem se ztrácel. Když už přijedu na správné parkoviště, tak jsem vůbec na první pohled netušil, kde je recepce. Šel jsem se nejdřív podívat k drivingu, tam nic, tak pak jsem šel do nejblížší budovy, což je restaurace, tam mě odkázali, že do x-té hodiny je recepce v kavárně, která je zase vedle... no jasně, příště už budu vědět a řešit to nebudu, ale na první pohled jsem nevěděl. A do teď nevím, kde jsou ty správné záchody, abych nevlezl někam, co k hřišti nepatří a tak. Jednoduchá a přehledná cedule s plánem areálu u parkoviště by to vyřešila. Kde co je - jestli tam je, já ji neviděl. Stejně tak bych takovýto velká plán uvítal i co se týče celého hřiště a jamek. Toto mi chybělo moc.
  3. U nových jamek, především těch pětiparu (č.6 a č.9) na mapkách u odpališť chybí vzdálenosti ke zlomům ferveje. Pokud nemáte měřák, tak prostě nevíte, jestli se fervej stáčí na 150 metrech, nebo 100 metrech, není ani perspektiva, nic, podle čeho se orientovat. Podobně u poslední jamky, která je taky tak zákeřná - protivné je to i kvůli tomu, že díky špatnému výběry hole, když nevíte vzdálenost, to krapet trestá autem.
  4. odpaliště u nových jamek... chápu, že hřiště roste a ještě odpaliště nejsou ok, proto je tam rohož, ale kameny k odpalu v podstatě těsně obepínají rohož, do které se nedá zapíchnout týčko (ucpané). Jesně, při kamarádské hře to neřeším a přinejhorším se natýčkuje někde kolem, ale i u sranda turnaje to už je pitomé, protože pravidla to samozřejmě neumožňují, hrát mimo odpaliště. A jak jsou ty rohože trochu už zvlněné, tak se nám stalo, že se míček často postavil na rovné místo a pak postoj musel být mimo rohožku (to znamená, rozdílná výška) - no, jasně, ten drive sem zkazil, musím to mít na co svést. :-D
  5. Bunkery super, chválím, výrazně lepší a kvalitnější než na Karlštejně.
  6. Greeny u nových jamek musí dorůst, nejhorší se mi zdál u osmé jamky v zadní části, tam mi to skoro přijde na označení půdy v opravě, jedno místo. Spousta větších děr atp.
  7. Jo a ještě jsem si vzpomněl, jamka č. 2. Když to nečekáte, neznáte, a cca 5 metrů při odpalu kolem vás projede auto, tak se fakt leknete.)
  8. Krásně zaintegrovaný footgolf, jamky. Jak jsou jakoby na vlastních greenech, je s nimi počítáno jakoby samostatně, tak vůbec nepřekáží a naopak hřiště doplňují. Úplně to u mně změnilo na footgolf názor, jak to může pěkné vypadat na hřišti. Moc pěkně. Narozdíl třeba od Botaniky, kde mi to přijde tak nějak navíc a nezvhledné (což ale může být dáno i větší kompaktností původních jamek na yardu)
  9. Koukám na ceník: http://golf.yardresort.com/cs/cenik - přišlo by mi ještě dobré mít možnost i o víkendu celodenního fee. A možnost členství celoročního takhle u Prahy je supr, pro tu část Prahy, která to má blízko - osobně bych neváhal, jako tréninkový areál atp supr, 9.500,- resp. 10.500,- Paráda!
  10. :)
Já jsem si hru a hřiště užil. Je to hodně na pohodu a nové dlouhé jamky tomu dávají šťávu. Překvapivě mi i s odstupem dnu "zachutnala" netradiční skladba obtížnosti jamek, fakt zajímavé a zapamatovatelné. A určitě se tam několikrát vrátíme potrénovat - jak krátkou, tak i dlouhou.

Marku díky a moc tobě i ostatním s celým hřištěm fandím!

Diky Michale nejen za ucast clenu 19.jamky a dalsich hracu na vcerejsim turnaji, ale i vyse uvedene cenne postrehy, ktere nekdy clovek z vnitrku arealu ulpne tak nevidi. Az samotni uzivatele mohou poskytnou zpetnou vazbu, ktere si vazime. Pochopitelne, jako kazdy areal, ktery se postupne buduje a dodelava nektere veci za pochodu, tak vzdy nejsou veci hned uplne dokonale, ale jsme radi, ze jsem se s hristem zase posunuli o kousek dale a muzeme uz golfistum nabidnout od letoska celou devitku.
Samozrejme, zejmena s omezenym rozpoctem, absenci zavlahoveho systemu a dalsich prostredku, kterymi disponuji velke arealy, si i tak vazime stavu hriste, ve kterem momentalne je, za coz vdecime pomerne tvrde kazdodenni praci nasich greenkeeperu. Pochopitelne na novych greenech pracujeme i nadale a verim, ze o dalsi mesic bude opet kvalita posunuta a nedokonalosti dale vyrazne eliminovany.
Kazdopadne se budeme tesit opet nekdy bud pri pratelske hre nebo i turnaji u nas na Yardu nashledanou :)
 
Diky Michale nejen za ucast clenu 19.jamky a dalsich hracu na vcerejsim turnaji, ale i vyse uvedene cenne postrehy, ktere nekdy clovek z vnitrku arealu ulpne tak nevidi. Az samotni uzivatele mohou poskytnou zpetnou vazbu, ktere si vazime. Pochopitelne, jako kazdy areal, ktery se postupne buduje a dodelava nektere veci za pochodu, tak vzdy nejsou veci hned uplne dokonale, ale jsme radi, ze jsem se s hristem zase posunuli o kousek dale a muzeme uz golfistum nabidnout od letoska celou devitku.
Samozrejme, zejmena s omezenym rozpoctem, absenci zavlahoveho systemu a dalsich prostredku, kterymi disponuji velke arealy, si i tak vazime stavu hriste, ve kterem momentalne je, za coz vdecime pomerne tvrde kazdodenni praci nasich greenkeeperu. Pochopitelne na novych greenech pracujeme i nadale a verim, ze o dalsi mesic bude opet kvalita posunuta a nedokonalosti dale vyrazne eliminovany.
Kazdopadne se budeme tesit opet nekdy bud pri pratelske hre nebo i turnaji u nas na Yardu nashledanou :)

Ahoj, taktez diky moc za vcerjsek. Bylo to super. Klobouk dolu pred takovym rozsirenim. A body za odvahu nastavit puvodni kratsi jamky monster pary 5 :). Zacatecnici si za sve penize zahraji nyni tak 3x vice ran nez drive. :D
Kazdopadne super, urcite nekdy zaskocim s manzelkou, kterou jsem tahal na Dymac.

Za me feedback nasledujici, u mnoha veci budu opakovat drive napsane..
  • Znaceni - taktez jsem bloudil a nevedel ani kde spravne parkovat. Issue pro prvni navstevu. Kde je recepce a WC netusim do ted diky vam. :)
  • Popis jamek na Tee - @requo napsal spravne. Velmi tezke se rozhodnout jak hrat, kdyz clovek nevi vzdalenosti. Lze neco vyvodit z obrazku, ale vzdalenosti sloupu vedeni, budovy, bunkeru ci doglegu u tech delsich jamek chybi. Taktez pripadnych outu, kterych tu je ne uplne malo.
  • Koliky na hristi - mam pocit, ze koliky u novych jamek nejsou uplne presne. Mozna se mi to zda nebo jsem hral uplne divne vcera... ale prislo mi, ze vzdalenost nesedi. A popravde mi chybi 50m znacka... kor kdyz nefunguji GPS hodinky (jeste nemaji nove jamky). Preci jen, kdyz se snazim trefit maly green... :)
  • Mistni pravidla - mate zde napsanou ulevu od malych stromku. Nikde ale neni jasne, co je maly stromek. Typickym prikladem je strom vedle bunkeru c. 6. Je to strom, ktery je k necemu uvazany... ale meri pres 3m. Osobne by bylo asi snazsi dat ulevu od vsech mimo prekazky, protoze realne ve hre jich moc neni nebo ty co mate na mysli oznacit.
  • Rohoz na c. 6 me trapila tez.. zrovna tady by clovek potreboval driver a ja to z kopce nedavam. :).
  • Out mezi 7 a 8. Ma to nejaky smysl?
  • Naprosto luxusni bunkery... byt asi smrt pro uplne novacky. :)
  • Tee c. 2 - pri naprahu jsem trefil vetev stromu. Stal jsem presne veprostred odpaliste, takze jsem to trosku necekal (cvicne delam mimo odpaliste...). :D
Otazka: nikde na webu jsem se nedocetl, zda muzou hrat lidi bez karty.
 
Ahoj, taktez diky moc za vcerjsek. Bylo to super. Klobouk dolu pred takovym rozsirenim. A body za odvahu nastavit puvodni kratsi jamky monster pary 5 :). Zacatecnici si za sve penize zahraji nyni tak 3x vice ran nez drive. :D
Kazdopadne super, urcite nekdy zaskocim s manzelkou, kterou jsem tahal na Dymac.

Za me feedback nasledujici, u mnoha veci budu opakovat drive napsane..
  • Znaceni - taktez jsem bloudil a nevedel ani kde spravne parkovat. Issue pro prvni navstevu. Kde je recepce a WC netusim do ted diky vam. :)
  • Popis jamek na Tee - @requo napsal spravne. Velmi tezke se rozhodnout jak hrat, kdyz clovek nevi vzdalenosti. Lze neco vyvodit z obrazku, ale vzdalenosti sloupu vedeni, budovy, bunkeru ci doglegu u tech delsich jamek chybi. Taktez pripadnych outu, kterych tu je ne uplne malo.
  • Koliky na hristi - mam pocit, ze koliky u novych jamek nejsou uplne presne. Mozna se mi to zda nebo jsem hral uplne divne vcera... ale prislo mi, ze vzdalenost nesedi. A popravde mi chybi 50m znacka... kor kdyz nefunguji GPS hodinky (jeste nemaji nove jamky). Preci jen, kdyz se snazim trefit maly green... :)
  • Mistni pravidla - mate zde napsanou ulevu od malych stromku. Nikde ale neni jasne, co je maly stromek. Typickym prikladem je strom vedle bunkeru c. 6. Je to strom, ktery je k necemu uvazany... ale meri pres 3m. Osobne by bylo asi snazsi dat ulevu od vsech mimo prekazky, protoze realne ve hre jich moc neni nebo ty co mate na mysli oznacit.
  • Rohoz na c. 6 me trapila tez.. zrovna tady by clovek potreboval driver a ja to z kopce nedavam. :).
  • Out mezi 7 a 8. Ma to nejaky smysl?
  • Naprosto luxusni bunkery... byt asi smrt pro uplne novacky. :)
  • Tee c. 2 - pri naprahu jsem trefil vetev stromu. Stal jsem presne veprostred odpaliste, takze jsem to trosku necekal (cvicne delam mimo odpaliste...). :D
Otazka: nikde na webu jsem se nedocetl, zda muzou hrat lidi bez karty.

Hozno, diky rovnez za poskytnute komentare, ktere urcite v kosi neskonci :)

Jen par poznamek:
- distancni koliky jsou presne zamerene laserem na zacatek kazdeho greenu. Casto ale diky tvrdsimu povrchu rany dobihaji dale a ze je tedy vyznacena vzdalenost realne kratsi, i ja mam vetsinou pocit, ze zahrana rana je obvykle delsi nez cekam, ale jako domaci s tim uz pocitam :)
- dusledne doznaceni techto objektu na hristi bude jeste dotazeno, stejne jako detailni zneni mistnich pravidel, ktere budou taky dany na web
- out na 7 jamce je na doporuceni normovacu z CGF... jasne zamezeni jednodussiho drivu pres fairway 8 jamky.... na jamce 8 zpet pak jiz tento vnitrni out samozrejme neplati.
- hriste je verejne (uvedeno na vstupni tabuli, i na http://golf.yardresort.com/cs/provozni-rad)

Golfu zdar!
 
Hozno, diky rovnez za poskytnute komentare, ktere urcite v kosi neskonci :)

Jen par poznamek:
- distancni koliky jsou presne zamerene laserem na zacatek kazdeho greenu. Casto ale diky tvrdsimu povrchu rany dobihaji dale a ze je tedy vyznacena vzdalenost realne kratsi, i ja mam vetsinou pocit, ze zahrana rana je obvykle delsi nez cekam, ale jako domaci s tim uz pocitam :)
- dusledne doznaceni techto objektu na hristi bude jeste dotazeno, stejne jako detailni zneni mistnich pravidel, ktere budou taky dany na web
- out na 7 jamce je na doporuceni normovacu z CGF... jasne zamezeni jednodussiho drivu pres fairway 8 jamky.... na jamce 8 zpet pak jiz tento vnitrni out samozrejme neplati.
- hriste je verejne (uvedeno na vstupni tabuli, i na http://golf.yardresort.com/cs/provozni-rad)

Golfu zdar!
Dik za info. Out uz chapu. :)
 
ZÁVĚREM SEZÓNY 2017 V YARDU…
(otázky a odpovědi z dotazníku 19.jamky)
1. Z čeho konkrétně máte za uplynulou sezónu u Vás skutečně dobrý pocit?

Na našem hřišti jsme otevřeli 3 nové jamky, které podstatně prodlouží celkovou výměru celé devítky a její sportovní náročnost. Přijdou si na své i hráči, jejichž oblíbená hůl je driver :)

2. Čím novým nás golfisty překvapíte v příští sezóně, na co se můžeme těšit?

Jamka č.1 bude předělaná s komplet novým odpalištěm a greenem. Možná na této jamce přibude ještě další překvapení. Rádi bychom rovněž zprovoznili novou recepci přímo u hřiště.

3. Kterou jamku u Vás Vy osobně máte nejraději a proč? Jak jí zpravidla hrajete?

Jamka č.8, necelých 250m Par 4. Jamka se dá atakovat první ranou na green, takže driver je jasná volba. Dá se hrát i pohodová jistota železo 7 a wedge. Birdie šance, par téměř povinnost.

24623878_10215100100036564_770994418_o.jpg

foto: M.Sajner

4. Jedna otázka pro odvážné: Vzpomenete si na něco z uplynulé sezóny, co zavánělo větším či menším nezdarem a nakonec se v dobré obrátilo?

Budování nových jamek je vždy loterie, jak dílo nakonec dopadne. Zejména když tvoříte layout a design "za pochodu" nebo vám zrovna nesvědčí vegetační podmínky. Nakonec nám osetá tráva pěkně vyrostla a i tvarované greeny se docela povedly a myslím, že jsou zábavné. Příští rok už budou hrací plochy ve zcela uspokojivé kondici a hratelné bez omezení.

5. A závěrem jedna odlehčená - kdybyste si na Silvestra nemohli ťuknout šampusem, tak čím a proč?

Náhradní varianta je samozřejmá. Ťuknout holí do míčku, pokud je dostatek prostoru na dostatečný nápřah!

Odpovídal Marek Sajner (@MarekS.), golf director.
http://www.yardresort.com
 
UŽ SE TO BLÍŽÍ... GOLFOVÁ SEZÓNA 2018 - Yard Předboj
(otázky a odpovědi z dotazníku 19.jamky)​

1. Co nového pro letošní golfovou sezónu pro nás golfisty chystáte? Změny hřiště, novinky?

Po loňském otevření 3 nových jamek můžeme nabídnout 9jamkové hřiště, které již plně uspokojí nároky na pořádání turnajů. Jamka č. 1 dostala nový green i odpaliště, na hřišti bylo vysazeno mnoho stromků a neustále pracujeme na dalším zlepšování. Například plánujeme vytvořit nové speciální odpaliště pro děti.

V letošní sezóně také nabídneme pravidelné turnaje - HCP Tour (neděle odpoledne), Senior Tour (pondělí dopoledne), Junior Tour (úterý odpoledne) a pravděpodobně také speciální túru pro dámy.

2. Vypíchněte jednu akci, která u vás za to skutečně stojí, něco - co i vy sami máte nejraději a na co se skutečně těšíte.

Velice se těšíme na Velikonoční turnaj, který se uskuteční 1. dubna odpoledne. Navzdory tomu, že podmínky pro hru nebývají počátkem jara ještě zcela dokonalé, tak je to pro nás symbolický vstup do nové sezóny, která bude, doufejme, opět lepší než ta minulá.

3. Jak vidíte své ideální návštěvníky? Myslíte, že jsou vaši “čeští” hráči dobře golfově vychováni? Hostíte na vašem hřišti raději sportovní turnaje, nebo ty amatérské více rekreační?

Náš ideální návštěvník je ten hráč, který se u nás cítí jako doma a chová jako na návštěvě.

Většina našich návštěvníků jsou hráči, kteří respektují provozní řád a zásady slušného chování. Nevyhazujeme hráče v džínách ani bez límečku, ale přítomnost skutečných golfových dam a gentlemanů nás vždy potěší. O výchovu hráčů by se měli více zasadit ti, kteří nové zájemce uvádějí do golfu – tedy zejména trenéři a samotní golfisté, kteří zasvěcují své kamarády a blízké. Pokud nedostane začínající hráč ten správný návod již na začátku, tak se to pak těžko dohání.

Naše hřiště je ideálním místem pro začínající a rekreační hráče, kteří chtějí (nebo zvládají) obejít třeba jen 6 jamek. Zároveň však díky 3 novým jamkám uspokojíme i ty, kteří preferují driver a větší sportovní výzvu. Nabídkou našich turnajů se tedy snažíme uspokojit obě skupiny hráčů a rádi hostíme jakýkoliv turnaj.

Výstřižek.PNG


4. Jedna otázka pro odvážné: Jak se váš resort vyrovnává na jedné straně se zvyšováním nákladů a na druhé straně tlakem golfistů na nižší ceny?

S rozšířením hřiště samozřejmě došlo i k nárůstu nákladů, což se nepatrně promítlo i do ceny green fee. Přesto naše ceny patří mezi nejnižší v okolí Prahy. Nestylizujme se do role špičkového a drahého resortu, ale snažíme se nabídnout příjemné prostředí pro hráče, kteří si chtějí po práci zatrénovat nebo vyběhnout na hřiště. Návštěvník si u nás zahraje 9 jamek za stejnou cenu ve všední den i o víkendu. V týdnu máme green fee navíc koncipováno jako celodenní a ještě nabízíme slevy pro členy, juniory a seniory.

5. A závěrem jedna odlehčená: Co vy osobně byste si dal jako svůj letošní golfový cíl?

Chtěl bych dotáhnout do konce některé dřívější plány a projekty, které zatím nebyly realizovány. Jedná se například o vytvoření soutěžního družstva mládeže nebo zařazení více netradičních turnajů pro ty hráče, kteří nechtějí stále jen snižovat HCP. A pokud mi zbyde trochu času, tak bych si také rád někdy zašel na golf :)

Odpovídal Jakub Patočka, Yard Resort GC
http://golf.yardresort.com/
 
Po dvou letech jsem v pátek navštivil znovu Yard Resort, viz dřívější recenze. Moje hra z hřiště je tu, kde je i pár fotek aktuálního stavu:

[SHOWCASE=item, 14][/SHOWCASE]

Více k hřišti:
  • určitě je změna první a druhé jamky oproti stavu před dvěma lety, první jamka je lépe hratelná, nevede už kolem silnice. Bohužel druhá jamka má odpaliště přímo na spojnici odpaliště - green první jamky - green druhé jamky. Je to hodně nezvyklé a cítil jsem se u toho divně, zvlášť když by za námi měl někdo hned jít.
  • líbí se mi, že na hřišti jsou i zkrácená oranžová odpaliště pro děcka, znormované :) Podle skorky jsou teda i bílá, ty jsem moc neviděl, nebo nehledal. Kdo by to byl na takovém hřišti hledal?
  • největší slabina pocitově je aktuálně pro mě odpaliště trojky - hned u silnice, auta kolem vás jedou cca 5 metrů daleko, co auta, vidíte tam i autobus, skutečně jsem čekal, že odlítne nějaký kamínek - nějakou tu zábranu by to tam chtělo (mám dojem, že dřív tam možná byla)
  • skladba jamek je zvláštní, ale daná podmínkami a vznikem, hřiště se mi ale docela na pohodový trénink líbí, dokážu si představit, že v rámci klidné hry za pár korun si tam člověk zajede. 4 třípary krátké třípary mají taky něco do sebe, je to prostě jiné, než jinde.
  • grýny upravené, sice pomalé, ale nic, z čeho bych si tady trhal žíly
  • fw hratelné, není to sice koberec, hratelné to v pátek v pohodě bylo
  • rafy prosekané, hledat se dá velmi dobře a hrát z čehokoli. Bohužel občas jsou v rafech nějaké plevele s většími listy i u země, tak se v takovýchto zónách hledá hůře
  • restauraci jsem až na kafe a malé pivo před hrou nevyužil, ale jídla nošena kolem vypadala pěkně, obsluha rychlá... nikdo na nic nečekal
  • a to nejdůležitější: po - pá 350 Kč za celodenní fee, o víkendu 500 Kč za 18 jamek (350 Kč za 9 jamek). Minimálně v týdnu - stojí to za to.
:)
 
Nazdar Michale,

gratuluji k zazitku, ktery pri hre s @Michal Prokop muzes vzdy zazit. Pekne je to, ze ti vzdy poodhali nektera ze zakouti teto krasne hry, o kterych si dosud nevedel nebo jen tusil :)

Soucasne gratuluji k bilanci +2 ohledne trofejnich PROV1!

A nakonec diky za realisticke zachyceni pohledu na nase hriste. Chtel bych jen pripojit par poznamek, aby ctenar mohl ziskat sirsi kontext.

Mnozi, kdo nase hriste znaji a sleduji jeho genezi a vyvoj, vedi, ze nase hriste je od sameho zacatku staveno jako verejne a nizkonakladove a od toho se odviji i snaha o udrzeni co nejprijatelnejsich hraciho poplatku. Myslime si, ze je to cesta, jak pomoci rozvoji ceskeho golfu tim, ze nabidneme moznost hry tem, kteri nechteji ci nemohou davat nekolik tisicikorun za jednu hru, ostatne od toho mame jiz dostatecny pocet jinych a lepe zajistenych arealu a resortu.
Zakladnim omezenim udrzby a tim odvozene kvality hriste je dostupnost vody a moznosti zavlazovani. U nas se omezeny tym greenkeeperu snazi i v tech nejparnejsich dnech, kterych je posledni roky velike mnozstvi, udrzet pri zivote (v zelenem stavu) zejmena greeny a odpaliste. Na zbytku ploch je nutne spolehat bohuzel jen na prirodu. Proto se domnivam, ze pri rucnim zpusobu zavlahy z cisteren je nakonec obdivuhodne, jak se kolegum toto usili dari.
Od toho se zamozrejme odviji i zpusob sece. Urcite bychom si prali rychlejsi greeny strizene na 4,2mm, ale v techto podminkach je to vyloucene a proto jejich strih je o neco vyssi, aby se podrzela v greenech vlhkost po delsi dobu. Proto jejich rychlost nikdy nebude 10 stop, ale kdyz si clovek zvykne, tak hrat se na nich da docela dobre a hru si plne uzit.
Co se tyce layoutu hriste, mas pravdu, ze rozlozeni jamek je dusledkem postupneho rozvoje hriste, ale zejmena dusledkem boje s omezenym prostorem. Proto mozna neobvykle usporadani hry na jamce 2 (kvuli bezpecnosti presunutemu greenu 1 jsme nemeli ani jinou variantu, ale ve skutecnosti to plynulosti hry obvykle nijak nevadi), ci blizkost odpaliste u silnice jamky 5, kdy jde jednoduse chvilku pockat, pokud by te projizdejici auto nervovalo :)
Bila odpaliste mame jen pokusne "nastrelena", pokud by se ukazalo, ze o hru z nich je do budoucna zajem, nicmene z duvodu udrzby zatim zustavaji pouze v zaloze. Naopak jsme vycitili potrebu doplneni oranzovych odpalist prave pro hru zacatecniku a malych deti, kteri jsou u nas vice nez vitani.
Posledni poznamka je k roughum: je to casto experimentovani, v jake fazi sezony heavy roughy posekat, tak abys zachoval jejich esteticko-herni funkci a soucasne podporil tu vegetaci, ktera by mela na techto plochach prevladat. Loni jsme se bohuzel netrefili a nektere casti ploch nam odesly a prevladly tak obcas bodlaky a naletova repka, se kterou bojujeme. Hlavne i proto, ze se snazime omezovat nezbytnou chemizaci pouzitou pri udrzbe.... I tak verim, ze roughy budou jeste do konce sezony vypadat o neco lepe a stejne tak pak pristi sezonu.

Zdarec,

Marek


Po dvou letech jsem v pátek navštivil znovu Yard Resort, viz dřívější recenze. Moje hra z hřiště je tu, kde je i pár fotek aktuálního stavu:

[SHOWCASE=item, 14][/SHOWCASE]

Více k hřišti:
  • určitě je změna první a druhé jamky oproti stavu před dvěma lety, první jamka je lépe hratelná, nevede už kolem silnice. Bohužel druhá jamka má odpaliště přímo na spojnici odpaliště - green první jamky - green druhé jamky. Je to hodně nezvyklé a cítil jsem se u toho divně, zvlášť když by za námi měl někdo hned jít.
  • líbí se mi, že na hřišti jsou i zkrácená oranžová odpaliště pro děcka, znormované :) Podle skorky jsou teda i bílá, ty jsem moc neviděl, nebo nehledal. Kdo by to byl na takovém hřišti hledal?
  • největší slabina pocitově je aktuálně pro mě odpaliště trojky - hned u silnice, auta kolem vás jedou cca 5 metrů daleko, co auta, vidíte tam i autobus, skutečně jsem čekal, že odlítne nějaký kamínek - nějakou tu zábranu by to tam chtělo (mám dojem, že dřív tam možná byla)
  • skladba jamek je zvláštní, ale daná podmínkami a vznikem, hřiště se mi ale docela na pohodový trénink líbí, dokážu si představit, že v rámci klidné hry za pár korun si tam člověk zajede. 4 třípary krátké třípary mají taky něco do sebe, je to prostě jiné, než jinde.
  • grýny upravené, sice pomalé, ale nic, z čeho bych si tady trhal žíly
  • fw hratelné, není to sice koberec, hratelné to v pátek v pohodě bylo
  • rafy prosekané, hledat se dá velmi dobře a hrát z čehokoli. Bohužel občas jsou v rafech nějaké plevele s většími listy i u země, tak se v takovýchto zónách hledá hůře
  • restauraci jsem až na kafe a malé pivo před hrou nevyužil, ale jídla nošena kolem vypadala pěkně, obsluha rychlá... nikdo na nic nečekal
  • a to nejdůležitější: po - pá 350 Kč za celodenní fee, o víkendu 500 Kč za 18 jamek (350 Kč za 9 jamek). Minimálně v týdnu - stojí to za to.
:)
 
Dnes poprvé navštíveno. Greeny chlupaté a na některých místa bez trávy, fairwaie tvrdé ale hratelné. Layout hřiště se mi celkem líbil, nebloudil jsem. Hřiště jsem prošel za 58 minut, od druhé devítky mě odradila blížící se bouřka. Hrál jsem za +6, takový pohodový trénink.
Mít to blízko, tak za ty peníze v týdnu po práci bych klidně chodil.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom