Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Slovensko White Eurovalley - Malacky

Z estetického hlediska moc hezké hřiště, leží v borovicovém lese. Pasáže na devítce Sand jsou otevřenější, s více bunkery, další ferveje na devítce Pine víc z obou stran sevřené lesem. Dva zvláštní pětipary na způsob zatáčky "vracečky". Velmi modelované greeny, nijak zvlášť rychlé, bez pitchmarků. Část jamek se táhne na dohled dálnice na Bratislavu, projíždějící auta je slyšet. Bohužel hned na druhý pohled jsem měla pocit, že něco není v pořádku ... jako na Nové Americe, kde jsem měla dva roky členství, a nešlo si nevšimnout, že se "něco" děje. Zde na White Eurovalley skoro ani noha, a to jak z řad hráčů, tak personálu. Nudící se recepční a marshal na terase u limonády, latté mi nikdo udělat nemohl, poněvadž personál z kuchyně ještě nedorazil (11 hodin dopoledne), opravdu hodně špinavé toalety na hřišti, omšelé a poškozené kameny na odpalištích i distanční kolíky podél fervejí, nevysypané odpadkové koše na odpalištích. Po dohrání kola personál v kuchyni stále chyběl, vyjma piva si nebylo co objednat. Alespoň fungovaly sprchy a čistý ručník byl taky k dispozici...
Hřiště se mi velmi líbilo, ale to zázemí bylo šokující.
Greenfee/18 jamek pá-ne = 60 €.
 

Přílohy

  • 20170623_110444.jpg
    20170623_110444.jpg
    142,1 KB · Zobrazení: 322
  • 20170623_111406.jpg
    20170623_111406.jpg
    84,9 KB · Zobrazení: 308
  • 20170623_141142.jpg
    20170623_141142.jpg
    112,5 KB · Zobrazení: 316
  • 20170623_160614.jpg
    20170623_160614.jpg
    97,2 KB · Zobrazení: 329
Jezdim kolem casto, chtel bych si nekdy zahrat.
Ktera 9tka je nej?
 
Jednou před asi dvěma roky jsem hral s jednim clenem na turnaji, a docela si stezoval, ze majitel nemá peníze na provoz hriste. Ze tam jsou ponicene fairwaje, greeny s obrovskyma pisecnyma flekama....
 
Jezdim kolem casto, chtel bych si nekdy zahrat.
Ktera 9tka je nej?
Hrála jsem Sand+Pine, v areálu je i Public, ten jsem jen obhlížela z dálky. Hrací osmnáctka se dá vlastně libovolně složit, scorekarty mají na Sand+Pine nebo Public+Sand/Pine. Mně se víc líbila lesní Pine, i přesto, že ta auta z dálnice je nejen slyšet, ale částečně i vidět. Připomínala mi Penati. Pokud však hráč nemá den a posílá to levá-pravá, bude z přítomnosti stromů na nervy...pod nimi je písečný podklad plný šišek... ;) a větvičky i šišky padají i na greeny.
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Jednou před asi dvěma roky jsem hral s jednim clenem na turnaji, a docela si stezoval, ze majitel nemá peníze na provoz hriste. Ze tam jsou ponicene fairwaje, greeny s obrovskyma pisecnyma flekama....
14 dni dozadu jsem mel jet do BA a koukal jsem tam na teetime... temer prazdno.
 
Malacky projektoval stejný architekt ( zároveň i majitel ) jako Bernolákovo. Bohužel však je běžným architektem bez zkušeností s výstavbou golfových hřišť. Na obou hřištích je to strašně vidět. Bernolákovo je úplná úchylárna. Malacky jsou o něco lepší, ale vzhledem ke krásné poloze v borovém lese ( jako Penati ), naprosto promarněná příležitost. Určitě šlo navrhnout mnohem mnohem lépe .Na pořádnou údržbu tam neměli peníze od samotného počátku. Jeden z důvodů vidím právě v nesmyslně navrženém hřišti - samo o sobě je totiž těžké s atypickým parem 75. A k takovém hřišti se navrhnou obrovské, vysoce členité grýny jejichž údržba musí být velice drahá. Na druhé straně, pokud by je někdo stříhal na běžnou rychlost, budou se na nich hrát 3 a více paty jak na běžícím pásu. Vždy když jsem tam hrál- byly grýny hrozné a super pomalé...
 
koukám na Teetime a i v tomto týdnu je prázdno. Ve středu se budu vracet z BA a hole mám s sebou, tak doufám, že mi vyjde čas alespoň na 9j.
 
Bernolákovo je tak trochu Bratislava, nebo?

Trochu áno. Asi ako Karlštejn je trochu Praha 😉 tiež cca 20km od BA ale je to samostatná dedina, žiadny satelit...

Akurát že BLACK RIVER BERNOLAKOVO nik nehrá, keďže 6 jamiek je park zameraný na presnosť a od 7. Jamky keď to úplne iné ihrisko: dlhé, úzke, zákerné až nehrateľné, ževraj 2. najťažšie ihrisko v Európe. Rating 155. Okrem toho je drahé a driving je cez celé ihrisko so zlým podložím.

A ten istý majiteľ (Kachlík) vlastní aj WHITE EUROVALLEY Malacky (35km od BA) a to je tiež náročná 18ka v parádnom píniovom háji a on ju nechal úplne zchátrať - na greenoch huby a pleseň, 40% fervejí je s poškodeným trávnikom... No skaza 😣 Proste najmúdrejší golfista si postavil 2 ihriská podľa seba a tak to dopadlo. 🧐🤢👎
 
Trochu áno. Asi ako Karlštejn je trochu Praha 😉 tiež cca 20km od BA ale je to samostatná dedina, žiadny satelit...

Akurát že BLACK RIVER BERNOLAKOVO nik nehrá, keďže 6 jamiek je park zameraný na presnosť a od 7. Jamky keď to úplne iné ihrisko: dlhé, úzke, zákerné až nehrateľné, ževraj 2. najťažšie ihrisko v Európe. Rating 155. Okrem toho je drahé a driving je cez celé ihrisko so zlým podložím.

A ten istý majiteľ (Kachlík) vlastní aj WHITE EUROVALLEY Malacky (35km od BA) a to je tiež náročná 18ka v parádnom píniovom háji a on ju nechal úplne zchátrať - na greenoch huby a pleseň, 40% fervejí je s poškodeným trávnikom... No skaza 😣 Proste najmúdrejší golfista si postavil 2 ihriská podľa seba a tak to dopadlo. 🧐🤢👎

Hostinský: „Dědeček byl vyhlášený samotář. Lidem se vyhýbal a nikoho kolem sebe nesnesl. Ale odjakživa toužil stát se hostinským. Nejdřív si otevřel hospodu u silnice na Písek. Ale chodili mu tam lidi.”
 
Hostinský: „Dědeček byl vyhlášený samotář. Lidem se vyhýbal a nikoho kolem sebe nesnesl. Ale odjakživa toužil stát se hostinským. Nejdřív si otevřel hospodu u silnice na Písek. Ale chodili mu tam lidi.”

Hej presne jak na Mýtinke 😂
 
  • To se mi líbí
Reactions: PFP
A ten istý majiteľ (Kachlík) vlastní aj WHITE EUROVALLEY Malacky (35km od BA) a to je tiež náročná 18ka v parádnom píniovom háji a on ju nechal úplne zchátrať - na greenoch huby a pleseň, 40% fervejí je s poškodeným trávnikom... No skaza 😣 Proste najmúdrejší golfista si postavil 2 ihriská podľa seba a tak to dopadlo. 🧐🤢👎
Já hrál Malacky minulý týden a ferveje i grýny v dokonalém stavu.

No možná to bylo tím, že jsem hrál na indooru 🤭 😂
 
Hostinský: „Dědeček byl vyhlášený samotář. Lidem se vyhýbal a nikoho kolem sebe nesnesl. Ale odjakživa toužil stát se hostinským. Nejdřív si otevřel hospodu u silnice na Písek. Ale chodili mu tam lidi.”
Pomalu, pomalu. Na takový návaly tady nejsem zařízenej...
 
  • To se mi líbí
Reactions: PFP
Malacky na indooru? A dá se ten pětipar hrát první na green, nebo je tam taky ta síť? ;-)
 
Malacky na indooru? A dá se ten pětipar hrát první na green, nebo je tam taky ta síť? ;-)
Nezkoušel jsem. Jestli si vzpomenu, tak vyzkouším.
 
Proste najmúdrejší golfista si postavil 2 ihriská podľa seba a tak to dopadlo.

Mně by v tomto případě hrozně zajímal ten plán... resp. co z toho. Ani jedno hřiště jsem nehrál, ale utratit desítky milionů za to, abych si mohl udělat zářez na pažbě, že mám nejobtížnější hřiště... Proč? Své ego si člověk může pohladit levněji. A nebo čekal/čeká, že se tam bude hrát pravidelně PGA?
 
Mně by v tomto případě hrozně zajímal ten plán... resp. co z toho. Ani jedno hřiště jsem nehrál, ale utratit desítky milionů za to, abych si mohl udělat zářez na pažbě, že mám nejobtížnější hřiště... Proč? Své ego si člověk může pohladit levněji. A nebo čekal/čeká, že se tam bude hrát pravidelně PGA?
Malacky zase tak obtížné nejsou (tedy kromě pár nesmyslně modelovaných grýnů) - hrál jsem několikrát v reálu, i když už je to nějakých 6-7 let zpět. V té době byla kondice hřiště TOP.

Bernolákovo jsem v reálu nehrál, ale mám ho také na indooru a i tam je prakticky nehratelné (pustil jsem si ho asi 2x a mám dojem, že už více nepustím).
O tom, že je to hřiště nesmyslné svědčí i to, že se mu obloukem vyhýbají i profíci. Nevím, zda se tam vůbec kdy hrál nějaký profi turnaj (byť domácí úrovně).

A když na to máš (možná i někdo zná původ investic), tak si ego můžeš pohladit i tímto způsobem. Ostatně se v době vzniku proslýchalo, že majitel chtěl to nejtěžší hřiště světa a bez ohledu na názor architekta výrazně svými „nápady” do projektu zasahoval. Má tedy co chtěl.

Otázka současného stavu hracích ploch je pak z jiného soudku.
 
Malacky na indooru? A dá se ten pětipar hrát první na green, nebo je tam taky ta síť? ;-)
Tak jsem vyzkoušel. Síť tam není, ale hrát přímo na grýn se nedá. Stromy u odpaliště jsou blízko a nedají je přestřelit.
 

Podobné

  • RMS: Item
ČR - Východ Havlíčkův Brod
Reakce
1
Zobrazení
610
  • RMS: Item
ČR - Morava Slušovice
Reakce
1
Zobrazení
677
  • RMS: Item
ČR - Morava Holešov
Reakce
1
Zobrazení
839
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom