Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Wedge

JanKostalCZE

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Jan
Přijmení
Košťál
Klub
Prague City Golf Vinoř
HI (HCP)
0,2
Jaké je podle Vás ideální složení wedgí v bagu?? Já mám klasické 52° 56° 60°, ale potrebuji to zredukovat na dve, abych mohl pridat hul mezi hybrid a 4železo. Možnosti, nad kterými přemýšlím :)
 
Upraveno moderátorem:
Tento problém jsem taky řešil a vyřešil jsem to vyřazením 4- železa. Takže nyní 5-W , 52,56,60, 3+5 dřevo, 2 hybrid patr a driver. Je to hodně taky o tom kolik je P, potom bych to kombinoval , ja mam u PINGU S59 W48, takže proto mám i 52. Jinak, co jsem viděl u ostatních , kde P- 50 mají obvykle 56+60.
 
Tento problém jsem taky řešil a vyřešil jsem to vyřazením 4- železa. Takže nyní 5-W , 52,56,60, 3+5 dřevo, 2 hybrid patr a driver. Je to hodně taky o tom kolik je P, potom bych to kombinoval , ja mam u PINGU S59 W48, takže proto mám i 52. Jinak, co jsem viděl u ostatních , kde P- 50 mají obvykle 56+60.
Ja mam PW 46°, takze 52 58 mi prijde idealni, 4 zelezo urcite vyrazovat nebudu, bud doplnim 3 zelezo nebo utility iron, urcite potrebuju jednu wedge vyradit :(
 
Honzo, ty tvoje Mizuna mají PW = 46 ne? Pak bych šel do 52 58, ať jsou mezery hezky pravidelné :)...

Osobně jsem řešil tento problém několikrát a vystřídal všechny tebou uvedené varianty. Nejuniverzálnější mi přišlo právě 52 / 58 pro systém dvou wedží.
Každopádně jsem měl problém hrát s 58 dostatečně vysoké loby, takže pak jsem přešel na stávající set 52 / 57 / 62, kde 5st mezera mi přišla jako ideální stav. No a dlouhá železa / hybridy / dřeva jsem zredukoval z jednoho prostého důvodu - řekl jsem si kolikrát za kolo je hraju? A kolikrát hraju wedge? Ano, když člověk začne hrát z bílých, tak na některých parech 3 začne mít občas problémy, ale těch situací je poměrně málo oproti tomu, jak často hraju wedgemi... ideální je mít všechny varianty a střídat to podle hřiště na které zrovna jdu hrát :D... No ale nejsme přeci profíci, že...

Za sebe doporučuji nechat aktuální set (případně si nechat upravit lofty napříč celým setem želez a wedží, aby ti seděli vzdálenostní mezery když máš ty nový železa) a spíš se zamyslet na rozumnějším rozložení dlouhých holí... Můj názor :)
 
Měl jsem pw (myslím, že má 46°), 52, 56, 60 a nevyhovovaly mi mezery mezi vzdálenostmi. Už rok mám pw (120m), 54 (100m), 60 (80m) a tahle kombinace mi vyhovuje.
 
jelikoz hraju prirozene vysoke rany (nekdy az moc), tak posledni dobou 60 moc nepouzivam, radsi otevru 52. takze premyslim o te 58. ale nevim jaky bounce :(
 
jelikoz hraju prirozene vysoke rany (nekdy az moc), tak posledni dobou 60 moc nepouzivam, radsi otevru 52. takze premyslim o te 58. ale nevim jaky bounce :(

Ty hraješ o dost vyšší rány no, 7i jak já pw :( . Každopádně používám spíš menší bounce, 54-09, 60-08.
 
takze premyslim o te 58. ale nevim jaky bounce :(

Značku máš vybranou? ne vždy je to jen o bounce, ale taky o "Grindu"... Obecně bych bral ale nějakou střední 8 až 10, C grind - dobrá jak do písku, tak na flopy...
 
urcite bud sezenu do setu co mam mizuno T5 nebo pockam a koupim vsechny stejne nove pristi rok
 
Tak to tu zase trochu otvorime ... profici si wedge poriesili, PW maju cca 47-48 stupnove, takze zacinaju na 52.
Ale totalnym amaterom s novym setom a silnymi loftami, ako je teraz dobrym zvykom, konci PW na 45 stupnoch.
Takze aku dvoj- a trojkombinaciu?
(45)-50-55-60 alebo 50-54(a otvarat)-60?
(45)-52-58?
 
No ja mam 60-56 a ted pujdu do 52. Stejne :) jako amater je to pomalu jedno jakou holí, blbě se postavím k míčku a topnu to, nebo podeberu. Ten rozptyl v délce je stejně tak velký, že rozdíl v těch stupních není pro amatery podstatny.
 
No já mám 52,56,60. 52 mám dost dlouho mimo hru (potřebuje přilepit, protaci se hlava na shaftu) a dost mi chybí na rány kolem 80-90m..
 
Nosil jsem 52*50-56-60-64.
Vyhodil jsem 50. Nejak s tim nic nehraji, radeji chytnu P nize. 60 a 64 maji jiny bounce.
Ted mam novou 60, uvidime :)
 
Vyhodil jsem 50.
A kam si ju vyhodil? Skocim si po nu, 50 akurat znaham :D

Nova akvizicia? Zase Mizuno? Alebo Cleveland :)
 
TaylorMade M2 - PW 43.5° :confused: ... takže oprava, 48 - 54 - 60, 52 - 60 (50-58, 52-58) ?

Svet sa zbláznil, predávam driver a počkam si na železa 2018, 3i bude mať podľa dobre overených zdrojov 12° o_O
 
A kam si ju vyhodil? Skocim si po nu, 50 akurat znaham :D

Nova akvizicia? Zase Mizuno? Alebo Cleveland :)
Mizuno mp t10, chces ji? :)
Mam kdyztak i cleveland 588 rtg 51*.
 
TaylorMade M2 - PW 43.5° :confused: ... takže oprava, 48 - 54 - 60, 52 - 60 (50-58, 52-58) ?

Svet sa zbláznil, predávam driver a počkam si na železa 2018, 3i bude mať podľa dobre overených zdrojov 12° o_O

Nojo ... srandičky, srandičky a dnes idem vyskúšať nedávno zmienené M2 :D ak sadnú, tak pribudne nová fotka do WITB ;)
 
Tak a potkalo mě to. Nesnáším své wedge - je to venku. Mám Cleveland a prostě nějak postupem času se mi přestaly líbit. Stalo se vám někdy, že prostě ste si postupně k nějaké holi od počátečního nadšení vypěstovali vztah, že u jste otráveni, kdy si jí berete do ruky? Děs. Tím pádem, půjdou do světa - tipy na wedge pro začátečníka? Myslím, že to chvíli budu plácat zase s jednou :) Pokukoval jsem po wedge od Cobry, je to něco na tuto hůl netradičního... Škoda, že golfprofi nedělalo i test wedgí. :(
 
A že jsem tak zvedavej, jak se to stalo?
Nedaří se ti s nima nebo proč je nesnášíš?
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom