Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Wedge

A to snad ani ne, nebo přijde mi to furt stejné, ale prostě se mi z nějakého důvodu a neumím to vysvětlit, prostě přestaly líbit - resp. začínám si uvědomovat, e kdy jdu prostě na krátkou ránu, tak na rozdíl od želez, kde pohoda, tak prostě do těch ran s wedgí se mi nechce, takový divný pocit. Tím pádem i výsledná rána není taková, jakou bych chtěl. Prostě nějak to nesedne, u kdy jí vezmu do ruky - nemám takový ten správný pocit. Zní to hloupě, ale u jiných holí to nemám. :(
 
Asi to chce vic s nima cvicit.
Ja ma problem s tim, ze jak mam 52,56,60 tak jeste porad nevim, kdy na jakou ranu co vytahnout. Od toho se pak odviji, ze jsem na hristi vetsinou kratkej ale na drivingu to docela trefuju. Pokud jde o pocit ze hry s wedgi, pak si myslim, ze mam celkem cit pro to tak mi to nedela problem.
Asi neco podobneho resim s dlouhejma zelezama, kdy 7cka jeste Ok, ale s 6kou neumim uz nic zahrat. Dneska mi trener rikal, ze je potreba to cvicit a prechazet na drivingu mezi zelezama, aby si clovek zafixoval pocit, ze to s nima jde. Az extrem byl, kdyz rikal, ze ma treba popsany zeleza stejne jednim cislem, podle toho s kterou holi se mu hraje dobre.

Cili, je to jen a jen o hlave.....
 
Podle mě je to taky o tréninku, pak si hlava zvykne a už to nebude takový, že spodek by šel, ale vršek se bojí. Wedge cobra mám, tak ti jí klidně v pondělí půjčím, můžeš zkusit, co na ní bude hlava říkat;)
 
Tak a potkalo mě to. Nesnáším své wedge - je to venku. Mám Cleveland a prostě nějak postupem času se mi přestaly líbit. Stalo se vám někdy, že prostě ste si postupně k nějaké holi od počátečního nadšení vypěstovali vztah, že u jste otráveni, kdy si jí berete do ruky? Děs. Tím pádem, půjdou do světa - tipy na wedge pro začátečníka? Myslím, že to chvíli budu plácat zase s jednou :) Pokukoval jsem po wedge od Cobry, je to něco na tuto hůl netradičního... Škoda, že golfprofi nedělalo i test wedgí. :(

Taky jsem to měl podobně. Přišla na řadu rána s určitou holí a podvědomě bylo v hlavě něco špatně, tím pádem i výsledek :).... a vysvětlit to též nedokážu.Vždy se jednalo o nějakou dlouhou hůl. Do 6i je to dobré ale zbytek většinou hrůza.
Tenhle rok (až se k tomu dostanu) bych s tím chtěl začít něco dělat.
 
Podle mě je to taky o tréninku, pak si hlava zvykne a už to nebude takový, že spodek by šel, ale vršek se bojí. Wedge cobra mám, tak ti jí klidně v pondělí půjčím, můžeš zkusit, co na ní bude hlava říkat;)

Z tvého WITB: tuhle? 55 st. Cobra rusty Trusty Kouknu, po té jsem přesně pokukoval.

Já sice s vámi souhlasím, že vše je věcí tréninku a dokonce i souhlasím, že co se nelíbí se může postupem času změnit, ale nejsem si jist, jestli není praktické, když se konkrétní holí a modelem nyní trápit, dát šanci hned novému modelu. :)
 
Upraveno:
Z tvého WITB: tuhle? 55 st. Cobra rusty Trusty Kouknu, po té jsem přesně pokukoval.

Já sice svámi souhlasím, že vše je věcí tréninku a dokonce i souhlasím, že co se nelíbí se může postupem času změnit, ale nejsem si jist, jestli není praktické, když se konkrétní holí a modelem nyní trápit, dát šanci hned novému modelu. :)
Jo, to je ona.
trusty-rusty-rust.jpg
 
Upraveno:
Asi to chce vic s nima cvicit.
Ja ma problem s tim, ze jak mam 52,56,60 tak jeste porad nevim, kdy na jakou ranu co vytahnout. Od toho se pak odviji, ze jsem na hristi vetsinou kratkej ale na drivingu to docela trefuju. Pokud jde o pocit ze hry s wedgi, pak si myslim, ze mam celkem cit pro to tak mi to nedela problem.
Asi neco podobneho resim s dlouhejma zelezama, kdy 7cka jeste Ok, ale s 6kou neumim uz nic zahrat. Dneska mi trener rikal, ze je potreba to cvicit a prechazet na drivingu mezi zelezama, aby si clovek zafixoval pocit, ze to s nima jde. Az extrem byl, kdyz rikal, ze ma treba popsany zeleza stejne jednim cislem, podle toho s kterou holi se mu hraje dobre.

Cili, je to jen a jen o hlave.....
Já na drivingu wedge trefuju parádně, na hřišti je to bohužel jiná písnička.
Je to celé o hlavě podle mě.
 
Hele, nevím, já nějak v této své fázi chci mít kolem sebe věci i které se mi líbí. A holt, když se mi wedge nelíbí (někde se to zkazilo), holt mám dvě možnosti, buď to zlomit, nebo vyměnit... a měnit a měnit a měnit. :-D To přijde, věřím, že jednou na mě čekají někde tam v tom celém světě ty správné hole přesně pro mě.
 
Hele, nevím, já nějak v této své fázi chci mít kolem sebe věci i které se mi líbí. A holt, když se mi wedge nelíbí (někde se to zkazilo), holt mám dvě možnosti, buď to zlomit, nebo vyměnit... a měnit a měnit a měnit. :-D To přijde, věřím, že jednou na mě čekají někde tam v tom celém světě ty správné hole přesně pro mě.

máš pravdu, že jsou tyhle dvě možnosti a asi jednodušší je zkusit přelstít hlavu výměnou nástroje.
A to Cobru jen proto, že máš železa Cobra? asi jsou leší než Cobra wedge....
 
Ono staci dat s wedgi dve spatne rany... ktere slusne zavari a clovek zacne danou hul nemit rad. Ztrati jistotu atd.

Nicmene souhlasim se vsim vyse. Wedge jsou dost jina kapitola nez zeleza. Rany na drivingu nemaji s realnou ranou nic spolecneho (trava jeste ok). Clovek s wedgemi hraje velmi casto uplne krkolomne veci a presne to je treba zkouset a trenovat.

Osobne/designova preference je fajn, ale u wedgi me zradila jako u maloceho.

Ja bych ty 588CB nelikvidoval, dost mozna se k nim totiz vratis... nebo zjistits, ze ti nesedi 56ka, ale zbytek naopak ano. To byl presne muj pripad.
 
mám 52 od Cobry a 56, 60 Cleveland Rotex 2.0 a max. spokojenost .. super spin a krásně trefitelný hole
 
A to Cobru jen proto, že máš železa Cobra? asi jsou leší než Cobra wedge....

V podstatě ano, mám dlohé Cobry, tak jsem se tak poohlížel a zaujalo, ale reálně v ruce jsem je neměl. Vyzkouším v pondělí od @RobertSlajs na Zbraslavi. Mně by hodně zajímalo nějaké testování wedgí, podobně, jako dělal golrprofi, ale tam je to od želez dále. Prostě co tak přirozeně komu nejvíc sedí, je to individuální, ale něco se z toho určitě na prvotní orientaci odhadovat dá.
 
V podstatě ano, mám dlohé Cobry, tak jsem se tak poohlížel a zaujalo, ale reálně v ruce jsem je neměl. Vyzkouším v pondělí od @RobertSlajs na Zbraslavi. Mně by hodně zajímalo nějaké testování wedgí, podobně, jako dělal golrprofi, ale tam je to od želez dále. Prostě co tak přirozeně komu nejvíc sedí, je to individuální, ale něco se z toho určitě na prvotní orientaci odhadovat dá.

https://www.golfuk.cz/kategorie/wedge/
 
V podstatě ano, mám dlohé Cobry, tak jsem se tak poohlížel a zaujalo, ale reálně v ruce jsem je neměl. Vyzkouším v pondělí od @RobertSlajs na Zbraslavi. Mně by hodně zajímalo nějaké testování wedgí, podobně, jako dělal golrprofi, ale tam je to od želez dále. Prostě co tak přirozeně komu nejvíc sedí, je to individuální, ale něco se z toho určitě na prvotní orientaci odhadovat dá.
Zahranicnich testu je mnoho a z hlediska Cobry te to moc asi nepotesi. Ono i sama Cobra v tomto ohledu se ani nesnazi predstirat, ze by to bylo jinak..
 
Zahranicnich testu je mnoho a z hlediska Cobry te to moc asi nepotesi. Ono i sama Cobra v tomto ohledu se ani nesnazi predstirat, ze by to bylo jinak..

Tak ano, jenže pro mě rozdíl číst o testu, který dělá profesionál a potom mít test, kde vím, že to skutečně drželi i nějací jiní hráči různých úrovní, než dva tři. PR propozice daných holí v prodejních brožůrkách si přečíst samozřejmě umím také a od profíků taky neočekávám kdovíjakou objektivnost, co taky mají říkat, když je ta značka platí, že, případně má u nich daný výrobce A4 reklamy.
 
V podstatě ano, mám dlohé Cobry, tak jsem se tak poohlížel a zaujalo, ale reálně v ruce jsem je neměl. Vyzkouším v pondělí od @RobertSlajs na Zbraslavi. Mně by hodně zajímalo nějaké testování wedgí, podobně, jako dělal golrprofi, ale tam je to od želez dále. Prostě co tak přirozeně komu nejvíc sedí, je to individuální, ale něco se z toho určitě na prvotní orientaci odhadovat dá.

V golfeurope (progolfistu.cz) se dali pujcovat wedge MacDaddy od Callaway. Zkus se tam zeptat.
Ja je pujcene mel, hralo se s nima dobre. Jsou jinak vyvazene nez ty moje Cleavelandy, kazdopadne zadny velky zasadni rozdil v tech ranach jsem nezaznamenal a nakonec jsem usetril 10t za 3 nove wedge.

BTW. ja mam (PW 45) 50 - 54 - 60.
Radsi bych 55 ale kde to sehnat? Dat ohnout ? komu?
 
Tak ano, jenže pro mě rozdíl číst o testu, který dělá profesionál a potom mít test, kde vím, že to skutečně drželi i nějací jiní hráči různých úrovní, než dva tři. PR propozice daných holí v prodejních brožůrkách si přečíst samozřejmě umím také a od profíků taky neočekávám kdovíjakou objektivnost, co taky mají říkat, když je ta značka platí, že, případně má u nich daný výrobce A4 reklamy.
Testu s "lidmi" je preci tez hromada, stejne tak diskusi na toto tema.
Moc nerozumim jaky test lze tedy pokladat za objektivni. Me treba toto prijde ok https://www.mygolfspy.com/cobra-trusty-rusty-wedge-review/
 
V golfeurope (progolfistu.cz) se dali pujcovat wedge MacDaddy od Callaway. Zkus se tam zeptat.
Ja je pujcene mel, hralo se s nima dobre. Jsou jinak vyvazene nez ty moje Cleavelandy, kazdopadne zadny velky zasadni rozdil v tech ranach jsem nezaznamenal a nakonec jsem usetril 10t za 3 nove wedge.

BTW. ja mam (PW 45) 50 - 54 - 60.
Radsi bych 55 ale kde to sehnat? Dat ohnout ? komu?

Cast wedge do 1st a kovanou do 2-3st lze ohnout. V golfgearu to delaji za 200,- tusim.

Ale wedge se lisi nejen loftem, dneska uz kazda ma dle loftu jinak spodek (nemyslim jen bounce, ale cele reseni sole). Asi je jasne, ze s loftem se zmeni i bounce, proto bych radsi 56*55, nez 54*55. Byt u ciste SW muze byt vetsi bounce vyhoda... zalezi na osobni preferenci.
 
Cast wedge do 1st a kovanou do 2-3st lze ohnout. V golfgearu to delaji za 200,- tusim.
Vsechny ne, Cleveland neohne ani pan prezident. A ten ohyba kde co :D
 
Vsechny ne, Cleveland neohne ani pan prezident. A ten ohyba kde co :D
Bezna 588 by mela jit o ten stupen.
Forged verzi nekdy pry dal i o 6 st :D
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom