Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Vzpomenete si na Trhový Štěpánov?

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Ja bohužel ne. Když hřiště končilo, tak jsem byl v samých golfových začátcích - resp. jenom v duchu, jestli jsem správně dohledal, hřiště skončilo v roce 2013. A přitom o něm poměrně často slýchám od svého dobrého kamaráda @Marklar, že tam snad byly jeho golfové začátky. Hřiště už bohužel se řadí mezi zaniklé, snad tím pomyslným žebříčkem do rakve byla blízká solární elektrárna a míčky, které likvidovaly panely... Nebo došla energie manželů Voigtsových? Nebo těch faktorů bylo víc? Kdo ví a asi je to už jedno.

Na hřiště, resp. jeho zmínky jsem si vzpomněl při čtení aktuálního GD, kdy v jednom článku p. Halada se o hřišti zmiňuje jako o Čapkově zahrádce. I nelenil jsem vědom si toho, že většina textů p. Halady se dá dohledat na jeho bohatém blogu navzduchu.cz a ano, i smutný vzpomínkový článek o konci Trhového Štěpánova jsem po chvilce nalezl, viz článek. Z tohoto článku si vypůjčuji i pár fotek a krátký text, jak to hřiště muselo být kouzelné:

„Kdybych měl popsat celkový dojem, tak řeknu: tohle není hřiště, ale čapkovská zahrádka, ve které všechno roste, kvete, pučí, raší, rozvíjí se. Příroda je pestrá, košatá, barevná a dobře opečovávaná. Skoro je vám líto ničit trávu tím, že do ní kopete golfovou holí… Například jeden z grýnů je ze spodní části obložen záhonem květin (představa, že mi sem sjede míček a že bych ho odtud i hrál, mi připadá svatokrádežná). I okraje odpališť jsou osázeny nízkými keříčky, na rybníčku plave dřevěná kachna s kačerem a pro vodníka je připravené sedátko. Všechno má svou duši, všude je otisk lidských rukou. Tohle hřiště je výstava v přírodě, svět sám pro sebe.“

1.JPG 2.JPG 3.JPG
zdroj fotek a textu v kursivě: http://www.navzduchu.cz/golf/novinky-zeleneny-baul/capkova-golfova-zahradka-zarusta/ (A. Halada)

Koukám na ty fotky a je mi hrozně líto, že jsem neměl šanci si tam zahrát. A koukám zároveň na fotky na odkazu výše a vím, že už si tam ani nezahraju. Bohužel moc jiných fotek jsem už nedohledat, snad jen ještě tuhle.

x.jpg
Kdo ví, jestli vůbec je odtamtud?

---

Má někdo ze služebně starších golfistů na hřiště nějakou osobní vzpomínku? Jaké to hřiště bylo, jak se vám na něm hrálo? Nevyhrabete nějakou fotku?
 
Upraveno:
Ano, vzpomenu, samozřejmě :) Párkrát jsme tam byli s kamarády, kteří ještě neměli ZK. Asi se nebudu pouštět do nějakého popisu, protože pan Halada to popsal přesně a navíc určitě lépe, než bych popsal já :) Každopádně opravdu se jednalo o jamky zasazené do zahrady. Pokaždý nás přivítali majitelé a prohodili s námi pár slov. Postěžovali si na majitele sousedního pozemku, s kterým měli nějaké spory a to byl bohužel asi i ten důvod, proč hřiště zaniklo. Opravdu velká škoda.

Dvě konkrétní vzpomínky na hřiště. První se týká kamaráda, který neměl ZK a golf spíš jen tak zkoušel, možná dokonce Trhový Štěpánov bylo jediný hřiště, který hrál. Moc mu to nešlo, nicméně na jedný jamce dal hole in one. Tím nám trochu vytřel zrak :) Druhá vzpomínka se týká nejnovější jamky, která jakoby na hřiště nepatřila. Sice byla krátká, ale působila jako z velkého hřiště. Par 3, velké převýšení, poloostrovní green. Paráda, jasná signature hole. Velký majstrštyk majitelů.

Vlastně je mi smutno, když na to vzpomínám, protože si uvědomím, jak moc práce to majitelům dalo a jak pro ně muselo být těžký se toho vzdát. A to vím, že měli plány na další minimálně jednu novou jamku.

Přikládám pár fotek, bohužel jich nemám moc samotného hřiště, na většinou jsou focení kamarádi. Tak snad se nenaštvou, když je tady zveřejním.

Všimněte si, v čem jsme dostali míčky na driving :)
D21_4070.jpg

D21_4112.jpg

D21_4121.jpg

D21_4194.jpg
D21_4157.jpg

D21_4258.jpg

D21_4306.jpg

D21_4326.jpg
 

Přílohy

  • D21_4258.jpg
    D21_4258.jpg
    143,5 KB · Zobrazení: 139
Přesně v roce 2013 jsem začínal a říkal si máš to kousek, škoda nevyzkoušet a samozřejmě co? Jsem příležitost projebal..:eek::eek::eek:
 
Přesně v roce 2013 jsem začínal a říkal si máš to kousek, škoda nevyzkoušet a samozřejmě co? Jsem příležitost projebal..:eek::eek::eek:
A s kým?? To už si nezpomínáš?? Že 🤪
 
To jsou nám ale vzpomínky .-) pravda, zahrada to byla krásná i když tehdy pro nás začátečníky i velmi krutá vzhledem k malým greenům .-)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom