Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Ostatní Výzva: Chci z golfu udělat druhý biatlon, říká muž, který dal do turnajů v Česku stovky milionů

Přemýšlím, jestli mi to přijde divné. A nepřijde ..... Určitě bych nečekal vybudované imperium (D+D za to považuji) chováním Mirka Dušína. O tom jak moc dravé/tvrdé/nemorální praktiky aplikuje si povídat nemohu - byla by to ode mě jen spekulace a není fér se do toho pouštět - věřím, že na své cestě nechal za sebou spoustu zmařených plánů jiných lidí - to tak bohužel je.

Ano, jeho 4 PRO turnaje v CZ/SK určitě nepřinesly čistě inkrementální peníze do golfu a částečně odsál peníze některým dalším z event rozpočtů. Ale stejně tak mistrovství v hokeji, fotbale, házené, florbalu...odsaje část marketingových rozpočtů, které by pravděpodobně šly jinam. Všichni s tím musí žít, a ano je to boj :) Ale asi nikdo neřekne, že je na h...o tu mít ME v basketu, protože "Alea" si sponzoringem vyčerpá budget a nedá to naším ligovým klubům?

Ano, se vstupem D+D real se změnil golfový ekosystém a je třeba se adaptovat. Já po pravdě doufám, že to Dědkovi to dlouho vydrží + Lokální/malí promotéři budou natolik šikovní, aby našli náhradu. A ti co držkují, že jim to něco vzalo si založí incomingovou agenturu a ten týden turnaje budou vydělávat na tom, že sem přivezou pár švédů a britů, kterým ukážou Karlštejn a Konopiště (hrad/zámek i hřiště) vezmou je na turnaj a své ztráty si zahojí na jiné příležitosti, která tu vznikla ;-)

@Robik, co mi uniká, když to nevidím tak černě jako Ty?

to Marklar... neuniká ti vůbec nic, je to jen otázka pohledu, někdo hraje s Babišem, nikdo ne, taková je dnešní společnost... buď se necháš přemluvit prachama nebo ne.. pro mě to není jediná hodnota... Dědka vnímám jako nebezpečí pro golf, protože staví nerálné projekty, které musí zákonitě za čas propadnout... pak bude golf zase těžce získávát pověst sportu, do kterého budou chtít velké firmy investovat, Dědek je iluzionista Babišovského typu... a prostě mu nevěřím, to je celé..

založit incomingovou agenturu? To je ftipné, myslím, že kromě golfistů ten turnaj nikoho nezajímá, přijela by hrstka lidí.. a pro sponzory?... je to vlastně propadák, lidi se tam jdou podívat na pár odpalů, chybějí jména, kvalita, zázemí, rozsah..
 
Upraveno:
Sakra, každý rok si plánuju jak se tam pojedu podívat a nakonec mi do toho vždycy něco přijde. Že bych se konečně letos na ten průser podívat dojela?
Neuděláme tam nějakou společnou ostudu? ;)
 
Hele, nic zásadně neslušného tam nevidím, já mluvím a píšu jak mi zobák narostl a tak to zůstane. Na "lepší" společnost ať si hraje ten, pro koho to něco znamená.
Do toho prostředí nevidím, nemám za kamaráda Dědka ani jiné promotéry, ale je mi úplně fuk, že někdo je smutnej nebo vzteklej, že mu někdo jiný vyfoukl budget nebo příležitost. Jestli on do toho rve peníze (psal jsi že musí turnaj dofinancovavat), je to jeho boj a jeho peníze. Jestli tam dokáže rvát cizí peníze, je to boj toho, kdo mu je dá. Kde byli ti ostatní (tví kamarádi promotéři) a jejich projekty, než přišel Dědek? Proč tu dávno předtím neběžely jejich projekty, které by na rozdíl od dedkovych dávaly smysl, byly dlouhodobé a přinesly by buhvíco golfu? Férové prostředí bych v tomto nehledal ani nečekal.
Dávat za příklad něco, co je financováno vládou a státem vlastněnou firmou, to je opravdu příklad čistého tržního prostředí.
A jestli Spilková od někoho nedostala peníze protože Dědek, to už je jen takový kec. I kdyby to tak bylo, má svůj tým který se jí o peníze stará. Je profesionál, přetahování sponzorů, hráčů mezi stájemi i kedíků k tomu prostě patří, andělíčky tam nečekej.

Jardo ty si takovej lidovej viď, ty máš prostě svůj zobák, svoji makovici a jedeš... jen poznámka k tomu tržnímu prostředí... Dědek nikdy nedokáže profinancovat ten turnaj tržně, protože mu nikdo takové prachy nedá... a o tom se celou dobu bavíme.. 30mil? To je stejně nereálná představa jako že do ČR přitáhne Ryder Cup... začíná být spíš k smíchu...
 
Když už víš kde hledat tyto čísla , tak uveď poměr “studentů” v obou zemích a kolik se jich za posledních 15 let prosadilo do elitní stovky/ desítky?
Nechápu, co to má společného s tématem.
Už zase meleš o něčem jiném.

Tvrdit, že univerzitní golf “není o byznysu”, je totální krávovina. I ten univerzitní golf musí být financován a je na něj napojeno mnoho dalších činností a subjektů - takže business. To, že studenti hrají „zadarmo” na tom nic nemění.

Tímto diskuzi „univerzitní golf” z mé strany končím, neb je to díky tobě opět „mimo téma”.
 
Jardo ty si takovej lidovej viď, ty máš prostě svůj zobák, svoji makovici a jedeš... jen poznámka k tomu tržnímu prostředí... Dědek nikdy nedokáže profinancovat ten turnaj tržně, protože mu nikdo takové prachy nedá... a o tom se celou dobu bavíme.. 30mil? To je stejně nereálná představa jako že do ČR přitáhne Ryder Cup... začíná být spíš k smíchu...
Jakej já jsem nebo nejsem do toho ti nic není a hlavně ti naprosto nepřísluší to hodnotit. Tak se toho prosím zdrž případně si běž hodnotit ostatní někam mezi lepší společnost, kam se očividně cítíš patřit.
A ano, Dědek to asi tržně nedokáže profinancovat, jako ostatně nikde nikdo žádný top turnaj na jakémkoliv trhu. Ty prachy se nikdy nevrátí, turnaje nevydělávají peníze, ani ten tady ani žádný jiný.
 
Bývávalo tu dobrým zvykem se po registraci představit. Aspoň stručně. Aby člověk neměl pocit, že je na facebooku plném trolů a fake účtů....Škoda.
 
A ano, Dědek to asi tržně nedokáže profinancovat, jako ostatně nikde nikdo žádný top turnaj na jakémkoliv trhu. Ty prachy se nikdy nevrátí, turnaje nevydělávají peníze, ani ten tady ani žádný jiný.
Tak pro několik málo turnajů to neplatí, ale asi by na jejich spočítání stačily prsty na rukou.
Masters turnaje, The Players, Ryder Cup ... ???
 
Admin note: Diskuse přočištěna, alespoň částečně, viz stoka. Celé jsem to však neprolézal. Prosím všechny diskutující o nadále věcnou, ideálně osobních u/narážek oproštěnou, tématickou diskusi.
 
Upraveno moderátorem:
Jakej já jsem nebo nejsem do toho ti nic není a hlavně ti naprosto nepřísluší to hodnotit. Tak se toho prosím zdrž případně si běž hodnotit ostatní někam mezi lepší společnost, kam se očividně cítíš patřit.
A ano, Dědek to asi tržně nedokáže profinancovat, jako ostatně nikde nikdo žádný top turnaj na jakémkoliv trhu. Ty prachy se nikdy nevrátí, turnaje nevydělávají peníze, ani ten tady ani žádný jiný.

Hele nenechám si líbit tvoje urážky a argumentační fauly, procházel jsem jiné diskuse a na to, že si GURU FÓRA tak se vyjdařuješ jak dlaždič... ale budu dbát upozornění ADMIN a nebudu na tvoje invektivy reagovat...

btw... kde si přišel na to, že žádný TOP turnaj na světě nevydělává? Pokud mluvíme o těch nejlepších tak vydělávají všechny, to je zběsilý argument :-/ máš to podložené, nebo si to jen myslíš?
 
Hele nenechám si líbit tvoje urážky a argumentační fauly, procházel jsem jiné diskuse a na to, že si GURU FÓRA tak se vyjdařuješ jak dlaždič... ale budu dbát upozornění ADMIN a nebudu na tvoje invektivy reagovat...

btw... kde si přišel na to, že žádný TOP turnaj na světě nevydělává? Pokud mluvíme o těch nejlepších tak vydělávají všechny, to je zběsilý argument :-/ máš to podložené, nebo si to jen myslíš?
Poslední příspěvek k diskusi s tebou:
Nic ti není do toho, jak já se vyjadřuji, já se k tvému způsobu komunikace taky nevyjadřuji.
Guru fóra - To je podle počtu příspěvků zde na fóru. Takže kromě toho, že jsi se neobtěžoval představit jsi se neobtěžoval ani zjistit si, jak to zde funguje a co znamená zrovna tohle označení dřív, než jsi z toho začal něco vyvozovat.
Nejsem si vědom, že bych tě kdekoliv urazil, pokud ano, hluboce se omlouvám. Nicméně si myslím, že jsi pouze na sebe vztáhl něco z toho, co jsem psal, což je prostě jen tvůj problém. Argumentační fauly - To má být co? Něco z příručky?
Ty máš všechna tvrzení která jsi tu hned v prvním příspěvku napsal podložená nebo jen vše víš nejlépe a nesmím mít jiný názor?
No nic, odpovídat netřeba..
 
Poslední příspěvek k diskusi s tebou:
Nic ti není do toho, jak já se vyjadřuji, já se k tvému způsobu komunikace taky nevyjadřuji.
Guru fóra - To je podle počtu příspěvků zde na fóru. Takže kromě toho, že jsi se neobtěžoval představit jsi se neobtěžoval ani zjistit si, jak to zde funguje a co znamená zrovna tohle označení dřív, než jsi z toho začal něco vyvozovat.
Nejsem si vědom, že bych tě kdekoliv urazil, pokud ano, hluboce se omlouvám. Nicméně si myslím, že jsi pouze na sebe vztáhl něco z toho, co jsem psal, což je prostě jen tvůj problém. Argumentační fauly - To má být co? Něco z příručky?
Ty máš všechna tvrzení která jsi tu hned v prvním příspěvku napsal podložená nebo jen vše víš nejlépe a nesmím mít jiný názor?
No nic, odpovídat netřeba..

Je mi do toho, protože diskutuješ se mnou a ne s nějakým joudou od tebe z okolí jak si zvyklej, to, že si naplácal dost příspěvků na to, abys byl Guru Fóra tě neopravňuje vystupovat arogantně. Až se budu chtít představit, udělám to, do toho tobě není vůbec nic, není to povinost, udělám to až to uznám za vhodné. Omluvu bych rád trochu méně teatrální, stačí říct, že to tak nebylo myšleno, což u tebe pochybuji. Argumentační fauly si nastuduj je to disciplína sama o sobě. Pokud něco píšu, snažím se být věcný a faktický, což se u tvých "úvah" dá snadnou rozporovat, viz poslední výstřel. Tak uber asi tak o 200% a přestaň poučovat lidi co mají nebo nemají dělat...!
 
Tvrdit, že univerzitní golf “není o byznysu”, je totální krávovina. I ten univerzitní golf musí být financován a je na něj napojeno mnoho dalších činností a subjektů - takže business. To, že studenti hrají „zadarmo” na tom nic nemění
Jestli chce někdo něco rozjet jako BIATLON-KOUKALOVÁ a ne jen jako výstřel do tmy, tak nesmí mít “ bílý límeček” a začít od píky , systematickou výchovovou a pokud tam budou ti byznysmeni a ne žáci až universita a ta není o byznysu , ale o rozpočtu , tak se to nehne a nebude základna. Protože vrcholový sport je každodenní dřina a odříkání. Universitni sport jsem uváděl proto, protože na ten dosáhnou “ všichni”, kdo mají výkonnost/stipendia a nejen tatínka/strejdu , protože , když nemají výkonnost nemají stipendia a končí s univerzitním sportem/ studiem.
Horizont není jako u byznysmena cca strop 6 let, ale běh na dlouhou vzdálenost, jak to řekl trenér svého času “Šebrleho “namin čtyři olympijské období.
 
Zdá se mi spíš, že na golf se nalepil nový oligarcha... Dědek je pro mě něco jako Babiš.. ČGF mu v čele s jeho kamarádem Kodejšem jde na ruku, ale Dědkovi nejde o sport, ale jen čistě o prachy a byznys... obávám se, že skutečně golfu nepomůže... chybí mu férovost, dlouhodobost a především skromnost... což jsou pojmy na kterých golf stojí.. Dědek už takhle ukazoval svaly v hokeji a tam pohořel.. můj odhad je, že mu dojdou peníze, nebo je tam přestat chtít dávat a mezitím zničí konkurenci a menší projekty, které v golfu prozatím živoří... možná jdu proti proudu, ale lidi co rozhazují stamiliony a všechny si kupují už z principu nemusím... btw.. na jeho turnaj jezdí béčkoví hráči, to radši poletím na Turkish Airlines kde uvidím skutečnou špičku.. tohle je o ničem, jen o egu pana Dědka... uspokojování sebe sama v rámci vlastních možností... nic víc
V něčem bych s tebou určitě souhlasil (třeba že p.Dědek k těm penězům možná nepřišel úplně poctivou prací, že jeho ego je velké a Ryder Cup do ČR je nesmysl, že to možná jednou celé krachne a bude po ET v Česku.....)......ale proč nazýváš turnaj ET na Albatrossu propadákem s béčkovými hráči a s nezájmem diváků, to nechápu??
Tak jsem se trochu koukal a:
- ET Czech Masters - Praha .....8 hráčů z TOP 100 světového žebříčku + 2 legendy (několikanásobní vítězové Major turnajů)
- ET BMW Open Mnichov (dotace dvojnásobná).......9 hráčů TOP 100 - žádné legendy (snad možná Kaymer?)
- ET Belfred British Masters (dotace trojnásobná)......6 hráčů TOP 100 - žádné legendy
....dál už jsem nepátral, neb si myslím, že to bude podobné (u stejných i větších dotací)
Takže závěr je asi - podle tebe - že celá European Tour (samozřejmě až na výjimky) je propadák s béčkovými hráči......
A ještě na závěr...proč cpeš do každého příspěvku Babiše (on hraje golf nebo je zapojen do nějakých golfových aktivit??), tady jsme na slušném golfovém fóru a ne například na Novinkách, kde někteří jedinci když si alespoň jenou denně nekopnou do Babiše, tak večer ani neusnou.....
 
V něčem bych s tebou určitě souhlasil (třeba že p.Dědek k těm penězům možná nepřišel úplně poctivou prací, že jeho ego je velké a Ryder Cup do ČR je nesmysl, že to možná jednou celé krachne a bude po ET v Česku.....)......ale proč nazýváš turnaj ET na Albatrossu propadákem s béčkovými hráči a s nezájmem diváků, to nechápu??
Tak jsem se trochu koukal a:
- ET Czech Masters - Praha .....8 hráčů z TOP 100 světového žebříčku + 2 legendy (několikanásobní vítězové Major turnajů)
- ET BMW Open Mnichov (dotace dvojnásobná).......9 hráčů TOP 100 - žádné legendy (snad možná Kaymer?)
- ET Belfred British Masters (dotace trojnásobná)......6 hráčů TOP 100 - žádné legendy
....dál už jsem nepátral, neb si myslím, že to bude podobné (u stejných i větších dotací)
Takže závěr je asi - podle tebe - že celá European Tour (samozřejmě až na výjimky) je propadák s béčkovými hráči......
A ještě na závěr...proč cpeš do každého příspěvku Babiše (on hraje golf nebo je zapojen do nějakých golfových aktivit??), tady jsme na slušném golfovém fóru a ne například na Novinkách, kde někteří jedinci když si alespoň jenou denně nekopnou do Babiše, tak večer ani neusnou.....

Proč tedy nepřijede Sergio Garcia nebo Henrik Stenson? Protože jak prize money, tak úroveň je tak někde napůl. A hráči nejezdí ze zájmu, ale proto, že je Dědek přemlouvá, aby sem vůbec přijeli a to se třeba na BMW Open Mnichov neděje. To je ten rozdíl, stejně jako množství diváků, tam je to mega akce tady jen tunaj na který se musí rozdávat lístky zadarmo, aby vůbec někdo přišel. To jinde nepřichází v úvahu. Nechci mu to jen hanit, ale ve srovnání s velkými turnaji v Německu nebo Turecku co jsem měl možnost vidět, tady Dědek organizuje okresní přebor a o financování jsme už tady mluvili. Propadák je asi silné slovo, ale na evropskou úroveň to podle mě nemá.. srovnání s Babišem to snese, protože Dědek skupuje v golfu vše co se dá.. stylem, který k Babišovi sedí naprosto přesně..

Komentoval jsem hlavně rozhovor, na který se Dědek vůbec nepřipravil a už po 5 minutách v zásadě jen opakoval jak je všechno super, co ho to stojí za stovky miliónů a jak mu nikdo nechce přispět...
 
Upraveno:
Proč tedy nepřijede Sergio Garcia nebo Henrik Stenson? Protože jak prize money, tak úroveň je tak někde napůl. A hráči nejezdí ze zájmu, ale proto, že je Dědek přemlouvá, aby sem vůbec přijeli a to se třeba na BMW Open Mnichov neděje. To je ten rozdíl, stejně jako množství diváků, tam je to mega akce tady jen tunaj na který se musí rozdávat lístky zadarmo, aby vůbec někdo přišel. To jinde nepřichází v úvahu. Nechci mu to jen hanit, ale ve srovnání s velkými turnaji v Německu nebo Turecku co jsem měl možnost vidět, tady Dědek organizuje okresní přebor a o financování jsme už tady mluvili. Propadák je asi silné slovo, ale na evropskou úroveň to podle mě nemá.. srovnání s Babišem to snese, protože Dědek skupuje v golfu vše co se dá.. stylem, který k Babišovi sedí naprosto přesně..

Komentoval jsem hlavně rozhovor, na který se Dědek vůbec nepřipravil a už po 5 minutách v zásadě jen opakoval jak je všechno super, co ho to stojí za stovky miliónů a jak mu nikdo nechce přispět...
S pohledem na některé věci bych možná i souhlasil. .....Ale, @ligi tu to srovnání špičkových hráčů psal a extra špička hráčů, o které píšeš do Mnichova také nejezdi. Když píšeš o argumentačních faulech, tak pro změnu srovnávání 5 ročníku u nás a Mnichovského turnaje není úplně fér. Jak díky historii turnaje, tak díky historii golfu v dane zemi. Myslím, ze si všichni uvědomujeme, ze Albatros nyní není mezi top5 turnaji ET, ale proč hanit něco co tu Dědek za své peníze buduje z nuly a daří se mu úroveň rok od roku zvedat?
 
Zdá se mi spíš, že na golf se nalepil nový oligarcha... Dědek je pro mě něco jako Babiš.. ČGF mu v čele s jeho kamarádem Kodejšem jde na ruku, ale Dědkovi nejde o sport, ale jen čistě o prachy a byznys... obávám se, že skutečně golfu nepomůže... chybí mu férovost, dlouhodobost a především skromnost... což jsou pojmy na kterých golf stojí.. Dědek už takhle ukazoval svaly v hokeji a tam pohořel.. můj odhad je, že mu dojdou peníze, nebo je tam přestat chtít dávat a mezitím zničí konkurenci a menší projekty, které v golfu prozatím živoří... možná jdu proti proudu, ale lidi co rozhazují stamiliony a všechny si kupují už z principu nemusím... btw.. na jeho turnaj jezdí béčkoví hráči, to radši poletím na Turkish Airlines kde uvidím skutečnou špičku.. tohle je o ničem, jen o egu pana Dědka... uspokojování sebe sama v rámci vlastních možností... nic víc

Přečetl jsem tvé příspěvky a mám tedy otázky - pokud ti pan Dědek a jeho aktivity jsou proti srsti, jak by sis představoval, že by to mělo fungovat? Jak by se měl v Čechách odehrát turnaj mezinárodního formátu, který bude atraktivní pro ty největší světové hvězdy? Jak bude financován, aby to bylo ekonomicky funkční a tudíž ziskové a pro koho to bude ziskové, aby to nebyl "byznys"? Díky, M.
 
J
S pohledem na některé věci bych možná i souhlasil. .....Ale, @ligi tu to srovnání špičkových hráčů psal a extra špička hráčů, o které píšeš do Mnichova také nejezdi. Když píšeš o argumentačních faulech, tak pro změnu srovnávání 5 ročníku u nás a Mnichovského turnaje není úplně fér. Jak díky historii turnaje, tak díky historii golfu v dane zemi. Myslím, ze si všichni uvědomujeme, ze Albatros nyní není mezi top5 turnaji ET, ale proč hanit něco co tu Dědek za své peníze buduje z nuly a daří se mu úroveň rok od roku zvedat?

Jak to že ne, Garcia hrál letos a Stenson dokonce v minulosti ten turnaj vyhrál.. tak to jen k hráčům... proč by si po 5 letech neuměl Dědek sáhnout na tak velká jména? Tomu nerozumím, takže teď budeme hledat důvody proč to nejde.. problém je především v tom, že se staví do pozice hlavního promotéra... ale fakticky neumí sehnat peníze a vytváří tak iluzorní prostředí a nefunkční ekonomický model. Tím, že nemá dost peněz z thu, není možné projekt financovat.... a proč tam strká vlastní peníze, to chápe málokdo... dlohodobě nesmysl, prostě to jednou zkrachuje..

Venku se za turnaje staví aerolinky, automobilky, silné nadnárodní společnosti..jde o sílu několika zájmových skupin, nikoli jednotlivých promotérů.. v ČR nemá absolutně šanci.. je to čirá fantasmagorie.... :-/
 
Upraveno:
Přečetl jsem tvé příspěvky a mám tedy otázky - pokud ti pan Dědek a jeho aktivity jsou proti srsti, jak by sis představoval, že by to mělo fungovat? Jak by se měl v Čechách odehrát turnaj mezinárodního formátu, který bude atraktivní pro ty největší světové hvězdy? Jak bude financován, aby to bylo ekonomicky funkční a tudíž ziskové a pro koho to bude ziskové, aby to nebyl "byznys"? Díky, M.

Ty si asi moc nečetl co jsem předtím psal.. nevadí... zkusím to v krátkosti znovu vysvětlit... nemám nic proti byznys modelům, ale v ČR golfový turnaj minimálně ecropského formátu, který by se obsazením a organizací rovnal třeba BMW v Německu nenií prostě možné v současné době udělat... to by za ním měla stát automobilka, ale je Škodovka opravdu česká? Samozřejmě že není... podobně jsou na tom banky, pojišťovny nebo aerolinky, které patří Šimáněmu a ten už dává do turnaje Albatross... takže jednoduše není kde brát.. nevěřím Dědkovi jeho chvástavé řeči, protože mu brzy dojde dech a dřív nebo později skončí.. vidíme jen exhibici jeho vlastního ega, nic koncepčního co by odráželo reálný ekonomický model...
 
Ty si asi moc nečetl co jsem předtím psal.. nevadí... zkusím to v krátkosti znovu vysvětlit... nemám nic proti byznys modelům, ale v ČR golfový turnaj minimálně ecropského formátu, který by se obsazením a organizací rovnal třeba BMW v Německu nenií prostě možné v současné době udělat... to by za ním měla stát automobilka, ale je Škodovka opravdu česká? Samozřejmě že není... podobně jsou na tom banky, pojišťovny nebo aerolinky, které patří Šimáněmu a ten už dává do turnaje Albatross... takže jednoduše není kde brát.. nevěřím Dědkovi jeho chvástavé řeči, protože mu brzy dojde dech a dřív nebo později skončí.. vidíme jen exhibici jeho vlastního ega, nic koncepčního co by odráželo reálný ekonomický model...

A není tedy "něco" stále lepší než "nic"? Znám minimálně desítky, spíše stovky golfistů, kteří jsou nadšeni možností vidět naživo hráče jako např. Els. Jedou se rádi podívat na jedno z nejkrásnějších hřišť v ČR, které si skutečně mohou zahrát a porovnat tak svou hru s těmi lepšími v Evropě nebo dokonce se světovými hráči, což se jim jinde podaří jen velmi obtížně za nemalý peníz. Sám jsem golfově spoluvychoval už 2 děti, které v rámci této akce hrají exhibici na Karlově mostě a mají zážitek na celý život. A každému trenérovi bych přál vidět ten zápal v očích jeho svěřenců, když bojovali o možnost dostat se do finále SNAG golfu, které se tu v rámci této akce také hraje.

Chápu, že to může mít a má své stinné stránky, ale má to i ty pozitivní a těch je dle mého pro obyčejného golfistu pořád velká převaha. A mě je vcelku fuk, že v tom pan Dědek každoročně zahučí. Dělá to dobrovolně.
 
Jak to že ne, Garcia hrál letos a Stenson dokonce v minulosti ten turnaj vyhrál.. tak to jen k hráčům... proč by si
Ke Garciovi, ten hraje dva turnaje v Evropě v posledních cca 10 letech a to je německé BMW a pak domácí španělskou cenu. BMW jen proto, že ho sponzoruje....
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom