Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Ostatní Výzva: Chci z golfu udělat druhý biatlon, říká muž, který dal do turnajů v Česku stovky milionů

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Letos o prázdninách už pošesté za sebou pořádá golfový turnaj nejvyšší evropské série. Do golfu promotér Petr Dědek ze svého investoval několik set milionů korun. A doufá, že brzy bude jeho oblíbený sport v Česku mezi těmi divácky nejpopulárnějšími.

 
Takových vizí už tady bylo: kopaná mistři evropy, hokej- Nagano,skoky- Janda, tenis-Kvitová a biatlon- Koukalová a teď golf, ale tady není žádný PANENKA a jeho dloubáček. Vzory , tady pro byznys a osobní prospěch nejsou. Chybí koncepce výuky sportu mládeže va školách a těch “ balíčků” už tady bylo. Ano jsou i tady zapálení nadšenci, jen to jsou ostrůvky snahy a výsledky, bez zapojení rodičů na 200% to tady a teď nepůjde.
 
Zapomnel jsi na halu pro Sablikovou. To je nej priklad.
Ale na tu podporu sportu jsem zvedav jestli se neco zmeni se vznikem Agentury sportu a vyvedenim z MSMT.

Nicmene v soucasne dobe i diky okoli vim, ze bez vlastniho kapitalu neni mozny uspech v ceskem natoz svetovem prostredi.

Popravde by me zajimalo jake hriste by obstalo. Jestli se ceka treba na OAKS. Nebo by to byl schopny pojmout Albatros.
 
Ja to beru, ze kazda snaha se ceni. Zrovna Dedek je silna postava v byznyse, takze ikdyz se nesplni jeho cil, je mozne ze vznikne neco jako vedlejsi efekt. Uvidime.
 
Drzim palce, jen hrat golf s puskou... nevim nevim :)

Myslíš, že má na mysli tohle? 🤔


:)

PS: Taky fandím. Kdo nic nedělá, nic nekazí, takže držím palce.
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Před panem Dědkem je potřeba smeknout. Ne tak uplně proto, že by nezištně dával do něčeho peníze a byl naším golfovým spasitelem, on moc dobře ví, proč to dělá. Ale je nepopiratelné, že díky němu je golf mnohem více vidět a slyšet, alespoň v letních měsících.

Netuším, co @bohumil.koval ví o koncepci výuky golfu pro mládež, ale např. školního turnaje, jehož nejlepší účastníci pak hrají právě své finále na Albatrossu, se zúčastnilo 34 čtyřčlenných družstev. A to nemluvím o interních kvalifikacích, které řada z těch družstev hrála sama pro sebe. Zároveň probíhá exhibice na Karlově mostě, kde bude i naše Danča a před rokem nebo dvěma ji dokonce vyhrál náš Matěj a dostal pro svou školu šek 10 000 Kč na nákup sportovních pomůcek.

Takže je pravda, že pan Dědek asi národ nepoblázní jako Koukalová a spol., ale rozhodně se mu daří vytvářet šance a je jen na každém z nás, zda do vlaku naskočí a sveze se nebo bude jen stát na nástupišti a držkovat, že mu to ujelo!
 
koncepci výuky golfu pro mládež
Nechci hovořit o jednom sportu, ale o sportu školní mládeže, proč suplovat a ne začlenit konkrétní sport do výuky dle dostupných sportovišť. Protože , když to čtu a slyším jak “ roste úroveň” vzdělání různými experimenty v začleňování tak to s tím sportem spěje stejně jako se vzděláním ke komercí . Už nejsme v době, kdy určitý sport měl nálepku a přesto je mnohdy pro nadané nedostupný.
 
Ač bych si to moc přál, tak myslím, že p.Dědek nemá šanci v našich podmínkách udělat z golfu druhý biathlon. Golf je zajímavý a napínavý jen pro golfisty...ale biatlon je objektivně koukatelnější a napínavější pro mnohem širší spektrum lidí. A druhá Koukalová v golfu = někdo v první desítce světového mužského žebříčku, kdo by občas vyhrál nejen normální turnaj, ale i major.......a to je v horizontu mnoha let zatím utopie.
Ale každopádně p.Dědkovi fandím a jsem rád, že jsem mohl díky němu vidět na vlastní oči na Albatrossu už dost zvučných gofových jmen.
 
Zdá se mi spíš, že na golf se nalepil nový oligarcha... Dědek je pro mě něco jako Babiš.. ČGF mu v čele s jeho kamarádem Kodejšem jde na ruku, ale Dědkovi nejde o sport, ale jen čistě o prachy a byznys... obávám se, že skutečně golfu nepomůže... chybí mu férovost, dlouhodobost a především skromnost... což jsou pojmy na kterých golf stojí.. Dědek už takhle ukazoval svaly v hokeji a tam pohořel.. můj odhad je, že mu dojdou peníze, nebo je tam přestat chtít dávat a mezitím zničí konkurenci a menší projekty, které v golfu prozatím živoří... možná jdu proti proudu, ale lidi co rozhazují stamiliony a všechny si kupují už z principu nemusím... btw.. na jeho turnaj jezdí béčkoví hráči, to radši poletím na Turkish Airlines kde uvidím skutečnou špičku.. tohle je o ničem, jen o egu pana Dědka... uspokojování sebe sama v rámci vlastních možností... nic víc
 
Zdá se mi spíš, že na golf se nalepil nový oligarcha... Dědek je pro mě něco jako Babiš.. ČGF mu v čele s jeho kamarádem Kodejšem jde na ruku, ale Dědkovi nejde o sport, ale jen čistě o prachy a byznys... obávám se, že skutečně golfu nepomůže... chybí mu férovost, dlouhodobost a především skromnost... což jsou pojmy na kterých golf stojí.. Dědek už takhle ukazoval svaly v hokeji a tam pohořel.. můj odhad je, že mu dojdou peníze, nebo je tam přestat chtít dávat a mezitím zničí konkurenci a menší projekty, které v golfu prozatím živoří... možná jdu proti proudu, ale lidi co rozhazují stamiliony a všechny si kupují už z principu nemusím... btw.. na jeho turnaj jezdí béčkoví hráči, to radši poletím na Turkish Airlines kde uvidím skutečnou špičku.. tohle je o ničem, jen o egu pana Dědka... uspokojování sebe sama v rámci vlastních možností... nic víc
Zajímavý pohled. Jaké menší projekty svým počínáním ničí? Pro mě jediný úpadek, který jsem veřejně vnímal byl “Prague golf tým” a tam souvislost nevidím.
 
Zdá se mi spíš, že na golf se nalepil nový oligarcha... Dědek je pro mě něco jako Babiš.. ČGF mu v čele s jeho kamarádem Kodejšem jde na ruku, ale Dědkovi nejde o sport, ale jen čistě o prachy a byznys... obávám se, že skutečně golfu nepomůže... chybí mu férovost, dlouhodobost a především skromnost... což jsou pojmy na kterých golf stojí.. Dědek už takhle ukazoval svaly v hokeji a tam pohořel.. můj odhad je, že mu dojdou peníze, nebo je tam přestat chtít dávat a mezitím zničí konkurenci a menší projekty, které v golfu prozatím živoří... možná jdu proti proudu, ale lidi co rozhazují stamiliony a všechny si kupují už z principu nemusím... btw.. na jeho turnaj jezdí béčkoví hráči, to radši poletím na Turkish Airlines kde uvidím skutečnou špičku.. tohle je o ničem, jen o egu pana Dědka... uspokojování sebe sama v rámci vlastních možností... nic víc
Ferovost, dlohodobost a skromnost? On tu byl někdo, kdo do golfu cpe peníze déle?
Turkish airlines to podle tebe dělají pro golf, byznys je nezajímá? On ve špičkovém golfu existuje turnaj, který není o byznysu?
Mám pocit, že v golfu hledáš něco, co tam není už desítky let, nikde na světě. Koneckonců není to v žádném profesionálním sportu.
Jako můžeš to změnit, vydělej stovky milionů a narvi je do golfu. Bez nároku na nějaký byznys, na to bacha, nebo ti to nějakej blbec omlátí o hubu.
 
Mám pocit, že v golfu hledáš něco, co tam není už desítky let, nikde na světě
Nevím jak to je se studentskými sportem v usa, profesionálové to nesmí být a ani profi smlouvu nesmí, jsou to studenti, max sportovní stipendium a úlevy, jinak je hlavní vzdělání. A jejich soutěže jsou hojně sledované a úroveň bude taky slušná a srovnatelná s profi( americký fotbal tam je utkání vítězů).
 
Nevím jak to je se studentskými sportem v usa, profesionálové to nesmí být a ani profi smlouvu nesmí, jsou to studenti, max sportovní stipendium a úlevy, jinak je hlavní vzdělání. A jejich soutěže jsou hojně sledované a úroveň bude taky slušná a srovnatelná s profi( americký fotbal tam je utkání vítězů).
A jakou to ma souvislost s tematem?
Budes misto PGa koukat na universitni golf?
 
Ferovost, dlohodobost a skromnost? On tu byl někdo, kdo do golfu cpe peníze déle?
Turkish airlines to podle tebe dělají pro golf, byznys je nezajímá? On ve špičkovém golfu existuje turnaj, který není o byznysu?
Mám pocit, že v golfu hledáš něco, co tam není už desítky let, nikde na světě. Koneckonců není to v žádném profesionálním sportu.
Jako můžeš to změnit, vydělej stovky milionů a narvi je do golfu. Bez nároku na nějaký byznys, na to bacha, nebo ti to nějakej blbec omlátí o hubu.

Jardo prosím slušně, je to zbytečné, věřím, že jsem tady v lepší společnosti než někde na FB diskusi..

add tvůj komentář...

Dědek primárně "necpe" peníze do golfu, on je "cpe" jen do svých vlastních projektů a představ a já jsem přesvědčený, že z dlouhodobého hlediska nic dobrého nepřinesou. Jsou nereálné, postrádají ekonomickou logiku, Dědek neutratí to co získá, on jen vyluxuje marketingové budgety a doplácí obrovské sumy, několik mých přátel, promotérů, co jméno Dědek slyší na každém kroku skřípou zuby, protože jim dokonale vybílí budgety a oni nemají na to, aby udělali vlastní projekty (turnaje, školení, kempy, školské poháry etc.).

Dědek musí Czech Masters z větší části dofinancovat z vlastního, každoročně cca 60-70 mil a vytváří tak prostředí, které neodpovídá realitě.Takže nelze srovnávat Turkish Airlines s Czech Masters, protože je to stejné, jak když budeme porovnávat Maxx Royal s Albatrossem, jistě můžeme argumentovat, že i u nás je hezky a máme památky, ale to je tak všechno, stejné je to se zajištěním sponzorů, Turkish Airlines financuje vláda a sponzorují národní aerolinky, vítězové dělí přes milion dolarů a každoročně se ho účastní opravdu světové hvězdy jako Tiger Woods, Rory McIlroy, Justin Rose, Ian Poulter Henrik Stenson a další. Czech Masters nemá kvalitní sponzory a potřebnou prestiž, do ČR přijedou jen mladí, kteří si věří, že si na nějaké peníze sáhnou a ta "slavná jména" musí Dědek tvrdě dotovat, přijedou jen za peníze.

Tvrdím, že Dědek vytváří nezdravé ekonomické klima v prostředí, které není schopné tak vysoké nároky uspokojit. ČR je pro golf skvělá země, ale skutečné turnaje se hrají jinde, angažují se v tom silné ekonomiky, nebo nadnárodní sponzoři, pro které je cílová destinace něčím zajímavá a přiznejme si, ČR to dlouhodobě není.

Jedním z negativních působení Dědkova týmu je, že Raiffeisen Bank odebrala sponzorské peníze Kláře Spilkové zatímco pro turnaje D+D Real je nechala a to si nemyslím, že je v pořádku. Dědek má na RB velmi úzké vazby, údajně má i otevřené financování svého "core" byznysu a výrazně promlouvá do toho, komu dá RB v golfu peníze a komu ne. Potvrzuje to i nečekaně silný kontrakt na dalších 5 let, který D+D Real zajistí ročně cca 15 mil. Ve srovnání s penězi, které si Dědek od RB půjčuje, je to směšná částka. Podobně "přehřáté" má údajně i financování u J&T BANKA, takže paralela s Babišem se logicky nabízí. Ten dluží asi 30 miliard, myslím, že Dědek bude v tomto ohledu o řády jinde, ale i tak to budou hodně zajímavá čísla.

Je mi v zásadě jedno, ať si každý dělá co chce, ale Dědek vstoupil do golfu jako vichr, oligarcha, rozhazuje všude stamiliony, nic není problém, ale z jeho projevu čouhají dráty. Když se na ten rozhovor podíváte opakovaně zjistíte, že je to jen chvástání a prezentace sebestředných představ, které neodpovídají realitě, třeba že chce přivézt do ČR Ryder Cup?... to je dobrý fór, aspoň jsem se zasmál...

No nic musím končit, prostě fandím každému, kdo podniká férově, stamilony napumpované do fantasktních představ, za takové nepovažuju a jsem opravdu na pozoru. Navíc znám lidi, kteří s Dědkem jednali a tvrdí, že je nečitelný, nedrží dohody a nehraje fér a to je pro mě daleko důležitější signál...
 
A jakou to ma souvislost s tematem?
Budes misto PGa koukat na universitni golf?
Odpovídal jsem na otázku:
On ve špičkovém golfu existuje turnaj, který není o byznysu?
Ano odpovídám, celý universitní systém turnajů v usa a ten má sledovanost myslím si vyšší než obdobný přenos PRO (golf)v ČR , není jen o byznysu je pouze o sportu.
Nevím jestli někdo chce vidět někoho a nebo chce vidět krásný golf, ano rád se podívám na zvučné jména, ty když nemají den tak ani nejsou v přenosu, takže se na ně budeš dívat leda z vokna a díváš se třeba na hráče, který vyšel z univerzitního systému. Pokud bude vše jen o byznysu, tak to bude tak, jak to je, a u nás nic nebude, na Čeladné měli taky záměr.
 
On ve špičkovém golfu existuje turnaj, který není o byznysu?
Ano odpovídám, celý universitní systém turnajů v usa a ten má sledovanost myslím si vyšší než obdobný přenos PRO (golf)v ČR

K tomu jediné - 25mil. vers. 55tis.

To je totiž počet golfistů v USA a v ČR.
Univerzitní systém sice nemá “prize money”, nicméně jsou zde vysílací práva, reklamní bloky v průběhu přenosu, sponzoři (ne donátoři) - takže také business.
Víc netřeba dodávat, každý trošku ekonomicky myslící člověk si souvislosti domyslí.
 
Jardo prosím slušně, je to zbytečné, věřím, že jsem tady v lepší společnosti než někde na FB diskusi..

add tvůj komentář...

Dědek primárně "necpe" peníze do golfu, on je "cpe" jen do svých vlastních projektů a představ a já jsem přesvědčený, že z dlouhodobého hlediska nic dobrého nepřinesou. Jsou nereálné, postrádají ekonomickou logiku, Dědek neutratí to co získá, on jen vyluxuje marketingové budgety a doplácí obrovské sumy, několik mých přátel, promotérů, co jméno Dědek slyší na každém kroku skřípou zuby, protože jim dokonale vybílí budgety a oni nemají na to, aby udělali vlastní projekty (turnaje, školení, kempy, školské poháry etc.).

Dědek musí Czech Masters z větší části dofinancovat z vlastního, každoročně cca 60-70 mil a vytváří tak prostředí, které neodpovídá realitě.Takže nelze srovnávat Turkish Airlines s Czech Masters, protože je to stejné, jak když budeme porovnávat Maxx Royal s Albatrossem, jistě můžeme argumentovat, že i u nás je hezky a máme památky, ale to je tak všechno, stejné je to se zajištěním sponzorů, Turkish Airlines financuje vláda a sponzorují národní aerolinky, vítězové dělí přes milion dolarů a každoročně se ho účastní opravdu světové hvězdy jako Tiger Woods, Rory McIlroy, Justin Rose, Ian Poulter Henrik Stenson a další. Czech Masters nemá kvalitní sponzory a potřebnou prestiž, do ČR přijedou jen mladí, kteří si věří, že si na nějaké peníze sáhnou a ta "slavná jména" musí Dědek tvrdě dotovat, přijedou jen za peníze.

Tvrdím, že Dědek vytváří nezdravé ekonomické klima v prostředí, které není schopné tak vysoké nároky uspokojit. ČR je pro golf skvělá země, ale skutečné turnaje se hrají jinde, angažují se v tom silné ekonomiky, nebo nadnárodní sponzoři, pro které je cílová destinace něčím zajímavá a přiznejme si, ČR to dlouhodobě není.

Jedním z negativních působení Dědkova týmu je, že Raiffeisen Bank odebrala sponzorské peníze Kláře Spilkové zatímco pro turnaje D+D Real je nechala a to si nemyslím, že je v pořádku. Dědek má na RB velmi úzké vazby, údajně má i otevřené financování svého "core" byznysu a výrazně promlouvá do toho, komu dá RB v golfu peníze a komu ne. Potvrzuje to i nečekaně silný kontrakt na dalších 5 let, který D+D Real zajistí ročně cca 15 mil. Ve srovnání s penězi, které si Dědek od RB půjčuje, je to směšná částka. Podobně "přehřáté" má údajně i financování u J&T BANKA, takže paralela s Babišem se logicky nabízí. Ten dluží asi 30 miliard, myslím, že Dědek bude v tomto ohledu o řády jinde, ale i tak to budou hodně zajímavá čísla.

Je mi v zásadě jedno, ať si každý dělá co chce, ale Dědek vstoupil do golfu jako vichr, oligarcha, rozhazuje všude stamiliony, nic není problém, ale z jeho projevu čouhají dráty. Když se na ten rozhovor podíváte opakovaně zjistíte, že je to jen chvástání a prezentace sebestředných představ, které neodpovídají realitě, třeba že chce přivézt do ČR Ryder Cup?... to je dobrý fór, aspoň jsem se zasmál...

No nic musím končit, prostě fandím každému, kdo podniká férově, stamilony napumpované do fantasktních představ, za takové nepovažuju a jsem opravdu na pozoru. Navíc znám lidi, kteří s Dědkem jednali a tvrdí, že je nečitelný, nedrží dohody a nehraje fér a to je pro mě daleko důležitější signál...
Hele, nic zásadně neslušného tam nevidím, já mluvím a píšu jak mi zobák narostl a tak to zůstane. Na "lepší" společnost ať si hraje ten, pro koho to něco znamená.
Do toho prostředí nevidím, nemám za kamaráda Dědka ani jiné promotéry, ale je mi úplně fuk, že někdo je smutnej nebo vzteklej, že mu někdo jiný vyfoukl budget nebo příležitost. Jestli on do toho rve peníze (psal jsi že musí turnaj dofinancovavat), je to jeho boj a jeho peníze. Jestli tam dokáže rvát cizí peníze, je to boj toho, kdo mu je dá. Kde byli ti ostatní (tví kamarádi promotéři) a jejich projekty, než přišel Dědek? Proč tu dávno předtím neběžely jejich projekty, které by na rozdíl od dedkovych dávaly smysl, byly dlouhodobé a přinesly by buhvíco golfu? Férové prostředí bych v tomto nehledal ani nečekal.
Dávat za příklad něco, co je financováno vládou a státem vlastněnou firmou, to je opravdu příklad čistého tržního prostředí.
A jestli Spilková od někoho nedostala peníze protože Dědek, to už je jen takový kec. I kdyby to tak bylo, má svůj tým který se jí o peníze stará. Je profesionál, přetahování sponzorů, hráčů mezi stájemi i kedíků k tomu prostě patří, andělíčky tam nečekej.
 
Přemýšlím, jestli mi to přijde divné. A nepřijde ..... Určitě bych nečekal vybudované imperium (D+D za to považuji) chováním Mirka Dušína. O tom jak moc dravé/tvrdé/nemorální praktiky aplikuje si povídat nemohu - byla by to ode mě jen spekulace a není fér se do toho pouštět - věřím, že na své cestě nechal za sebou spoustu zmařených plánů jiných lidí - to tak bohužel je.

Ano, jeho 4 PRO turnaje v CZ/SK určitě nepřinesly čistě inkrementální peníze do golfu a částečně odsál peníze některým dalším z event rozpočtů. Ale stejně tak mistrovství v hokeji, fotbale, házené, florbalu...odsaje část marketingových rozpočtů, které by pravděpodobně šly jinam. Všichni s tím musí žít, a ano je to boj :) Ale asi nikdo neřekne, že je na h...o tu mít ME v basketu, protože "Alea" si sponzoringem vyčerpá budget a nedá to naším ligovým klubům?

Ano, se vstupem D+D real se změnil golfový ekosystém a je třeba se adaptovat. Já po pravdě doufám, že to Dědkovi to dlouho vydrží + Lokální/malí promotéři budou natolik šikovní, aby našli náhradu. A ti co držkují, že jim to něco vzalo si založí incomingovou agenturu a ten týden turnaje budou vydělávat na tom, že sem přivezou pár švédů a britů, kterým ukážou Karlštejn a Konopiště (hrad/zámek i hřiště) vezmou je na turnaj a své ztráty si zahojí na jiné příležitosti, která tu vznikla ;-)

@Robik, co mi uniká, když to nevidím tak černě jako Ty?
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom