Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Vysledek fittingu

alda

Guru fóra
Tak jsem si po pocatecnim grafitovem setu nechal udelat fitting holi s timto vystupem:
[*]Callaway Apex iron, RH
[*]Shaft: DG XP 95 
[*]Flex: Regular 
[*]Length: +1/2 inche 
[*]Lie: +1UP 
[*]Grip size: +3 tape 

Před několika tydny jsem byl před turnajem na Celadne se podivat na demo den Ping. Tam mne zmerili a oznamili, mi trosku jiné hodnoty. Delku bych mel mit standardni a lie by mělo byt +3.

Tak ted nevim, jak je mozne, ze se fitting rozejde o dost velke hodnoty. Co s tim dal? Nechat si to ještě nekde premerit? Komu vlastne verit :)
Da se zmenit pripadne lie? U kovanych holi to snad není problem
 
u kazdych holi ti to muze sedet jinak, jinak DG XP 95 je nejzakladnejsi shaft u Apexu
 
Cekal bych, ze alespon delka bude stejna. 
Btw. proc 3 pasky a ne rovnou jina tlouska gripu? 
Jine shafty ti nesedeli? Nic proti DG XP95, ale zrovna u Apexu jsou k dispozici celkem zajimave moznosti... 
 
Délka - délka by měla vycházet stejná, max +/- 1/4 palce by se mohla lišit, podle výkladu tabulek. 1/2 palec je celkem velký rozdíl. Samozřejmě záleží kdo a jakou metodou fittoval. Pak se může ještě stát, že je délka určena vůči standardu daných holí. Ono se totiž jednotný standard ne vždy nedodržuje a třeba některé modely Nike nebo Cobra jsou ve jejich "standardu" o 0,5-0,75 delší než je tradiční doporučený standard. Koukal jsem ale na Ping i Callaway a tam dodržují tradiční tabulkové standardy, takže je ten rozdíl divný.

Lie - taky trochu podivné, záleží jak bylo měřeno? Jestli ale proběhli obě měření dynamicky šviháním s podložky, tak by rozdíl neměl být takový. Zásadní také je, zda to dynamické měření proběhlo s holí ve vaší délce. Problém může být i v té rozcházející se délce. Pokud švihnete se stejnou holí (třeba 7kou) standardní délky nebo o půl palce delší může být lie odlišný. Lie se dá ale změnit u většiny holí i později - ale něco to stojí.

Shaft: To, že vyšel podle fittingu pro Apexy standardní DG XP 95 samozřejmě nemusí být mimo. Ten shaft má své kvality. Otázkou je ale jestli vůbec byli během fittingu jiné shafty zkoušeny. 
 
Callaway byl fitovany dynamicky. Zkousel jsem i grafit ve stiffu ale XP95 byl pocitove prijemnejsi. Byl jsem s nemá i delší a mensi rozprtyl nez s grafitama.
Asi by to chtelo ještě nekdy zajit na nejaky fitting a opet si nechat to premerit...
 
Hm, jak často chodíte na fitting? Já nevím, přijde mi, že z počátku by se dalo chodit skoro každý druhý měsíc - což by bylo možné, ale nepraktické, protože si nedokážu představit, že bych si tak často měnil hole, či alespoň shafty atp.
 
ja jsem byl na dynamickem fittingu v podstate dvakrát. Poprvnim nic neobjednal az po tom druhem fittingu jsem si koupil zeleza. Zadne dramaticke zlepseni jsem nevidel.... Problém je stejne porad v konzistenci zasahu. Spis bych asi chtěl nejak pohnout s fittingem driveru. Neboť jsem byl na nejakych testovacich dnech, tam něco merili.... něco napsali a stejne jsem nikdy neobdrzel ani nabidku, kterou slibili poslat. Tak si rikam, k cemu to vlastne delaji
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom