Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Vyšití loga ČGF

  • Autor vlákna Pavel1975
  • Založeno
Proto i status PRO je přežitý, nicméně reakce amatérů na účast profesionála v turnaji je až zarážející. Speciálně když s tímto statutem vystupuje člověk, které golf miluje stejně jako amatéři, možná daleko víc...

Jiný úhel pohledu - na turnaj se hlásím proto, že ho chci vyhrát. Chci si odnést nějaké ocenění. Když se přihlásím na závody ne ledě kolem rybníku a ve startovní listině uvidím Sáblíkovou, tak se mi šance na vítězství zmenšuje. Já jsem totiž amatér a má úroveň hry tomu odpovídá. Ona se tím živí.
 
No nevím, to jsou prostě věci, který ve finále lidi od golfu odradí (dobře mohou odradit, protože o nich třeba ani neví) – pokud má např. můj bag nějakou přezdívku, proč bych si ji sakra nemohl nechat na bag vyšít? Když jsem si kupoval zakázkové kolo, nechal jsem si dát na rám svoje jméno, vůbec by mě nenapadlo přemýšlet o tom jestli není moc velké/dlouhé… Nebo pravidlo o tom, že nesmím použít moje jméno v podnikání, takže název firmy Franta Odvárka – Rybářské potřeby mi bude bránit v tom hrát golf? Pánové z R&A by se měli probudit a vrátit do reality (a to jsem celkem konzervativní člověk)

Já si to vůbec nemyslím. V každé životní oblasti přeci existují nějaká pravidla. A každému z nás vyhovují jiná. Každý den trávím golfem kolem 12 - 16h a zatím jsem se nesetkal s tím, že by někdo nechtěl hrát golf proto, že si nemůže napsat svoje jméno na bag. Ano, v určité rovině vnímání to může vypadat jako totální a neodůvodněná blbost. Ale třeba i díky tomu nepotkáváš na golfu něco takovýhohle:

1587031981388.png


A napadá mne ještě jeden trošku širší příměr - změny pravidel jsou v golfu relativně pomalé a konzervativní. A díky tomu je pro mne ten sport divácky dobře uchopitelný, protože je vlastně stále stejný posledních 50 let. Tuhle jsem se vrátil do dětských let a pustil si přenos závodu formulí a skoky na lyžích a byl jsem uplně hotovej - celej ten sport funguje uplně jinak, než to bylo před pár lety. A pro mě ztratil na atraktivitě, protože jsem se prostě neorientoval v pravidlech...
 
To, že nedodržuješ pravidla ty je tvoje věc, ale proč k tomu vyzýváš i ostatní nechápu 🤔
Ano, amatérský status je archaismus, ale pokud není zrušen a je podmíněn určitými požadavky či předpisy tak existují pouze dvě možnosti - 1. akceptovat to a řídit se tím; 2. nebo se amatérského statusu vzdát
Kamarád, Googl mi ohledně práva řekl, že u nás platí trošičku jiná práva než v anglosaských zemích,sice všichni law podepisovali
BAR a u nás platí germánské právo, nechci nikomu nic předjímat, ale v těch síních to vypadá jako na kapitánském můstku” lodi”a vše je jednáno ve “ věci”, jestli se cítíš ” věcí” dále nečti.
Nevidím důvod proč bychom my svobodní živí lidé apropo hrající golf ze zájmu , nikoli se tím živili, měli mít nějaká omezení v tom jak bude vypadat výšivka na bagu, potažmo jestli tam budu mít vlajku státu jehož jsem občanem nebo organizace ČGF , které platím každoročně palmáre. To by snad mohlo/mělo být na rozhodnutí majitele tohoto bagu.
 
Kamarád, Googl mi ohledně práva řekl, že u nás platí trošičku jiná práva než v anglosaských zemích,sice všichni law podepisovali
BAR a u nás platí germánské právo, nechci nikomu nic předjímat, ale v těch síních to vypadá jako na kapitánském můstku” lodi”a vše je jednáno ve “ věci”, jestli se cítíš ” věcí” dále nečti.
Nevidím důvod proč bychom my svobodní živí lidé apropo hrající golf ze zájmu , nikoli se tím živili, měli mít nějaká omezení v tom jak bude vypadat výšivka na bagu, potažmo jestli tam budu mít vlajku státu jehož jsem občanem nebo organizace ČGF , které platím každoročně palmáre. To by snad mohlo/mělo být na rozhodnutí majitele tohoto bagu.
Opět 🍐 a 🍎

Ta tvoje demagogie je opravdu úžasná.

Organizace, jejíž jsem dobrovolně členem přijala nějaká pravidla (a netahej sem právo jako takové).
Pokud se mi ta pravidla nelíbí, tak mám právo nebýt členem takové organizace či spolku. Pokud se ale stanu dobrovolně členem takové organizace či spolku, tak se zároveň zavazuji dodržovat příslušná pravidla.
Mě se například nelíbí dropování od kolen, tvou logikou se tedy nemusím tímto pravidlem řídit a beztrestně si dropovat jak chci protože jsem „svobodný živý člověk”?

A ještě jeden příklad z jiného sportu - povinnost hrát Wimbledon v čistě bílém úboru. Ani ti největší borci a rebelové by si nedovolili toto porušit.

Prostě každý sport má nějaká pravidla a je jedno, jestli se jedná o „vyšití jména” nebo specifikaci kolílů na kopačkách.
Bez těchto pravidel by to byla jen anarchie.
 
Nebo pravidlo o tom, že nesmím použít moje jméno v podnikání, takže název firmy Franta Odvárka – Rybářské potřeby mi bude bránit v tom hrát golf? Pánové z R&A by se měli probudit a vrátit do reality (a to jsem celkem konzervativní člověk)

Nevidím důvod proč bychom my svobodní živí lidé apropo hrající golf ze zájmu , nikoli se tím živili, měli mít nějaká omezení v tom jak bude vypadat výšivka na bagu, potažmo jestli tam budu mít vlajku státu jehož jsem občanem nebo organizace ČGF , které platím každoročně palmáre. To by snad mohlo/mělo být na rozhodnutí majitele tohoto bagu.

Nikdo, ani CGF ani R/A nebrání ani neomezuje hrát golf. Všechna tato omezení se týkají turnajů . Pokud turnaj nehraješ můžeš si hrát třeba podle bez pravidel (pokud to bude v souladu s provozním řádem hřiště). Jestli však chceš hrát turnaj, pak bys měl dodržovat všechna pravidla, tedy i ta, ze kterými nesouhlasíš. Nikdo Tě turnaje hrát přece nenutí. V mnoha jiných sportech bývá běžné nějaké omezení týkající se závodů. Mimochodem, zrovna omezení velikosti nápisů na oblečení mi připadá docela rozumné. Jinak, pokud bych měl vlajku a logo CGF na svém bagu. Měl bych docela často strach, že budu, díky svým výkonům, obžalován z hanobení státního symbolu a hanobení dobrého jména CGF ;)
 
Jiný úhel pohledu - na turnaj se hlásím proto, že ho chci vyhrát. Chci si odnést nějaké ocenění. Když se přihlásím na závody ne ledě kolem rybníku a ve startovní listině uvidím Sáblíkovou, tak se mi šance na vítězství zmenšuje. Já jsem totiž amatér a má úroveň hry tomu odpovídá. Ona se tím živí.
já tomu rozhořčení rozumím... do zelí pro PRO nikdo z amatérů nesmí ale vedlejší záhon s jahodami určenými amatérům kdekoho láká 😃
 
Kamarád, Googl mi ohledně práva řekl, že u nás platí trošičku jiná práva než v anglosaských zemích,sice všichni law podepisovali
BAR a u nás platí germánské právo, nechci nikomu nic předjímat, ale v těch síních to vypadá jako na kapitánském můstku” lodi”a vše je jednáno ve “ věci”, jestli se cítíš ” věcí” dále nečti.
Nevidím důvod proč bychom my svobodní živí lidé apropo hrající golf ze zájmu , nikoli se tím živili, měli mít nějaká omezení v tom jak bude vypadat výšivka na bagu, potažmo jestli tam budu mít vlajku státu jehož jsem občanem nebo organizace ČGF , které platím každoročně palmáre. To by snad mohlo/mělo být na rozhodnutí majitele tohoto bagu.
To je jednoduché. Heslo “pravidla jsou od toho, aby se porušovala” se hodí dobře do nactiletých punkerskych období, ale do dospělého gentlemanskeho života, dle mě, nepatří. Aby nedošlo k omylu - s pravidly amatérského statusu bytostně nesouhlasím, ale.....
- napsal jsem do R&A, aby měli další vstup?
- dělám něco pro to, aby se ČGF/PGAC pokusila na své autority tlačit? Nebo tlačili více?
Odpověď je - “nedělám” a z toho tedy vzniká mé nulové morální právo pravidla porušovat. Nedejbože k tomu navádět ostatní.
V principu bych mohl říci, ze porušení loga na bagu je prkotina a nemá se to řešit. Jenže tím zakládáš půdu k tomu, aby ses od loga dostal k vykopnutí míčku z roughu a následně se to přenese i do občanského života. Ale jednoduše to dle mého pohledu na hodnoty není správně. :)
 
jelikož jsem slušně vychován, vím že jdu do divadla nebo na koncert v obleku, protože se to tak sluší a potkám tam vidláky ve fleesce ... v žádném případě nerozporuji pravidla, která mají vliv na férovost hry, takže chápu proč mají mít kopačky stejné špunty, golfové míče stejné vlastnosti atd.. no to obvykle stačí selský rozum, myšlenka, že velikost vyšitého jména na bagu má vliv na férovost hry ba dokonce mě přinutí vykopnout míč z outu je prostě paranoia... stejně jako se zabývat tím, že jsem v servisu dostal jako náhradní auto, na kterém jsme nápisy autodealera takže porušuju amatérský status, to jako fakt?
 
jelikož jsem slušně vychován, vím že jdu do divadla nebo na koncert v obleku, protože se to tak sluší a potkám tam vidláky ve fleesce ... v žádném případě nerozporuji pravidla, která mají vliv na férovost hry, takže chápu proč mají mít kopačky stejné špunty, golfové míče stejné vlastnosti atd.. no to obvykle stačí selský rozum, myšlenka, že velikost vyšitého jména na bagu má vliv na férovost hry ba dokonce mě přinutí vykopnout míč z outu je prostě paranoia... stejně jako se zabývat tím, že jsem v servisu dostal jako náhradní auto, na kterém jsme nápisy autodealera takže porušuju amatérský status, to jako fakt?
Hele, rozčiloval jsem se podrobně jako ty, když jsem na tohle "pravidlo" narazil. Měl jsem jednu dobu pocit, ze napsat si na bag svoje jméno a dát vlaječku je skvělej nápad. Pravidlo je to debilní, o tom se tady nikdo s nikým nehádá, ale je to pravidlo jako každé jiné. Pokud má tvoje i jiných zlost na toto pravidlo mít smysl, je třeba ji dát najevo těm, kdo ono pravidlo mají právo změnit.
Já si to pro sebe uzavřel tak, že je to vlastně dobře, aspoň nikdo neví, jak se to nemehlo jmenuje a odkud je, myslím pochopitelně sebe.
 
Hele, rozčiloval jsem se podrobně jako ty, když jsem na tohle "pravidlo" narazil. Měl jsem jednu dobu pocit, ze napsat si na bag svoje jméno a dát vlaječku je skvělej nápad. Pravidlo je to debilní, o tom se tady nikdo s nikým nehádá, ale je to pravidlo jako každé jiné. Pokud má tvoje i jiných zlost na toto pravidlo mít smysl, je třeba ji dát najevo těm, kdo ono pravidlo mají právo změnit.
Já si to pro sebe uzavřel tak, že je to vlastně dobře, aspoň nikdo neví, jak se to nemehlo jmenuje a odkud je, myslím pochopitelně sebe.

Pouze doplním, především pro @PaPa , že R&A a USGA intenzivně připravují změnu pravidel v oblasti amatérského statutu a to pravděpodobně k roku 2021.
 
A ještě jeden příklad z jiného sportu - povinnost hrát Wimbledon v čistě bílém úboru. Ani ti největší borci a rebelové by si nedovolili toto porušit.
jen poznámka - tady se bavíme o amatérech ne profících, je to jejich zaměstnání a tam se musí poslouchat, o tom žádná... my amatéři hrajeme jen pro radost + někteří ješte o vítězství
 
jen poznámka - tady se bavíme o amatérech ne profících, je to jejich zaměstnání a tam se musí poslouchat, o tom žádná... my amatéři hrajeme jen pro radost + někteří ješte o vítězství

Jinými slovy - kdyby sis šel zapinkat jen tak pro radost na Wimbledon, šel bys v kanárkově žluté nebo bílé?
 
jen poznámka - tady se bavíme o amatérech ne profících, je to jejich zaměstnání a tam se musí poslouchat, o tom žádná... my amatéři hrajeme jen pro radost + někteří ješte o vítězství
To mi připomíná Bohouše, překroutit či odpovědět jiným směrem.
Můj příspěvek byl o porušování pravidel. A je jedno jestli jde o profíky nebo amatéry. Pravidla by měly dodržovat obě skupiny. A jak už bylo řečeno, jde o soutěžní či turnajový golf.
Na pinkání s kámošema si dej na triko třeba znak Renault v nadživotní velikosti 🤭
 
Já sice ve Wimbledonu nikdy nehrál , ale znám někoho kdo ano.(sice to není jen tak si pinknout, oficiální trénink)
67C715F7-4A9F-49F7-B1E3-29FDF1578D70.jpeg
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom