Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Vyrovnání v jamkovce - tipy, názory

A co taková jamkovka ve třech?
Nám se poslední dobou pravidelně stává, že při mistrovství klubu v boji o umístění (obvykle 5-8 místo) někdo odstoupí, a tak zbylí tři hráči si to rozdají o umístění právě v jamkovce ve třech. A to je teprve "maso" a taktická bitva ;)
 
Tak v normálních turnajích, pro mne v těch stablefordových, jsem se zatím setkal s rozdělením do kategorií lepší/horší, ty HCP 54 nikdy nebyly v jedné grupě se singlisty. Zmiňovaný extrém chápu, ale pokud už je to v rozmezí té rány na jamku, max. dvou a několika málo jamkách, tak si myslím že to takový problém být nemusí. Vždyť to je snad princip toho HCP od samotného základu, alespoň tak jsem to chápal. Proto mě ani neděsí, když mě má dcera po roce tréninku začala na některých jamkách porážet, díky přepočtu ran. Protože bez něj skutečně nemá šanci(ano, když fakt neprasím:D) už jen díky délce ran.
 
Tak v normálních turnajích, pro mne v těch stablefordových, jsem se zatím setkal s rozdělením do kategorií lepší/horší, ty HCP 54 nikdy nebyly v jedné grupě se singlisty.
Turnajů s jednou nebo dvěma kategoriemi je spousta. On i turnaj na 3 kategorie, kdy i první hraje na STB (např. pro HI +4 až 18), je pro single spíše v duchu hesla „zúčastnit se”.
I proto u nás na mnoha turnajích je vyhlašován i nejlepší Brutto, aby alespoň nějaká motivace pro nízké HI byla.
Nicméně opakuji - pro mne je jamkovka jedině bez vyrovnání.

I když - se synem jsme hrávali jamkovku s tím, že na 3PAR měl k dobru 1 ránu, na 4PAR 2 rány a na 5PAR 3 rány. A takto nastavené to bylo celkem vyrovnané (při rozdílu HI cca 20 v jeho neprospěch).
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom