Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Vypichujete cizí pitchmarky?

Vypichujete cizí pitchmarky?

  • Ne, pouze svůj

    Hlasy: 0 0,0%

  • Hlasovalo
    71

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
pitchmarky.png


Nešvar, který se sem tam na objevuje skoro na všech hřištích. Ve větší či menší míře. Předpokládám, že každý z nás tu na Jamce opravuje své pitchmarky, protože to každý golfista má dělat. Bohužel je mezi golfisty spoustu dalších, který na to viditelně "prdí". A pak mi ostatní jsme patřičně rozčileni. Opravujete na grýnu cizí pitchmarky, nebo ne? Kde jsou v poslední době zpravidla nejvíce rozbombardované grýny? Máte vysledovanou nějakou pravidelnost?

Rozhodně apeluji na každého z nás. Vypichujme - alespoň po sobě! :)
A když vypíchneme každý alespoň jeden cizí, těm za námi bude na grýnu lépe.
 
Já už se ani moc nevztekám. By mě trefil šlak. Je vlastně skoro zábavné, když ze 4 lidí ve flajtu trefí green jeden, dohromady opravíme 10 děr a jdeme dál:)
Jinak mám pocit, že kdykoliv jsem šel za turnajem, bylo to horší než normálně. Když jsem sledoval flajt před námi na Loretě, ani se tomu nedivím. Byl tam jeden, který nechával bag zásadně na opačné straně greenu než se odcházelo, všichni zapisovali skóre u jamky a přitom tam šlapali co nejvíc to šlo, a další věci se mi už nechce popisovat (tak nějak dělali vše, co se nemá, když vzpomenu co mě učil trenér). Vypichovat jsem je neviděl a překvapilo by mě, kdyby se k tomu snížili. Kdysi na Karlštejně za komerčním turnajem to byla doslova tragédie, v Beřovicích to bývá taky naprd.
 
Vypichuji a rád...vlastně mě to baví...když jsem začínal, šel jsem poprvé Starou Boleslav a paní na recepci se mě ptala, zda mám vypichovátko...jak jsem byl vyjukanej, tak jsem s odpovědí zaváhal (ikdyž jsem vypichovátko měl) a paní mi pro jistotu dala takové bílé plastové s nějakým reklamaním popisem...to byl tak rok 2006-2007 - vypichovátko mám dodnes, není to žádný šperk, ale mám ho rád, je s příběhem...rád ho používám...
v MB je to letos katastrofa s pitch marky, dali i na odpaliště jedničky ceduli, ale je to bída...přitom je to tak krásný...pitchmark = rána na green...
 
Největší peklo je regionální tour mládeže, několik zkušeností za tímto turnajem a vždy greeny jak po kroupách.
Šel jsem za nimi když jen trénovali. A jestli budou takhle mladé vychovávat dál, bude brzo na hřištích dost peklo. Nutno ale uznat, že ty děti za to nemůžou, chovají se přesně tak, jak vidí doma (potkal jsem na terase a na parkovišti stádo rodičů, a takovou zbírku arogantních nabubřelých ***”doplň si sám” aby člověk pohledal).
 
Někdy mám pocit že z greenu neodejdu, kolik toho opravuji. Jsem rád že nejsem sám kdo má tuhle úchylku.
 
Beru to jako odměnu, že si můžu vypíchnout svůj pitchmark, a hrdě tak činím, neboť jsem tím pádem trefila green a nebyla to topinka! 😁
A posledně o jednom turnaji mi při průchodu kolem baru řekl náš greenkeeper, že mě viděl jak vypichuji cizí pitchmarky a že mi děkuje. Tak to mě zahřálo u srdéčka 🤗
 
Šel jsem za nimi když jen trénovali. A jestli budou takhle mladé vychovávat dál, bude brzo na hřištích dost peklo. Nutno ale uznat, že ty děti za to nemůžou, chovají se přesně tak, jak vidí doma (potkal jsem na terase a na parkovišti stádo rodičů, a takovou zbírku arogantních nabubřelých ***”doplň si sám” aby člověk pohledal).
Hele, poznala jsem na dětské tour i spoustu hrozně fajn rodičů, ale ano, někteří jsou opravdu jak píšeš :mad: a ano, některé děti ty divné návyky vstřebávají velice rychle.
 
Ona ta děcka prostě svůj pitchmark občas nenajdou či nevidí (zejména ty mladší). Já od začátku učím syna, že když nemůže najít svůj pitchmark, ať vypíchne alespoň jiný a i pokud už vypích svůj a vidí jiný, ať ho také opraví.
Pokud jsem ještě mohl synovi caddit, tak jsem to viděl na vlastní oči, jak kolikrát zmateně chodili po grýnu a hledali ten „svůj” pitchmark. Představ si, že budeš koukat na svět z výšky 1,3m - taky se ti bude hůř odhadovat místo dopadu a často ani nebudeš vědět, žes trefil grýn.
Ostatně nechápu, proč mohou mít caddyho jen do 12. let.
Tím samozřejmě neomlouvám nevypichování pitchmarků, jen k tomu dávám svůj pohled.
A u těch velkých? Tak tam nevypichování vidím obvykle u těch lepších HI, kteří si občas hrají na primadony.
Ostatně - neměla by to být část pracovní náplně práce rozhodčího, aby (pokud flajt sleduje), tak sledoval i chování hralčů na grýnech?
 
Trochu mimo OT - používám od začátku sezóny toto vypichovátko - funguje excelentně 👍
Mohu jen doporučit.
4770B6FE-9E67-4989-93B5-C631185B7EF0.jpeg
 
Obecně by mělo platit pravidlo, že po tvém odchodu by mělo vypadat co nejlépe.
Chodím v podvečer v týdnu a s narůstajícím číslem jamky roste počet neošetřených dopadů míčků, o víkendu chodím mezi prvními a opět stejná písnička , už tomu nerozumím. Svůj vypíchnu a ostatní v okolí , ale celý grýn?
Osobně používám už několik let tento TSC, za mne není lepší .
032939B6-63D8-4797-AED2-6F83324ED923.jpeg
 
Ostatně nechápu, proč mohou mít caddyho jen do 12. let.
Když jsem se o to zajímal (v době, co jsem hrál tu tůru) tak mi bylo sděleno, že caddy u starších hráčů zdržuje hru, rodiče kazí hráče svými radami a chtějí naučit se děti samostatně rozhodovat.

Upřímně tohle platí spíš pro tu kategorii do 12 let... Neviděl jsem nikoho, komu je 14-15+, aby si nechal někým kecat do svojí hry. Postrádá to logiku.
 
Ostatně - neměla by to být část pracovní náplně práce rozhodčího, aby (pokud flajt sleduje), tak sledoval i chování hralčů na grýnech?
Určitě, to že se hráč chová ohleduplně k hřišti sledujeme také...
 
Tady by mě zajímalo, jestli je to vážně pravda. Že rozdíl jedné hodiny od vypíchnutí dokáže udělat 14ti denní rozdíl. Nechci to nijak zpochybňovat, pitchmarky vypichuji vždy a všude, jen je to zajímavý fakt.
1634294247911.png


Dneska vykouklo na FB, dle vyšívání to musí být starý jak moje babička.
 
Je poměrně vtipné, že jako součást svého promovidea chcete ukázat, že i profíci pečují o hřistě a pečlivě vypichují pitchmarky. Ale nedáte si ani dost záležet na tom, aby to dělali správně…:(. Viz video níže a čas 6:25.

 
Je poměrně vtipné, že jako součást svého promovidea chcete ukázat, že i profíci pečují o hřistě a pečlivě vypichují pitchmarky. Ale nedáte si ani dost záležet na tom, aby to dělali správně…:(. Viz video níže a čas 6:25.

Bych jako laik řekl,že tímto způsobem potrhají kořínky ??? Mne to učili jinak ;) Dáš mi lekci až budu v květnu u tebe :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom