Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Výměna gripu

RobenekLukas

Nováček
Zdravím,

Obracím se na Vás všechny s dotazem výměny gripu na železech. Chci se zeptat jestli máte někdo zkušenosti s jinou tekutinou než originálním Solventem, který je poměrně drahý. Dočetl jsem se, že jako alternativu lze použít technický benzín případně prý i vodu. Jak to vidíte Vy a jaké máte zkušenosti

Děkuji za názory a případné Rady

Hezkou Hru!!
 
Ahoj,
lze uzit temer cokoliv, petrolej nebo klidne lak na vlasy. Je toho plny internet. Nicmene vazne moc nechapu, proc si s tim delat problemy... pokud to delas casteji, pak se ti par set korun do solventu investovat vyplati.
Pokud chces jednu hul, pak je snazsi to nechat nekde udelat. Prvni vymena zpravidla nedopada uplne dobre. ;)

Tady jsem k tomu neco kdysi psal https://www.19jamka.cz/threads/diy-corner-domaci-upravy-holi-delka-gripy.403/
 
ja jsem vyzkousel ruzne varianty a nakonec jsem zkusil original solvent. Neda se popsat jak brutalne lehce jde nasadit grip s originalnim solventem. S nahrazkami jsem se pekne potrapil
Spotreba je velmi mala .... takze cena je velmi relativni
 
ja jsem vyzkousel ruzne varianty a nakonec jsem zkusil original solvent. Neda se popsat jak brutalne lehce jde nasadit grip s originalnim solventem. S nahrazkami jsem se pekne potrapil
Spotreba je velmi mala .... takze cena je velmi relativni
Taky používám originál solvent. Nejprve malé množství naleji do gripu, protřepu a pak s tím poliji hůl s páskou nad plechem na pečení. Nakonec zachycený solvent naleji zpět do láhve, takže spotřeba solventu 0,0 prd. Na srovnání gripu mám tak 15 minut. S benzínem je na to tak minuta. Už jsem s tou láhví solventu udělal 6 kompletů a ještě mi tam na min. jeden zbývá a to jsem první 3 komplety použitý solvent vyléval.
 
Díky za Rady a Tipy. Vyzkoušel jsem lak na vlasy a musím říct že to byla naprostá brnkačka a pohoda. Ani jedna chyba všechny gripy sedí jako přibité. Takže bych z toho pro příště nedělal takovou vědu ;)
 
Díky za Rady a Tipy. Vyzkoušel jsem lak na vlasy a musím říct že to byla naprostá brnkačka a pohoda. Ani jedna chyba všechny gripy sedí jako přibité. Takže bych z toho pro příště nedělal takovou vědu ;)

Dobrý den,
koupil jsem ojete hole a gripy jsou hodně ojeté, někdy se místy i dorlí. Chtěl bych je přegripovat.
Chci se zeptat když pouziji nastřihanou oboustranou pásku je potřeba mezi ni a grip ještě obmotávat další obostranou pásku nebo to stačí pod grip?
Díky.
 
Dobrý den,
koupil jsem ojete hole a gripy jsou hodně ojeté, někdy se místy i dorlí. Chtěl bych je přegripovat.
Chci se zeptat když pouziji nastřihanou oboustranou pásku je potřeba mezi ni a grip ještě obmotávat další obostranou pásku nebo to stačí pod grip?
Díky.
Počet pásek pod gripem závisí od toho, jak velkou máš ruku. Standard je jedna páska.
 
Počet pásek pod gripem závisí od toho, jak velkou máš ruku. Standard je jedna páska.

Ahoj,
ruce mám spíše malé. Tak asi bude stačit ta jedna oboustraná páska.
Ještě se zeptám. Četl jsem, že misto Solvetu jde použít výskoček slivovice. Jde to s tím?
Díky.
 
Ahoj,
ruce mám spíše malé. Tak asi bude stačit ta jedna oboustraná páska.
Ještě se zeptám. Četl jsem, že misto Solvetu jde použít výskoček slivovice. Jde to s tím?
Díky.
Já používám technický benzín.
 
Díky za Rady a Tipy. Vyzkoušel jsem lak na vlasy a musím říct že to byla naprostá brnkačka a pohoda. Ani jedna chyba všechny gripy sedí jako přibité. Takže bych z toho pro příště nedělal takovou vědu ;)

Jaký lak na vlasy to byl? Normální ve spreji př. Libar..., Díky
 
Ahoj,
lze uzit temer cokoliv, petrolej nebo klidne lak na vlasy. Je toho plny internet. Nicmene vazne moc nechapu, proc si s tim delat problemy... pokud to delas casteji, pak se ti par set korun do solventu investovat vyplati.
Pokud chces jednu hul, pak je snazsi to nechat nekde udelat. Prvni vymena zpravidla nedopada uplne dobre. ;)

Tady jsem k tomu neco kdysi psal https://www.19jamka.cz/threads/diy-corner-domaci-upravy-holi-delka-gripy.403/
Ahoj, jaký ten lak na vlasy se dá použít? Máš s některým zkušenost? Myslíš ten co je standartně ve spreji nebo nějaká jiná tekutá varinata? Díky.
 
zkousel jsem ruzne tekutiny, i slivovici ( ktera nebyla k piti) ale zadna dobre nefungovala. Az jsem si koupil dve deci originalu a s tim to jde uplne paradne
Ahoj, a kde se dá koupit tak malé množství? Někde jsem četl, že Solvet snad přestali vyrábět. Díky.
 
Použil jsem klasicky jarovou vodu do rozprašovače a normálně to šlo. Stejně jako se lepí i reklamní fólie. Ideálně v kombinaci s kompresorem, protože pak je to úplně jednoduché.
 
Ano. Odmastíš shaft a nalepíš pásku. Nachystáš si grip, sundáš druhou stranu pásky, nastříkáš do gripu a na pásku jarovou vodu, nasadíš grip. Je potřeba si shaft někde upnout nebo to dělat ve dvou.
 
Ano. Odmastíš shaft a nalepíš pásku. Nachystáš si grip, sundáš druhou stranu pásky, nastříkáš do gripu a na pásku jarovou vodu, nasadíš grip. Je potřeba si shaft někde upnout nebo to dělat ve dvou.
Naředění Jaru cca 0,5L a kávovou lžičku Jaru ...
Za jak dlouho to uschne? 24 hodin nebo více.
 
Použil jsem klasicky jarovou vodu do rozprašovače a normálně to šlo. Stejně jako se lepí i reklamní fólie. Ideálně v kombinaci s kompresorem, protože pak je to úplně jednoduché.
Kompresor na co sundání gripu (tlakem vytlačí z shaftu) nebo k vysušení?
 
Dělal jsem to večer a druhý den už to bylo pevné. Použil jsem kompresor i k nasazování, protože to ten grip lehce nadnáší na tom shaftu a jde to mnohem lépe.
 
Najdi si to na YouTube je to tam přehledně vysvětleny. Taky jsem si to dělal doma a bez problémů.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom