Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Vymahatelnost poplatku za členství OGV + klub

slunecnisvit

Nováček
Ahoj, prosím, zda někdo také neřešil. Členství v Rakousku vs poplatek za členství. Přišla korona, vstup do AT byl uzavřen a členství v Herrensee jsem neuhradila. Přišla mi výzva k zaplacení i z minulého roku.
Je tato částka nějak nárokovatelná? Nevyzná se v tom někdo?
Díky moc.
M.
 
Ahoj, prosím, zda někdo také neřešil. Členství v Rakousku vs poplatek za členství. Přišla korona, vstup do AT byl uzavřen a členství v Herrensee jsem neuhradila. Přišla mi výzva k zaplacení i z minulého roku.
Je tato částka nějak nárokovatelná? Nevyzná se v tom někdo?
Díky moc.
M.
Dle meho narok maji. Casove omezeni vstupu bylo relativne kratke, navic dle navstevnosti z minulych let lze snadno dosledovat, zda vam uzavera vyrazne omezila vase bezne cerpani her.
 
Ahoj, prosím, zda někdo také neřešil. Členství v Rakousku vs poplatek za členství. Přišla korona, vstup do AT byl uzavřen a členství v Herrensee jsem neuhradila. Přišla mi výzva k zaplacení i z minulého roku.
Je tato částka nějak nárokovatelná? Nevyzná se v tom někdo?
Díky moc.
M.

Pokud je to obdobné jako v Česku, tak na hřišti vždy fungují 2 subjekty, majitel a klub. Klub za používání hřiště platí majiteli nějakou částku ( obvykle 80-90 % z poplatků, či předem domluvenou ) a část si ponechává na sportovní činnost. Někdy majitel hřiště zároveň i majitelem klubu, ale i v tomto případě je definováno kolik klub za co platí. Členské poplatky se platí klubu. Jejich výši a způsob přerozdělování financí určují stanovy klubu. Ve tvém případě je vysoce nepravděpodobné, že by stanovy pamatovaly na to, že cizí státní příslušníci jsou zbaveni povinnosti platit, když nemohou přijet do země. Takže povinnost uhradit příspěvek tam určitě bude. Na Tvém místě bych tedy příspěvek uhradil, aby nepropadlo členství. Pak bych vyčíslil kolik dní jsem nemohl přijet a pokusil bych si zažádat toho, kdo podle stanov může odpustit, či snížit roční poplatek ( obvykle o tom rozhoduje buď správní rada klubu nebo valná hromada ) , aby mi o tento počet dní poměrově snížili roční poplatek. Protože ten problém nevznikl vinou majitele hřiště, který musel hřiště udržovat i když se z Česka nedalo přijet a rozhodně na této situaci neprofitoval, tak si myslím, že spíše požadavek zamítnou. Nicméně za zeptání nic nedáš a zejména pokud by o tom rozhodovala valná hromada, šance tam je. Osobně bych ale nezkoušel, aby mi prominuli celou částku, to nevěřím, že je průchozí.
 
Mně se líbí, jak tady všichni mudrují, aniž by si přečetli stanovy klubu, doklady o členství, in eventum smlouvu o členství, nebo o výkonu členských práv, co klub to jiný model, ale to nevadí, poradíme. :(

Upřímně, bez znalostí konkrétních dokumentů mají zdejší rady /vyjma obecné rady k žádosti o snížení příspěvku/, stejnou cenu, jako jelení prd.
 
@slunecnisvit: co zkusit napsat klubu a slušně popsat situaci, případně jaké jsou možnosti řešení? Resp. nejprve se domluvit po dobrém?

Úplně si nemyslím, že situaci posledních dvou let měl kdokoli ve stanovách jakkoli rozumně a na všechny strany smysluplně podchycenou. Což samozřejmě neznamená, že nejsou v nějakých navazujících dokumentech.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom