Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Vylitá vodní překážka

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Přišlo emailem:

Hrál jsem jamku, míček ze zkutálel k vodní překážce. Když dojdu na místo, zjistím, že vodní překážka byla označena, ale po deštích voda přesáhla vyznačené hranice a míček je v této vodě "mimo" kolíky. Je to v tomto případě náhodná voda (když je spojena tato voda s vodní překážkou) a tedy mohu beztrestně dropovat, nebo je to součást vodní překážky? Díky za pomoc.
 
Podle mě je to náhodná voda, vodní překážka je jen to, co je jako vodní překážka označeno.
 
Souhlas, taky mě to napadlo jako první možnost - je to náhodná voda.
 
No označeno... to tak úplně není. Ona může být vodní překážka i neoznačená. Pak platí její přirozená hranice. Spíše bych se řídil tímto. Tedy voda mimo vodní překážku, pokud je nahromaděná dočasně, pak je to podle definice náhodná voda. Protože tam normálně nebývá. Tak bych to řešil já. ;)
 
Aha, takže když bude vedle fairwaye rybník, ale nebude označen kolíky / čárou, tak je to stejně vodní překážka a při zahrání míče do tohoto místa se postupuje stejně, jako u vodní překážky?
 
Jenze je tu maly problem, jak pak stanovim, kde je hranice vody?
tam kde je voda?
tam kde se uz nepostavim, je tam treba sraz?

A co kdyz je kolik jen sem tam a cary jsou nastrikane jen pri jistych turnajich
 
http://www.golf.cz/pravidlova-poradna/?show=1155

On to problém není. Jen někteří golfisté rádi prudí, polemizují, snaží se mít pravdu a ideálně získat výhodu tam, kde by ji soupeři sami neradi dopřáli. Ony ty pravidla jsou vcelku dobře popsána. Chce to ale trochu cviku, umět je číst a nehledat v nich co tam není.

A při této situaci si opět dovolím doporučit absolvovat kurz rozhodčího na začátku sezóny. Případové situace mají i s obrázky. [emoji111]
 
http://www.golf.cz/pravidlova-poradna/?show=1155

On to problém není. Jen někteří golfisté rádi prudí, polemizují, snaží se mít pravdu a ideálně získat výhodu tam, kde by ji soupeři sami neradi dopřáli. Ony ty pravidla jsou vcelku dobře popsána. Chce to ale trochu cviku, umět je číst a nehledat v nich co tam není.

A při této situaci si opět dovolím doporučit absolvovat kurz rozhodčího na začátku sezóny. Případové situace mají i s obrázky. [emoji111]
Díky za doplnění informace z pravidlové poradny. Jen se tedy k tomu ještě zeptám na podtržené, abych měl jasno a dělal to případně na hřišti správně:

„Vodní překážka“ je jakékoli moře, jezero, rybník, řeka, strouha, odvodňovací příkop nebo jiný otevřený vodní tok (bez ohledu na to, zda obsahuje nebo neobsahuje vodu) a cokoli na hřišti, co je podobné povahy. Veškerá půda a voda uvnitř vodní překážky jsou její součástí."
Jestliže cokoliv z prvního řádku není označeno kolíky, pak hranici takové překážky tvoří přirozená vodní hranice.
Pokud v takové ploše (není označena kolíky) voda chybí, pak hranici tvoří někdy ostrý břeh (vyschlá řeka), jindy je to blátivé dno byť je břeh pozvolný (vypuštěný rybník).

V takovém případě tedy stanovím hranici já (na základě informací dostupných v konkrétní situaci a na konkrétním místě) a já tedy rozhoduji, zda je míč ve vodní překážce, či nikoliv?
 
Z osobní zkušenosti, a i doporučení školícího, je vhodné se na tom domluvit s hráči ve flightu. Stejně jako se to dělá například při určení referenčního bodu kudy míček do vody prošel. Pokud se neshodnete, pak volat rozhodčího. Případně hrát 2 míče a rozhodnout později. Pokud by to bylo čistě na hráči, pak by si tu hranici mohl určit ke své maximální spokojenosti a případně tak získat nemalou výhodu.
 
Btw co u bunkeru tahle (obdobná) situace? Je míček v překážce, nebo není? Reálná situace z Olsovek, jamka c. 8.

49376F7B-76B5-4FC9-8EEB-F77433D8BEDB.jpeg
 
Můj názor: není v bunkeru. Je mimo přirozenou hranici bunkeru. Ale asi by bylo fajn, kdyby s tím správa hřiště něco udělala. Včera v Beřovicích jsem byl taky na sedmičce v podobné situaci.
 
Můj názor: není v bunkeru. Je mimo přirozenou hranici bunkeru. Ale asi by bylo fajn, kdyby s tím správa hřiště něco udělala. Včera v Beřovicích jsem byl taky na sedmičce v podobné situaci.

Řešil jsem to obdobně, to znamená, bral jsem míček, že leží mimo bunker (překážku). Na druhou stranu - nebylo to úplně vyjímečné a rozhodně tímto směrem nikdo nehraje, že by to vysypal mimo.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom