Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Vykecávky na téma: Proč hrajeme golf (duben 2018)

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Golfové vykecávky na téma: Proč hrajeme golf
duben 2018​

  1. Proč vy osobně hrajete golf?
  2. Hobby hra nebo turnaje a proč? Resp. vnímáte golf více jako sportovní/soutěžní či volnočasově-společenskou aktivitu?
  3. Vnímáte časovou náročnost golfu nebo je to faktor, který u vás nehraje roli? Jak s tím bojujete a co jste golfu ve svém životě přizpůsobili?
  4. Jedna otázka pro odvážné: Vzpomenete si na něco z uplynulé sezóny (sezón), co pro vás zavánělo větším či menším průserem spojeným s golfem a nakonec se v dobré obrátilo?
  5. A závěrem jedna odlehčená: Které slovo/a vám vylítne z úst při nepovedené ráně?
  • + dobrovolně libovolná fotka pro dokreslení vaší vykecávky

PS: Golfové vykecávky. O co jde? O možnost vykecání se na tématické zapeklité otázky (víceméně golfové či s golfem související) položené 19.jamkou. Jakým způsobem kdo odpoví, je na každém z nás, originalita a kvalita odpovědi se cení. Odpovědi mohou být krátké, ale i dlouhé - nicméně zkuste se nad odpovědí zamyslet a rozepsat se. Je to vlastně taková obdoba dotazníkových otázek zasílaných Jamkou golfovým resortům - kdo chce, odpoví. Mnohé z toho už se někdy na jamce řešilo, ale doba jde dál, lid se mění, názory a zkušenosti také. Reagovat na příspěvky možno, nicméně konstruktivně. Dobré je používat tlačítko: To se mi líbí, shot! Na konci sezóny pravidelné "vykecávatele" 19.jamka jistojistě adekvátně odmění!
 
Upraveno:
1. Protože mě chytil a už nepustil..
2. Rád hraju turnaje, ale celkem omezeně, hlavně kvůli financím a času, v týdnu to většinou nedávám a o víkendech občas marshall a někdy mě chtějí taky vidět doma(mám víkendovou přítelkyni..:):):))
3. V týdnu nikoliv, hraju jak nejvíc můžu, klidně 5x , někdy jen devítku, někdy třeba 2x public, podle kolegů nebo chuti..
4. Nic si nevybavuju, tak se asi nic nestalo..
5. To je na hovno.. Případně nevím proč(němčináři prominou, napíšu to foneticky..:):):)) šajze katze..
 
1. Protože mi sluší.

2. V podstatě je mi to jedno. Hlavně, že je hezky a sluší mi to. Dříve jsem to skóre samozřejmě řešil, ale od do by co vím, že umím slušně zahrát to neřeším. Když zrovna slušně nezahraju, tak jsem prostě jen neměl den a jsou špatně posekané greeny.

3. Hraju podle nálady. Když je čas a nálada tak jdu. Když je nálada a není čas tak si ho udělám. Když je čas ale není nálada tak hru nechám na jindy. Nejvíce jsem golfu ve svém životě přizpůsobil šatník.

4. 16.7.2017 to na krajské soutěži na Černém mostě na jamce číslo 3 zavánělo skórem 10. Naštěstí jsem putt na 9 proměnil! A díky dvěma birdie na závěr hřiště jsem vyhrál týmový Birdie Bank.

5. Myslím, že je to tradiční "Do hajzlu" nabo spíše smutné "Ale nééé, Koudelníku... :( ". Je to velmi zřídka. A převážně to následuje po ráně hybridem. Netuším proč ho hraju, když ho vlastně vůbec nemám rád. Asi to cítí a takhle se mi za tu nelásku mstí. Spíše než za nepovedenou ránu si zanadávám za zapomenutý krém na opalování nebo pozdě příchozího parťáka na týčko.
 
1. Hledal jsem nejaky levny, nenarocny sport, ktery nevyzaduje zadne specialni vybaveni, lze provozovat prakticky kdekoliv, je tymovy a nezere moc casu.
2. Golf hraji pouze profesionalne, je to tedy prace a zadna zabava.
3. Golf je rychlovka, zadny problem zde neni.
4. Jednou mi nevysel chip-in, tak jsem pouzil putter. Nastesti jsem to z tech 17ti metru dal.
5. Nejhorsi vyraz je asi "metr vedle, nez jsem zamyslel" nebo "prilis mnoho backspinu"
 
Upraveno:
1. Abych poznal vás, kluci a holky ;)
2. Jsem soutěživý typ, takže ať už hraju turnaj nebo jen tak, vždycky chci někoho porazit. Ale na druhou stranu, často si vystačím s tím, když porazím sám sebe ;).
3. Žiju se svojí ženou šťastně a spokojeně už 30 let. Věnuji golfu tolik volného času, aby to tak i zůstalo. Jiné omezení nemám.
4. S golfem je vždy vše růžové
5. Vždy chci říct něco jako "i copak jsem to já nešika provedl, příště si na to musím dát pozor" ale vyleze z toho něco jako " do prd..e, zasr..á zkur...á práce, já jsem takovej ko..t"
 
1. Proč vy osobně hrajete golf?

Kvůli tomu, že jsem venku. V parku, na hřišti. Mám hodně rád stromy a hřiště, která nejsou placka, ideálně s velkou různorodostí jamek a když to jde, tak s výhledy po okolí. Je to pro mě procházka, relax... jako celoživotní ajťák, který většinou sedí před monitorem v nějaké zatuchlé místnosti - prostě jsem venku.

2. Hobby hra nebo turnaje a proč? Resp. vnímáte golf více jako sportovní/soutěžní či volnočasově-společenskou aktivitu?

Raději hobby hra. Turnaje mě baví, ale jsem u toho tak nějak ve stresu, protože se to prostě hodnotí a je to více svázané. Což je pitomé, když jich tedy pár pořádám. Pro mě i turnaj je spojený především s organizovanou společenskou aktivitou. O soupeření s ostatními na dálku mi moc nejde. Je to docela zajímavé, ale pro mě golf na amaterské úrovni je tak náhodný sport, že prostě to nedokážu brát tak, jako hobby běžecké závody, kde se i v deseti lidech snažím prostě vyhrát.

3. Vnímáte časovou náročnost golfu nebo je to faktor, který u vás nehraje roli? Jak s tím bojujete a co jste golfu ve svém životě přizpůsobili?

Vnímám hodně a je to pro mě problematické, především jak pravidelně skloubit rodinu, trénink, hru, zábavu, práci. Jako největší problém vidím, že nemám dostupné hřiště nebo malé jamky někde u oblíbené hospůdky, kavárny. Prostě jak posedět v klubovně a nejet pak hodinu domů autem - netuším. Nejde o to, že bych nutně musel pít, jde o to, že po pobytu na hřišti mám úplně vnitřní odpor si sednout zpátky do uzavřeného prostoru auta a někam se přesouvat. O, jak krásné by bylo mít hřiště s hospodou/klubovnou hned za rohem.

4. Jedna otázka pro odvážné: Vzpomenete si na něco z uplynulé sezóny (sezón), co pro vás zavánělo větším či menším průserem spojeným s golfem a nakonec se v dobré obrátilo?

Jo, organizace pilotního ročníku RequoCup v Kunětické Hoře. Vzpomínám si velmi živě doteď, jak mi zatrnulo, že v létě jsem měl pocit, jak se podařila domluvit výhodná cena pro Jamkaře na fee a 14 dní před akcí člověk zjistí, že to byla standardní cena resortu - zimní cena. Připadal jsem si jak blbec a doteď si na to semtam s orosením čela vzpomenu - vůbec mě to při organizaci nenapadlo, že bych nebyl jako promoter informován, že resort sníží běžné ceny a dozvím se to skorem až jako poslední od překvapených členů Jamky, kterým jsem to sám dopředu prezentoval jako kdovíjak výhodnou nabídku :(. No, zkušenost do budoucna. Nakonec ale byla akce parádní a věřím, že mnoho z nás má spoustu zážitků, prostě - bylo to poprvé a to je jen jednou.

5. A závěrem jedna odlehčená: Které slovo/a vám vylítne z úst při nepovedené ráně?

Moc se nevztekám. Ale někdy se to sejde a vylítne v různém tvaru: "Doprdele už, mám tohle zapotřebí?"

+ dobrovolně libovolná fotka pro dokreslení vaší vykecávky

IMG_20170819_202235.jpg

Když vidíte jamky při procházce lesem v místě, kde nejbližší hřiště je 30 km daleko, a přemýšlíte, jak by se tady to nejlépe zahrálo, víte, že už je na léčbu pozdě. Foto z Milčic u Blatné. Nějaká louka v lese. :)
 
Upraveno:
1. Hledal jsem nejaky levny, nenarocny sport, ktery nevyzaduje zadne specialni vybaveni, lze provozovat prakticky kdekoliv, je tymovy a nezere moc casu.
2. Golf hraji pouze profesionalne, je to tedy prace a zadna zabava.
3. Golf je rychlovka, zadny problem zde neni.
4. Jednou mi nevysel chip-in, tak jsem pouzil putter. Nastesti jsem to z tech 17ti metru dal.
5. Nejhorsi vyraz je asi "metr vedle, nez jsem zamyslel" nebo "prilis mnoho backspinu"
Pošli mi prosím telefon na svýho cvokaře, vypadá to, že je fakt dobrej ... :p:p:p:D:D:D
 
1. Proč vy osobně hrajete golf?

Zkusil jsem to, začalo se mi to líbit, chytlo mě to a dnes je to po práci moje nejčastější činnost. Prostě tím golfem žiju.

2. Hobby hra nebo turnaje a proč? Resp. vnímáte golf více jako sportovní/soutěžní či volnočasově-společenskou aktivitu?

Jak kdy, polovina her jsou turnaje, druhá volná hra. Z volné hry jsou 3/4 s kamarády a zbytek sám jako podvečerní relax, kdy tzv. zavírám hřiště. Pokud je k tomu ještě západ slunce, tak je to zážitek, ze kterého žiji dalších několik dní.

3. Vnímáte časovou náročnost golfu nebo je to faktor, který u vás nehraje roli? Jak s tím bojujete a co jste golfu ve svém životě přizpůsobili?

S časem bojuji pracovně i v rodině, ale jít hrát golf - zkrátka je to někdy silnější než já a jít musím.

4. Jedna otázka pro odvážné: Vzpomenete si na něco z uplynulé sezóny (sezón), co pro vás zavánělo větším či menším průserem spojeným s golfem a nakonec se v dobré obrátilo?

12 ran na jedné jamce při mistrovství klubu na rány. Nejhorší výsledky roku 96 a 97 při II. lize (na rány). V dobré se to neobrátilo.

5. A závěrem jedna odlehčená: Které slovo/a vám vylítne z úst při nepovedené ráně?

"Ty vole" a vzápětí si vynadám "Ty si takovej kokot" nebo "Ty si takový jelito".
 
Pošli mi prosím telefon na svýho cvokaře, vypadá to, že je fakt dobrej ... :p:p:p:D:D:D

Tebe taky trenuje psychiatr? :D
 
1. Proč vy osobně hrajete golf?

Kvůli tomu, že jsem venku. V parku, na hřišti. Mám hodně rád stromy a hřiště, která nejsou placka, ideálně s velkou různorodostí jamek a když to jde, tak s výhledy po okolí. Je to pro mě procházka, relax... jako celoživotní ajťák, který většinou sedí před monitorem v nějaké zatuchlé místnosti - prostě jsem venku.

2. Hobby hra nebo turnaje a proč? Resp. vnímáte golf více jako sportovní/soutěžní či volnočasově-společenskou aktivitu?

Raději hobby hra. Turnaje mě baví, ale jsem u toho tak nějak ve stresu, protože se to prostě hodnotí a je to více svázané. Což je pitomé, když jich tedy pár pořádám. Pro mě i turnaj je spojený především s organizovanou společenskou aktivitou. O soupeření s ostatními na dálku mi moc nejde. Je to docela zajímavé, ale pro mě golf na amaterské úrovni je tak náhodný sport, že prostě to nedokážu brát tak, jako hobby běžecké závody, kde se i v deseti lidech snažím prostě vyhrát.

3. Vnímáte časovou náročnost golfu nebo je to faktor, který u vás nehraje roli? Jak s tím bojujete a co jste golfu ve svém životě přizpůsobili?

Vnímám hodně a je to pro mě problematické, především jak pravidelně skloubit rodinu, trénink, hru, zábavu, práci. Jako největší problém vidím, že nemám dostupné hřiště nebo malé jamky někde u oblíbené hospůdky, kavárny. Prostě jak posedět v klubovně a nejet pak hodinu domů autem - netuším. Nejde o to, že bych nutně musel pít, jde o to, že po pobytu na hřišti mám úplně vnitřní odpor si sednout zpátky do uzavřeného prostoru auta a někam se přesouvat. O, jak krásné by bylo mít hřiště s hospodou/klubovnou hned za rohem.

4. Jedna otázka pro odvážné: Vzpomenete si na něco z uplynulé sezóny (sezón), co pro vás zavánělo větším či menším průserem spojeným s golfem a nakonec se v dobré obrátilo?

Jo, organizace pilotního ročníku RequoCup v Kunětické Hoře. Vzpomínám si velmi živě doteď, jak mi zatrnulo, že v létě jsem měl pocit, jak se podařila domluvit výhodná cena pro Jamkaře na fee a 14 dní před akcí člověk zjistí, že to byla standardní cena resortu - zimní cena. Připadal jsem si jak blbec a doteď si na to semtam s orosením čela vzpomenu - vůbec mě to při organizaci nenapadlo, že bych nebyl jako promoter informován, že resort sníží běžné ceny a dozvím se to skorem až jako poslední od překvapených členů Jamky, kterým jsem to sám dopředu prezentoval jako kdovíjak výhodnou nabídku :(. No, zkušenost do budoucna. Nakonec ale byla akce parádní a věřím, že mnoho z nás má spoustu zážitků, prostě - bylo to poprvé a to je jen jednou.

5. A závěrem jedna odlehčená: Které slovo/a vám vylítne z úst při nepovedené ráně?

Moc se nevztekám. Ale někdy se to sejde a vylítne v různém tvaru: "Doprdele už, mám tohle zapotřebí?"

+ dobrovolně libovolná fotka pro dokreslení vaší vykecávky

Zobrazit přílohu 4357
Když vidíte jamky při procházce lesem v místě, kde nejbližší hřiště je 30 km daleko, a přemýšlíte, jak by se tady to nejlépe zahrálo, víte, že už je na léčbu pozdě. Foto z Milčic u Blatné. Nějaká louka v lese. :)
Ad 3. Přestěhuj se do České Lípy. ;)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom