Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Vykašlat se na dřeva (zatím)?

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Tak taky se podělím se svým myšlenkovým pochodem, jak zlepšit letos svojí hru a víc si to na hřišti užít. Začal jsem loni, řekl bych, že trénuji docela poctivě. Na počátek jsem si koupil celý set Strata, no a v mém případě po cca třech měsících jsem ho vyměnil za železa Ping i30, protože pocit z odpalu byl naprosto neporovnatelný - prostě najednou ty hole dělaly to, co zkušenější říkali, že dělat mají. Získal jsem dojem, že úplně s těmi začátečnickými sety může hrát člověk skutečně jen na začátku a nebo naopak už zkušený člověk, protože ta hul vůbec nevede a nedělá to co má. No, a o hybridech, dřevech a driveru vůbec nemluvím. I sem se těch holí bál. Takže nejprve jsem vyměnil železa za Pingy 5-P, bazarové wedge 52/56/60 Cleveland (supr) a putter a teď mám půjčený hybrid 4 a docela to jde. 

A začal jsem pokukovat po dřevech, s logikou, že by člověk měl postupovat postupně, od nejkratších holí k nejdelším (tím netvrdím, že jsem ty krátké zvládl)... a u dřev jsem úplně narazil. Ono nemám ani stabilní 5tku železo, ten hybrid je trochu lepší, dřeva jsou ale úplná tragedie. Prostě vůbec z nich nemám dobrý pocit. A pak jsem začal uvažovat, kdy které hole vlastně použiju, na své úrovni a z toho jsem si postupně poskládal, že mi vlastně jde o umístění míčku v poli z odpaliště, ideálně na ferweji, tam kde je místo, ve vzdálenosti kolem 200metrů s rozumnou mírou spolehlivosti. A pak už to s těmi železy nějak doťukám, případně s hybridem. Teď si na to beru právě ten hybrid 4, ale rozhodl jsem se se, že zkusím tedy i ten driver, mám půjčený, začínám trénovat, tak snad to půjde. Chtěl jsem to takto prokonzultovat a zeptat se, jestli je velkou chybou takto dřeva přeskočit a vrátit se k nim až třeba časem... ?
 
No v tvém případě bych se vůbec nebál s tím počkat a stabilizovat železa. Když umíš být železem na 200 m, není kam spěchat podle mě. Nic ti neuteče, dlouhej jsi dost.
Spíš potřebuješ, abys byl stabilně v pokaždé stejné vzdálenosti těmi železy. A samozřejmě směr ten co chceš. S tvým přístupem k tréninku toho letos dosáhneš a příští rok ten driver a dřeva...
 
Jasně, ono bohužel ty železa téhle vzdálenosti dosahují, jen když udělám tanec golfovým bohům, obětuji tři myši, a k tomu si dám drobné do pravé kapsy a hlavně - na drivingu. Realita na hřišti je jiná. netvrdím, že se to nezlepší, ale pětka železo mi přijde docela těžká hůl. Zároveň bych rád získal postupně jistotu, abych na těch 200 metrů šel relativně klidně, z odpaliště, driverem, klidným švihem, což je pro mě s pětkou železem venku skutečně nedosažitelné... 
 
Tak muj nazor znas, ale pro pripadne ostatni:
Muj trener radi s driverem zacit co nejdrive (tedy pote, co uz clovek trochu pali zelezy a hybridem)... a obecne se nevyhybat zadnym holim s tim, ze neni potreba hned vse tahat na hriste. Navic s driverem se clovek (zacatecnik) musi trochu kamaradit... ten co mas ti nemusi sednout, stejne jako ten Strata set. 

Rika se, ze driver je nejtezsi hul, ja osobne si myslim, ze nejtezsi je pouzitelne 3W neb driver si natyckuji dle potreby a zasahuji fairway, ktera je k tomu urcena. :) Navic to nikdy nefunguje tak, ze se "naucis" zeleza a pak se budes "ucit driver". Vzdy te to bude srabit, tzn. budes chtit zlepsovat i ta zeleza. Zkusenosti clovek ziskava spise na hristi nez na drivingu. Je to hodne o hlave, kdy proste stojis pred tim jezerem a vis, ze tech 140m carry to proste byt musi. :) 

Jinak pokud by si umel zelezem stabilne zahrat 200m, tak driver v principu "nepotrebujes". To je +- vzdalenost, na kterou se pocita ze hrajes prvni ranu ze zlutych... dalsi vec je nejaky cil: chces se naucit hrat i driverem nebo chces ziskat nejaky HCP nebo pocet ran? Cest k cili je vice. Napriklad 2h... :) 
 
Jarda: V podstatě abych se toho nebál. :) Ono těch trenérů je více, já si z toho beru takové to nejlepší z různých úhlů pro daný okamžik a čas. 

jan: je to nejspíš tak, jak říkáš, ale železem prostě stabilně 200 nezahraju asi ještě hodně dlouho. Mé cíle jsou následující na letošek, především zdokonalit krátkou hru - není nic horšího, než se dostat na 50 metrů od jamkoviště a pak potřebovat tři rány, než se mi míček na tom jamkovišti usadí, protože jednou přestřelím, potom se mi odkutálí mimo atp. Patování je sice taky takové - ale tam už mi to psychicky tak nevadí, byť se samozřejmě vztekám. No a potom umět stabilně usadit při odpalu z týčka míček na ferveji. Já vlastně, si myslím, ty dřeva prostě nepotřebuji, za prvé z nich mám respekt, za druhé mě nebaví (což asi bude souviset) a za třetí... prostě ten driver na to odpálení je mnohem milosrdnější, pokud udržím hlavu klidnou, přijde mi.
 
Tak já taky z troškou do mlýna. Je tom můj subjektivní názor a nikomu ho nenutím. Driver používám, je to vlastně jedna z nejoblíbenějších holí, a měl jsem ho hned jak jsem poprvé šlápl na trávu, výsledek tristní ale o to víc jsem to chtěl umět. A co se týče dřeva tak jsem trojku prodal, protože z týčka to celkem šlo ale z ferveje to byla zbytečná hůl. K použití pouze na 5paru s výsledkem kratším než celkem jistou 7i. Takže v současné době driver, 3h, 4h, 5-pw a tři wedge a ta trojka dřívko mi nikde nechybí, páč druhou na green na pětiparu stejně nepůjdu a rozdíl při ideálně trefených 3h nebo 3w může dělat max 20m, tak do greenu půjdu 7i a ne 9i. A hlavně musí se to hrát pro radost, tak proč se trápit že?  ;)
 
A jinak začíná Honda Classic tak jdu trénovat k bedně  :D
 
Karlos, mam stejny nazor. Krom nejakych silenosti ala Stirin No. 9 to clovek nevyuzije.

Navic zkazeny h3 nebo i7 je jina kava nez slice w3: h3 jsem 150 rovne a pak 50m ostre doprava (slice) nedal nikdy... :))
 
Moje nejlepší číslo na 9 Štiřín je 9 páč je to par9. :mrgreen: Na omluvu jsem tam hrál jen dvakrát přátelskou hru, ale pětipar je to úděsnej.
 
Koukám, kolik lidí nemá rádo dřeva... Já začal pětku a teď trojku. Na hřišti mi to s tím docela jde. Rozhodně lépe, než hybridy. Může to být i tím, že dřeva mám sice starší, ale kvalitní, kdežto hybridy jsem zkoušel jen ze zacatecnickeho setu.
Driver zatím pro ně naprosto nezvládnutá hůl, ovšem mám s ním odehráno tak deset ran...
 
Ja mam drevo tez rad, mam ho na podlaze, v aute a tak. :))
Jinak nekvalitni hybridy jsou taktez o nicem, clovek s nimi zahraje, ale neporozumi v cem je to kouzlo. Nekvalitni drevo je dobre jen k rajcatum...

Karlos: par 9 sedi! Tam oslavuje snehulaka kde kdo! Udajne je to statisticky nejtezsi par 5 v CR. Ta "druha" (pro nas 200m drive max total spise 3.) z kopce pres vodu je proste total. Dva az tri mice "jezerni dan" a pak skrt a pryc dom. :))
 
Karlos: já mám zatím jen H4, docela mi sedne, přijde mi jako mnohem přátelštější hůl, než hokejka 5 železo, ale chtěl jsem se zeptat, když máš h4 a h3, máš jeden model/řadu? Pocitově máš v nich rozdíl? Já vlastně přemýšlím alespoň teď z počátku obdobně. Podstatné mi přijde dobře umístit míč s týčka a pak to relativně spolehlivě doplácat na jamkoviště železy. Dřevo si při hře na své úrovni zatím neumím vůbec představit, kdy bych ho - vyjma týčka, vlastně použil a domnívám se, že driver je milosrdnější, než dřevo, i na hru s týčka, co se týče možnosti chyby. Ale předpokládám, že asi časem kouzlo dřev najdu.

Ještě k tomu hybridu... reálně jsem uvažoval, že bych místo hybridu pokukoval po 4 železu, možná i trojku, ale jsem rád, že jsem to neudělal, zatím. Takže prakticky to u mně většinou teď vypadá tak, že v poli hraju 4H, 7-P, 52-56-60, P, s určitým pocitem jistoty, že to jde.
 
Javor! Driverem v klidu poslat míč do hry, zbytečně ale nehonit vzdálenost, a pak si hrát železy do grýnu. 3FW pro mě vždy byla vražda smrt zabití! Tu jsem nebyl schopen trefit snad ani z týčka. Takže šla. 5FW mi při hraní vždy udělala mnohem lepší službu. Nicméně své hole musíš mít v první řadě rád. Jinak mohou být technologicky kde chtějí a stejně nedáš ránu. Tohle určitě znáš, minimálně u patru. ;-)
 
Michale, jestli chces, nejakou 2, 3, 4 ti muzu pujcit, ale podle me ti to nepomuze. 
Spise bych se kouknul po h3 se slusnym loftem. Tedy 19 max. Nejde jen o carry, ale i o dobeh. Rozdil tam je celkem veliky, a technicky ta rana mi neprijde prilis slozita. 
Ja aktualne pouzivam h5 a h3. H5 historicky, neb jsem mel drive problem s velmi nizkou trajektorii. 

Nyni resim, ze prejdu na kombo h2 (17) a h4 (22). Jinak zeleza mam (4)5-Pw, pak 52*50, 56, 60 a 64. 
i4 nebo i5 pouzivam pouze na zachrane rany (z lesa nebo pred stromy) - podstrelovani stromu. Mam takovou divnou push ranu, co leti strasne nizko, ale total klidne i 120m. Trefuji se s tim dobre i mezi stromy atp. 
Wedge pouzivam trochu jinak: 56 a 60 hraji bezne i pomalejsi fullswing, kde mi fakt slusne sedi vzdalenost. 64 je na kratky oblouk, co chci zastavit na greenu, a 50tka ne ruzne chipy... ale s tou mam problemy a posledni dobou to same hraji Pw, takze to pujde asi ven. Nahradim to jinou 56kou - kdyz clovek hraje nejake kameni, hodi se mit nejakou starou sekeru a nenicit si kovanou hul. 

Laska k holim, rany odnasi. :) 
 
Requo řekl:
Karlos: já mám zatím jen H4, docela mi sedne, přijde mi jako mnohem přátelštější hůl, než hokejka 5 železo, ale chtěl jsem se zeptat, když máš h4 a h3, máš jeden model/řadu? Pocitově máš v nich rozdíl? Já vlastně přemýšlím alespoň teď z počátku obdobně. Podstatné mi přijde dobře umístit míč s týčka a pak to relativně spolehlivě doplácat na jamkoviště železy. Dřevo si při hře na své úrovni zatím neumím vůbec představit, kdy bych ho - vyjma týčka, vlastně použil a domnívám se, že driver je milosrdnější, než dřevo, i na hru s týčka, co se týče možnosti chyby. Ale předpokládám, že asi časem kouzlo dřev najdu.

Ještě k tomu hybridu... reálně jsem uvažoval, že bych místo hybridu pokukoval po 4 železu, možná i trojku, ale jsem rád, že jsem to neudělal, zatím. Takže prakticky to u mně většinou teď vypadá tak, že v poli hraju 4H, 7-P, 52-56-60, P, s určitým pocitem jistoty, že to jde.
 Jo, jeden model Adams A7 na Proforce V2 reg, lofty 19 a tuším 22. Tak nevím jak myslíš ty pocity, asi kdybych měl každej jinej? Jednu dobu když jsem byl uplně marnej jsem přemýšlel o celým hybridním setu už od PW(tuším že Cleveland Altitude), protože jsem trefoval hybridy dobře z týčka. Jinak si subjektivně myslím že na týčku je hybrid takovej jednodušší, plácneš a letí, no a z ferveje už jsem se celkem taky naučil, i když nevím jak to mají ostatní, je den kdy lítá všechno a přibližně tam kam má, za 20 hodin jdu znova na hřiště a nelítá nic. No a pro sebe mám takovou hlášku  :  Když už si myslím že jsem na to přišel tak přijdu na to že jsem nepřišel vůbec na nic. :D
 
karlos řekl:
Moje nejlepší číslo na 9 Štiřín je 9 páč je to par9. :mrgreen: Na omluvu jsem tam hrál jen dvakrát přátelskou hru, ale pětipar je to úděsnej.
Já tam hraji častěji a vytvořil jsem si taktiku jak se dostat na  jednoduché double bogey  a jednou se povedl se štěstím i par.
1W voda, stačí rovná rána , nebo mírně na levou stranu a spolehlivě do vody doběhne. :evil:  Drop a 3H,  při dobře trefené ráně, mírně na levou stranu je míč za cestou a zbývá cca 140m rovně    do mírného kopce. Potom už záleží jestli to tam ten den padá nebo né. :lol:
 
jan řekl:
Michale, jestli chces, nejakou 2, 3, 4 ti muzu pujcit, ale podle me ti to nepomuze. 
Spise bych se kouknul po h3 se slusnym loftem. Tedy 19 max. Nejde jen o carry, ale i o dobeh. Rozdil tam je celkem veliky, a technicky ta rana mi neprijde prilis slozita. 
Ja aktualne pouzivam h5 a h3. H5 historicky, neb jsem mel drive problem s velmi nizkou trajektorii. 
Díky za nabídku, počkám s tím ale asi časem. Byť si asi dokážu představit, h3, i h2 místo dřev. Nevypadá to pak divně? Resp. je mi jasné, ať si každý hraje s čím chce pokud je to schváleno, ale asi to musím nechat ještě v hlavě uzrát a projít nově pár hřišť, abych si řekl, co mi skutečně chybí. Vypadá to, že jsem žádnou kritiku za to, že se zatím bojím dřev neschytal, tak to je to hlavní. Btw. když tě tak poslouchám, tak koukám, že to pravidlo 14 holí má něco do sebe. :-D Btw. když tak často střídáš hole, jak poznáš, kdy je problém v holi a kdy v hlavě resp. rukách? Mně přijde, i když mám jedny hole, jako kdybych je vždy o trochu lépe poznal každý týden víc...
 
On te nikdo nidky asi kritizovat nebude, neb to je vec kazdeho hrace. Jinak tu zapujcku jsem myslel jako zeleza, aby sis zkusil 2i nebo 3i. Aktualne mi prijde, ze to resis moc teoreticky ala mel bych hrat drevem, nicmene realita je o tom jakou ranu potrebujes ne cim to hrajes. V soucasne dobe je videt cim dal vice bagu, kde dreva chybi. Zejmena u vyssich hcp. Ja to moc dobre chapu, byt bych tam tu 3w rad mel a byl cooler :))

Mozna te to prekvapi, ale ja hole v realu moc nestridam. Hodne holi zkousim, ale sestava v bagu se meni jen zridka. Jak psal nekdo vyse, musis tem holim verit a mit je rad. Za celou minulou sezonu jsem v bagu na hriste nezmenil nic, krom putteru, ktery me ale fakt srabil - neni nic horsiho, nez kdyz se vam hul moc libi, ale totalne to dre. Pak jeden pokus na driver. Ke konci sezony se mi uplne sesypala technika - netrefil jsem nic, takze uz to nebylo o holich.
Ted pres zimu tunim "novy" svih, a s tim mam nasteven trosku jiny bag. jeste tak tyden dva trenovani a zkusil bych, jake z toho budou vzdalenosti na drivingu. To mi pomuze udelat finalni volbu hybridu, kde mam hodne moznosti (= hodne holi) a papirove (pocit a rychlost hlavy) je trefuji hodne podobne. Ale jakmile to doladim, pres sezonu uz to moc chtit menit nebudu. Mam nejake osobni cile a hlavne se chci bavit.

Na nejake treningove 9tky brzy rano si obcas holi beru vice nez 14. Nekdy hraji 2ma micky a zkousim experimenty. Kdyz totiz clovek jde regulerni turnaj ci plny flight, toto si nelze dovolit, coz vede ke stereotypu. Proto bych letos rad sel na par Texas scramble turnaju, ktere jsou na toto skvele a dovoli zkouset jit za hranu. :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom