Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Vyhlašování výsledků turnajů, túr

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Už jsem něco zažil, jak hráč, tak organizátor, byť v malém. Spoustu neuvěřitelných historek jsem i zaslechl. Jaké máte zkušenosti a případně tipy, co je dobré a čemu se naopak vyhnout? Já bodově, co mě k tématu napadá:
  • vyhlašování výsledků turnaje, túry, které se děje na konci otevírací doby daného resortu, je nevděčné - zavřou krám a hotovo
  • spousta lidí, hráčů, nečeká na vyhlášení výsledků a hlavně honem, honem rychle domů
  • prý existují turnaje, kde se žádné společenské vyhlášení neděje a je pak vyhlášeno na internetu, s tím, že vítěz má schovanou cenu na recepci (uf, tomu říkám využití startovného)
  • ...
Kde a co se vám co líbilo a kde a co naopak ne? Je jasné, že je rozdíl jednorázový turnaj a vícekolovou túrou...
 
Už jsem něco zažil, jak hráč, tak organizátor, byť v malém. Spoustu neuvěřitelných historek jsem i zaslechl. Jaké máte zkušenosti a případně tipy, co je dobré a čemu se naopak vyhnout? Já bodově, co mě k tématu napadá:
  • vyhlašování výsledků turnaje, túry, které se děje na konci otevírací doby daného resortu, je nevděčné - zavřou krám a hotovo
  • spousta lidí, hráčů, nečeká na vyhlášení výsledků a hlavně honem, honem rychle domů
  • prý existují turnaje, kde se žádné společenské vyhlášení neděje a je pak vyhlášeno na internetu, s tím, že vítěz má schovanou cenu na recepci (uf, tomu říkám využití startovného)
  • ...
Kde a co se vám co líbilo a kde a co naopak ne? Je jasné, že je rozdíl jednorázový turnaj a vícekolovou túrou...

1. u nás mají otevřeno do 22.00 ;) takže riziko, že by zavřeli před koncem turnaje je minimální
2. že lidi utíkají než všichni dohrajou si myslím souvisí s tím, že tu nefunguje "klubový život". což je obecně škoda. na druhou stranu chápu, že když první flajt dorazí po 4 hodinách a poslední flajt vychází až 3 hodiny po nich a přijde po 6 hodinách, že se jim tam těch 7 hodin čekat nechce :oops:, recept na to nemám
3. nezažila jsem ( ale golfově jsem toho zatím zažila hodně málo)
 
Trochu pomoci může cannon start

Pravda, tam je situace obecně zpravidla jiná. Já se samozřejmě ptám s ohledem na aktivity naše, co a jak pojmout. Ale zajímá mě to i obecně, jak to mají zařízeno jinde a poučit se. A nebo dám návod a dobré zkušenosti i dalším, kdo by se chopili nějaké ty organizace - zas tak cenné to know how není. Takže, o čem přemýšlím a bylo by fajn mít sesbírané podněty, co řeším:
  • pořádáme spolhry, některé hodnocené, některé ne a uspořádala se i první túra
  • pak jsou nárazové akce typu Hořehledy, Kuňka (víkend)
  • do toho snad i nějaké další aktivity do budoucna
  • byla pražská zbraslav túra, indor túra, mohly by být i v jiných krajích...
  • některých akcí se zúčastní pouze aktivní členové 19.jamky nebo pasivní čtenáři 19.jamky (neaktivní na fóru), některých čistí golfisti "z ulice" a to sem tam ještě náhodně
  • vést podrobné výsledky pro nepravidelné účastníky túry mi moc nedává smysl
  • díky tomu, jak to je, tak pak se jich i dost rozprchne domů, nečeká se nakonec, družení moc není (často i proto, že se hraje kvůli práci po práci a domu chce rychle každý)
  • a pak předávací rituál mi přijde takový nedůstojný...
Takže mám myšlenku takovou, že menší akce 19.jamky by mohli být vedeny ročním stylem sběru "bodů" a udělat celkové hodnocení potom jednou / dvakrát za rok na společenském galaodpoledni večeru, případně někde na víkendu. Proč? Takový galavečer je mnohem uvolněnější, umoˇžnuje být společně delší dobu a povídat, nění tam otrava z výsledku a na takovém odpoledni by se dala zorganizovat i nějaká menší soutěž. Příklad - 3par Zbraslav (akademie) s hospodou uprostřed, grilování, hra chip+pat na 9.jamek pro zájemce, pak vyhlášení výsledků půlročního snažení různých aktivit 19.jamky... vhodné i pro negolfisty atp. :) Co takto? Nebo primárně držet akce oddělené?
 
Pomáhá toto :
- flighty mixovat jen v rámci kategorie a následně vyhlašovat výsledky ihned po dohrání dané kategorie ( každou kategorii zvlášť )
- nevyzvednuté ceny nenechávat na recepci, ale budˇnechat propadnout nebo lépe - rozlosovat je těm, co zůstali na vyhlášení ( ze skorkaret ), případně je posouvat v pořadí.
- Ceny předávat jen a pouze osobně hráčům, ne že jim je někdo přiveze
 
Nejjednodušší recept jak ušetřit hafo času při turnaji pořádaném na 18-ti jamkovém hřišti, je "dvojitý start" tzn.rozdělit golfisty na polovinu a startovat současně z 1. a 10. odpaliště. ;);)
 
Nejjednodušší recept jak ušetřit hafo času při turnaji pořádaném na 18-ti jamkovém hřišti, je "dvojitý start" tzn.rozdělit golfisty na polovinu a startovat současně z 1. a 10. odpaliště. ;);)
Presne tak. Tim lze vyresit i opravdu hodne velka porce lidicek.

Jidlo v cene fee po turnaji je tez zpusob, jak udrzet lidi chvili v klubovne :)
 
Za sebe mohu poznamenat toto:

- nezveřejňovat výsledky na serveru před vyhlášením
- míchat flighty podle HCP i podle znalosti rychlosti jednotlivých hráčů, aby byla rychlost na hřišti pokud možno rovnoměrná (stejně to moc nepomáhá)
- startovat ze dvou jamek
- dávat cenu i pro nejhoršího hráče
- ceny neschovávat, ale posouvat pořadím, když hráč nepočkal

Ke cannonu - je potřeba zároveň myslet na to, že cannonem na hřiště dostanete menší počet hráčů než postupným startem.
 
Nejjednodušší recept jak ušetřit hafo času při turnaji pořádaném na 18-ti jamkovém hřišti, je "dvojitý start" tzn.rozdělit golfisty na polovinu a startovat současně z 1. a 10. odpaliště. ;);)

To je dobrý nápad, když mám hodně hráčů, abych to obsadil, ale určitě dobrá myšlenka, pro mě i lepší, než cannon, ale stejně to pravděpodobně pro mě bude znamenat zarezervovat celé hřiště?

Pomáhá toto :
- flighty mixovat jen v rámci kategorie a následně vyhlašovat výsledky ihned po dohrání dané kategorie ( každou kategorii zvlášť )
- nevyzvednuté ceny nenechávat na recepci, ale budˇnechat propadnout nebo lépe - rozlosovat je těm, co zůstali na vyhlášení ( ze skorkaret ), případně je posouvat v pořadí.
- Ceny předávat jen a pouze osobně hráčům, ne že jim je někdo přiveze

Rozlosovat ceny nebo posouvat na ty, co zůstali - chápu a je to dobré. Ale ve výsledcích turnaje se toto nezmění, ne, Jde jen o to, že nedostane cenu, ale výsledek zůstává?

- dávat cenu i pro nejhoršího hráče
- ceny neschovávat, ale posouvat pořadím, když hráč nepočkal

cena pro nejhoršího hráče? Cena útěchy? Tzn. že to děláš tak...áááá, Šatal, hrál si úplně nějhúř, fakt se na to nedalo koukat, tady máš lepší míčky, ať ti to není tak líto?
 
To je dobrý nápad, když mám hodně hráčů, abych to obsadil, ale určitě dobrá myšlenka, pro mě i lepší, než cannon, ale stejně to pravděpodobně pro mě bude znamenat zarezervovat celé hřiště?



Rozlosovat ceny nebo posouvat na ty, co zůstali - chápu a je to dobré. Ale ve výsledcích turnaje se toto nezmění, ne, Jde jen o to, že nedostane cenu, ale výsledek zůstává?



cena pro nejhoršího hráče? Cena útěchy? Tzn. že to děláš tak...áááá, Šatal, hrál si úplně nějhúř, fakt se na to nedalo koukat, tady máš lepší míčky, ať ti to není tak líto?

No, Michale právě že na dvojitý start vůbec nemusíš rezervovat celý hřiště, pokud bych to bral na 72 hráčů ve flightech po 4, tak ti stačí s rezervou zarezervovat 4 hodiny na tee č.1, což při 10 minutovém intervalu startu je tak 24 flightů. :)
 
No, Michale právě že na dvojitý start vůbec nemusíš rezervovat celý hřiště, pokud bych to bral na 72 hráčů ve flightech po 4, tak ti stačí s rezervou zarezervovat 4 hodiny na tee č.1, což při 10 minutovém intervalu startu je tak 24 flightů. :)

Když startuju současně s první a desáté, tak pro tu polovinu jdoucí z desáté musím mít taky volné hřiště i předtím, ne? Ok, situace, mám 18 flajtů, řešil bych to kanónem :), v čem je ta výhoda, když to rozdělím na dvě části oproti cannon?
 
Při 18 flightech to bude po 9 z jamky č.1 a 10., uvažujeme-li že se bude začínat třeba v 9:00, tudíž hřiště před turnajem bude prázdné, potřebuješ 90 minut pro flighty z jamky č.1, Ti co půjdou z jamky č.10 zvládnou 9 jamek tak za 2 hodky a budou teda v 11.00 na tee č.1, , startovní časy do 12:30 a je hotovo, sejdete se v klubovně cca 14.30. Výhoda oproti cannonu je ta že nebudeš potřebovat celý hřiště, ale jen teetime 9.00-12:30. U cannonu je problém že se s velkou pravděpodobností utvoří zácpy, takže hřiště by se muselo rezervovat dejme tomu 9.00-14.00.
 
Upraveno:
Při 18 flightech to bude po 9 z jamky č.1 a 10., uvažujeme-li že se bude začínat třeba v 9:00, tudíž hřitě před turnajem bude prázdné, potřebuješ 90 minut pro flighty z jamky č.1, Ti co půjdou z jamky č.10 zvládnou 9 jamek tak za 2 hodky a budou teda v 11.00 na tee č.1, , startovní časy do 12:30 a je hotovo, sejdete se v klubovně cca 14.30. Výhoda oproti cannonu je ta že nebudeš potřebovat celý hřiště, ale jen teetime 9.00-12:30. U cannonu je problém že se s velkou pravděpodobností utvoří zácpy, takže hřiště by se muselo rezervovat dejme tomu 9.00-14.00.

Jasný, už chápu. Díky.
 
cena pro nejhoršího hráče? Cena útěchy? Tzn. že to děláš tak...áááá, Šatal, hrál si úplně nějhúř, fakt se na to nedalo koukat, tady máš lepší míčky, ať ti to není tak líto?

přesně tak:)

Při 18 flightech to bude po 9 z jamky č.1 a 10., uvažujeme-li že se bude začínat třeba v 9:00, tudíž hřiště před turnajem bude prázdné, potřebuješ 90 minut pro flighty z jamky č.1, Ti co půjdou z jamky č.10 zvládnou 9 jamek tak za 2 hodky a budou teda v 11.00 na tee č.1, , startovní časy do 12:30 a je hotovo, sejdete se v klubovně cca 14.30. Výhoda oproti cannonu je ta že nebudeš potřebovat celý hřiště, ale jen teetime 9.00-12:30. U cannonu je problém že se s velkou pravděpodobností utvoří zácpy, takže hřiště by se muselo rezervovat dejme tomu 9.00-14.00.

teoreticky máš pravdu, prakticky v tom takový rozdíl není a upřímně si nemyslím, že ti některé hřiště řekne, že tím, že jsi si vzal o 2 hodiny času méně, tak ti to dají levněji...ale možná se pletu, protože v ceníkách jsem to někde zahlédl, že canon je dražší...
 
přesně tak:)



teoreticky máš pravdu, prakticky v tom takový rozdíl není a upřímně si nemyslím, že ti některé hřiště řekne, že tím, že jsi si vzal o 2 hodiny času méně, tak ti to dají levněji...ale možná se pletu, protože v ceníkách jsem to někde zahlédl, že canon je dražší...
jasný, bude záležet na hřišti, ale taky bych se přiklonil k tomu, že cannon bude dražší.. No ale proč chodit kolem horké kaše, Michal může vznést dotaz kolik by to stály obě varianty třeba na Kotlině :) :) (ale mám obavy, že jim tak zamotá palici, že si ho dají na black list)
 
Při velkém počtu účastníků turnaje je asi vhodné mixovat flajty podle hcp. Mají to tak na dětské tůře, kde nejnižší hcp startují ráno a pak další kategorie (starší žáci, ml.žáci, smíšená) a vyhlašování je po každé kategorii.
Dobrý magnet co jsem si tak všimla, je to jídlo po hře. A díky odchodu jednoho z oceněných, jsem si pomohla na turnaji ke kšiltovce Callaway, kde nevyzvednutou cenu dali do losování že skóre karet ;)
Když se zveřejní průběžně výsledky, zůstanou jen vítězové. Na turnaji v Hradci, co pořádá GANT, většinou lidi zůstanou, neb ceny jsou hodnotné a trofeje krásné. Když oceněný odejde, postupuje se na dalšího.
Nechávat cenu na recepci mi přijde hrozné.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom