Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Výběr wedgí

Možná jedna věc, když jsem kupoval tu wedge, je to 60, tak jsem si něvšiml, ale shaft je na stifu. Tak pocitově je těžší a je to rozdíl proti "normální" 54 na regular shaftu.
Ale pro moje hraní si myslím, že to není rozhodující...
 
Zkusím se zeptat jinak. Neznáte nějaký seriózní web, kde se testy holí zabývají, mají nějaké srovnávací nástroje a součástí hodnocení je i vhodnost podle úrovně hráče?

na clubhousegolf mají u jednotlivých holí uváděno i pro jaký HI jsou a jsou tam i celkem dobré popisy vlastností

 
Ja jsem Cleveland/Mizuno guy... RTX3 a vyse jsou fakt skvele. Starsi tez ok, ale musi se trefit lip.

U Mizuna je treba brat v potaz, ze jsou kovane. Tzn. lepsi feel, ALE mnohem rychleji se ohraji a omlati. Zrovna u wedge se poradny cast imho vyplati.

Jinak za me jsou Mizuno wedge obecne underrated. Ale fakt pozor na to, ze vydrzi proste mene..
 
Ja jsem Cleveland/Mizuno guy... RTX3 a vyse jsou fakt skvele. Starsi tez ok, ale musi se trefit lip.

U Mizuna je treba brat v potaz, ze jsou kovane. Tzn. lepsi feel, ALE mnohem rychleji se ohraji a omlati. Zrovna u wedge se poradny cast imho vyplati.

Jinak za me jsou Mizuno wedge obecne underrated. Ale fakt pozor na to, ze vydrzi proste mene..
Tady píšou, že RTX4 jsou taky kované:

eb862704858cea475d0d8bf7027c95a0.jpg
 
Upřímně, pri naší frekvenci hraní ma vubec smysl řešit zivotnost u kovanych? To dřív koupím nové nez ty co mam se opotrebuji.
 
Upřímně, pri naší frekvenci hraní ma vubec smysl řešit zivotnost u kovanych? To dřív koupím nové nez ty co mam se opotrebuji.
Nevím, ale málokdy trefím green. Buď nedohraju nebo jsem někde kolem. Wedge hraju furt. A jak to bývá, ne vždy z trávy...
Mám hole minimálně na 5 let, wedge taky.
Vydrží kované, hraju 60-70 her a při nich spoustu ran? Osobně nemám páru...

Btw. Mizuna (casted) toho moc nevydrží. Na několika holích mám vrypy jako prase. Když jsem kdysi koupil hraná MX17 (snad si to pamatuji správně), byla bez poškození a ani já s nima nic neudělal. Současná železa mam tuším třetí sezónu a jeden by brečel..kde jsem přišel k tomu na fotce netuším..
c46e1c9b9e6bbac6bfa218ef25d2d740.jpg
 
Upraveno:
Zajimave, ja hole meju po kazde hre a troufnu si rict, ze ty mp 18 vypadaji i třetí sezonu jako nove.

Nekde sem cetl, ze treba titleist garantuje
u svych wedzi, ze k poklesu vykonu nedojde drive jak po 75 kolech a i pak je to pro amatéry tak zanedbatelné, ze to nema smysl řešit. Nejvic trpi hole pri hre z pisku, na to mas ten fake si psal, navic netrenujes, takze bych se v tvem případě kovane nebal.
 
Zajimave, ja hole meju po kazde hre a troufnu si rict, ze ty mp 18 vypadaji i třetí sezonu jako nove.

Nekde sem cetl, ze treba titleist garantuje
u svych wedzi, ze k poklesu vykonu nedojde drive jak po 75 kolech a i pak je to pro amatéry tak zanedbatelné, ze to nema smysl řešit. Nejvic trpi hole pri hre z pisku, na to mas ten fake si psal, navic netrenujes, takze bych se v tvem případě kovane nebal.
No, zkoušel jsem tu uraženou hranu na 7i umýt, ale nešlo to [emoji16]
Podezřívám kámen v bunkeru (za to bych vraždil). Na 8i mám vryp uprostřed spodní hrany, vznikl na opěvovaném Slavkově uprostřed FW.
Když vidím, že bych mohl hůl poškodit, hraju s 52 fake wedge. S těma starejma jsem hrál jako prase odevšad a jak jsem je koupil, tak jsem je i prodal.
Ale to jsme mimo mísu už...
 
Tady píšou, že RTX4 jsou taky kované:

eb862704858cea475d0d8bf7027c95a0.jpg
Kecaj, klasicky spatny popisek... bezne v mnoha eshopech.

Cleveland obcas nejake kovane wedge i dela... jsou vsak jasne oznacene “Forged”. Obcas jako limitovane edice, obsobne jako drive takto delali raw verze atp.
 
Tady píšou, že RTX4 jsou taky kované:

eb862704858cea475d0d8bf7027c95a0.jpg
Ani na stránkách Cleveland jsem nenašel zmínku o tom, že by tyto wedge byly kované. Co jsem našel, tak bylo uváděno stainless steel.

A tady hodnocení z jedné recenze
„Nip a few chips away and you’re greeted with a fairly soft, solid feel. The difference in feel between RTX 4 and competitor models is fairly negligible although those with the most sensitive of hands and ears could make a case for the RTX 4 not feeling quite as soft as others, especially those that are forged.”
 
Ani na stránkách Cleveland jsem nenašel zmínku o tom, že by tyto wedge byly kované. Co jsem našel, tak bylo uváděno stainless steel.

A tady hodnocení z jedné recenze
„Nip a few chips away and you’re greeted with a fairly soft, solid feel. The difference in feel between RTX 4 and competitor models is fairly negligible although those with the most sensitive of hands and ears could make a case for the RTX 4 not feeling quite as soft as others, especially those that are forged.”
Jak píše @jan , mají tam i ty kované (za víc peněz), popisek bude opravdu špatně.
Dokud to neokusím na vlastní pazoury, nepoznám nic, a pravděpodobně ani kdybych to zkusil..
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom