Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Výběr wedgí

JardaK

Guru fóra
Klub
Beřovice
HI (HCP)
14.6
Potřebuji nové wedge. Asi 4 roky používám "fake" Titlleist ve složení 52,56,60. Někde tu byl článek od Michala Prokopa, účinkovali v něm právě tyhle hole. 60 stojí v koutě, zbylé dvě už jsou značně jeté a nikdy jsme se neskamarádili. Krátká hra mě stojí nejvíc ran. A ano, vím, že to bude rukama.
Vybral jsem ve slevách několik setů (něco tady něco v Anglii), ale netuším, který je pro mě nejlepší volbou. Vyzkoušet nelze a pravděpodobně bych to ani nepoznal.
Podle mojí PW bych preferoval lofty 50 a 56
Skupina 1
Cobra KING Black, 52, Bounce 08 versatile grind
Cobra King Satin chrome, 56, Bounce 10 versatile grind
Skupina 2
Cleveland CBX Satin chrome, 50, bounce 11 dual V grind
Cleveland CBX Satin chrome, 56, bounce 12 dual V grind
nebo
Cleveland RTX3 Tour Satin chrome, 50, bounce 10 mid grind
Cleveland RTX3 Black Satin chrome, 56, bounce 11 mid grind
Skupina3
Titleist Vokey SM7 Brushed steel 50, Bounce 08 F grind
Titleist Vokey SM7 Brushed steel 56, Bounce 10 S grind
nebo
Mizuno S18 Satin steel DG 50, bounce 07
Mizuno S18 Satin steel DG 56, bounce 14

Je to seřazené od nejlevnějších, každá skupina je zhruba 500 nahoru za hůl. Nejdražší jsou cca 3t za hůl, to je opravdu strop.
Cobra není ke koupi v 50. Železa mám Mizuno, ale jsou z nejdražší skupiny.
Jde mi hlavně o hru z fairwaie a roughu. Do té parodie na písek na českých hřištích budu asi pořád používat tu ojetou fake...
Navíc opravdu netuším, které jsou vhodné pro ne moc dobré hráče jako já?

Poradí někdo prosím?

Edit: Nebráním se ani jiným návrhům, třeba méně známé klony (ne fake) v mém limitu..
 
Já bych vzal ta Mizuna, ale jsem zaujatý, sám je mám ale starší T5 - nicméně pokud by ses pro ně rozhodl, tak bych si je zajel někam zkusit, při té ceně už bych využil možnost fittingu.
 
Já bych vzal ta Mizuna, ale jsem zaujatý, sám je mám ale starší T5 - nicméně pokud by ses pro ně rozhodl, tak bych si je zajel někam zkusit, při té ceně už bych využil možnost fittingu.
Ta cena je výprodej, žádný fitting :( prostě skladovka. S fittingem se dostanu někam nad 4500 za hůl...
 
Já mám také Mizuno, naposledy jsem měnil letos (přinesl Ježíšek) - vzal jsem T20.
S18 mi nevyhovovaly - mají pro mne docela nezvyklý tvar hlavy.
Ta "T" řada je opravdu výš než S18. Práce s nimi je daleko preciznější a zpětná vazba je super - a cit je u krátké hry velmi důležitý.
Bohužel si v tomto případě Mizuno tu kvalitu nechá zaplatit.
 
Za sebe bych bral Cleveland RTX3 - kvalita za slušný peníze. Mizuna nemám zkušenost, Titleist bych si znova nekoupil - oproti o rok starší Cleveland wedgi vypadá, jak kdyby byl z hliníku a je to origoš z Golf Arts... Cobra nemám zkušenost, ale wedge bych nechal specializovaným značkám :)

Edit: přihřál bych si polívčičku na radě o wedgích :D.
Na železech mám shafty Project X 6.5 - doporučili byste u wedgí jít do stejného shaftu, nebo radši menší tuhost jako např. wedge shaft a z toho možná lepší cit?
 
Upraveno:
Já mám jednu wedge Cleveland RTX3 a další dvě starší typ opět od Clevelandu. Mohu jen doporučit.
Bohužel srovnání nemám :( Hraji od začátku Cleveland.
Na fittingu před dvěma měsíci se fittér tvářil, že je to dobrá volba i přes to, že ostatní železa mi fittingem vyšla Callaway.
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
@Mirek_62 není ta T řada mimo můj level? Cenově určitě, 4800 za hůl.
@Marek90 na některém z českých shopů jsem četl, že CBX víc odpouští, ze nejsou tak obtížné na trefení jaro RTX?
 
Ta cena je výprodej, žádný fitting :( prostě skladovka. S fittingem se dostanu někam nad 4500 za hůl...

Tak potom asi Cleveland, měl sem RTX 588, byly dobré, ale jak píše Mirek, ty Mizuna jsou pocitově lepší. Mrkni na ebay, mě nová sada tří wedží vyšla na necelých 5000 ( Mizuno MP T5).
 
@Mirek_62 není ta T řada mimo můj level? Cenově určitě, 4800 za hůl.
@Marek90 na některém z českých shopů jsem četl, že CBX víc odpouští, ze nejsou tak obtížné na trefení jaro RTX?
Tak ano, z UK za 165€. Je to víc, než máš strop a jako jednorázová investice je to dost.
Je ovšem otázkou, za jak dlouho plánuješ další obměnu. Pak už to zase být tak nevýhodné být nemusí.
 
...
@Marek90 na některém z českých shopů jsem četl, že CBX víc odpouští, ze nejsou tak obtížné na trefení jaro RTX?
Zrovna u wedgí si myslím, že trefení záleží spíše na technice pitche/chipu, bounce a důvěře v danou hůl :D, než na samotné holi. Navíc ji málokdy hraješ plným švihem...
 
Upraveno:
@Seppper ebay plné fejků nevěřím, jednou stačilo. A to nebyla ani ebay, ale levnygolf a prodejce z CZ.
@Mirek_62 ušetřit 200 nemá smysl, pokud bych kupoval za tyhle peníze, koupím v CZ
@Marek90 tak určitě je to záležitost důvěry. Hned jak jsem zjistil, že mám fejky, přestal jsem je trefovat:) 50 (52) budu hrát naplno dost často. Nakonec i 56. Můj největší problém s wedgemi je, když je nemůžu hrát naplno.

Obecně asi zavhrnu titleist, není mi značka sympatická. A cobru, ta mi sice sympatická je, ale nejsou za ty peníze ve správné konfiguraci.
Ale ten zbytek furt jasno nemám.
 
Na podzím jsem koupil RTX-3 a mohu jen doporučit, hraje se s nimi skvěle. předtím jsem měl Wilson Staff a ten rozdíl v hratelnosti je opravdu velký.
Pokud bys měl zájem mohu půjčit na vyzkoušení.
 
To je možná důvod proč ti krátká hra dělá problém, většina ran wedgemi není na plný švih :)
 
To je možná důvod proč ti krátká hra dělá problém, většina ran wedgemi není na plný švih :)
Plné rány mi problém nedělají ani s těma fejkama.
Problém mám s chipy a pitchy, to je ale věc tréninku (na ten kašlu), důvěry v hůl (tu si doufám koupím) a dodržení aspoň základní techniky jednotlivých úderů, kterou mě učil trenér kdysi dávno :)
 
Za sebe bych bral Cleveland RTX3 - kvalita za slušný peníze. Mizuna nemám zkušenost, Titleist bych si znova nekoupil - oproti o rok starší Cleveland wedgi vypadá, jak kdyby byl z hliníku a je to origoš z Golf Arts... Cobra nemám zkušenost, ale wedge bych nechal specializovaným značkám :)

Edit: přihřál bych si polívčičku na radě o wedgích :D.
Na železech mám shafty Project X 6.5 - doporučili byste u wedgí jít do stejného shaftu, nebo radši menší tuhost jako např. wedge shaft a z toho možná lepší cit?
na vedžích se užívají spíš tvrdší šafty....
 
Narazil jsem ještě na toto:
Ne že bych potřeboval šedesátku, ale opticky to hole zlevní :)

A zkušenosti s brněnským obchodem falbergolf někdo máte?
Narazil jsem u nich na 10% slevu na mizuno T20 custom fit, což jsou další ušetřené peníze za prodloužení (železa mam +1,5)..
 
Narazil jsem ještě na toto:
Ne že bych potřeboval šedesátku, ale opticky to hole zlevní :)

A zkušenosti s brněnským obchodem falbergolf někdo máte?
Narazil jsem u nich na 10% slevu na mizuno T20 custom fit, což jsou další ušetřené peníze za prodloužení (železa mam +1,5)..
Kupoval jsem od nich pres levnygolf wedge. Bezproblemu. Je to cesky prodejce Mizuno
 
Kupoval jsem od nich pres levnygolf wedge. Bezproblemu. Je to cesky prodejce Mizuno
Jo, pamatuji si že tam nabízeli. To jsem propásl, ale důvěru to ve mě nevzbudilo, když oficiální prodejce prodává přes bazar.
 
Zkusím se zeptat jinak. Neznáte nějaký seriózní web, kde se testy holí zabývají, mají nějaké srovnávací nástroje a součástí hodnocení je i vhodnost podle úrovně hráče?
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom