Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Výbava začátečníka

  • Autor vlákna slapyd
  • Založeno
Já když nakupuju míčky, ta zasadně jeté na lakeball.cz. Nový mam je ty co dostávám coby dárky :p nebo ty co někde vyhraju.:cool:
 
Pokud opravdu začínáš, tak “chování míčků +- “ stejně nepoznáš ;)
Na začátek kup klidně nějaké “lakeballs”. Dávat jako nováček za míček víc jak 10,- je zbytečné.
Ta spotřeba je v začátcích dost velká.
Až začneš pravidelně obcházet 18 jamek a se ztrátou max. 3 míčků, můžeš jít do “lepších”.

Budu na věky hrát lakeballs😄
 
Od kdy maji lakeballs v Lidlu? :)
 
Decathlon prodává levný míčky 12ks za 129,-
Ideální pro hráče kteří ztrácejí míčky tak jako já. Rozdíl mezi drahým a levným míčkem zatím nepoznám a nebaví mě při hledání si 5 minut hrát na minolovku. Pokud ho do minuty nemůžu nají tak díky té ceně prostě sáhnu do bagu a hraju dál. Nemusím plavat v jezírku, hledat klíšťata po pás ve trávě, nebo přehrabovat hráběma uschlou trávu v roughu. A hlavně nezdržuju hráče za sebou.

 
... nebaví mě při hledání si 5 minut hrát na minolovku.
Nově si na minolovku můžeš hrát jen 3 minuty ;)
 
Decathlon prodává levný míčky 12ks za 129,-
Ideální pro hráče kteří ztrácejí míčky tak jako já. Rozdíl mezi drahým a levným míčkem zatím nepoznám a nebaví mě při hledání si 5 minut hrát na minolovku. Pokud ho do minuty nemůžu nají tak díky té ceně prostě sáhnu do bagu a hraju dál. Nemusím plavat v jezírku, hledat klíšťata po pás ve trávě, nebo přehrabovat hráběma uschlou trávu v roughu. A hlavně nezdržuju hráče za sebou.



Btw. určitě mě zkušenější opraví, doplní. Na běžnou trénink hru ok, ale Inesis 100 není zařazen v míčkách pro turnaje. Pouze řady Inesis 500 a 900. Viz link https://www.randa.org/en/RulesEquipment/Equipment/Equipment-Explorer

Níže screen, nejde odkaz na přímé vyhledávání

Výstřižek.PNG
 
Btw. určitě mě zkušenější opraví, doplní. Na běžnou trénink hru ok, ale Inesis 100 není zařazen v míčkách pro turnaje. Pouze řady Inesis 500 a 900. Viz link https://www.randa.org/en/RulesEquipment/Equipment/Equipment-Explorer

Níže screen, nejde odkaz na přímé vyhledávání

Zobrazit přílohu 7618
Pokud je u turnaje uvedeno, že se hraje dle pravidel ČGF, tak platí Hard Card ČGF a tudíž lze hrát jen schválenými míči - viz tebou uvedený odkaz.
U ostatních turnajů musí splňovat příslušná pravidla pro golfové míče.
 
Decathlon prodává levný míčky 12ks za 129,-
Ideální pro hráče kteří ztrácejí míčky tak jako já. Rozdíl mezi drahým a levným míčkem zatím nepoznám a nebaví mě při hledání si 5 minut hrát na minolovku. Pokud ho do minuty nemůžu nají tak díky té ceně prostě sáhnu do bagu a hraju dál. Nemusím plavat v jezírku, hledat klíšťata po pás ve trávě, nebo přehrabovat hráběma uschlou trávu v roughu. A hlavně nezdržuju hráče za sebou.

Spíš bych doporučil za stejnou cenu hrané míčky v lepší kvalitě, tyhle jsou opravdu nic moc.
 
Pokud je u turnaje uvedeno, že se hraje dle pravidel ČGF, tak platí Hard Card ČGF a tudíž lze hrát jen schválenými míči - viz tebou uvedený odkaz.
U ostatních turnajů musí splňovat příslušná pravidla pro golfové míče.
Slovy rozhodčí školícího pana Klikara - Hraje se podle Pravidel golfu. Ničeho jiného. Pravidla ČGF nejsou. Je to pouze doplněk právě k pravidlům golfu.

Ano, několikrát jsem osobně zažil startéra říkat právě podle Pravidel ČGF. A to i na lize.

To jen tak "pro zajímavost".
 
Spíš bych doporučil za stejnou cenu hrané míčky v lepší kvalitě, tyhle jsou opravdu nic moc.
Za první 3 roky hry jsem postupně "zasadil" přes 200 "míčkovníků" cca 80 top-flite,60 Dunlopů, a 60 lepších hraných míčků. Letos už sázím třetí tucet Decathlonů prokládaných značkovými míčky z druhé ruky.
A upřímně v tom nepozoruju rozdíl.
Snad jen že kvůli Calawejům A Titleistům a spol. pociťuju během hry vztek ze ztráty, což mi hru/náladu tak trochu kazí.
 
Za první 3 roky hry jsem postupně "zasadil" přes 200 "míčkovníků" cca 80 top-flite,60 Dunlopů, a 60 lepších hraných míčků. Letos už sázím třetí tucet Decathlonů prokládaných značkovými míčky z druhé ruky.
A upřímně v tom nepozoruju rozdíl.
Snad jen že kvůli Calawejům A Titleistům a spol. pociťuju během hry vztek ze ztráty, což mi hru/náladu tak trochu kazí.

Minulý rok jsme ujížděli na míčcích Crivit za 150 Kč (sleva z 400 Kč). Já jsem vlastně taky takový začátečník, pořád, byť HCP kolem 27. Dlouho jsem to vnímal jako ty, ale cca už rok prostě úplně vším nehraju. Je znát, jestli míček je tzv kokosák, nebo je měkký. Tím ale neříkám, že je potřeba brát drahé míče. Jsem tu proslulý svým patováním - resp. hodně ztrácím/ztrácel jsem (už je to lepší) ran na grýnu. Myslím, že u dlouhé hry v mojí úrovni tolik nepociťuji rozdílnost míčků, ale hodně to pociťuji právě na grýnu, kdy každý se chová trochu jinak - pokud ty míčky střídám, prostě jedou na grýnech rozdílně - jiná rychlost, "odrazivost" od hole, jiné chování při stejné ráně. Takže jsem postupem času začal preferovat jeden konkrétní míč (nemám favorita), ale prostě hrát stejný, než hrát různými. Alespoň na jedno kolo mít vždy stejné míče - stejná značka/typ. Proč to píšu - přijde mi, že jedna z chyb, kterou jsem dělal, resp. která byla jednou z mnoha příčin, byl právě ten mix různých míčů, kdy každá xtá rána byla jiným míčem, protože předchozí se ztratily... atd.

A jedno, jestli to u tebe bude inesis, crivit, kelevej, tajtlist... :) Ale jedna značka + jeden konkrétní typ, klidně i hrané. Měkčí mi přijdou pro moji hru příjemnější.
 
Upraveno:
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom