Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Výbava začátečníka

  • Autor vlákna slapyd
  • Založeno
S

slapyd

Neregistrovaný
Ahoj,
chtěl bych Vás poprosit o radu, jsem úplný začátečník a uvažoval jsem o koupi setu Wilson X31, pročítal jsem tu několik témat a narazil v podstatě na to, že takový set nemá smysl kupovat.

Chtěl bych se tedy zeptat, co zhruba v této cenové kategorii do začátku koupit, abych s touto výbavou nějakou chvíli vydržel (řekněme v rámci měsíců) a pak třeba jen dokupoval rozšířil sadu? Jestli jsem vše pochopil správně, tak do začátku by mi stačily 3 základní hole (putter, 7i a PW). Pokud by jste měli tip po čem se poohlednout budu velice vděčen.
 
Podle mě, je to nasprosto se seznámením a prvními tréninky dostačující.
Na naučení se švihat 7čka stačí. Pak tě trenér dotlačí k nákupu dalších holí. Již se tu řešilo někde jinde, koukni se do bazarů, nebo do obchodů, prodávají tam velice dobré jednotlivé hole například z demodnů. A putter budeš mít na několik let, ten pokud sedí, se nemění.
 
Pokud to s golfem myslis vazne, pak ja osobne doporucuji koupit rovnou ojety set. Duvod je snadny, vetsinou ho sezenes za podobne penize jako ty tri hole, co ted hledas. Vyjimka je, pokud ti je nekdo da, nebo je vazne poridis za 500,- vsechny.
Jiz pri treningu je dobre mit cely set... ale ano, naucit a hrat lze s temi tremi, co pises. Kazdy to rika a radi, ale na hristi nikoho s touto vybavou nikdy nepotkas (akademie max). Z pisku to vazne chce hrat Sw (konstrukcne to proste hraje lip z pisku nez cokoliv jineho, proto to lidi nosi) a z odpaliste budes chtit delsi ranu, nez je 7i (treba, aby si vubec dostrelil na fw).

Takze ma rada zni spise koupit celou sadu zelez a putter... idealne set, byt dreva mozna nyni nevyuzijes. Za zacatecnicke sady dej cca 1/3 nakupky, nebo nejake rozumne sady zelez v cene 3000-5000,-. Vyhoda je, ze v pripade, ze budes chtit s tim pokracovat dal, tak to za stejne penize posles dal.

S vybavou ti muze pomoci trener... castokrat maji neco na prodej.

Pokud ale nyni tihnes k tem trem holim, tak se proste zapis na kurz "hraj golf, zmen zivot", kde presne toto dostanes v ramci vyuky. ;)
 
Takze ma rada zni spise koupit celou sadu zelez a putter... idealne set, byt dreva mozna nyni nevyuzijes. Za zacatecnicke sady dej cca 1/3 nakupky, nebo nejake rozumne sady zelez v cene 3000-5000,-. Vyhoda je, ze v pripade, ze budes chtit s tim pokracovat dal, tak to za stejne penize posles dal.
Děkuji,
našel jsem zatím 2 sety o kterých bych uvažoval a to https://aukro.cz/golfovy-set-pansky-6945512961 a https://sport.bazos.cz/inzerat/102097679/Golfovy-set-Yamato.php pokud by se podarilo usmlouvat cenu, ale Callaway me prijde zajimavejsi a tuto značku alespoň znám ve spojení s golfem :) Vyhovovala by taková sada za tuto cenu? Jeste se tedy zkusim zepatat trenera, zda neco nema k prodeji.
 
Děkuji,
našel jsem zatím 2 sety o kterých bych uvažoval a to https://aukro.cz/golfovy-set-pansky-6945512961 a https://sport.bazos.cz/inzerat/102097679/Golfovy-set-Yamato.php pokud by se podarilo usmlouvat cenu, ale Callaway me prijde zajimavejsi a tuto značku alespoň znám ve spojení s golfem :) Vyhovovala by taková sada za tuto cenu? Jeste se tedy zkusim zepatat trenera, zda neco nema k prodeji.
Calla vypada ok... jen si hlidej, ze to je R-flex (standardni tuhost pro pany) a poptej se i na stav gripu (rukojeti).
Pokud by byly poskozene, tak to neber... neb vymena u setu = 200/kus...
Nevsiml jsem si, zda tento set obsahuje i putter.

Yamato nebrat, to je exotika, co uz nikdy neprodas.

Kazdopadne za podobne penize lze celkem bezne neco normalniho koupit.

Pokud chce super low cost, muzes zkusit toto: https://www.sbazar.cz/a9sro/detail/65868457-kvalitni-golfova-sada byt ta dreva jsou spise k rajcatum... ale driver pouzitelny je. Ale plati to, co vyse... gripy musi byt alespon trosku pouzitelne, jinak to nema smysl.
 
Upraveno:
ale driver pouzitelny je
Jen ten driver má hodnotu setu..:), a použitelný je velmi dobře, jeden z těch co hodně odpustí a ještě má docela kvalitní stock shaft..
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Pokud chce super low cost, muzes zkusit toto: https://www.sbazar.cz/a9sro/detail/65868457-kvalitni-golfova-sada byt ta dreva jsou spise k rajcatum... ale driver pouzitelny je. Ale plati to, co vyse... gripy musi byt alespon trosku pouzitelne, jinak to nema smysl.
Děkuji,
právě se bojím, abych nekoupil jen ty tyčky k rajčatům :) Bohužel nemám zkušenosti abych věděl do čeho investovat a tak jsem vděčen za každou radu. Super low cost sice uplne nehledam, ale odkaz je v Brně (což je pro mě výhoda) a jestli mi tato výbava alespoň nějakou chvíli vydrží tak mě tato částka nebude alespoň mrzet.
 
Možná by @requo chtělo udělat v hospodě nějaky brainstorming s guru a vytvořit průvodce pro začátečníky od 19.jamky :)
Jinak před nedávnem na youtube bylo krasny video jak vzal RickShiels poloviční set za pár babek a šel hrát .. doporučuju zkouknout
Ten set se dá sehnat na Sportsdirectu a stoji cca 2.500,-
Ale problém se začátečnickými sety je ten, jakmile se ti omrzí, tak už ti zbývá jen je někomu dalšímu věnovat za symbolickou cenu :)
Ale i s tím Wilsonem dokážeš obejit hřistě a zahrát bogeygolf ..
 
No, já koupil zacatecnicky set RAM za cca 5,5t. Po 2,5 letech jsem ho prodal za 2,5. Za ty peníze byla velmi slušná železa, putter a bag. Dřeva k rajcatum.
Sehnat tehdy jetý neměl bych s tim problém. Ale já potřeboval prodlouzeny..
 
Jj, jina nez standardni delka je jiny pribeh... byt jsem castokrat koupil prodlouzene, anihz bych to vedel. :D
 
Calla vypada ok... jen si hlidej, ze to je R-flex (standardni tuhost pro pany) a poptej se i na stav gripu (rukojeti).
Pokud by byly poskozene, tak to neber... neb vymena u setu = 200/kus...
Nevsiml jsem si, zda tento set obsahuje i putter.

Yamato nebrat, to je exotika, co uz nikdy neprodas.

Kazdopadne za podobne penize lze celkem bezne neco normalniho koupit.

Pokud chce super low cost, muzes zkusit toto: https://www.sbazar.cz/a9sro/detail/65868457-kvalitni-golfova-sada byt ta dreva jsou spise k rajcatum... ale driver pouzitelny je. Ale plati to, co vyse... gripy musi byt alespon trosku pouzitelne, jinak to nema smysl.

To je dobrý obchod, šel bych do toho hned, jak píše Jan, dřeva vyhoď a zbytek je fakt dobrý, driver i železa.
 
Upraveno:
Možná by @requo chtělo udělat v hospodě nějaky brainstorming s guru a vytvořit průvodce pro začátečníky od 19.jamky :)
Jinak před nedávnem na youtube bylo krasny video jak vzal RickShiels poloviční set za pár babek a šel hrát .. doporučuju zkouknout
Ten set se dá sehnat na Sportsdirectu a stoji cca 2.500,-
Ale problém se začátečnickými sety je ten, jakmile se ti omrzí, tak už ti zbývá jen je někomu dalšímu věnovat za symbolickou cenu :)
Ale i s tím Wilsonem dokážeš obejit hřistě a zahrát bogeygolf ..
Je to jak rikas... hrat s tim lze, ale je to neprodejne a btw. hodne kolisava kvalita... ma zkousenost je, ze u shitu se napriklad za sezonu klidne rozpadnou gripy, neb nedavaji slunce. :) Ale vetsinou jsou zeleza celkem ok a obcas hodne prekvapi putter.

Video by nemusel byt blby napad... promyslim. :)
 
To je dobrý obchod, šel bych do toho hned, jak píše Jan, dřeva vyhoď a zbytek je fakt dobrý, driver i železa.
OK, děkuji, půjdu do toho, gripy jsou údajně v dobrém stavu, človíček mi to nechá za 1350,- takže asi není co řešit a budu mít jak oporu pro rajčata, tak s čím nějakou chvíli hrát a trénovat :)
 
Děkuji všem,
hole jsou doma, gripy jsou OK, až na putter, ten je trošku víc optřebovaný, ale pořád ještě vypadá dobře.

Ještě bych se Vás chtěl zeptat na poslední věc, kde a jaké nakoupit míčky do začátku? Našel jsem A-grade míčky 25ks kolem 600 -725,--, další variantou z Decathlonu nové Inesis Soft 500 12 míčků za 300,-, starší sérii 520 tu tuším chváliil requo v anketě. Nebo na trénink nakoupit B-grade popř. jiné? Nedělám si iluze, že nebudu míčky ztrácet, ale i tak zase bych chtěl alespoň hrát/trénovat s míčky co se budou alespoň chovat +- stejně :)
 
Děkuji všem,
hole jsou doma, gripy jsou OK, až na putter, ten je trošku víc optřebovaný, ale pořád ještě vypadá dobře.

Ještě bych se Vás chtěl zeptat na poslední věc, kde a jaké nakoupit míčky do začátku? Našel jsem A-grade míčky 25ks kolem 600 -725,--, další variantou z Decathlonu nové Inesis Soft 500 12 míčků za 300,-, starší sérii 520 tu tuším chváliil requo v anketě. Nebo na trénink nakoupit B-grade popř. jiné? Nedělám si iluze, že nebudu míčky ztrácet, ale i tak zase bych chtěl alespoň hrát/trénovat s míčky co se budou alespoň chovat +- stejně :)
Pokud opravdu začínáš, tak “chování míčků +- “ stejně nepoznáš ;)
Na začátek kup klidně nějaké “lakeballs”. Dávat jako nováček za míček víc jak 10,- je zbytečné.
Ta spotřeba je v začátcích dost velká.
Až začneš pravidelně obcházet 18 jamek a se ztrátou max. 3 míčků, můžeš jít do “lepších”.
 
Děkuji všem,
hole jsou doma, gripy jsou OK, až na putter, ten je trošku víc optřebovaný, ale pořád ještě vypadá dobře.

Ještě bych se Vás chtěl zeptat na poslední věc, kde a jaké nakoupit míčky do začátku? Našel jsem A-grade míčky 25ks kolem 600 -725,--, další variantou z Decathlonu nové Inesis Soft 500 12 míčků za 300,-, starší sérii 520 tu tuším chváliil requo v anketě. Nebo na trénink nakoupit B-grade popř. jiné? Nedělám si iluze, že nebudu míčky ztrácet, ale i tak zase bych chtěl alespoň hrát/trénovat s míčky co se budou alespoň chovat +- stejně :)
Neni zac. Nakoupil si to dobre.

Ohledne micku... na zacatek jedno, jdi po cene. Dobre se obcas daji sehnat v lidlu, nebo klidne neco ze sportsdirectu (Dunlop). Moc vice jak 20,- za kus nedavej. B-grade ne, to je opravdu jen misto driving ballu... hrat je lepsi s necim, co neni uplne otriskane. Dobre kouknout na bazary, daji se sehnat velmi velmi dobre micky ojete za cca 10/kus. Par lepsich si muzes koupit a nechat pro puttovani.

Jinak pokud by si chtel za par stovek pouzitelny hybrid, tak mi napis.
 
Myslím, že pro začátek zcela vyhovující míčky ;)

 
https://www.lakeball.cz/

https://golfaky.cz/

http://www.balls-shop.cz/

A další a další včetně inzerce, na nové vůbec nekoukej, nemá to smysl.. A třeba si pak najdeš nějaké co ti vyhovují, já mám rád měkčí míčky, což třeba Top flite, Dunlop nebo i starší modely Callaway nejsou, z těch levnějších jednoznačně Pinaclle, Srixon AD333, nebo levnější Titleisty(Dt solo, soft a pod..)..
 
Děkuji všem,
hole jsou doma, gripy jsou OK, až na putter, ten je trošku víc optřebovaný, ale pořád ještě vypadá dobře.
Udělal si dobrý obchod, loni jsem za totožný driver dal 1500..:)
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Možná by @requo chtělo udělat v hospodě nějaky brainstorming s guru a vytvořit průvodce pro začátečníky od 19.jamky :)
Jinak před nedávnem na youtube bylo krasny video jak vzal RickShiels poloviční set za pár babek a šel hrát .. doporučuju zkouknout
Ten set se dá sehnat na Sportsdirectu a stoji cca 2.500,-
Ale problém se začátečnickými sety je ten, jakmile se ti omrzí, tak už ti zbývá jen je někomu dalšímu věnovat za symbolickou cenu :)
Ale i s tím Wilsonem dokážeš obejit hřistě a zahrát bogeygolf ..
Z toho videa je patrne, ze pokud to mas v ruce, můžeš hrát téměř s čímkoliv :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom