Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Vstupní poplatky do klubů

Tak nějaká reklama na mě vyskočila, že Ostravice letos bez vstupních poplatků. Jen roční členství 18.900 Kč.


Hmm... Není to tak dávno (loni), co jsem zahlédl inzeráty na preprodej tamnejsiho členství za vyšší ceny...
 
Vstupní poplatky (zejména v nesmyslné výši) jsou u bězných rezortů v podstatě nesmysl.
Své opodstatnění mohou mít (regulace početního stavu členů) jen u soukromých, extrémně populárních či „luxusních” rezortů.
Já osobně považuji akceptovatelnou cenu za doživotní členství ve výši max. 10tis. Kč.
 
Tak nějaká reklama na mě vyskočila, že Ostravice letos bez vstupních poplatků. Jen roční členství 18.900 Kč.


Hmm... Není to tak dávno (loni), co jsem zahlédl inzeráty na preprodej tamnejsiho členství za vyšší ceny...
Nj, mění se to (konečně..). Těch, co v minulosti vypálili za poplatek nesmysl, je mi trochu líto, ale jak tu už zaznělo, u běžných klubů, které chtějí nové členy, je vstupní poplatek pitomost.
Už i albatross zavedl roční členství bez vstupního poplatku, pravda, zase za nesmysl. Nejmovitější klientela možná migruje na Oaks?
 
Nj, mění se to (konečně..). Těch, co v minulosti vypálili za poplatek nesmysl, je mi trochu líto, ale jak tu už zaznělo, u běžných klubů, které chtějí nové členy, je vstupní poplatek pitomost.
Už i albatross zavedl roční členství bez vstupního poplatku, pravda, zase za nesmysl. Nejmovitější klientela možná migruje na Oaks?
Nojo, když teď Šimáněmu letadla moc nelítaj ...
 
V Terezíně je myslím letos vstup za 0.
  • Roční členství 8.900,--
  • Udržovací 3.500,-- - to má manželka, protože v tom je cca 10 her !!
  • Dětské tuším 4.200,--.
Když pominu reciprocity, tak velkým benefitem je, že mí hosté hrají za 50%! Máme tu takovou partičku, kluci jsou z Beřovic. Chodíme v pátek, jednou měsíčně se mi složí na fee u nich, a pořád jsou v plusu.
 
Kdyby byl vstupní poplatek aspoň trochu normální, klidně bych byl členem v MB, ale 60 kKč jako vstup to je masakr...zajímala by mě rozvaha takového klubu...
 
Kdyby byl vstupní poplatek aspoň trochu normální, klidně bych byl členem v MB, ale 60 kKč jako vstup to je masakr...zajímala by mě rozvaha takového klubu...
Kdyby byl vstupní poplatek na albatross 60kKč, jsem tam už dávno;-) mám to 5min od baráku autem.
 
No, kdyby se jim to nevyplácelo, mít takovýto ceník, tak to nedělají, ne?

Myslím, že X lidem je to jedno. Mnozí si to koupí - třeba formálně na firmu atp. A tomu zbytku, když to pak jako provozovatel za protislužbu někomu zlevniš/odpustíš nebo nabídneš směnným obchodem - spokojeni budete ve výsledku oba. U hřišť s apartmány a dostupným bydlením - když to mrskneš k cenovce daného bydlení v řádu mnoha milionů jak dárek zdarma, nemůžeš to moc ostatním nabídnout za korunu. Ale jen hádám - v této skupině se bohužel nevyskytuju.
 
To já zase nekritizuji 60kKč, předpokládám, že klub stanovuje vstupní poplatek na základě svého know-how a neodsuzuji je za to...a jak zpívá (no, zpívá) Visací zámek - každý zboží má svého kupce...60kKč za Albatros není to samé jako 60 kKč za MB, myslím, že pár rozdílů bychom mezi těmito hřišti našli ;) bydlet 15 minut od Ypsilonky, tak dám 60 kKč také...
 
To já zase nekritizuji 60kKč, předpokládám, že klub stanovuje vstupní poplatek na základě svého know-how a neodsuzuji je za to...a jak zpívá (no, zpívá) Visací zámek - každý zboží má svého kupce...60kKč za Albatros není to samé jako 60 kKč za MB, myslím, že pár rozdílů bychom mezi těmito hřišti našli ;) bydlet 15 minut od Ypsilonky, tak dám 60 kKč také...
Jo to je jasný, nesrovnávám 60kKč. Ale když srovnáš 60 za MB a 220 za Alb, obojí je nesmysl..
 
Ještě k tématu, když pominu Beroun, tak nikde žádný super benefity a highsociety klubový život dle mýho nemají. Takže vstupní poplatek je něco jako prodej lednicí Eskymákům.
Taky už jsem viděl pár hřišť v insolvenci, a ta zvěrstva při prodeji majetkové podstaty /Cihelny jako pole, Ještěd Aleše Vébra atd .../, to není motivující pro uchazeče o členství.
Jo - s těma Eskymákama je to tak, že lednici jim prodáte s vysvětlením, že si do strčí do iglú čeným dovnitř, aby se od toho ohřáli, až jim zavedou elektriku.
 
Divím se resortům, že nezavedou permanentky na hru, s tím, že tato neplatí na klubové turnaje , ale pouze na resortové. Tímto by byli kluboví hráči zvýhodnění a permanentkáři by se nemohli zůčastňovat klubových akcí ani klubového života. Cena permice by byla plně v režii resortu a cena ta by mohla být vyšší než hrací poplatky pro klubaře.
 
Jen doplním info k Ostravici. Vzniklo nové členství (roční) ale původní (životní) zůstalo také. Jen mají jiné výhody a každý si může určit co je pro něj lepší (co využije a co ne).

A stávajíci členové dostali výhody co dříve neměli takže spokojenost na všech frontách 😀

Více info https://www.ostravice-golf.cz/golf/klub-a-clenstvi/gc-ostravice
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom