Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Vstupní poplatky do klubů

Tohle mne právě celkem zajímá. V Hořehledech se tohle všechno dělalo a postupně se od toho upustilo a mé pokusy o obnovení selhávají - byť tedy poslední rok není příliš reprezentativní vzorek...
No mě taky. Jestli si vzpomínáš, bavili jsme se o tom v kontextu dvoudenního mistrovství klubu na rány. Fakt mě udivilo, že první den se všichni seberou a jedou domů. Pro mě to pak ztrácelo význam hrát turnaj, kde bych byl jen jako křoví a večer sedět na pivu ve dvou.
Jestli není poptávka, je to asi zbytečné se o něco snažit.
Ale stejně jsem měl na mysli kluby, kde chtějí za vlezné nesmysl...pro mě je nejbolavější albatross, kterej mám za barákem, nebo Beroun, který mám 2x blíž než Beřovice. Třeba u Berouna považuji za nehoráznost tvářit se jako soukromé hřiště, kam se feečkař nedostane ani na driving, mít vlezné za 200t+ a pak na hřiště pustit kdejakého člobrdu který je za usmolených 100 euro na hotelu.
 
- pokud je vstup za 50 tisíc ale prodává se za 10, pokud roční fee stojí 15: tak např. takto :
ať původní členové co vstup platili platí i nadále 15 ročně, noví členové ať to mají např. po dobu 5ti let o něco dražší ať se to srovná

a je to, koza se nažere a vlčisko zůstane celé

Já si myslim, že takhle snadno to fungovat nebude. Pokud tuhle změnu uděláš, tak dost možná ovlivníš ceny v regionu. A třeba to povede ke spirále, která tě ve výsledku bude hodně mrzet...
 
Třeba u Berouna považuji za nehoráznost tvářit se jako soukromé hřiště, kam se feečkař nedostane ani na driving, mít vlezné za 200t+ a pak na hřiště pustit kdejakého člobrdu který je za usmolených 100 euro na hotelu.

No ale podivej, co se jim podařilo vytvořit - celou zimu tam jedou turnaje za 1 300 Kč/ hlava s tím, že se na ně stojí fronta a to se na jeden ten turnaj vejde 100 lidí. To máš 100 k každej druhej víkend a to jen díky jakési iluzi exkluzivity, která reálně prostě neexistuje. Ale lidem je to fuk, jdou potom jak šílený...
 
No ale podivej, co se jim podařilo vytvořit - celou zimu tam jedou turnaje za 1 300 Kč/ hlava s tím, že se na ně stojí fronta a to se na jeden ten turnaj vejde 100 lidí. To máš 100 k každej druhej víkend a to jen díky jakési iluzi exkluzivity, která reálně prostě neexistuje. Ale lidem je to fuk, jdou potom jak šílený...
To jsem nevěděl. A nevadí mi to, nešel bych tam. Odehráno to mám, teď tam půjdu jen když to nepůjde jinam. Občas tam zajedu na jídlo s rodinou, velmi dobře vaří a servis je taky fajn. Jinak, s tímhle přístupem, ať se jdou bodnout. Nejsem cílovka...
 
Já si myslim, že takhle snadno to fungovat nebude. Pokud tuhle změnu uděláš, tak dost možná ovlivníš ceny v regionu. A třeba to povede ke spirále, která tě ve výsledku bude hodně mrzet...
ale jak vidno výše, Albatrosss jde právě touto cestou
a je to podle mého názoru jediná možná cesta
 
ale jak vidno výše, Albatrosss jde právě touto cestou

Těžko soudit...z nabídky na internetu je zřejmé, že celoživotní členství mají stále. Co je jeho obsahem nebo jaká je jeho cena se už nedozvíš, stejně jako případný rozdíl oproti nově nabízeným. Je tam jen poznámka o tom, že platba ročních členství ti přispívá k platbě na to celoživotní. Takže dle mého jde jen o jinou formu toho samého.
 
Škoda že Černý Most jede ve starých kolejích, kdy chtějí za vstup 120,000 Kč...

 
Škoda že Černý Most jede ve starých kolejích, kdy chtějí za vstup 120,000 Kč...


Je asi jasné, že pražská hřiště nemohou přijít s produktem neomezené hry za přijatelné peníze. Nedokázaly by uspokojit poptávku, ty lidi by se na hřiště prostě nevešli.
 
Je asi jasné, že pražská hřiště nemohou přijít s produktem neomezené hry za přijatelné peníze. Nedokázaly by uspokojit poptávku, ty lidi by se na hřiště prostě nevešli.
Jo, a proto mají radši nabídku, kdy jsou poloprázdná a v některých časech prázdná úplně. To fakt dává smysl.
 
Jo, a proto mají radši nabídku, kdy jsou poloprázdná a v některých časech prázdná úplně. To fakt dává smysl.

1. V Praze se pohybuju už opravdu málo, ale vždy jsem měl pocit, že Hostivař, Hodkovičky a Černý Most jsou spíše plná než prázdná. Motol nechávám stranou, protože tam dle mého není cena služeb rozhodující návštěvní faktor.

2. Někdy neprodat za vysokou cenu může být lepší (nebo srovnatelné) než prodat za nízkou.
 
Je asi jasné, že pražská hřiště nemohou přijít s produktem neomezené hry za přijatelné peníze. Nedokázaly by uspokojit poptávku, ty lidi by se na hřiště prostě nevešli.
To možná chápu, ale proč takovou částku, když pro někoho kvalitou lepší Zbraslav je levnější...
 
Musím říct, že Černý most pro letošní rok pěkně přitvrdil, pokud jde o celoživotní členství.
V loni byl roční poplatek 24,000, letos už 33,000
1609771397171.png


1609771523195.png
 
1. V Praze se pohybuju už opravdu málo, ale vždy jsem měl pocit, že Hostivař, Hodkovičky a Černý Most jsou spíše plná než prázdná. Motol nechávám stranou, protože tam dle mého není cena služeb rozhodující návštěvní faktor.

2. Někdy neprodat za vysokou cenu může být lepší (nebo srovnatelné) než prodat za nízkou.
Tak buď je problém, že by nedokázali uspokojit poptávku, kdyby nechtěli nesmysl, čemuž nevěřím. Právě proto, že jsou prázdná. Nebo je důvod nesmyslně vysokého vlezného jiný.
Hodkovičky dopoledne tak do dvou obvykle volno.
Černý most je tak narvanej, že o prázdninách nechává hrát děti s platícím dospělým zadara a o víkendu odpoledne dává slevu na 1100. A ani tak nebylo narváno.
Takže všichni radši asi pár golfistů na hřišti za co nejvíc jak píšeš. Protože jinak by zavedli třeba dopolední členství v týdnu, nebo jen všední dny nebo tak něco. Myslím Hostivař to tak nějak má.
A pak se všichni sborově diví, že golf má blbou pověst a golfistů ubývá.
 
Musím říct, že Černý most pro letošní rok pěkně přitvrdil, pokud jde o celoživotní členství.
V loni byl roční poplatek 24,000, letos už 33,000
Zobrazit přílohu 15508

Zobrazit přílohu 15509

Tak zvýšení cen může mít i jiný důvod než vztah k návštěvnosti a zvýšení prodeje. Já pro letošek taky zvedal ceny a to prostě jen proto, že se s nima 10 let nehýbalo. Stejně tak jsem to mohl udělat loni nebo napřesrok, ale potřeboval jsem neustále rostoucí ceny vstupů kompenzovat. Se samotnou návštěvností hřiště to nemá vlastně nic společného...
 
Tak buď je problém, že by nedokázali uspokojit poptávku, kdyby nechtěli nesmysl, čemuž nevěřím. Právě proto, že jsou prázdná. Nebo je důvod nesmyslně vysokého vlezného jiný.
Hodkovičky dopoledne tak do dvou obvykle volno.
Černý most je tak narvanej, že o prázdninách nechává hrát děti s platícím dospělým zadara a o víkendu odpoledne dává slevu na 1100. A ani tak nebylo narváno.
Takže všichni radši asi pár golfistů na hřišti za co nejvíc jak píšeš. Protože jinak by zavedli třeba dopolední členství v týdnu, nebo jen všední dny nebo tak něco. Myslím Hostivař to tak nějak má.
A pak se všichni sborově diví, že golf má blbou pověst a golfistů ubývá.

Neumím ti odpovědět, ale nemyslím si, že golfová hřiště v Praze řídí blbci. Co okrajově vím, dělají si poměrně detailní průzkumy trhu a vymýšlejí různé formy spolupráce, PGK toho budiž důkazem. A to že se něco z tvého pohledu jeví jako nelogické a nepochopitelné, to vůbec neznamená, že to jiným dává zatraceně dobrý smysl.

Jeden příklad za všechny - jsem dokola každý rok pranýřován cca 50ti lidmi, že náš klub nemá nějaký symbolický udržovací poplatek. Protože ten přece mají všichni všude. A určité procento z nich kvůli tomu odejde jinam. Což mne vždy mrzí. Otázkou je, co by udělalo těch dalších 500 členů, kdybych onen udržovací poplatek zavedl. Kolik z nich by na něj přešlo? Kdyby jen 20%, Hořehledy by přestaly být finančně stabilní...
 
Neumím ti odpovědět, ale nemyslím si, že golfová hřiště v Praze řídí blbci. Co okrajově vím, dělají si poměrně detailní průzkumy trhu a vymýšlejí různé formy spolupráce, PGK toho budiž důkazem. A to že se něco z tvého pohledu jeví jako nelogické a nepochopitelné, to vůbec neznamená, že to jiným dává zatraceně dobrý smysl.

Jeden příklad za všechny - jsem dokola každý rok pranýřován cca 50ti lidmi, že náš klub nemá nějaký symbolický udržovací poplatek. Protože ten přece mají všichni všude. A určité procento z nich kvůli tomu odejde jinam. Což mne vždy mrzí. Otázkou je, co by udělalo těch dalších 500 členů, kdybych onen udržovací poplatek zavedl. Kolik z nich by na něj přešlo? Kdyby jen 20%, Hořehledy by přestaly být finančně stabilní...
Ale já přece netvrdím, že golfová hřiště v Praze řídí blbci. A taky netvrdím, že co dělají nedává pro ně ekonomicky smysl.
Jen jsem si dovolil nesouhlasit s tvým tvrzením, že důvodem vysokých vstupních poplatků je fakt, že by hřiště jinak nedokázala uspokojit poptávku. A pak jsem jen přidal svůj názor, že možná ono “ekonomické chování” může mít i nechtěné neblahé důsledky, pro které se pak hledají různé zástupné důvody proč se dějí.
Toť vše.
 
ale jak vidno výše, Albatrosss jde právě touto cestou
a je to podle mého názoru jediná možná cesta

U klubu, který má velké množství doživotních členů ( jako např. Austerlitz, kde uvádíš, že jsi člen ) by klub dosáhl pravděpodobně toto :
- vybral by méně peněz, protože by plno lidí spekulovalo, zda na tuto sezónu zaplatí. Penzum vybraných peněz by se navíc špatně odhadovalo.
- příliv nových členů by tento úbytek nedorovnal, protože by jsi sice neměl vstupní poplatky, ale roční poplatek by pro nové byl vyšší. Ti co se chtějí členy stát nyní si celkem rychle zjistí, že členství stojí reálně 10-15 000 a koupí si jej na trhu ( ne od klubu ). Je to pro ně výhodnější než kdyby platili vyšší roční fee, v případě, že by odešli, vstupní fee opět prodají a pravděpodobně na něm ani moc neprodělají.
- zcela tak souhlasím s názorem M.Kopčáka, že by to vyvolalo určitou cenovou spirálu
- já paradoxně souhlasím i s tím, že vstupní poplatek je přežitek. Nicméně zcela je rušit u klubů, které mají velké množství doživotních členů, kteří vstoupili v době boomu s poplatkem, protože jinak to nešlo, by nebylo rozumné a ve finále by na tom prodělali všichni členové takových klubů. Rozumné je však přiblížit je realitě trhu a snížit je, pokud jsou přepáleny hodně...
 
Jak tak ctu, tak nektere ceske golfove kluby maji taky pekne velke vstupni fee. Neco se deje s poplatky i v Rakousku. Diamond po velkem odlivu clenu, zrusil vstupni poplatek ve vysce 3000 eur. Ja jsem zacal pred asi 4 roky tam jako rocni clen, kdy jsem neplatil vstup ale rocni clenske povysene o 250 ecek. Kdyz jsem tento rok zadal (emailem) o snizeni na poplatek jako normalni clen, pani z kanclu mne napoprve poslala do haje, nebot je pry po terminu a nemuzu zadat o snizeni platby. Nastesti se mne zastali na recepci, ze se mnou o tom mluvili pred terminem ...

Po patrani v dalsich klubech jsem zjistil, ze do nekterych klubu se nejde jen tak lehce dostat. Existuje listina cekatelu, nastesti v tom klubu mam zname, a vstupni poplatek 3500 euro ale vrati pri ukonceni clenstvi. To je docela zajimave ... alespon to clovek neutrati

Jina varianta je uplnene odporujici rozumu, ze kdyz ti da doporuceni clen klubu, muzes zaplatit vstupni poplatek misto 3000 eur pouze 2000 eur.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom