Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Vozík nebo bag na záda?

Vozík, bag nebo bugina na plných 18j?

  • Mám dvoukolák, tak ho vytáhnu, když je třeba...

    Hlasy: 0 0,0%

  • Hlasovalo
    54

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
6569


Co u vás vede a proč? Máte golfový vozík? Nebo si poctivě taháte nádobíčko na zádech? Kterou variantu preferujete a proč? Střídáte to podle délky a kopcovitosti hřiště? Viz anketa, více odpovědí povoleno, je jasné, že může nastat spousta variant (terén, délka hřiště), tak se rozepište, jak je to u vás. :)
 
Dle nalady, v lete vetsinou Clicgear a v zime prevzane na zada, odpadne tim nutnost cistit vozik od bahna :D
 
Dle nalady, v lete vetsinou Clicgear a v zime prevzane na zada, odpadne tim nutnost cistit vozik od bahna :D
Mám to úplně stejně, v létě radši vozík a přes zimu na záda. Ale když si jdu v létě jen tak pinknout, tak si hodím bag na záda a jdu :)
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Elektrika je default
Na cesty beru manual a maly bag
Na jeste delsi cesty si beru pencil do buginy a k tomu dcerku :D
 
Elektrika je default
Na cesty beru manual a maly bag
Na jeste delsi cesty si beru pencil do buginy a k tomu dcerku :D
chudak dcerka s bagem v letadle v cargu :(
 
Jen tak na okraj, proč by nošení bagu mělo být "poctivé"?
Kdybych chtěl něco přenášet, dám se ke stěhovákům nebo šerpům. On je to jako míň golf, když nevláčím vercajk na zádech? :)

Osobně když je slušné počasí, případně hodně kopcovité hřiště a jakékoliv počasí beru elektriku (mám ji asi rok a něco), v případě hnusného zimního počasí anebo když zapomenu nabít tak manuální vozík.
Buginu vpodstatě jen když je v ceně nějakého balíčku případně asi dvakrát cíleně zakoupena, když byl parťák v rekonvalescenci po zlomenině..
 
Kdysi jsem někde četl, že přechod z bagu na záda na dvoukolák ušetří 2 rány, přechod na tříkolák další dvě rány a přechod na elektriku další dvě rány. Ještě přidám další mojí úvahu - přechod na JUCAD rány asi neušetří, peníze určitě ne, ale zvedne sebevědomí do nebes. Jednou bych ho chtěl, ale v té ceně si zatím kupuji spíš auta.
 
Jen tak na okraj, proč by nošení bagu mělo být "poctivé"?
Kdybych chtěl něco přenášet, dám se ke stěhovákům nebo šerpům. On je to jako míň golf, když nevláčím vercajk na zádech? :)

Osobně když je slušné počasí, případně hodně kopcovité hřiště a jakékoliv počasí beru elektriku (mám ji asi rok a něco), v případě hnusného zimního počasí anebo když zapomenu nabít tak manuální vozík.
Buginu vpodstatě jen když je v ceně nějakého balíčku případně asi dvakrát cíleně zakoupena, když byl parťák v rekonvalescenci po zlomenině..
jediný, kdo ti s klidným srdcem doporučí aby jsi tahal bag na zádech, je ortoped, který nemá klientelu a v tobě vidí budoucího pacienta :)
 
jediný, kdo ti s klidným srdcem doporučí aby jsi tahal bag na zádech, je ortoped, který nemá klientelu a v tobě vidí budoucího pacienta :)
Kdepak, ještě @mkopcak :)
Ortoped při prvním pohledu na mě zjistí, že jsem ztracenej případ...
 
Jezdím s tříkoláčkem s letním obutím - někde musím vozit placatku:D. Sem tam si dávám bag na záda - pomáhá mi to srovnat páteř.
 
Já primárně manu tříkolák, o elektrice uvažuju.. Buggy když je k dispozici, nejlíp zadarmo..:):):), podzimní a brzké jarní hry s dvoukolákem a půlsetem, na zádech prakticky nikdy..
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Po dvoukolaku a jednom pokusu o "nějaký" tříkolák, už jen clickgear a dle toho jak s věkem budou ubývat síly, tak pak elektrika. Nechápu proč bych měla být míň golfista jen proto, že všechen ten herberk netaham na zádech. ;) Z dvoukoláku mě bolelo rameno.
 
Clicgear se všemi držáčky je optimální, využívám. Většinou mám bag plný věcí (pití, oblečení, míčky, krémy proti sluníčku a hmyzu, náhradní rukavice a čepice atd.) a nosit na zádech se to nedá. Ale obsah mého bagu asi není úplně reprezentativní (= je plný věcí na sezónu od ledna do prosince, víceméně nic nevyndávám podle ročního období)
Bugynu využívám jen v případě, když jsme někde, kde jsou přechody, nebo když chceme zvládnou víc než 18 jamek

Nošení bagu na zádech nechápu. Většinou mě takový nosič ruší rámusem (klepáním holí při chůzi a stavění bagu na zem je slyšet i o tři jamky vedle).
 
Nosil jsem asi od roku 2002 do loňska. Pak mi tady vysvětlili, že je to energeticky stejně náročný jak tlačit, což skončilo mým ročním půstem od tohoto fóra. Protože se mi rozpadl nosící bag, tak jsem si koupil clickgeara.
Pár lidí tady tvrdí, že z hlediska ortopedie je nošení průser. Osobně si myslím, že to je strašná zkratka.
Předně je průser, že golf je jednostranný sport. Pak je taky blbý, že dost lidí má takovou kondici, jakou má. No a potom platí, že když si pohybový minimalista vezme bag na záda, tak si může zadělat na problémy. Přiměřeně trénovaný člověk se zdravými zády, který bag zvedá jako běloch a ne jako jeřáb stižený padoucnicí s tím nemůže mít problém.
Tříkolák je samozřejmě pohodlnější. Taky se na něj dá uchytit deštník. Chybí mi u něj možnost dojít s celým vercajkem až na místo činu a tam si zvolit nástroj, s vozejkem jsem všelijak limitován, kam ho postavit, atd., a trochu mne to rozptyluje.
 
Mám elektriku, troj i dvoukolák nosící i tourbag , ale přesto nejraději chodím s “puškou” tj nejmenší bag od niklause s jedním popruhem a v něm 3w 7,9i 56 a patr, ruce v kapsách a jdu si pískajíc na procházku . Má dvě kapsy a jednu dlouhou vše se mi tam vleze a do kufru auta jich dám i dvacet
 

Podobné

VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom