Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Vozík mezi bunkerem a greenem

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Golf je složitý, spousta situací, spousta chyb i když hrajete dlouho, pořád můžete zjišťovat, že sem tam se nezachováte správně. V tu chvíli se cítíte blbě, ale co poučení pro příště...

Tak např. já jsem včera byl upozorněn v Mladé Boleslavi, že není dobré projíždět vozíkem mezi bunkerem a greenem, když je mezi nimi úzký pruh. Pravda, vůbec mě to nenapadlo, že sice se rychle pohybuju, ale dělám stopy (koleje) poblíž greenu. Dám na to pozor!
 
Upraveno:
Na vetsine hrist je zakazano jezdit vozikama mezi greenem a bunkrem, casto je to znacene i ceduli (viz. Mstetice)
 
Na vetsine hrist je zakazano jezdit vozikama mezi greenem a bunkrem, casto je to znacene i ceduli (viz. Mstetice)
I v České Lípě, jenže spousta hráčů se cedule číst nenamaha...
 
A vozik je mysleno, pokud je na ceduli "cart"? Protoze to je na hristich upraveno. Ja si to teda vykladam jen pro buginu a nikoliv pro vozik.
 
Cart je bugy, bývá to tam i nakreslené. O ručních vozíkách najdeš ceduli málokde, někde jsem to četl v místních pravidlech.
Ale říkal mi to kdysi můj trenér, že je to minimálně dobrým zvykem toto nedělat, i když není cedule, tak se snažím.
 
Byva to v mistnich pravidlech.
Zrovna v Msteticich jsou na to hodne citlivy...
 
Tak já to určitě vnímám jako dobrý tip, co nedělat nikde, nijak mi to neuškodí a jsem rád, že jsem na to byl upozorněn, v tu chvíli mi to vůbec nějak nedošlo. Takže tak.
 
By mne tedy zajímal důvod takového nařízení...
 
By mne tedy zajímal důvod takového nařízení...
Já myslím, že je to proto, aby se co nejmíň ničilo okolí greenu. Pokud bude mezi greenem a bunkerem úzký prostor, tak je lepší tam nejezdit, abych nechtěně nedrandil po greenu. Já se snažím tam nejezdit.
Teď jsem koukal, že na Albatrossu je to v místních pravidlech ne vyloženě jako příkaz, ale jako prosba, co nedělat.
 
Já myslím, že je to proto, aby se co nejmíň ničilo okolí greenu. Pokud bude mezi greenem a bunkerem úzký prostor, tak je lepší tam nejezdit, abych nechtěně nedrandil po greenu. Já se snažím tam nejezdit.
Teď jsem koukal, že na Albatrossu je to v místních pravidlech ne vyloženě jako příkaz, ale jako prosba, co nedělat.

Jako nejsem vyškolenej odborník a určitě jsou místa, který můžou trpět zvýšenou námahou, protože jsou úzký, skloněný, maj blbou hutnost,...ale nevím kolik škody napáchá vozík na rozdíl od chodce?
 
Jako nejsem vyškolenej odborník a určitě jsou místa, který můžou trpět zvýšenou námahou, protože jsou úzký, skloněný, maj blbou hutnost,...ale nevím kolik škody napáchá vozík na rozdíl od chodce?
Taky nevím, jaký je rozdíl mezi chodcem a vozejkem v tomto případě. Ale na odpaliště se s vozejkem taky nesmí a případ je to stejnej. Když člověk vidí ta odpaliště, kde občas nenajdeš místo bez kráteru, aspoň trochu rovný a s trávou zároveň, taky nevím, co bych tomu oraništi jako mohl vozíkem udělat?
 
By mne tedy zajímal důvod takového nařízení...
Upřímně v tom taky nevidím logiku. Bota, zatížená 100 kilovým chlapem nadělá rozhodně větší paseku a nikdo mu nezakazuje vstupovat do těsného okolí grýnu ?o_O
 
By mne tedy zajímal důvod takového nařízení...
Je to naprosto jednoduché. Je to k zamezení směru kudy by golfisté nejčastěji chodili. Tato místa by se těžko udržovala v odpovídající kvalitě, kdyby tudy chodili všichni. Stačí si dojít do Motola a je to na několika místech. Třeba mezi greenem č.2 a 9. Déle mezi bunkerem na 3ce a greenem. Na Líšnici to máme třeba na pravém kraji greenu č.2
 
Jako nejsem vyškolenej odborník a určitě jsou místa, který můžou trpět zvýšenou námahou, protože jsou úzký, skloněný, maj blbou hutnost,...ale nevím kolik škody napáchá vozík na rozdíl od chodce?
Podle me jde jen o snahu tam minimalizovat pohyb, nic jiného bych za tim nehledal.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom