Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Větší práva autorům vláken?

Pro pořádek, JardaK nic takového nepsal. JardaK psal, že to nestíhá všechno číst, a že od pár lidí slyšel něco podobného. A že je v tom bordel, myslím tím, že se diskuse nedrží tématu. Ale JardaK nikoho nejmenoval, tak proč si to vztahuješ na sebe?
JardaK vůbec netuší, jestli a jak se mění počet uživatelů nebo popularita fóra.
Jen jsem chtěl naznačit, že pro mě pocitově klesla informační hodnota co se golfu týče (případně se to minimálně stalo pro mě nepřehledné).
to se omlouvám, blbě jsem se vyjádřila myslela jsem tu poslední větu
 
Nechal bych to tak, každý se s tím musí umět poprat stejně, jako se hrou na hřišti. I na fóru někdy fouká, jindy je vysoký raf nebo prostě ti lidi kecají do rány, ale proti paru hraješ sám...
jsou takoví, co nerespektují pravidla, že?
 
to není o názorech, s tím nemám potíž - to je jen o invektivách. Které nemáš možnost zastavit, ani když upozorníš na to, že dotyčný nemluví pravdu. A to se mi nechce opakovat. Ale nevím, co s tím.

Já taky ne. Ta hranice je citlivá. Řešilo se to na Jamce vícekrát, mnozí z těch, kteří tu jsou stále aktivní, taky mají za sebou nějakou nepříjemnou zkušenost, která dost vyeskalovala - někteří to vydýchali, někteří ne. Samozřejmě existují určité hranice, které jsou nepřekročitelné, sprostá slova, vytahování špíny do veřejného prostotu (není zas tak složité dosáhnout toho, aby došlo ke zavření Jamky tím a mému popotahování za to, že jsem jako provozovatel nezajistil dostatečně včas nějaké ověření pravdivosti informace, resp. poškozování dobrého jména atd).

Druhý problém je, že mnoho z nás prostě neumí být vždy neutrální. Každý to řešíme jinak. Někdo potřebou mít vždy poslední slovo, někdo jiný potřebou vytahovat staré křivdy více či méně skryté, další reagovat na něco, co za reakci nestojí a tím přiložit polínko do kotle. Nejspolehlivější, jak dlouhodobě fungovat je: využit své právo na názor nereagovat a prostě ho přehlížet. Všude, kde jsem fungoval, pokud člověk dokázal udržet emoce na uzdě a dotyčného ignorovat, tak to vedlo zpravidla k tomu, že si daná osoba našla "jinou" oběť. Je to těžké - taky to neumím vždy.

Nicméně, pojďme hledat řešení, co s tím a jak to řešit a kdo by to řešit měl, když taková situace nastane?

- každý máme hranici vnímání jinou
- moderátor může mít hranici vnímání rozdílnou oproti zúčastněným
- autor vlákna může reagovat více v afektu
 
Já taky ne. Ta hranice je citlivá. Řešilo se to na Jamce vícekrát, mnozí z těch, kteří tu jsou stále aktivní, taky mají za sebou nějakou nepříjemnou zkušenost, která dost vyeskalovala - někteří to vydýchali, někteří ne. Samozřejmě existují určité hranice, které jsou nepřekročitelné, sprostá slova, vytahování špíny do veřejného prostotu (není zas tak složité dosáhnout toho, aby došlo ke zavření Jamky tím a mému popotahování za to, že jsem jako provozovatel nezajistil dostatečně včas nějaké ověření pravdivosti informace, resp. poškozování dobrého jména atd).

Druhý problém je, že mnoho z nás prostě neumí být vždy neutrální. Každý to řešíme jinak. Někdo potřebou mít vždy poslední slovo, někdo jiný potřebou vytahovat staré křivdy více či méně skryté, další reagovat na něco, co za reakci nestojí a tím přiložit polínko do kotle. Nejspolehlivější, jak dlouhodobě fungovat je: využit své právo na názor nereagovat a prostě ho přehlížet. Všude, kde jsem fungoval, pokud člověk dokázal udržet emoce na uzdě a dotyčného ignorovat, tak to vedlo zpravidla k tomu, že si daná osoba našla "jinou" oběť. Je to těžké - taky to neumím vždy.

Nicméně, pojďme hledat řešení, co s tím a jak to řešit a kdo by to řešit měl, když taková situace nastane?

- každý máme hranici vnímání jinou
- moderátor může mít hranici vnímání rozdílnou oproti zúčastněným
- autor vlákna může reagovat více v afektu
díky za reakci:),
Vstupem do veřejného prostoru se člověk prostě otevírá reakcím různých typů lidí.
A je fakt, že ty zakročit musíš v případě, kdy to ohrožuje jamku.
Řešení zbývajících "potíží" bych odložila. Univerzální postup neexistuje, v podstatě jsou to pseudoproblémy a nakonec to vyšumí.
A když to někomu fakt vadí a s někým se skutečně nechce stýkat, tak to pak prostě řeší individuálně. V zájmu své vlastní pohody.
 
Já taky ne. Ta hranice je citlivá. Řešilo se to na Jamce vícekrát, mnozí z těch, kteří tu jsou stále aktivní, taky mají za sebou nějakou nepříjemnou zkušenost, která dost vyeskalovala - někteří to vydýchali, někteří ne. Samozřejmě existují určité hranice, které jsou nepřekročitelné, sprostá slova, vytahování špíny do veřejného prostotu (není zas tak složité dosáhnout toho, aby došlo ke zavření Jamky tím a mému popotahování za to, že jsem jako provozovatel nezajistil dostatečně včas nějaké ověření pravdivosti informace, resp. poškozování dobrého jména atd).

Druhý problém je, že mnoho z nás prostě neumí být vždy neutrální. Každý to řešíme jinak. Někdo potřebou mít vždy poslední slovo, někdo jiný potřebou vytahovat staré křivdy více či méně skryté, další reagovat na něco, co za reakci nestojí a tím přiložit polínko do kotle. Nejspolehlivější, jak dlouhodobě fungovat je: využit své právo na názor nereagovat a prostě ho přehlížet. Všude, kde jsem fungoval, pokud člověk dokázal udržet emoce na uzdě a dotyčného ignorovat, tak to vedlo zpravidla k tomu, že si daná osoba našla "jinou" oběť. Je to těžké - taky to neumím vždy.

Nicméně, pojďme hledat řešení, co s tím a jak to řešit a kdo by to řešit měl, když taková situace nastane?

- každý máme hranici vnímání jinou
- moderátor může mít hranici vnímání rozdílnou oproti zúčastněným
- autor vlákna může reagovat více v afektu
Naprostý souhlas, dodal bych, že tu dost spolehlivě zafunguje i karma.
 
Kde aktuálně jsou ve sporu @NaBednu a @Sarkafarka. A dle požadavku @NaBednu bych jako admin měl vlákno nyní uzamknout. Je to v pořádku, nebo ne? Není naopak pro veřejnou diskusi a míru spektra názoru to mít trvale otevřené? Nechci se přiklánět v tomto sporu ani na jednu stranu - je to hodně o úhlu pohledu.
O žádný spor nejde, alespoň ne z mojí strany... Ty vypadají jinak... ;)
 
Já bych to @requo nechala jak to je. Pravda je, že se občas nějaké vlákno zvrhne v podivnou diskuzi a někdy je to dost za hranou. Víc se ale obávám toho, že různé uzamykání a různě povolované přístupy se zvrhnou mnohem vic v takové nějaké souznící skupinky "vyvolených". A bude to nepřehledné už tuplem. Vůbec není špatné občas se obrazně řečeno kousnout do rtu a nechat si komentář pro sebe a nijak se nezapojovat. Sama často odolávám pokušení přidat svůj samozřejmě duchaplný komentář, ale s vědomím, že věcné diskuzi tim nepomohu, jej nenapíšu. A často je fakt nejúčinnější nereagovat vůbec uklidní to situaci. Přestože prsty ták svrbí a ták moc by se chtělo něco napsat.
 
Už jsme to spolu probírali někdy před rokem. když jsme se potkali osobně. Pro mě jsou reakce některých jedinců takové, že sem nemám náladu chodit. Buď jsou to provokatéři, nebo sem chodí jen kazit náladu a urážet všechny okolo. Vyhodit je nemá smysl, založili by si další účet. Teď jsem si začal nastavovat ignorování, je to trochu lepší. Ale byl bych neradi, aby ti kreténi tohle fórum úplně zničili. Asi bych povolil, aby autor mohl některé jedince z vlákna vyhodit a oni by do něj už nemohli přispívat
 
O žádný spor nejde, alespoň ne z mojí strany... Ty vypadají jinak... ;)
Dle mého střízlivého úsudku je @Sarkafarka co se týče komentářů dokonce vstřícný, ale pokud je pro někoho pravda hulvátstvím, tak je hulvát každý, kdo napíše pravdu, nebýt pokrytec, znamená být hulvát! I tak lze přemýšlet, Bohu žel...
 
Dle mého střízlivého úsudku je @Sarkafarka co se týče komentářů dokonce vstřícný, ale pokud je pro někoho pravda hulvátstvím, tak je hulvát každý, kdo napíše pravdu, nebýt pokrytec, znamená být hulvát! I tak lze přemýšlet, Bohu žel...
přesně takhle přemýšlí hulvát
že si může dovolit chovat se hulvátsky jen proto, že říká pravdu
 
přesně takhle přemýšlí hulvát
že si může dovolit chovat se hulvátsky jen proto, že říká pravdu
Nejsem pokrytec! Člověk může říkat věci, které lidé chtějí slyšet, ale může říci i svůj názor, ostatně to je to, co normální lidé chtějí slyšet. Pár lidi ti tu nastavilo zrcadlo a fňukáš jak malá holka. Tento post jsem měl na klávesnici tak dva měsíce, tak jsem dospěl k názoru, že po všech momentálních narážkách si zasloužíš trochu zpětné vazby.
 
Nejsem pokrytec! Člověk může říkat věci, které lidé chtějí slyšet, ale může říci i svůj názor, ostatně to je to, co normální lidé chtějí slyšet. Pár lidi ti tu nastavilo zrcadlo a fňukáš jak malá holka. Tento post jsem měl na klávesnici tak dva měsíce, tak jsem dospěl k názoru, že po všech momentálních narážkách si zasloužíš trochu zpětné vazby.
pamatuj na stanovy PGA ;)
 
Nejsem pokrytec! Člověk může říkat věci, které lidé chtějí slyšet, ale může říci i svůj názor, ostatně to je to, co normální lidé chtějí slyšet. Pár lidi ti tu nastavilo zrcadlo a fňukáš jak malá holka. Tento post jsem měl na klávesnici tak dva měsíce, tak jsem dospěl k názoru, že po všech momentálních narážkách si zasloužíš trochu zpětné vazby.
přesně takhle přemýšlí hulvát
že si může dovolit chovat se hulvátsky jen proto, že říká pravdu
Dle mého střízlivého úsudku je @Sarkafarka co se týče komentářů dokonce vstřícný, ale pokud je pro někoho pravda hulvátstvím, tak je hulvát každý, kdo napíše pravdu, nebýt pokrytec, znamená být hulvát! I tak lze přemýšlet, Bohu žel...

Tohle jsou přesně příspěvky, které bych řekl, že většinu otravují - včetně mě. To skutečně neumíte druhého "přehlednout" a ignorovat? To to skutečně nevidíte, že tohle je přesně TEN PROBLÉM? Ne neodpovídejte mi. Je to pořád dokola. Jeden, jak druhý, třetí, čtvrtý...

Zkuste to vydržet prosím alespoň chvíli. A nadále se věnujte jen a striktně tématu - které je:
Větší práva autorům vláken - hledání systémové řešení.
 
Upraveno:
Nejsem pokrytec! Člověk může říkat věci, které lidé chtějí slyšet, ale může říci i svůj názor, ostatně to je to, co normální lidé chtějí slyšet. Pár lidi ti tu nastavilo zrcadlo a fňukáš jak malá holka. Tento post jsem měl na klávesnici tak dva měsíce, tak jsem dospěl k názoru, že po všech momentálních narážkách si zasloužíš trochu zpětné vazby.

Zajímavé. Zrcadlo, co jsem nastavil já tobě, ruplo jen si do něj mrknul. A za své názory jsem tebou titulován hulvátem a nevychovancem. Jsem zmaten...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom