Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Velikost holí pro dětí?

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Děti rostou. :( Blbý to je a v určitém věku rostou hrozně rychle. Když pominu boty, oblečení a že "sežerou" (to se nedá říct jinak) celý talíř velké porce v restauraci (a chudák unavený rodič se nemůže těšit, že se dojí), tak bych potřeboval trochu poradit s velikostí holí.

Možná to bude zajímat i ostatní. Mohl by někdo zkušenější k tomu udělat nějaký rozbor? Na eshopech mají často dětské hole sety rozděleny na velikost 133-140 cm (US kids) nebo třeba Cleveland 7-9 let. Pocitově vnímám, že asi lepší jsou ty centimetry. Otázky, které mě napadají - jaké hole pro rekreační hraní (to znamená - nevychovávám profíka) by děcka měli mít? Přijde mi, že pocitově hrají ještě s menším počtem holí, než dospělec. Jde mi tedy o to - jak a kdy jaké hole, jak velké, shafty, čísla a potom podotázka - od jaké velikosti vzrůstu je použitelná klasická normo hůl standardního rozměru? Kluci/holky? Kdyby se někdo k tomu mohl fundovaně postavit, budu rád.

Jasně, dá se jít s dítětem k trenérovi a ten vhodnou velikost určitě poradí, ale zajímalo by mě to i obecně. Dík. :)
 
Dost dobre tema... sam z toho nejsem moc moudry. Napriklad mi neni jasne, kdy realne maji deti sanci hrat dreva a jak by to vlastne melo letat. :)

Velikost jsem vzdy resil skrze tabulky ala toto:
http://www.allkidsgolfclubs.com/junior-golf-clubs-sizing-chart.html

Nicmene je docela vtipne, ze jednotlive sady vyrobcu se od sebe lisi... napriklad delka pitteru nesedi s delkou 7 na danou vysku. Ale predpokladam, ze vedi co delaji a primarne resim velikost zelez.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom