Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Vadí vám bunkery?

Vadí vám bunkery (více odpovědí)?

  • Vůbec nevím, jak se k tomu v pískovišti postavit.

    Hlasy: 0 0,0%

  • Hlasovalo
    25

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Bunkery. Písek. Fervejové nebo strážci grýnu. Hluboké, mělké. Vadí vám z nich hrát, nebo ne? Nějaká pěkná historka z bunkeru? Který bunker vám kdy nejvíc zatopil?
 
Já se do bunkerů těším. Ony to taknějak vytušej a vyhejbaj se mi, aby mi zkazily radost ... 😂 ;)
 
písek je žlutá tráva!!
 
No ze začátku byly tyto rány u mně dost o náhodě, takže dříve spíše lehká nervozita - podle toho i výsledek. Po pravidelném trénování, mne dnes hra z bunkrů nejen baví, ale když už v něm míček skončí, tak se těším na tu ránu. Ne vždy se povede podle očekávání (z písku ale i tak vyletí), nicméně aktuálně většina bunkershotů jde tak, jak bych si na svoji úroveň hry přál :) Další etapou je zpřesnit vzdálenosti, respektive aby i delší bunkershoty z okolí greenů končili co nejblíže jamce. Takže asi tak :)
 
Nevím nějak co vybrat za možnost, greenové mi prakticky nevadí, rough nebo písek, ale fervejové mi dávají zabrat, neumím z nich zahrát dlouhou ránu(až na vyjímky.. :D ).. Takže asi tak..
 
FW bunkery mi problém nedělají, respektive míč většinou končí alespoň přibližně kde má. Naopak greenové jsou poslední dobou asi nejslabší součástí mojí hry. Velmi často trefím míč při snaze hrát zlehka příliš čistě a místo 15 m rány na střed greenu jsem 20 m za ním. Ale celkem jsem si osvojil vychytávku v momentě, kdy greenový bunker nemá hranu (překvapilo mě, jak časté to je). V ten moment beru putter a jsem na greenu skoro vždycky.
 
... ale fervejové mi dávají zabrat, neumím z nich zahrát dlouhou ránu(až na vyjímky.. :D ).. Takže asi tak..
Nesmíš to hrát stejně jako Bohouš řízky 🤭
 
Doteď jsem u greenside bankrů hrál do písku před míček, aby vyletěl ven „na písku”. Ale potom, co jsem si v příspěvku od @bohumil.koval přečetl, že u měkkých či rozbahněných terénů hrozí zlomení hole nebo rukou, tak už se asi budu bát projít pískem 🤭
 
FW bunkery mi problém nedělají, respektive míč většinou končí alespoň přibližně kde má. Naopak greenové jsou poslední dobou asi nejslabší součástí mojí hry. Velmi často trefím míč při snaze hrát zlehka příliš čistě a místo 15 m rány na střed greenu jsem 20 m za ním. Ale celkem jsem si osvojil vychytávku v momentě, kdy greenový bunker nemá hranu (překvapilo mě, jak časté to je). V ten moment beru putter a jsem na greenu skoro vždycky.
a jak to putterem hraješ? díky za trpělivost, jestli se ptám jako tydýt :oops::cool::D
 
bunkrey mi zatím moc nejdou :cool: :eek:
a nejhorší bylo, když se mi po pěkném úsilí podařilo zahrát bunkershot
ouha, a byla jsem v dalším bunkeru :down::rolleyes:
 
a jak to putterem hraješ? díky za trpělivost, jestli se ptám jako tydýt :oops::cool::D

Základem je mít jistotu, že míč zahraný po zemi se ti nezasekne o nějakou hranu bunkeru nebo drn. Pak taky nesmí být písek moc nadýchaný a sypký, protože po takovém písku míček moc neběží, rychle zastavuje. No a pak zkusim odhadnout jak moc do toho jebnout s ohledem na hloubku bunkeru, sklon greenu a množství a výšku trávy mezi greenem a bunkerem. Málokdy se mi povede, že míček zastaví u tyče, ale skoro vždy ho dokážu zastavit na greenu, což vzhledem k druhé možnosti (hrát to wedgou někam do hajzlu) je pořád úspěch. Koneckonců @requo nebo @karlos mohou potvrdit, že to na Konopí celkem fungovalo:).
 
Doteď jsem u greenside bankrů hrál do písku před míček, aby vyletěl ven „na písku”. Ale potom, co jsem si v příspěvku od @bohumil.koval přečetl, že u měkkých či rozbahněných terénů hrozí zlomení hole nebo rukou, tak už se asi budu bát projít pískem 🤭
Když hraješ tak máš štěstí, že jediné správné a spravedlivé je,že mokré a rozbředlé bunkry jsou půdy v opravě😄🤭. Takže nemusíš řešit jestli projde hůl pískem, my všichni ostatní to bohužel musíme řešit.
 
Základem je mít jistotu, že míč zahraný po zemi se ti nezasekne o nějakou hranu bunkeru nebo drn. Pak taky nesmí být písek moc nadýchaný a sypký, protože po takovém písku míček moc neběží, rychle zastavuje. No a pak zkusim odhadnout jak moc do toho jebnout s ohledem na hloubku bunkeru, sklon greenu a množství a výšku trávy mezi greenem a bunkerem. Málokdy se mi povede, že míček zastaví u tyče, ale skoro vždy ho dokážu zastavit na greenu, což vzhledem k druhé možnosti (hrát to wedgou někam do hajzlu) je pořád úspěch. Koneckonců @requo nebo @karlos mohou potvrdit, že to na Konopí celkem fungovalo:).
díky prubnu!!
 
Zrovna vodvaz z bunkerů nejsem. I když bych řekla, že se v úspěšnosti lepším a z každého dobrého bunker-shotu mám velikánskou radost. Nesnáším Kunětickou horu, tam nebýt v bunkeru je obrovské štěstí, ale hrabat se tam z nich je o nohy...na jaře při hře s Ati a Janem Koš´tálem jsem si už připadala jak mravkolev. V jednom kuse v písku. V říjnu po 4 dnech na Kaskádě bych řekla, že jsem se celkem vytrénovala a byla jsem většinou schopna se z bunkeru nějak se ctí dostat. Spíše se snažím při hře se psychicky nedeptat z toho, že jsem v bunkeru a říkat si, že je to rána jako každá jiná.
 
bunkrey mi zatím moc nejdou :cool: :eek:
a nejhorší bylo, když se mi po pěkném úsilí podařilo zahrát bunkershot
ouha, a byla jsem v dalším bunkeru :down::rolleyes:
To znám, takhle si to pinkat z jednoho bunkeru do druhého!
 
Když hraješ tak máš štěstí, že jediné správné a spravedlivé je,že mokré a rozbředlé bunkry jsou půdy v opravě[emoji1][emoji2960]. Takže nemusíš řešit jestli projde hůl pískem, my všichni ostatní to bohužel musíme řešit.
Opět jsem něco nepochopil, nebo ty opět tvrdíš něco, co není pravda.
Dosud žiji v přesvědčení, ze půda v opravě musí být označena. Jinak hraješ jak leží.
A protože hraji za každého počasí, vím, že na spoustě hřišť "mokré a rozbředlé" bunkery označené jako půda v opravě nebývají.
Pokud je půl bunkeru pod vodou a zbytek ne a není označeno, můžeš sice dropovat, ale pěkně v bunkeru. A pokud je ho půlka pod vodou, jakej asi bude zbytek?
 
A taky teda příhoda z Kaskády. Když jsem skončila v bunkeru, který měl směrem ke grýnu vysoký okraj, tak jsem sklopila hlavu a že pokorně odehraju zpátky (dozadu) na fervej, že nebudu bláznit, že tu hranu stejně nepřehraju. Byla jsem na sebe pyšná jaké moudré a pokorné rozhodnutí jsem učinila. Napřáhnu...švihnu a dala jsem takovou topinku, že míč letěl přes fervej až kdoví kam do heavy roughu. :eek: Tak asi takhle to mám s bunkery.
 
Bunkery moc nemusím. Nesnáším kamínky, málo písku, špatný písek (takový ten do betonu). Vždycky jsem měl pocit, že se z toho hrát prostě nenaučím.
Při návštěvě Skotska jsem usoudil, že je to vlastně jednoduché a pohoda. Bunkerů jsem si tam užil a žádnou ránu z nich jsem nezkazil. Ale nějak jsem to nepřivezl domů.
Takže to nemůže být tím, že to neumím. Buď tady máme blbé bunkery, nebo možná třeba tím, že tady hraju střízlivý, kdežto tam jsme tak nějak udržovali "hladinku"...
 
Opět jsem něco nepochopil, nebo ty opět tvrdíš něco, co není pravda.
Dosud žiji v přesvědčení, ze půda v opravě musí být označena. Jinak hraješ jak leží.
A protože hraji za každého počasí, vím, že na spoustě hřišť "mokré a rozbředlé" bunkery označené jako půda v opravě nebývají.
Pokud je půl bunkeru pod vodou a zbytek ne a není označeno, můžeš sice dropovat, ale pěkně v bunkeru. A pokud je ho půlka pod vodou, jakej asi bude zbytek?
Ale hlavně Bohoušova odpověď zase na úplně něco jiného 😂
Nevím, jestli není schopen pochopit základní psaný text nebo to dělá schválně🤔
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom