Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

V čem jsou lepší nebo horší jednotlivé druhy putterů?

M

Makros

Neregistrovaný
Ahoj. Vím, že existují dva základní typy - blade a mallet. To že jsou úplně jiné, vidím. Ale nevím, v čem je jejich výhoda. Těch putterů, když se koukám na stránky výrobců, existuje hrozně moc. Nejde mi sem vložit obrázek, tak jen odkaz https://www.todaysgolfer.co.uk/news.../taylormade-launch-new-tp-patino-putter-line/ Cvičitel mi říkal, že horší hráč by měl hrát spíš malletem, že jak je těžší a větší, tak víc pomáhá vést správně hůl. Když jsem si to zkoušel, tak asi na tom něco bude. Ale pořád mi to vrtá hlavou, v čem se ty jednotlivé naprosto rozdílné tvary hlav putterů vlastně tak zásadně liší. A proč u putterů jsou možné tak velké rozdíly, ale u jiných holí tomu tak není?
Hezkou hru a díky za vysvětlení! Tohle fórum je super!
Makros
 
Upraveno moderátorem:
Ahoj. Vím, že existují dva základní typy - blade a mallet. To že jsou úplně jiné, vidím. Ale nevím, v čem je jejich výhoda. Těch putterů, když se koukám na stránky výrobců, existuje hrozně moc. Nejde mi sem vložit obrázek, tak jen odkaz https://www.todaysgolfer.co.uk/news.../taylormade-launch-new-tp-patino-putter-line/ Cvičitel mi říkal, že horší hráč by měl hrát spíš malletem, že jak je těžší a větší, tak víc pomáhá vést správně hůl. Když jsem si to zkoušel, tak asi na tom něco bude. Ale pořád mi to vrtá hlavou, v čem se ty jednotlivé naprosto rozdílné tvary hlav putterů vlastně tak zásadně liší. A proč u putterů jsou možné tak velké rozdíly, ale u jiných holí tomu tak není?
Hezkou hru a díky za vysvětlení! Tohle fórum je super!
Makros
Tvar patru v zásadě nijak nerozhoduje, snad malletem jde lépe mířit, nicméně nejdůležitější faktor při patování je cit pro vzdálenost (rychlost), tudíž hraji s čím se lépe cítím, respektive čemu víc věřím.
 
Nejsem přes to expert, ale přidám svůj osobní názor. U mallet patrů lze lépe pracovat s posuvem těžiště hlavy hole, posunou více dozadu atd. Každopádně konstrukční vlastnosti splňuje mallet i blade úplně stejné. Patry by se v zásadě měly lišit jen ke stylu hřáčova patování - trajektorie dráhy patu (inside sq, sq, nebo více do oblouku inside-inside)

Já si myslím, že největší rozdíl je pouze v tom, co se komu líbí, stejně to pak na greenu hraje největší roli.

Ps. pak jsou samozřejmě i zrůdnosti viz. patr John daly, co měl můj kamarád, u kterého hlava hole měla délku něco kolem 20 centimetrů :D to už docela odpouští.
 
Ahoj. Vím, že existují dva základní typy - blade a mallet. To že jsou úplně jiné, vidím. Ale nevím, v čem je jejich výhoda. Těch putterů, když se koukám na stránky výrobců, existuje hrozně moc. Nejde mi sem vložit obrázek, tak jen odkaz https://www.todaysgolfer.co.uk/news.../taylormade-launch-new-tp-patino-putter-line/ Cvičitel mi říkal, že horší hráč by měl hrát spíš malletem, že jak je těžší a větší, tak víc pomáhá vést správně hůl. Když jsem si to zkoušel, tak asi na tom něco bude. Ale pořád mi to vrtá hlavou, v čem se ty jednotlivé naprosto rozdílné tvary hlav putterů vlastně tak zásadně liší. A proč u putterů jsou možné tak velké rozdíly, ale u jiných holí tomu tak není?
Hezkou hru a díky za vysvětlení! Tohle fórum je super!
Makros
Zásadní pro výběr správného tvaru patru a uchycení shaftu je, jakým způsobem patrem „šviháš”. Zda jdeš k míči a pokračuješ rovně nebo zda chodíš po oblouku „zevnitř - dovnitř”.
Dále bývá rozdíl v MOI (zjednodušeně schopnosti odpouštět nepřesně trefené údery). K tomu navíc přispívá rozdíl ve vyvážení patru (do patky, neutrální, do špičky).
Takže se nedá říct, že jeden typ má oproti druhému tyto „výhody” či „nevýhody”, protože co je pro jednoho hráče výhoda, může být pro druhého nevýhoda.
A hlavně - patru musíš bezvýhradně věřit.
Takže moje rada - zajít do obchodu, kde mají na výběr více značek, typů a druhů a zkoušet, se kterým se ti bude patovat nejlépe, ze kterého budeš mít nejlepší pocit.
 
Zacal jsem s malletem, pak jsem sel do blade Pingu a ted jsem skoncil u sirsiho blade od Pingu. Zasel jsem do obchodu a zkusil vsechny puttery, ktere se mi libily. Z toho vypadl muj posledni putter. Na 4 metrem jsem dal po sobe s nim 5 micku z peti do jamky.
Cili musi se Vam libit, sednout grip ( ja treba nesnasim SuperStroke, ten nemuzu ani do ruky vzit :) ) a vyvazeni by melo priblizovat vasemu svihu
 
je to jen a jen o pocitu při patování, co ti lépe sedne a hlavně o důvěře ve schopnosti patru :)

pro začínající hráče je podle mě lepší malet, protože více odpouští a začínající hráč nemá tu konzistenci ve správném trefování míčku,

avšak drtivá většina profíků má blade, takže z toho usuzuji, že blade je přesnější, ale zároveň s ním lze i více zkazit, já třeba s bladem nedával metrové paty a usoudil jsem že bych s ním musel hodně trenovat; proto jsem se zase rychle vrátit k maletu

podle mě je to s patrem podobné jako s autem (to už tu také x krát zaznělo), když si poprvé koupíš malet a jsi s ním spokojený, tak už na něj nikdy nedáš dopustit (stejně tak to platí i pro blade!)
 
Proč se patry liší? Protože se liší patovací styly.
Při výběru patru je vhodné prokonzultovat svůj patovací styl s někým , kdo tomu rozumí a podle vlastního stylu vybíráme ve skupině, která je pro nás vhodná. Pro vlastní hru není úplně dobré, pokud se pereme s nářadím... Daleko a rovně. Ivo
 

Podobné

VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom