Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

GolfExtra.cz USGA a R&A chystají od ledna změnu pravidel, koho ovlivní?

Jamka R. Reader

Admin
19.jamka
Robot 19.jamky
USGA a R&A chystají od ledna změnu pravidel, koho ovlivní? (GolfExtra.cz)

Golfové autority USGA a R&A chtějí bojovat s přílišnou délkou ran zkrácením maximální délky shaftů. Ale jen u profíků, když jednotlivé okruhy budou moci využít nové místní pravidlo platné od 1. ledna.

Pokračovat ve čtení...
 
Tohle mě baví, delší hráči budou stále delší a kratší stále kratší... :D

Celkově prodlužování golfu mi absolutně nevadí, je to mnohem zajímavější dívat se na to, co dokáže vykouzlit Brysona spol. Kdybych se chtěl dívat na kratší, přesný a techničtější údery, tak si zapnu ženský golf.
 
Podle článku cesta nikam a pro nikoho, chlapci toho mají asi moc na práci když vymyslí takovou pikačovinu..:D:D:D
 
Jo, bafuňáři vymyslí problém, který není. A pak ho budou několik let řešit.
Jako komu vadí nízká skóre? Proč je problém, když profíci hranou eagly? Postižené ego designérů hřišť? Nebo majitelů, prezidentů nebo koho, kdo ta samá hřiště nezahrají ani v paru?
Fakt na palici tohle..
 
Já bych to nazval „Lex Bryson”, protože i dle vyjádření PGA je obvyklá délka shaftů u hráčů PGA mezi 43,5 - 45”
Nicméně Bryson chtěl zkoušet 48”, takže …

FAA6F9DD-1A6B-424B-8138-67E312B73F82.jpeg


Zdroj: https://www.pgatour.com/equipmentre...-mickelson-long-drivers-here-to-stay.amp.html
 
Lex Bryson už mi natropil spoustu problémů, kvůli němu zakázali můj oblíbený trouble shot, putterem zpátky mezi nohama..:D:D:D
 
Tak já třeba v tomto problém nevidím - resp. nevadí mi nastavení mantinelů jakéhokoli vybavení, pokud se chci mezi sebou sportovně porovnávat a přijde mi to vcelku přirozené. Stejně jako je omezena velikost hlavy driveru, tak teď se nově řeší další vlastnost shaftu. 95% hráčů to naprosto nijak neovlivní a ten zbytek, pokud chce s ostatními soupeřit, tak se prostě naučí být stejně výkonný i s jiným standardnějším vybavením definovaným nějakými vlastnostmi.

Je tedy otázkou, jestli je to třeba, ale asi ano - jednou je definice a vlastnosti vybavení dané, tak to prostě zamezuje budoucím diskusím a problémům při řešení a ověřování, jestli to vybavení je ještě v mezích, nebo není.
 
@requo
Myslím, že nikdo neřeší, že existují mantinely a pravidla na vybavení..
Osobně mi vadí to, že se pravidla mění a motivace k té změně. Tedy přesněji nejsem schopen vymyslet, jakou motivaci k tomu mohou bafuňáři mít a zárověn mi nepřijde debilní. Nevidím tam reálný důvod to řešit, něco co je ku prospěchu.
Chápal jsem třeba v atletice změnu u oštěpu, kde šlo o velikost stadionu a bezpečnost. Nechápu, proč vadí, že teď někdo hraje druhou na pětiparu do greenu, když podmínky jsou pro všechny stejné? A to Dešampóna fakt nemám rád. Když použiju tvou logiku, mohou teď taky všichni dělat co on, žrát jak otesánek, dřít v posilovně, měnit v rámci existujících pravidel vybavení a hrát stejně daleko. A netřeba měnit pravidla pro vybavení..
 
@JardaK

Já to vnímám jinak. Osobně si nemyslím, že ten hlavní důvod, který je v článku prezentovaný, je ten hlavní - to, že je mediálně využívaný, je mi vcelku jasné, že se při každé optimalizaci a nastavení mantinelů zvedne vlna nevole, co je danou příčinou a jestli je to potřeba, protože to prakticky zasáhne jednoho konkrétního člověka z tisíců ostatních. Pro mě to především je organizátorský hypoteticky budoucí pravidlový problém (který nastat může a nemusí) s určitou pravděpodobnosti, že se k tomu dříve, nebo později budu muset postavit - protože se ukazuje, že by se to tímto směrem prodlužováním shaftu mohlo hýbnout a ovlivnit nějaké atributy a konsekvence hry, které se nemusí jako výchylka příliš hodit. A abych si tuhle polemiku ušetřil, tak to, že nastavím nějaký maximální strop na délku shaftu mimo všeobecně používaný standard je pro mě osobně jenom technikálie, zvlášť ve sportu, který je tak komplexní, jako golf.

Vždy to bude hledání mezi naprosto svobodou - dosáhni, jak umíš a s čím chceš bez omezení a hledáním nějakých jasně definovaných mantinelů, a definic co ještě lze použít a co ne pro vzájemné soutěžní porovnávání a dlouhodobé žebříčky.
 
Upraveno:
@JardaK

Já to vnímám jinak. Osobně si nemyslím, že ten hlavní důvod, který je v článku prezentovaný, je ten hlavní - to, že je mediálně využívaný, je mi vcelku jasné, že se při každé optimalizaci a nastavení mantinelů zvedne vlna nevole, co je danou příčinou a jestli je to potřeba, protože to prakticky zasáhne jednoho konkrétního člověka z tisíců ostatních. Pro mě to především organizátorský hypoteticky budoucí pravidlový problém (který nastat může a nemusí) s určitou pravděpodobnosti, že se k tomu dříve, nebo později budu muset postavit - protože se ukazuje, že by se to tímto směrem prodlužováním shaftu mohlo hýbnout a ovlivnit nějaké atributy a konsekvence hry, které se nemusí jako výchylka příliš hodit. A abych si tuhle polemiku ušetřil, tak to, že nastavím nějaký maximální strop na délku shaftu mimo všeobecně používaný standard je pro mě osobně jenom technikálie, zvlášť ve sportu, který je tak komplexní, jako golf.

Vždy to bude hledání mezi naprosto svobodou - dosáhni, jak umíš a s čím chceš bez omezení a hledáním nějakých jasně definovaných mantinelů, a definic co ještě lze použít a co ne pro vzájemné soutěžní porovnávání a dlouhodobé žebříčky.
Ano, tak se to dá vnímat. Takže jsme se oklikou vrátili k tomu mému “Bafuňáři vymyslí problém..” 😉
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom