Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jiné Úroveň jednotlivých tour

czechfant

Člen fóra
Klub
Prosečné
HI (HCP)
42,2
Měl bych jeden dotaz, který byl vlastně důvodem, proč jsem se zde zaregistroval. Sporty, které hraju většinou i dost sleduju a fandím naším reprezentantům. No a přitom jsem si všiml, že je několik různých tour PGA, PGT, PGTI, DPWT...

Mohl by mi zde někdo prosím poradit, jak jsou jednotlivé tour prestižní, popřípadě jak jdou úrovně za sebou?
 
Zjednodušeně řečeno a seřazeno podle prestiže:........U mužů je nejprestižnější PGA (hrána převážně v USA), následuje pak DPWT (hrána v Evropě, Asii, Africe.....). U žen je nejprestižnější LPGA (rovněž hrána převážně v USA) a následuje LET (a též hrána v Evropě, Asii, Africe.....)
 
Zjednodušeně řečeno a seřazeno podle prestiže:........U mužů je nejprestižnější PGA (hrána převážně v USA), následuje pak DPWT (hrána v Evropě, Asii, Africe.....). U žen je nejprestižnější LPGA (rovněž hrána převážně v USA) a následuje LET (a též hrána v Evropě, Asii, Africe.....)

Díky za odpověď a PGT se dá brát u mužů jako třetí úroveň?
 
Tady je odkaz na seznam:


Pár změn v názvech:
Web.COM tour - KornFerry
EuropeanTour - DPworld
 
Díky za odpověď a PGT se dá brát u mužů jako třetí úroveň?
Úplně nevím u PGT co máš na mysli.........ale ke každé mnou zmiňované vrcholné tour přísluší jakási "druhá liga" ze které se postupuje výše. Pro PGA je to KornFerry tour, pro LPGA Simetra Tour, pro DPWT ChallengeTour a pro LET je to LET Acess Tour.
 
Úplně nevím u PGT co máš na mysli.........ale ke každé mnou zmiňované vrcholné tour přísluší jakási "druhá liga" ze které se postupuje výše. Pro PGA je to KornFerry tour, pro LPGA Simetra Tour, pro DPWT ChallengeTour a pro LET je to LET Acess Tour.

PGT jsem viděl na této stránce http://www.owgr.com/events v tom 17.týdnu to byl nějaký turnaj v Egyptě.
 
Tak PGA Tour a DP World Tour jsou v podstatě dvě vrcholný mužský soutěže, i když PGA Tour je samozřejmě prestižnější a kvalitnější, ale dost hráčů se vyskytuje na obou. V Americe je "druhá liga" KornFerry Tour a v Evropě je to Challenge Tour. Pro Golf Tour je jakási třetí evropská soutěž, i když na stejný úrovni jsou možná ještě nějaký další soutěže. Tak to vnímám já, možná se pletu :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom