Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Umíte úmyslně tvarovat rány?

Umíte úmyslně tvarovat rány (viz obr)?

  • Ano: 2 - Pull

    Hlasy: 0 0,0%
  • Ano: 3 - Pull Slice

    Hlasy: 0 0,0%
  • Ano: 4 - Hook

    Hlasy: 0 0,0%
  • Ano: 7 - Push Hook

    Hlasy: 0 0,0%
  • Ano: 8 - Push

    Hlasy: 0 0,0%
  • Ano: 9 - Push Slice

    Hlasy: 0 0,0%
  • Jiné (upřesním ve vlákně) :)

    Hlasy: 0 0,0%

  • Hlasovalo
    25

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
I sebelepší golfista se občas dostane do pozice, které není vůbec ideální. Tu strom, tu nakloněná větev, případně nešťastný odraz mimo optimální pozici. Pak nastupují rány z ranku vyšší dívčí - tvarování ran. Pro mnohé jsou známkou špatně zahraného úderu, ale pro přiblížení na správnou pozici a pravidelné skorování je jejich zvládnutí nezbytné. Viz druhy ran v obrázku:

unnamed.gif


Jak jste na tom vy? Anketa, případně text v příspěvku.
pro lepší hráče z nás - je nějaká rána, které nemůžete přijít na kloub a rádi byste ji uměli?
 
Já bych tu anketu asi zredukoval na fade, draw a straight. To jsou vyžadované trajektorie, ten zbytek jsou chyby a to nikdo úmyslně tvarovat nechce, pominuli nějaký hook okolo stromu ;)

Já osobně neumím tvarovat na požádání, když už, tak spíš fade nebo lehký cut ale draw nezahraji kdybych se rozkrájel.
 
Já se snažím, aby mojí přirozenou ránou bylo dróčko, protože je to víc sexy. Na drivingu se to relativně daří ale na hřišti mé pokusy spíš než zdání přirozeného dróóó vyvolávají potřebu nadávek s přirozením. 😜
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Tvarují všechny rány, ale míček sí vždy udělá co chce on,a já nikdy nevím co to bude.🏌️😠
 
Když jsem začínal a nebyl jsem nachytro, trápil jsem se, že hraju šlajz a nebo zatahuju...jak jsem postupem času posilnil v golfové teorii, začal jsem najednou hrát fade a draw a jsem takovej spokojenější ;) výsledek stejný, ale pocit 👍
 
Jaký vliv má na tvarování ran typ želez? Často jsou označena jako "odpouštěcí" tak to přeci musí mít vliv na tvarování....
 
Na tohle bude mít vliv hlavně offset ale to už je asi na jiné téma, ale tuším, že se to tady taky někde řešilo.
Čím větší offset, tím více by to mělo pomoci regulovat slice.
 
No rád bych si myslel, že umím. Respektive mám v Hořehledech jamky, kde to umím tak ve 4/5 pokusů a pak tu mám jamky, kde to neumím tak 4/5 pokusů. Takže vlastně nevím:-D.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom