Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Střed Úholičky

Malé hřištátko (http://www.golfsnail.cz) kousek na sever od Prahy, velmi sympatické podmínky pro první krůčky na golfu, hodně zapojují do svých aktivit děti. Z textu na webu... "Hlavní myšlenkou celého projektu je a do budoucna bude nestavět golf jako zábavu horních tříd společnosti (bohužel tato skutečnost je o golfu mezi lidmi rozšířena), ale umožnit každému, kdo si tento sport chce vyzkoušet, nebo se mu chce v budoucnu věnovat, odpálit si pár míčku v domácím prostření a za cenu,
která rozhodně nenabourá rodinný rozpočet. Také nezapomínat na další členy rodiny, které golf neoslovil, jsou ještě v kočárcích nebo mají čumáčky a ocásky."

Hřiště prťavé, leč znormované. Driving range hned u kiosku. Mně se tam líbí. Jídlo nečekejte, kafe za 15, pivo 0,5 za 20,-, celodenní fíčko za 200. Atp. Doopravdy pohoda, 6 jamka je spojená s drivingrangem, pouze tedy při turnajích. A sedma jamka je se skluzavkou. :) Prostě, taková pohodová akademie.

IMG_0028.jpg


Byli jste tam už někdo? :)
 
Vcera navstiveno za honbou po odehrani vsech ceskych hrist.
Male domacke hriste, zatim normovanych 6 jamke (v planu 9), driving cca 230m.
Jamky kratke, trava vysoka, greeny malinke.
S normalnim hristem se to neda srovnavat, je to spise pro verejnost a seznameni s golfem.
Majitele jsou do hriste zapaleni a nic jineho vetsinou nedelaji. Snazi se, co to jde.
Preju jim hodne stesti, at se jim to podari udrzet :)
 
Tak po dlouhé době dnes odpoledne na s @Michal Prokop na pokec, hru. Co budu povídat - proste parádní odpoledne. Na kecácí procházku vyplněnou svihanim z rohozi doplněnou hry z pole na par jamkách - no a proč ne. :) na uvítánou jsme dostali i koláče, prohlédli jsme si pidi obrazovou galerii v patře, pokecali s majitelem... a já dostal tureckou kávu, jak se patří servirovanou!

Na tohle hřiště nejdete za fervejema, greenama... tady jdete proste tak nějak do jiného světa. Do světa nadšení, vize a splněného snu. :) Není to pro každého, ale své místo to na golfové mapě určitě má.

A když na konci mate zaplatít za dvě hodky hry, kafe, plech pivo 150 Kč dohromady... dvacet minut na sever od Prahy, říkáte si, chci se z toho snu probudit a skutečně mi tohle pro radost nestačí? No asi ne vždy, ale někdy to tak správně muže nakopnout a potěšit, ze svět proste má ještě své nadšence, snílky a cvoky!

A0C20EFA-DD45-4CAF-994F-C6239368BB1B.jpeg 4FA574A9-4CB8-4906-9FB3-B8F4D5196627.jpeg 14D71B8E-F307-4519-A9BD-BD5F78DCD103.jpeg 83DAA762-274E-4596-AE59-CFDC46E5B589.jpeg
 
Upraveno:
Přišlo na redakční email z http://www.golfsnail.cz/ od Prezidenta klubu, p. Petra Šediny:
---


Nechat si projít hlavou, čeho je půl, co je celé.

Mám všeho půl, půl života, půl nálady a půlku chleba k obědu. A půl příběhu, protože tu druhou píše život. Půl toho, co má někdo a půl roku teplo, půl zimu. Půl peněz a půl radosti, půlku srdce a půl cesty od tebe a půl, co vede do nebe.

Příběh golfu Snail je o dorovnání dechu o držení pospolu, o odlišení. Místo tak vybrané a pro odpočinek z měst, vyhnání špatných myšlenek. Je o krásném dnu, kde žije ten, kdo vstává, kde kdekoli je v slunci každá dívka i ta nepravá, pravá. Věčná stále věčná.

Po návštěvě p. Michala Šatala se téměř sama nabízela možnost napsat prezentovat golfový klub Snail nad řekou Vltavou. Jen, že raději bude psát o těch co se snaží o rovnováhu „světa“. Zatím co bohatí muži se štěstím, které jim je přisouzeno a schopnostmi, které mají, budují svá hřiště. Skromně zaopatření muži budují ta svá. Ten rozdíl pozná každý hned, DNA vtiskávají majitelé příměstských hřišť pomalu a s citem, krajině a prostředí, které mají k dispozici. Pomalu a ne megalomansky přidávají hodnoty, vracejí se k samým kořenům hry. K prosté a elementární radosti z pohybu a strávenému času s lidmi, přáteli, rodinou. Vzdávám holt a přeji malým hřištím s velkým „srdcem“ mnoho zdaru a vytrvalosti.

Petr Šedina
 
Přišlo na redakční email z http://www.golfsnail.cz/ od Prezidenta klubu, p. Petra Šediny:
---


Nechat si projít hlavou, čeho je půl, co je celé.

Mám všeho půl, půl života, půl nálady a půlku chleba k obědu. A půl příběhu, protože tu druhou píše život. Půl toho, co má někdo a půl roku teplo, půl zimu. Půl peněz a půl radosti, půlku srdce a půl cesty od tebe a půl, co vede do nebe.

Příběh golfu Snail je o dorovnání dechu o držení pospolu, o odlišení. Místo tak vybrané a pro odpočinek z měst, vyhnání špatných myšlenek. Je o krásném dnu, kde žije ten, kdo vstává, kde kdekoli je v slunci každá dívka i ta nepravá, pravá. Věčná stále věčná.

Po návštěvě p. Michala Šatala se téměř sama nabízela možnost napsat prezentovat golfový klub Snail nad řekou Vltavou. Jen, že raději bude psát o těch co se snaží o rovnováhu „světa“. Zatím co bohatí muži se štěstím, které jim je přisouzeno a schopnostmi, které mají, budují svá hřiště. Skromně zaopatření muži budují ta svá. Ten rozdíl pozná každý hned, DNA vtiskávají majitelé příměstských hřišť pomalu a s citem, krajině a prostředí, které mají k dispozici. Pomalu a ne megalomansky přidávají hodnoty, vracejí se k samým kořenům hry. K prosté a elementární radosti z pohybu a strávenému času s lidmi, přáteli, rodinou. Vzdávám holt a přeji malým hřištím s velkým „srdcem“ mnoho zdaru a vytrvalosti.

Petr Šedina
Panu Šedinovi vděčím za to, že mi hned na začátku mého golfového života ukázal, že golf není tak upjatý, snobský a soutěžní, jak jsem se obával. Vždycky se tam rád vracím.
 
Golfová hipsteřina v Úholičkách, i s odpalem do Vltavy (GolfExtra.cz)

Žádné takové jiné místo na světě nenajdete. Golf Snail Klub Úholičky by se hodil spíš na pražské Vinohrady, přímo do nedaleké ulice Krymská. Tam by snesl ta nejpřísnější hipsterská měřítka. Jenže tento golfový areál sídlí u Roztok, kde davy nejen golfistů zrovna neproudí.

Pokračovat ve čtení...
 
Golfová hipsteřina v Úholičkách, i s odpalem do Vltavy (GolfExtra.cz)

Žádné takové jiné místo na světě nenajdete. Golf Snail Klub Úholičky by se hodil spíš na pražské Vinohrady, přímo do nedaleké ulice Krymská. Tam by snesl ta nejpřísnější hipsterská měřítka. Jenže tento golfový areál sídlí u Roztok, kde davy nejen golfistů zrovna neproudí.

Pokračovat ve čtení...

Kdo tam nebyl, tak by měl zavítat. To hřiště svým pojetím, přístupem, cvokařinou se naprosto vymyká všemu, co jste kdo/kde viděli. Prostě neuvěřitelná věc! Po všech stránkách.
 
Tak dnes jsem zavítal. Je to tak alternativní, že kvalitu nemá cenu hodnotit. Bohužel ve všední den jsem tam nikoho nepotkal, takže jsem po domluvě platil do plechovky a kafe mi neměl kdo uvařit. Škoda. Zoo, galerie, lesní kavárna, golf... bych asi chtěl toho šílence (v dobrém) potkat.
 
Tak dnes jsem zavítal. Je to tak alternativní, že kvalitu nemá cenu hodnotit. Bohužel ve všední den jsem tam nikoho nepotkal, takže jsem po domluvě platil do plechovky a kafe mi neměl kdo uvařit. Škoda. Zoo, galerie, lesní kavárna, golf... bych asi chtěl toho šílence (v dobrém) potkat.
Mám to přes kopec a už se asi tři roky odhodlávám tam vyrazil... :)
 
Mám to přes kopec a už se asi tři roky odhodlávám tam vyrazil... :)
Já to vzal cestou na Yard, jet tam jen kvůli tomu tak bych asi prokopl přední sklo. Snad už jsem si tenhle level pro letošek vybral...
 
Byl ste tam teď někdo v posledních letech? Já jsem tohle hřiště teď objevil úplně čirou náhodou a nevěřil jsem, že jsem o tom nikdy neslyšel a to je to prakticky v Praze. Musím navštívit!
 
Upraveno:
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom